Legendy i Latte

2023-03-22
2023-02-01
2022-02-22
Inne

Ciepłe fantasy z aromatem kawy

Urocza, przyjemna, klimatyczna książka. Uwielbiam główne bohaterki oraz całą ich ekipę. Muszę przyznać, że mimo iż nie lubię kawy, to tę historię pochłaniałam z wielką przyjemnością. Na tyle dużą, że już w maju chyba zabiorę się za 2 tom tej opowieści, bo nie chcę się rozstawać na długo z tymi postaciami. Lekka, przyjemna rozrywka, przy której można swobodnie odpocząć.

Miła, łatwa i przyjemna. Nie bardzo wiem, za co dostała nominacje do książki roku.....
Fantastycznych zachowań i wydarzeń trochę mało... ot historia o przyjażni i otwieraniu biznesu, która może się zdarzyć w naszej rzeczywistości trochę ubarwiona fantastycznymi postaciami......
Muszę przyznać, że postaci są ciekawie zarysowane i to jest chyba najmocniejszy atut tej książki.

Fajny pomysł o rozwijaniu biznesu w świecie fantasy. Z pozytywnym przesłaniem o przyjaźni. Humor niezły, choć dawkowany dość oszczędnie. Jednak problemem tej książki jest to, że akcja jest bardzo monotonna - wydarzenia są przyziemne i mało angażujące, problemy rozwiązują się praktycznie same. Ot, czytadełko.

🌹 Legendy & Latte🌹
🌹 Travis Baldree @travis_baldree 🥀
🥀 @insignis_media 🥀

Q: Lubicie czytać fantastykę?
♫︎ Hot Coffee - Schafter ♫︎
💚 ,, Może to nic takiego, ale chyba lepiej słuchać tego mojego wewnętrznego głosu. ,, 💚
⭐⭐⭐⭐/5

Opinie:
• Jeszcze nigdy nie miałem tyle frajdy, odwiedzając kawiarnię. - Ben Aaronovitch
• To opowieść o podążaniu za marzeniami, nawet jeśli oddają nas od własnej wizji tego, kim myśleliśmy, że powinniśmy być. Książka urocza, cudowna, ale przede wszystkim pełna życzliwości. - Seanan McGuire
• Napisana z wielkim sercem opowieść o małych rzeczach, prawdziwa oda na cześć gatunku. Lektura obowiązkowa dla wszystkich graczy D&D, którzy kiedykolwiek się zastanawiali, co następuje po ,,i żyli długo i szczęśliwie". - Cassandra Khaw
• Wyjątkowo piękna książka, niepodobna do niczego, co dotąd czytałem. - Nicholas Eames
• Wciągająca opowieść, która otula niczym ciepły kocyk. Moja nowa ulubiona lektura do poprawienia sobie nastroju. - Genevieve Gornichec
• Rozśmiesza i podnosi na duchu. - Book Riot.

Dla wszystkich, którzy zastanawiali się, dokąd prowadzi ta druga droga...

Po raz pierwszy czytałam fantastykę i jestem zachwycona.

Viv to waleczna, przygotowana na wszystko kobieta, która chcę otworzyć kawiarnię. Proces przygotowany z starej ruiny stajni na nowość w miejscowości Thune. Legendy & Latte mogła stać się popularną kawiarnią. Życie pokazuje że wcale nie jest takie kolorowe i zawsze ktoś podłoży kłody pod nogi, ale wtedy najważniejsze jest wstać i iść dalej. Kocham czytać podziękowania.

Czy kawiarnia Viv będzie sukcesem? Czy poznani ludzie jej pomogą? Czy kawa zaskakuje? Czy zatrudnienie Tandi było dobrym pomysłem?

🌹 Legendy & Latte🌹
🌹 Travis Baldree @travis_baldree 🥀
🥀 @insignis_media 🥀

Q: Lubicie czytać fantastykę?
♫︎ Hot Coffee - Schafter ♫︎
⭐⭐⭐⭐/5

Opinie:
• To opowieść o podążaniu za marzeniami, nawet jeśli...

Co w tej książce jest, że się tak przyjemnie czyta? Wiem tylko tyle, że czytając po prostu się płynęło i będę do niej wracać. Chociażby, dlatego żeby odetchnąć od świata rzeczywistego. Można się zdziwić jaka jest cudownie lekka i przyjemna.

"Legendy i latte" to książka, która pozwala zanurzyć się w przyjemnym klimacie przytulnej kawiarni, pełnej ciepła i aromatu świeżo parzonej kawy. Autorka wspaniale balansuje między magią legendarnych stworzeń a codziennymi sprawami bohaterów, tworząc harmonijną opowieść, która pozwala oderwać się od rzeczywistości. Ciepła atmosfera książki sprawia, że czytelnik czuje się jakby siedział przy kominku, delektując się każdym słowem. Polecam wszystkim, którzy lubią magiczne opowieści w urokliwym otoczeniu.

Przez tę książkę mam teraz ogromną ochotę na latte i cynamonową bułeczkę w przytulnej kawiarni naszej głównej bohaterki. Cieszę się, że powstają tego typu książki, które być może nie są najbardziej ambitną literaturą na świecie, ale za to otulają lepiej niż mięciutki kocyk i dają dużo komfortu.

Mnie się podobała :)
Sporo dziwnych stworzeń tworzących ciekawą społeczność średniowiecznej wioski :)
Ciekawie przeniesione w czasie zdobycze naszej cywilizacji :)
Główna bohaterka parzy kawę ... latte ... w ekspresie :)
Raczej dla starszaków ze względu na przekleństwa i wulgaryzmy.
Lekka, rozrywkowa :)

Mnie się podobała :)
Ciekawie przeniesione w czasie zdobycze naszej cywilizacji :)
Główna bohaterka parzy kawę ... latte ... w ekspresie :)
Raczej dla starszaków ze względu na przekleństwa i wulgaryzmy.
Lekka, rozrywkowa :)

Z opisu można się było spodziewać czegoś związanego z intryga czy walka, a tak po prawdzie to jest to ksiazka która jest o otwieraniu kawiarni, o przyjaźni i jak to wszystko pięknie wychodzi w życiu. Także dla mnie ta książka powinna się znajdować w dziale z BAJKAMI. ;)

Za dużo się w niej nie dzieje. Tak naprawdę z fanatastyką to ma nie za wiele wspólnego, ponieważ żadnego istotnego wątku 'magicznego' w niej nie ma. Jedynie fakt, że postacie możemy zaliczyć do typowych bohaterów fantastyki np. Ogry, krasnoludy.

Jednak, mimo wszystko postacie są bardzo fajnie skonstruowane. Szybko się czyta i ogólnie ksiazka jest przyjemna. Tylko No nie ma za bardzo co liczyć na jakoś porywający wątek fantasy. Czy ogólnie na jakikolwiek porywający wątek.

Bardzo przyjemna książa, nie za wiele akcji, ale też nie wieje nudą. Nie wszystkim musi się podobać, bo rozumiem w jaki sposób może być dla kogoś zbyt cukierkowa.
Dla mnie, jest to iealna książka do herbatki, ciasteczka i kocyka na dwa wolne wieczory.

O samej treści...
Ciekawy, dobrze opisany świat fantastyczny. Postacie z którymi można się utożsamić i zaprzyjaźnić. Tajemnice przewidywalne, ale pozwalają na zabawę z książką.

O samej treści...

• Audiobooki