Duchy w teatrze

Okładka książki Duchy w teatrze Ewa Karwan-Jastrzębska
Okładka książki Duchy w teatrze
Ewa Karwan-Jastrzębska Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Księżycowy kamień literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Księżycowy kamień
Egmont Polska
2012-03-07
2012-03-07
literatura młodzieżowa księżycowy kamień

Ogólnie książka była bardzo fajna, ciekawa oraz wciągająca. Bardzo mi się podobała, była interesująca, mega się ją czytało, bo została dobrze napisana. Nie była nudna, a zarazem lekka i przyjemna, z rożnymi intersującymi zwrotami akcji. A no i warto by wiedzieć, że ta książka ma rożne okładki.

Kto z was nie zna Romeo i Juli? No przecież każdy zna, lecz raczej nie każdy ma świadomość, że istnieje przeróbka tego wspaniałego dzieła. Zatem oto one. Jeśli ktoś chciał by sobie poczytać o Romeo i Julii w innym wybadaniu i w innej opowieści to dobrze trafił. Jest to trochę inna historia tego znanego działo, bo między innymi to nie Romeo i Julia są głównymi bohaterami....

Dla miłośników Romeo i Julii – może.

Przeczytałem, bo czyta się szybko. Jest kilka ilustracji, są dialogi, są opisy. Niestety fabuła nie porwała mnie szczególnie.

Sam pomysł wydawał mi się świetny. Opis z tyłu książki zachęcał do przeżycia przygód wraz z trójką gimnazjalistów. Niestety. Mnie nie porwała i nie zapadła w pamięć. Do przeczytania i odłożenia.

Dla miłośników Romeo i Julii – może.

Pomysł na książkę ciekawy, realizacja średnio mi się podobała, ale czyta się szybko, dialogi są żywe, a bohaterowie budzą sympatię. Polecam dla nastolatków i wielbicieli Romea i Julii. Można przeczytać.

Moja ocena: 5/10

Moja ocena: 5/10

To pierwsza książka z serii ''Księżycowy kamień'' idealna dla mnie. Była niesamowita!
Po pierwsze.
Bohaterowie byli w moim wieku! Marysia, Michał i Ola czyli główni bohaterowie, mieli po 13 lat. Od razu się ucieszyłam gdy przeczytałam zdanie o spóźnieniu na próbę w g i m n a z j u m :)
Po drugie.
Fabuła była ciekawa, a przenosiny do szesnastowiecznej Werony bardzo interesujące. A duchy? Nie spodziewałam się jakiś mrocznych duchów, ale i tak spodobała mi się życzliwość duszków z szekspirowskich dramatów.
Polecam!

Po pierwsze.
Po drugie.
Fabuła była ciekawa, a przenosiny do szesnastowiecznej Werony bardzo...

Fascynuje mnie teatr, a zwłaszcza kulisy - ta przestrzeń zawsze była dla mnie w pewnym sensie magiczna. Dlatego tytuł "Duchy w teatrze" obiecywał mi zwiedzanie teatralnych kątów (i nie tylko) wraz z tą niezwykłą i tajemniczą cząstką. Dostałam bardzo fajną historię, dziejącą się przede wszystkim w świecie "Romea i Julii" Szekspira - Weronie - którą przyjemnie się czytało. Nie jest to może mistrzowskie pisarstwo, ale do zarzucenia także nie ma wiele. Jest to lekka i interesująca opowieść o przyjaciołach, którzy trafiają na najbardziej realne przedstawienie teatralne w swoim życiu - do prawdziwego świata Romea i Julii.

Teatr w czasie i przestrzeni
(nie tylko dla młodych czytelników)
Tym razem chciałam polecić książkę dla młodzieży (i nie tylko!),wtajemniczonej nieco w tragiczną historię najsłynniejszych kochanków. To dziwne, straszne, a zarazem wesołe przygody trójki przyjaciół, przygotowujących się do przedstawienia William’a Shakespeare’a pt. „Romeo i Julia”. Spotykają się na strychu szkoły, aby rozwiązać zagadkę poruszającego się popiersia Williama Zapomnianego. W teatrze za kurtyną odnajdują sekretne przejście, którym docierają do szesnastowiecznej Werony – miejsca, gdzie odbył się prawdziwy dramat kochanków Shakespeare’a. Chcą zapobiec śmierci Romea i Julii, przez co wpadają w niezłe tarapaty. Jednak z opałów ktoś pomaga wyjść im cało. Kto to jest i jak zakończyła się historia? Czy bohaterowie powrócili do czasów obecnych? Warto przeczytać samemu tę historię o przygodach trójki nastolatków, aby dowiedzieć się, jaki jest jej koniec. Na końcu książki znajduje się słowniczek, w którym znajdziecie wyjaśniania trudnych słów jak inspicjent, foyer, sufler i inne.

Teatr w czasie i przestrzeni
(nie tylko dla młodych czytelników)

Sympatyczna książka. Ciut naiwna, bo przyjaciele do Werony przedostają się przez kurtynę w teatrze, a rodzice zostawili 13-latków samych na kilka dni w domu. Poza tym książka jest naprawdę pomysłowa. Opowiada o przyjaźni, miłości, tearze, Weronie, a przede wszystkim o Julii, Romeo i Szekspirze.

Ciekawa i pomysłowa książka. Opowiada o najsławniejszej sztuce Szekspira "Romeo i Julii", łącząc z tym przygody trzech przyjaciół.Polecam wszystkim!

Autorka w bardzo umiejętny sposób wprowadza nas w całą sytuację. Książka jest bardzo przyjemna i subtelna, miejscami zaskakuje.

• Polska
  • Przeczytane wielokrotnie
  • Stare czasy
  • 2007
  • Lubię, lubię, bardzo lubię, nawet kocham.
  • 2009 i wcześniej

Dodaj cytat z książki Duchy w teatrze