Žižek. Przewodnik Krytyki Politycznej

Seria: Przewodniki Krytyki Politycznej
Wydawnictwo: Krytyka Polityczna
socjolodzy, biografie, Słowenia
Kubala

Pierwszy polski przewodnik o życiu i twórczości najsłynniejszego współczesnego filozofa. O podmiocie, ideologii, różnicy płciowej i rewolucji. Na tom składa się obszerny tekst Tony'ego Myersa wprowadzający do filozofii Slavoja Žižka oraz bogaty wybór esejów i rozmów ze słoweńskim autorem. Jest kimś pomiędzy Vaclavem Havlem w Czechach, Adamem Michnikiem w Polsce, Noamem Chomskim w Ameryce i...

Jest kimś pomiędzy Vaclavem Havlem w Czechach, Adamem Michnikiem w Polsce, Noamem Chomskim w Ameryce i Jürgenem Habermasem w Niemczech.
Jacek Żakowski

Najbłyskotliwszy komentator psychoanalizy, a w zasadzie całej teorii kultury, jaki pojawił się w Europie od dziesięcioleci.
Terry Eagleton

Akademicka gwiazda rocka!
„In These Times”

masej | 2015-08-16

Warto zapoznac sie z tą pozycją, lecz nic nie zastąpi własnej analizy Zizka.

Cirmus | 2011-01-07
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo dobry wstęp do Żiżka i pośrednio do Lacana. Polecam.

yootsuu | 2016-08-02
Przeczytana: 04 lipca 2016

świetny przewodnik po osobowości Slavoja Zizka, zawierający jego poglądy, idee, inspiracje oraz wypowiedzi na różne tematy i wywiady. mimo że Zizek nie jest w Polsce najpopularniejszą postacią, autorowi udało się zebrać bardzo dużo informacji i przedstawić je w przystępnej i ciekawej formie, wyjaśniając wszelkie nawiązania i trudniejsze kwestie.

szkoda, że bardzo ciężko jest dostać to i inne Przewodniki krytyki politycznej, bo chętnie przeczytałabym jeszcze wydanie poświęcone Lacanowi, z którym związane jest życie i ideologia Slavoja.

Aneta | 2017-05-31
Klara | 2017-01-10