Okładka książki Pandki, które obiecały Rachel Bright, Jim Field
Okładka książki Pandki, które obiecały
Rachel BrightJim Field Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: PICTUREBOOK literatura dziecięca
32 str. 32 min.
2024-03-27
32 min.
dla dzieci pandy

Okładka książki Gekon, który odkrył echo Rachel Bright, Jim Field
Gekon, który o... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Królik i Misia. Nie taki król straszny Jim Field, Julian Gough
Królik i Misia... Jim Field, Julian G...
Okładka książki Wieloryb, który chciał więcej Rachel Bright, Jim Field
Wieloryb, któr... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Wiewiórki, które nie chciały się dzielić Rachel Bright, Jim Field
Wiewiórki, któ... Rachel Bright, Jim ...

Obok tej serii nie da się przejść obojętnie. Grono znakomitych picturebooków wzbogacił kolejny wartościowy tytuł.

Po i Ketu to niewątpliwie urocze małe pandki. Choć są siostrami posiadają dwa całkowicie odmienne charaktery. Pierwsza jest rozważna i woli spokojne życie, natomiast druga posiada duże pokłady odwagi i jest ciekawa świata.
Pewnego razu mama przekazuje im cztery zasady, które małe pandy obiecują przestrzegać. Głodna przygód Ketu postanawia jedynak podjąć wielkie wyzwanie i chce wyruszyć w góry. Po staje przed dylematem, czy zostać, czy ruszyć za siostrą… Pandki łamią obietnicę daną mamie. Zdumione tym, co oferuje otaczający je świat natrafiają na pewne niebezpieczeństwo. Czycha na nie centrowany drapieżnik!

Jak skończy się ta historia?

Ta pouczająca opowieść posiada wyjątkowe przesłanie - by niezależnie od okoliczności, zawsze się wspierać. Książka ukazuje również cudowną siłę miłości rodzicielskiej i siostrzanej. Treść zachęca do rozmowy na bardzo ważne tematy takie jak zaufanie, szczerość, dotrzymywanie obietnic. Historia Po i Ketu to także świetna lekcja dotycząca konsekwencji nieprzestrzegania zasad rodziców.

„Pandki, które obiecały” zachwyca przepięknymi ilustracjami i rymowanym tekstem. Jeśli jeszcze nie znacie tej propozycji, to gorąco polecam. Jestem pewna, że ją pokochacie.

Pewnego razu mama przekazuje im...

Dotrzymywanieq obietnic może być czasem trudne, o czym przekonały się małe Pandki, bohaterki tej pięknej opowieści.

Małe Pandki Po i Ketu to siostry, które mieszkają z mamą na szczycie gór.
Po to spokojna myślicielka, Ketu natomiast lubi wyzwania i działanie.

Po i Ketu nie mogą doczekać się wspólnej nocnej zabawy na gałęziach drzew. Zanim jednak jej się oddadzą, zatroskana mama przekazuje im ważne nakazy, których mają przestrzegać podczas wspólnych harców.
Małe pandki składają mamie obietnicę.

Za dnia, gdy Pandki śpią wtulone w mamę, Ketu zamierza po ciuchu wymknąć się i wyruszyć w góry. Czuję, że musi podjąć to wyzwanie i nic jej nie powstrzyma.

Siostra widząc oddalającą się Ketu, woła za nią i przypomina jej o obietnicy danej mamie. Jednak Ketu już jej nie słyszy, jest za daleko.

Po przypomina sobie słowa mamy, by „trzymały się zawsze razem”. Obiecały.
Postanawia więc wyruszyć za siostrą.

Pandki pogrążone w radosnym biegu, chłonące nowe zapachy i widoki, nie zauważają na skale czyhającego niebezpieczeństwa.

Co takiego spotkało siostry podczas wyprawy?

Po powrocie do domu czują się źle, że złamały obietnicę. Odtąd już zawsze będą dotrzymywać słowa.

Mama jednak nie jest zła, a dumna z Po i Ketu, ponieważ najważniejszym nakazem jest ten, by kłopoty pokonywać razem.

Przepiękna i pouczająca opowieść o zaufaniu i sile miłości.
Bardzo podoba mi się przedstawiona historia i postawa mamy, która jest wsparciem dla swoich dzieci.

Małe Pandki Po i Ketu to siostry, które mieszkają z mamą na szczycie gór.
Po to spokojna myślicielka, Ketu natomiast lubi wyzwania i działanie.

W tej książce urzekło mnie dosłownie wszystko. Krótki rymowany tekst, wartościowe przesłanie i malownicze ilustracje, od których tak trudno oderwać wzrok. Razem z pandkami nasze dzieci poznają siłę miłości, uczą się dlaczego ważne jest dotrzymywanie obietnic i poznają wartość rodziny i wsparcia. Polecam z całego serca ❤️

"Panadki, które obiecały" Rachel Bright oraz Jim Field to historia dwóch małych pandek PO i KETU, które wspólnie z mamą zamieszkiwały gęsty las. Każda z nich miała swoje własne cechy i charakter. Mama prosiła je by zawsze trzymały się razem . Gdy pewnego dnia KETU postanowiła odkryć nieznane PO stanęła przed trudnym wyborem: czy pozostać bezpiecznie przy mamie czy ruszyć za siostrą w nieznane ?

Ta piękna opowieść o zaufaniu, szczerości i siostrzanej miłości niesie ze sobą głęboki morał, zachęcający do wzajemnego wsparcia i zaufania.
Ponadto, książka jest bogato ilustrowana co sprawia, że czytelnik może w pełni oddać się magii opowieści. Ilustracje nadają historii dwóch pandek wyjątkowy klimat, który trudno jest przejść obojętnie 😊

Pandki, które obiecały
To pięknie ilustrowana książka z przesłaniem dla dzieci. Po i Ketu to siostrzyczki, które uczą się jak ważne jest wsparcie, miłość i szczera rozmowa. Pokazują, że obietnice trzeba dotrzymywać.

Nie ukrywam, że seria tych książeczek jest zawsze przepięknie wydana. Tekst dopracowany, ilustracje przecudowne, a treść ucząca. Nie znam wszystkich części, ale myślę, że czas się poprawić.

Pandki, które obiecały

Rachel Bright, Jim Field "Pandki, które obiecały"

Świat dziecka przesiąknięty jest ciekawością, chęcią odkrywania tego co nie znane i często bywa tak, że przygoda wzywa, o czym przekonały się małe pandki mieszkające na zboczu góry - Ketu i Po.
Obie rezolutne, lubiące zabawę, jednak to Ketu jest tą bardziej odwazną i ciekawą tego, co oferuje świat. Mimo obietnic złożonych mamie postanawia ruszyć na poszukiwanie przygód, zaś Po staje przed dylematem czy iść za siostrą czy zostać przy mamie.. .

Nie ukrywam, że ja uwielbiam książeczki, które niosą przesłanie i poprzez swoją opowieść są jednocześnie cenną lekcją. Poprzez historię Po i Ketu możemy dzieciom uświadomić jak ważne są: milosc, zaufanie, wzajemne wsparcie, szczera rozmowa. Mali odbiorcy mogą na przykładzie pandek zaobserwować, że zakazy które dają rodzice nie są bezpodstawne, a mają służyć zapewnieniu im bezpieczeństwa. Do tej historii można zadawać dzieciom pytania nakłaniając do wyciągnięcia własnych wniosków.

Całość została "ubrana" w przepiękną, bajkową wręcz szatę graficzną. Książeczka została dopracowana pod każdym względem.
Jest ona wzruszająca, urocza i myślę, że cała seria zdecydowanie zasługuje na uwagę.

Preferowany wiek: +4

Rachel Bright, Jim Field "Pandki, które obiecały"

To jest niesamowite, że jakość książek w tej serii nie maleje, a jest trzymana na bardzo wysokim poziomie. Największy plus za morał, ale też rymowane treści, dzięki którym wspaniale, rytmicznie czyta się całość. Niektóre ilustracje, jak dla mnie, są zbyt ponure (i dlatego nie daję 10),ale większość cudna, jak zawsze!

Razem z synkiem uwielbiamy całą serię! Cieszę się przeogromnie, że natrafiliśmy na autorkę Rachel Bright, ponieważ wszystko, co wpada nam w ręce spod jej pióra, jest potem dosłownie recytowane przez mojego trzylatka. Świetne wydanie, dobre tłumaczenie, genialne ilustracje (zwłaszcza pomysł z przekręcaniem stron z formatu poziomego na pionowy). Jesteśmy fanami!

Najważniejsze to obiecać, żeby stawiać czoło wszystkiemu nieznanemu i złemu razem oraz ufać sobie nawzajem. Cudne są te książki, piękne ilustracje i treść!

• Dla dzieci
  • 2024 dla dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Dziecięce
  • Samodzielne
  • Konkursy

Dodaj cytat z książki Pandki, które obiecały