Bezpieczne miejsce

Tłumaczenie: Aleksandra Januszewska
Cykl: 1-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Safe house
Becky

To naprawdę nie był wina Jess. Skąd mogła wiedzieć, nawet jeśli potrafi odnaleźć każdego i wszędzie, że jej koleżanka z klasy zostanie porwana i zamordowana! Przecież była na wakacjach. Dlaczego wszyscy mają pretensję właśnie do niej? Kiedy więc znika kolejna dziewczyna, Jessica musi ją odnaleźć. I to w tajemnicy przed federalnymi. I przed mordercą.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2006

źródło okładki: Wydawnictwo Amber, 2006

lacerta | 2012-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2012

Lepsza niż poprzednie części. Bardziej mroczna i dzięki temu znacznie lepsza od poprzedniczki. Chociaż początek książki trochę mnie nudził to później było już lepiej. Napięcie było budowane naprawdę wspaniale i w pewnym momencie nawet ja dałam się zmylić co do zakończenia, na szczęście tylko na krótko.

klaudiabla2 | 2011-06-14
Przeczytana: 21 maja 2011

Już 3 książka z serii 1-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń. Zaczyna się ona zaraz po wydarzeniach z wcześniejszej książki ,,Kryptonim Kasandra”. Jess wraca z obozu dla utalentowanych muzycznie dzieci i niespodziewanie dowiaduje się, że jej koleżanka z klasy została zamordowana. To jest chyba najlepsza część z całej serii. Jest dużo mroczniejsza i smutniejsza, bo przecież opowiada o śmierci. Wydarzenia gnają i nie pozwalają się nudzić, a ja dopiero pod koniec domyśliłam się kto jest mordercą. Autorka zręcznie wprowadziła tu kilku bohaterów przez co nie mogłam wytypować sprawcy. Wprawdzie nie jest to jakiś poważny i ambitny kryminał, raczej młodzieżówka z dozą dreszczyku, ale nie byle jakiego. Dodatkowo miłość i ta niepewność Jess, która towarzyszy wszystkim nastolatków w sprawie chłopaków. Polecam każdemu kto już zaczął ta serię i wszystkim fanom Meg Cabot!

Bombkazestyropianu | 2014-09-01

Koleżanka z klasy Jessiki zostaje porwana i zamordowana, wszyscy obarczają Jess, dlaczego jej nie znalazła. Powód: bo o zabójstwie dowiedziała się kiedy to nastąpiło.Na domiar złego zostaje porwana kolejna dziewczyna...

Martyna | 2012-01-18
Przeczytana: 03 lipca 2011

Przy tej części chyba się naprawdę bałam. O bohaterów, ale też o to, czy nagle się ktoś do mnie nie włamie i nie poderżnie mi gardła. Serio. Naprawdę świetna, trzymająca w napięciu. Ciekawe zakończenie.

gosiurka | 2012-10-12

Rewelacyjna książka, i nie tylko dla nastolatek. Polecam na poprawę humoru (oczywiście od 1 części)Moja przygoda z tą autorką zaczęła się od tej serii, ku mojej rozpaczy nie ma jeszcze zbyt dużo jej książek.W jej książkach zawsze można znaleźć , humor i wątek kryminalny w idealnym połączeniu na chandrę.

nasty929 | 2016-08-26

Akurat tę książkę z serii czytałam kilka razy, bo mam ją w swoim zasobach :) dla mnie najbardziej klimatyczna część serii

Yuuki | 2011-12-28

Seria "1-800-Jeśli-widziałeś-zadzwoń" jest od dawna przeze mnie poszukiwana. Mam nadzieję, że gdzieś ją znajdę...

Tiger | 2011-12-25
Przeczytana: 24 grudnia 2011

polecam! naprawdę warto przeczytać wszystkie części 1-800 widziałeś zadzwoń

Rosemarie | 2011-07-03
Przeczytana: 2010 rok

Całkiem fajna, jak na książke dla nastolatek.

książek: 1905
Czarnoskrzydła | 2011-09-27