Chichot

Okładka książki Chichot Greta Drawska
Okładka książki Chichot
Greta Drawska Wydawnictwo: Empik Go Cykl: Wanda Just i Piotr Dereń (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Wanda Just i Piotr Dereń (tom 3)
Empik Go
2024-02-24
2024-02-24

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

"Chichot" Greta Drawska.

Trzeci i ostatni tom z prokurator Wandą Just oraz podkomisarzem Piotrem Dereniem. A szkoda, że ostatni.
Trzecia część opowiada o zabójstwie bardzo popularnego pisarza, autora poczytnych thrillerów. Oczywiście grupa śledcza z Wandą Just i Piotrem Dereniem na czele powoli rozwiązują sprawę, a w międzyczasie rozwija się w powieści kilka wątków obyczajowych, które niestety nie są sfinalizowane. Wymagałoby to zatem jeszcze chociaż jednej części z ich rozwiązaniem. Czy jednak będzie kolejny tom? 🤷‍♀️

"Chichot" Greta Drawska.

"Chichot" to trzeci tom serii kryminalnej z Piotrem Dereniem i Wandą Just. Ciekawa fabuła, zawiła intryga, wyraziści bohaterowie, ale akcja zbyt rozwleczona. W kryminałach lubię szybkie tempo i błyskotliwe przesłuchania podejrzanych, a tu tego mi zbrakło. Akcja wciąga, ale trzeba być cierpliwym, aby wreszcie poznać zabójcę znanego pisarza kryminałów.

Bardzo polubiłam Wandę i Derenia... chciałabym więcej, ale widzę, że ta 3 część została napisana 2021, czyli nie ma co liczyć na kolejne części... szkoda. Lubię serie.

Niewątpliwie najlepsza z dotychczasowych części serii, ale wciąż podtrzymuję zdanie, że autorka ma warsztat pisarski, ładnie łączy wątki i zdania, ale same intrygi kryminalne zostawiają wiele do życzenia, przynajmniej dla miłośnika kryminałów.

Pełen zachwyt, z radością polecam całą serię

Pełen zachwyt, z radością polecam całą serię

Ginie znany pisarz, piszący pod pseudonimem Pan Tom, znaleziony zostaje w swoim domu przez gosposię. Cechą charakterystyczną jest wbity w klatkę piersiową osikowy kołek. Czyżby morderca zabawił się w łowcę wampirów? Co ma z tym wszystkim wspólnego manuskrypt za który wyplacono milionową zaliczkę?

Chichot to ostatnia część trylogii z duetem Just/Dereń.
Od pierwszych stron towarzyszyło mi uczucie, że tym
razem podróż na Pojezierze Drawskie będzie całkiem inna. Nie myliłam się - schemat przewijający się w całej serii w tym przypadku się zmienia, szybciej zaciera się granica między tym co kiedyś, a teraz, spajając się w spójną całość i tło historyczne nie sięga aż tak daleko jak to miało miejsce do tej pory.
Chichot jest jak pudło z puzzlami. Wiele elementów, w tym przypadku wątków i okoliczności, które niekoniecznie do siebie pasują, z których nic nie wynika, a pojawia się ich tylko coraz więcej, po głębszej analizie zaczynają stopniowo wskakiwać na swoje miejsce by w ostateczności utworzyć obraz, który zaskakuje.

Zżyłam się z bohaterami serii bardzo mocno, tym bardziej z zapartym tchem śledziłam ich losy, autorka zostawila tutaj szerzej otwarta furtkę do prywatnych rozterek każdego z bohaterów, rozszerzając tym wątek obyczajowy.

Podusmowując jednym zdaniem - Chichot jest idealnym zamknięciem trylogii.

Chichot to ostatnia część trylogii z duetem Just/Dereń.
Od pierwszych stron...

Cała seria z prokurator Wandą Just oraz policjantem Piotrem Dereniem jest godna polecenia, a trzecią część uważam za najciekawszą. Świetnie napisane kryminały z wyrazistymi bohaterami i niebanalnymi śledztwami.

To już trzecia część serii Pani Drawskiej i trzyma poziom. Według mnie najlepsza, być może ze względu na brak czarownic i innych duchów.

Na polskim rynku kryminałów sporo jest nazwisk, które nie przedostały się do tego głównego nurtu, na najwyższe półki bestsellerów, nie są czytane przez każdego i ich miniaturowe wersje kieszonkowe nie są dodawane do gazet.
Jest paru takich autorów, a jednym z nich jest Greta Drawska. Gretę Drawską już Wam prezentowałam, ale na początku tego roku wypuściła ona trzecią część serii o Wandzie Just i Piotrze Dereniu, która to część jest jak dla mnie najlepsza dotychczas!
I wiecie co Wam powiem? Ja całkowicie rozumiem, że nie wszyscy mogą być w czołówce bestsellerów, że nie każdy tam się przedostaje, bo wtedy nie byłoby czegoś takiego jak bestseller, ale… Ale Greta Drawska powinna być bardziej rozpoznawalna. Jej książki powinno czytać więcej osób! Uwierzcie mi.
Poziomem fabuły dorównuje ona Katarzynie Puzyńskiej, a jeśli ja to mówię to znaczy, że książki Grety serio zagościły w moim sercu.
I będę kontynuować losy Wandy i Piotra, czekając aż fabuła rozwinie się tam tak mocno, jak w Lipowie.

Trzeci tom serii. Trzyma poziom.

Trzeci tom serii. Trzyma poziom.

• Przeczytane 2022

Dodaj cytat z książki Chichot