Kiedy piorun uderza

Tłumaczenie: Aleksandra Januszewska
Cykl: 1-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
When Lightning Strikes
Becky

Tylko dlatego że jej przyjaciółce zachciało się spaceru, Jessica zgadza się wracać ze szkoły na piechotę. I proszę bardzo: ląduje w samym środku okropnej burzy. I w samym środku okropnych kłopotów. Co prawda, kłopoty lubią Jess. Ale nie takie! Bo tym razem gdzieś w drodze do domu Jessica zdobywa nowy talent. Dar.... jasnowidzenia, którego można używać dobrze... albo źle. A wtedy trzeba wiać! Przed wścibskimi dziennikarzami... i FBI.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2005

źródło okładki: Wydawnictwo Amber, 2005

Przyjemna książka. Lekka, łatwo się czyta, odpręża.

red_diva | 2016-10-09
Przeczytana: 09 października 2016

Książka typowo młodzieżowa, ale lubię i takie :) Lekka i przyjemna. Znajdziemy w niej i przygodę, jakiś tam wątek miłosny, zdolności paranormalne, czyli wszystko czego oczekuje się od książki w dzisiejszych czasach, tym bardziej młodzieżowej :)

lacerta | 2012-03-04
Przeczytana: 04 marca 2012

Książka naprawdę świetna. Akcja toczy się szybko, ale nie sposób się w niczym pogubić. Bardzo polubiłam główną bohaterkę i jej odwagę w obronie rodziny.

Ervisha | 2010-10-25

Mi się osobiście bardzo ta książka podoba. Wciąga i czyta się ją rewlacyjnie. Tym razem Meg Cabot należy się pochwała. :)

klaudiabla2 | 2011-05-09
Przeczytana: 12 kwietnia 2011

Jest to pierwsza część z serii 1-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń. Na początku mi się nie podobała, ale po przeczytaniu stwierdziłam, że to jedna z lepszych tej autorki. Opowiada o Jess, która poprzez natłok zupełnie niespodziewanych wydarzeń zostaje trafiona przez piorun. I zaczyna się jej śnić gdzie są zaginieni ludzie. Właśnie od tego momentu mi się podobało. Zostałam wciągnięta w wir przygód. Połączenie książki młodzieżowej z odrobiną magii i kryminału dało zaskakujący efekt. Książkę chciałabym wam z całego serca polecić. Prosty język i pierwszoosobowa narracja pojawiają się jak zawsze z książkach tej autorki. Mi to nie przeszkadzało.

Linka090 | 2014-12-07
Przeczytana: 05 grudnia 2014

Meg Cabot ma niewątpliwy dar,pisania niezwykle przyjemnie. Jej powieści o czym by nie były,nie męczą człowieka a wręcz przeciwnie,sprawiają że można się odprężyc.
"Kiedy piorun uderza" nie jest wyjątkiem.Oczywiście jest to powieśc dla nastolatek więc nie należy wymagac nie wiadomo jak ambitnej fabuły.Temat sam w sobie jest ciekawy,oczywiście pod warunkiem ,że ktoś książki tego typu lubi.Mnie osobiście książka się podobała jeśli pominę płytkie zachowania szesnastoletniej bohaterki,którą autorka wepchnęła chyba mimowolnie w typowe stereotypy o nastolatkach które nie myślą o niczym innym , tylko o tym żeby znaleźć sobie chłopaka i się z nim przespać .Co jednak najbardziej mnie odrzuciło od książki to idiotyczna klasyfikacja mieszkańców jako miastowych i wieśniaków...serio? I co za tym idzie,wielkie halo kiedy to ktoś z miasta chce się umówić z "wieśniakiem".
Mimo wszystko,książka zainteresowała mnie na tyle ,że po kolejne części sięgnę na pewno.
W sumie i tak byłoby mi ciężko od razu...

Klaudia Gorczyca | 2014-08-28
Na półkach: Przeczytane, 2014, PDF
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Kiedy zaczynałam swoją przygodę z Meg Cabot, miałam jakieś 11 lat i przeżywałam z bohaterkami wszystkie wzloty i upadki. Dziś, po 9 latach, trochę się zmieniło.
Książka była całkiem zabawna i wciągająca, przeczytałam ją głównie ze względu na sentyment. Lekka i przyjemna lektura na popołudnie. Raczej nie polecam osobom, które szukają skomplikowanej akcji. Wszystko rozwiązuje się szybko, prosto i efektownie, niekoniecznie efektywnie. No i nastolatki u Cabot zawsze są mądrzejsze od wszystkich dorosłych i niezrozumiane przez innych (jakie to typowe dla wieku nastoletniego :) ).

Aiko_Nowaki | 2013-09-14

Książka ciekawa, przyjemna w czytaniu, napisana lekko i zgrabnie.Świetnie pokazuje jakie naprawdę mają podejście władze co do ludzi ze specjalnymi zdolnościami, ukazuje że takich ludzi najchętniej państwo zamknęłoby pod kloszem w celu zdobywania jak najwięcej korzyści w słusznych lub mniej słusznych celach. W moim przypadku, niektórymi zachowaniami bohaterki byłam mocno poirytowana jednak wynagrodziła mi to postać Roba. Jeżeli dalsze tomy są tak pomysłowe jak ten, to bez zastanowienia sięgnę po dalsze przygody Jessicy.

Kyou | 2012-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2012

Jedna z ulubionych książek. Więcej tu nie trzeba.

Sajuri | 2013-07-07

Z poczuciem humoru, trzymająca w napięciu. Pisana łatwym i przyjemnym językiem. Ma wiele wątków: przyjaźń,miłość, FBI, agencja szukajaca dzieci zaginionych, amerykańskie szkoły i rodziny, praca. Nie zamyka się na jednym temacie, ale zahacza o ich szereg przez co się nie nudzi. Sama czytam ją już drugi raz. Pierwsza z cyklu.