Otwarty umysł, otwarte serce

Open mind, open heart
83-7033-520-9
religia
emm

Jak się modlić? - to pytanie stawiają dziś młodzi ale i starsi katolicy. W pośpiechu codziennej pracy, w nieustannej gonitwie myśli regularna modlitwa staje się problemem. Otwarty umysł, otwarte serce jest odpowiedzią na kryzys indywidualnej modlitwy. Thomas Keating, amerykański trapista, dobrze rozumie wewnętrzne zmagania ludzi wciągniętych w rytm współczesności i znajduje doskonałe w swej prostocie lekarstwo - MODLITWĘ GŁĘBI - metodę wprowadzającą w pogłębioną MODLITWĘ WEWNĘTRZNĄ, przygotowującą do przyjęcie daru Ducha Świętego - KONTEMPLACJI Jedynego Boga.

Odrzucenie naszego najgłębszego ja zakłada oderwanie od dotychczasowych nawyków naszego intelektu i woli, od tego, co w nas najbardziej ukryte. Może to od nas wymagać, abyśmy podczas modlitwy pozwolili odejść nie tylko naszym powszednim myślom, ale także dotychczasowym, najbardziej pobożnym refleksjom i aspiracjom, które zwykliśmy traktować jako konieczne środki prowadzące do Boga.

źródło opisu: http://www.wdrodze.pl/index.php?s=ksiazka&id=208

źródło okładki: http://www.wdrodze.pl/index.php?s=ksiazka&id=208

Paweł | 2015-12-01
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Pozycja jak najbardziej godna polecenia. Wszystko bardzo ładnie wytłumaczone. Wiele podobnych pozycji powodowało że miałem tylko więcej pytań. Po tej lekturze czuje pewność, że moja praktyka będzie teraz o wiele pełniejsza.
Ciężko mi było skończyć tą książkę bo po kilku zdaniach zawsze miałem ochotę usiąść i pomedytować :)

Agnieszka | 2015-07-11
Przeczytana: 2008 rok

Moja bardzo pozytywna opinia dotyczy "Zaproszenia do milosci", trzeciej ksiazki ( a naprawde pierwszej ) w trylogii Keatinga. Ta tutaj ksiazka, druga w trylogii, nie jest tak dobra, moze tylko na 3-4 punkty, bo jest w niej tylko lista problemow i turbulencji myslowych, ktore ludzie maja gdy probuja medytowac, nie przemyslajac niczego, a po prostu probujac BYC. No i jak sobie probowac z nimi radzic. Czyli ta ksiazka to "podrecznik", a ta dobra to teoria, co sie w duszy i w psychice dzieje, gdy sie probujemy zadawac z Bogiem.
Co do "Zaproszenia do milosci", teorii procesu prawdziwego ludzkiego rozwoju jednostki - nie moge jej dodac, bo nie jestem bibliotekarka - ale najbardziej uderzyla mnie w niej interperatcja 8 blogoslawienstw. Ta interpretacja wreszcie pozwala ludziom zrozumiec o co Jezusowi chodzi(lo).
NB. Moze tylko czesc trzecia trylogii jest "katolicka". Pierwsze dwie nie sa. Sa po prostu chrzescijanskie.

Rafał | 2016-09-10
Annedriea | 2016-05-23