Okładka książki Możesz. Praktyczna wiedza i narzędzia dla motywacji, efektywnej nauki, pracy i osiągania celów. Krzysztof Jędrusiak
Krzysztof Jędrusiak Wydawnictwo: Wydawnictwo Fundacji Zmieniam popularnonaukowa
popularnonaukowa
Wydawnictwo Fundacji Zmieniam
2023-12-12
2023-12-12
rozwój rozwój osobisty motywacja efektywność uzależnienie uzależnienia prokrastynacja osiąganie celów nawyki motywowanie nauka jak się uczyć praca wydajność skupienie sen terapia narkotyki

Główne zalety książki:
- Proste instrukcje jak zacząć wprowadzać pozytywne zmiany praktycznie od zera, niezależnie na jakim etapie życia jesteśmy.
- Wiele drobnych i przydatnych wskazówek, o których wcześniej nie słyszałem pomimo interesowania się samorozwojem i przerobieniu wielu innych materiałów na ten temat.
- Poruszanie tematu w sposób holistyczny, zwrócenie uwagi na różne aspekty pracy nad sobą.
- Skondensowana forma - dużo konkretnych informacji bez lania wody. Trochę osobistych doświadczeń autora, ale uważam, że to dodaje całości charakteru i wiarygodności.
- Brak wciskania kitu w amerykańskim stylu "pomyśl o czymś i to się stanie". Niestety tak to nie działa i cieszę się, że autor zwrócił na to uwagę.
- Rady oparte na badaniach (bibliografia dla chętnych zgłębienia poruszonych tematów).
- Rady oparte na doświadczeniu autora.

Wady:
- Osobiście nie jestem przyzwyczajony do kolokwializmów w książkach, a tutaj ich kilka wypatrzyłem.
- Książka jest konkretna i treściwa, przez co czasem wydaje mi się, że niektóre tematy są opisane w sposób aż nazbyt zwięzły. Może to przez moje przyzwyczajenie do amerykańskiego stylu, w którym autorzy często powtarzają jedną informację kilka razy. Tutaj tego nie zauważyłem. Jeśli komuś mało, może przeczytać książkę więcej niż raz (co zresztą polecam, bo treści tego typu potrzebują czasu, żeby się zakotwiczyć w głowie).
- Pół żartem, pół serio: Samo przeczytanie nie wystarczy, żeby zmienić życie, trzeba jeszcze niestety wdrażać wskazówki w życie.

Polecam i pozdrawiam!

Główne zalety książki:
- Poruszanie tematu w sposób holistyczny, zwrócenie uwagi na...

Polecam każdemu. Książka napisana prostym, zrozumiałym dla każdego językiem, układ czcionki i rozmiar jest czytelny a praktyczna wiedza i strategie działania w niej zawarte sprawią że każdy może wynieść z niej lekcję jak się zmotywować.

• Rozwój osobisty