Notatnik głupiego palanta: obrazki z życia (wojsko, seks, medycyna)

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna
PRL, lekarz
Shim

Od Autora: "Notatnik głupiego palanta to fabularyzowana opowieść o czasach peerelu, z narracją bieżącą. Głównym bohaterem jest lekarz chirurg, który dwukrotnie został powołany do służby w Marynarce Wojennej, jego kontakty, rozmyślania, przeżycia. Treść jest wielowątkowa, fabuła rozgrywa się m.in. na Wybrzeżu, poza granicami kraju, w szpitalu i na okręcie wojennym. Dotyka spraw polityki,...

Od Autora:

"Notatnik głupiego palanta to fabularyzowana opowieść o czasach peerelu, z narracją bieżącą. Głównym bohaterem jest lekarz chirurg, który dwukrotnie został powołany do służby w Marynarce Wojennej, jego kontakty, rozmyślania, przeżycia. Treść jest wielowątkowa, fabuła rozgrywa się m.in. na Wybrzeżu, poza granicami kraju, w szpitalu i na okręcie wojennym. Dotyka spraw polityki, wojska, rodziny, miłości i seksu. Relacjonuje kontakty ze znanymi postaciami z pierwszych stron gazet i dla kontrastu pseudofanami Arki Gdynia. Postacie są wymyślone, choć mocno osadzone w realiach, ale podobieństwo do kogokolwiek przypadkowe. Komentarz i dialogi do rzeczywistych osób i wydarzeń są literacką fikcją. Akcja jest poszarpana, bez ciągłości w czasie, momentami prowokuje bezpośredniością opisów, sugerując jednak dystans do przedstawionych faktów i ludzi".

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza FINNA, 2007

Khayman00 | 2016-09-18