Wiewiórki, które nie chciały się dzielić

Rachel BrightJim Field Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: PICTUREBOOK literatura dziecięca
Zielona Sowa
wiewiórka zwierzęta
literatura dziecięca
PICTUREBOOK
wiewiórka zwierzęta

Okładka książki Hej, żabo! Jim Field, Kes Gray
6,6
Hej, żabo! Jim Field, Kes Gray...
Okładka książki Hej, psie! Jim Field, Kes Gray
5,8
Hej, psie! Jim Field, Kes Gray...
Okładka książki Hej, kocie! Jim Field, Kes Gray
6,8
Hej, kocie! Jim Field, Kes Gray...
Okładka książki Ile mamy nóg? Jim Field, Kes Gray
6,9
Ile mamy nóg? Jim Field, Kes Gray...

Na półkach: , , , ,

Pięknie ilustrowana książka. Zakochałam się w obrazkach. Jest cudownie wydana. Tekst w formie rymowanki. Póki co, nasza ulubiona książka.

Czytaliśmy jeszcze tych autorów "Koala który się trzymał" oraz "Mysz która chciała być lwem" i wiewiórki zwyciężają ! Absolutnie najlepsze z tych 3 :)

Oczywiście ilustracje piękne, bardzo barwne, ciepłe, przykuwające oko (jak we wszystkich książkach) jednak wiewiórki wygrywają bo przekaz i sens moim zdaniem tu oddane najlepiej. Rymy się zgadzają, tłumaczenie dobre. Tutaj...

Moja opinia jest taka sama jak u "Koali...". Ilustracje fajne, kolorowe ale tłumaczenie niestety mocno kuleje. W oryginale wiersz pewnie brzmi dużo lepiej ale tutaj mam wrażenie, że zostało przetłumaczone na siłę, aby pasowało do rymu. Niektóre sformułowania są niezrozumiałe dla małych dzieci. Natomiast mam uwagi co do przesłania tej książki. O ile w "Koali..." tematem...

Cudowna! Pełna ekspresji, wyjątkowych bohaterów, przepięknych i dynamicznych ilustracji, a przede wszystkim z morałem. Polecam.

Wiewiórki kojarzą mi się z pięknym, zielonym lasem, z rudą, puszystą kitą i z szybkim zakopywaniem znalezionych orzeszków. To zwierzęta niesamowicie urocze. Książka o której mowa to pięknie wydana i fantastycznie zilustrowana historia dwóch słodkich wiewiórek. Beztroski Cyryl w jesienne dni zamiast gromadzić na zimę smakołyki wolał swój cenny czas spędzać na zabawie. Kiedy...

2025

Starcie leniwego Cyryla z pracowitym Błażejem o szyszkę, ostatnią w sezonie wiosna-lato. są rymy, są piękne ilustracje, jestem na tak!

Przepięknie zilustrowana opowieść z morałem. Dwie zupełnie różne, ale równie uparte wiewiórki nauczą się w niej czym jest dzielenie. Bardzo cenna umiejętność, szczególnie dla małych dzieci, od których wiecznie słyszymy "to moje!".

Ulubiona książka mojego syna (2 lata) . Pięknie wydana, świetnie przetłumaczona, czyta się lekko i przyjemnie, nie irytuje nawet, kiedy muszę to czytać jakiś 75838398583 raz w tym roku. Polecam wszystkie książki z tej serii (są łącznie 4). Przesłanie też bardzo ładnie przekazane.

Sympatyczna i bardzo ładnie ilustrowana opowieść dla dzieci. Przyjemnie się czyta i ogląda. Książka, jak wskazuje sam tytuł, ma też cel wychowawczy, ale, choć jest on oczywisty, nie przeszkadza w cieszeniu się lekturą.

Napisana z dowcipem, świetnie przetłumaczona, pięknie ilustrowana, dotyka ważnego tematu, pięknie wydana - cóż chcieć więcej?

Dyskusje

• 2019
  • Książki dla dzieci
  • 2018
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Wiewiórki, które nie chciały się dzielić