Kiedy piorun uderza

Tłumaczenie: Aleksandra Januszewska
Cykl: 1-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
When Lightning Strikes
Becky

Tylko dlatego że jej przyjaciółce zachciało się spaceru, Jessica zgadza się wracać ze szkoły na piechotę. I proszę bardzo: ląduje w samym środku okropnej burzy. I w samym środku okropnych kłopotów. Co prawda, kłopoty lubią Jess. Ale nie takie! Bo tym razem gdzieś w drodze do domu Jessica zdobywa nowy talent. Dar.... jasnowidzenia, którego można używać dobrze... albo źle. A wtedy trzeba wiać! Przed wścibskimi dziennikarzami... i FBI.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2005

źródło okładki: Wydawnictwo Amber, 2005

Przyjemna książka. Lekka, łatwo się czyta, odpręża.

red_diva | 2016-10-09
Przeczytana: 09 października 2016

Książka typowo młodzieżowa, ale lubię i takie :) Lekka i przyjemna. Znajdziemy w niej i przygodę, jakiś tam wątek miłosny, zdolności paranormalne, czyli wszystko czego oczekuje się od książki w dzisiejszych czasach, tym bardziej młodzieżowej :)

lacerta | 2012-03-04
Przeczytana: 04 marca 2012

Książka naprawdę świetna. Akcja toczy się szybko, ale nie sposób się w niczym pogubić. Bardzo polubiłam główną bohaterkę i jej odwagę w obronie rodziny.

Ervisha | 2010-10-25

Mi się osobiście bardzo ta książka podoba. Wciąga i czyta się ją rewlacyjnie. Tym razem Meg Cabot należy się pochwała. :)

klaudiabla2 | 2011-05-09
Przeczytana: 12 kwietnia 2011

Jest to pierwsza część z serii 1-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń. Na początku mi się nie podobała, ale po przeczytaniu stwierdziłam, że to jedna z lepszych tej autorki. Opowiada o Jess, która poprzez natłok zupełnie niespodziewanych wydarzeń zostaje trafiona przez piorun. I zaczyna się jej śnić gdzie są zaginieni ludzie. Właśnie od tego momentu mi się podobało. Zostałam wciągnięta w wir przygód. Połączenie książki młodzieżowej z odrobiną magii i kryminału dało zaskakujący efekt. Książkę chciałabym wam z całego serca polecić. Prosty język i pierwszoosobowa narracja pojawiają się jak zawsze z książkach tej autorki. Mi to nie przeszkadzało.

Klaudia Gorczyca | 2014-08-28
Na półkach: PDF, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Kiedy zaczynałam swoją przygodę z Meg Cabot, miałam jakieś 11 lat i przeżywałam z bohaterkami wszystkie wzloty i upadki. Dziś, po 9 latach, trochę się zmieniło.
Książka była całkiem zabawna i wciągająca, przeczytałam ją głównie ze względu na sentyment. Lekka i przyjemna lektura na popołudnie. Raczej nie polecam osobom, które szukają skomplikowanej akcji. Wszystko rozwiązuje się szybko, prosto i efektownie, niekoniecznie efektywnie. No i nastolatki u Cabot zawsze są mądrzejsze od wszystkich dorosłych i niezrozumiane przez innych (jakie to typowe dla wieku nastoletniego :) ).

Kyou | 2012-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2012

Jedna z ulubionych książek. Więcej tu nie trzeba.

Sajuri | 2013-07-07

Z poczuciem humoru, trzymająca w napięciu. Pisana łatwym i przyjemnym językiem. Ma wiele wątków: przyjaźń,miłość, FBI, agencja szukajaca dzieci zaginionych, amerykańskie szkoły i rodziny, praca. Nie zamyka się na jednym temacie, ale zahacza o ich szereg przez co się nie nudzi. Sama czytam ją już drugi raz. Pierwsza z cyklu.

Martyna | 2012-01-18
Przeczytana: 05 lipca 2011

Bardzo fajna, nieprzewidywalna, trzymająca w napięciu. niektórzy bohaterowie mnie denerwowali, ale na szczęście nie było o nich dużo. Ta seria była jedyną autorstwa Meg Cabot, w których podczas czytania nie przewidziałam z góry zakończenia.

Linka090 | 2014-12-07
Przeczytana: 05 grudnia 2014

Meg Cabot ma niewątpliwy dar,pisania niezwykle przyjemnie. Jej powieści o czym by nie były,nie męczą człowieka a wręcz przeciwnie,sprawiają że można się odprężyc.
"Kiedy piorun uderza" nie jest wyjątkiem.Oczywiście jest to powieśc dla nastolatek więc nie należy wymagac nie wiadomo jak ambitnej fabuły.Temat sam w sobie jest ciekawy,oczywiście pod warunkiem ,że ktoś książki tego typu lubi.Mnie osobiście książka się podobała jeśli pominę płytkie zachowania szesnastoletniej bohaterki,którą autorka wepchnęła chyba mimowolnie w typowe stereotypy o nastolatkach które nie myślą o niczym innym , tylko o tym żeby znaleźć sobie chłopaka i się z nim przespać .Co jednak najbardziej mnie odrzuciło od książki to idiotyczna klasyfikacja mieszkańców jako miastowych i wieśniaków...serio? I co za tym idzie,wielkie halo kiedy to ktoś z miasta chce się umówić z "wieśniakiem".
Mimo wszystko,książka zainteresowała mnie na tyle ,że po kolejne części sięgnę na pewno.
W sumie i tak byłoby mi ciężko od razu...