Podwójny blef

NieZwykłe
2024-02-07
2024-02-07
16+ Romans i erotyka

„Drę­czą cię wy­rzu­ty su­mie­nia? Czy spo­glą­da­jąc w lu­stro, wi­dzisz po­two­ra?”

▪️Tytuł: Podwójny blef
▪️Autor: Agnieszka Brückner @agniechabr
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle
▪️Premiera: 07.02.2024 r.
(Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle)
▪️▪️▪️

Ten kto nas trochę zna i czasami zagląda na nasze konto wie, że Agnieszka Brückner to autorka, której książek przenigdy sobie nie odmówimy i której każdą jedną wydaną do tej pory powieść przeczytałyśmy od deski do deski śledząc historie i poczynania bohaterów z zapartym tchem. Przy powyższym tytule nie było inaczej 😍

Autorka stworzyła fantastyczną książkę z gatunku young adult, która jednocześnie pozwoli czytelnikowi poczuć klimat szkolno-sportowy ze względu na dziejącą się częściowo w szkole akcję oraz drużynę koszykarską, której bohater jest kapitanem, a także rozgrzać Wasze serca słodkimi i jakże uroczymi momentami o których czytałyśmy z prawdziwym rozmarzeniem. Jednak to nie będzie wszystko. Choć przez powyższe może Wam się wydawać, że do tej książki będzie brakowało tylko cukierków i jednorożcy to niestety będą występować również momenty przesycone smutkiem, bólem i goryczą przełamując słodycz gorzkim posmakiem konsekwencji pewnych podjętych przez bohaterów decyzji...

Autorka naszym zdaniem poprzez powyższą powieść doskonale odzwierciedla można powiedzieć wręcz globalny problem z jakim zmagają się ludzie a jakim jest hejt. Tendencję do oceniania i oczerniania innych można w obecnych czasach zaobserwować wszędzie, mierząc się z nią wręcz na każdym kroku. To przykre jak ludzie bezmyślnie z góry zakładają, że jeżeli komuś się coś udało to na pewno musiał zrobić coś niegodziwego gdyż inaczej w legalny sposób, ciężką pracą to by mu się nie udało. Na przykładzie występujących w książce bohaterów nie tylko zobaczycie jakie uczucia mogą targać taką osobą ale także jakie mogą być konsekwencje takich działań wobec niej.

"Podwójny blef" to świetnie napisana książka w stylu slow burn, jak na nasz gust na miarę samej M. Zapaty, którą niezwykle lubimy, opowiadająca historię siedemnastoletniej Chloe Blue oraz jej rówieśnika Masona Scott'a, których po prostu nie da się nie pokochać 🩵💙

"Uda­wa­ny zwią­zek wy­da­wał się ide­al­nym roz­wią­za­niem, ale nie prze­wi­dzia­łem jed­nej naj­waż­niej­szej kwe­stii… Za­po­mnia­łem, że życie to nie gra. Bo bez pro­ble­mu po­ra­dzę sobie z na­tręt­ny­mi dziew­czy­na­mi czy pro­ble­ma­mi z an­giel­skim. Nawet Regan w tym mo­men­cie wy­da­je się zwy­kłą bła­host­ką. Ale… Jak po­ra­dzę sobie z wła­sny­mi pra­gnie­nia­mi i nie­chcia­ny­mi uczu­cia­mi, na do­da­tek wobec sio­stry naj­lep­sze­go kum­pla?".

Jeżeli zatem macie ochotę na:
* Świetnie napisany slow burn polskiej autorki
* Książkę z motywem szkolno-sportowym, poruszającą problemy z jakimi borykają się codziennie nastolatkowie
* Powieść poruszającą istotne tematy występujące w społeczeństwie
* Historię, która będzie potrafiła być zarówno słodka co i gorzka z pięknie rozkiwtającym wręcz na oczach czytelnika uczuciem pomiędzy bohaterami
* Lekturę, która się prawie sama czyta bo wciąga totalnie przez co nawet nie wiecie kiedy przelatuje kartka za kartką

To "Podwójny blef" będzie dla Was strzałem w dziesiątkę 😍 uwielbiamy i czekamy na historię kolejnych bohaterów 😁💙🩵 #musthave #mustread

@agniechabr @wydawnictwoniezwykle bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: Podwójny blef
▪️Autor: Agnieszka Brückner @agniechabr
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle
▪️Premiera: 07.02.2024 r.
(Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle)
▪️▪️▪️

Do przeczytania książki zachęciły mnie pozytywne opinie innych i szczerze? Nie zawiodłam się. Książka jest napisana lekkim językiem, szybko się ją czyta. Autorka w tej historii porusza ważne tematy jak: hejt, strata przyjaciela, próby samobójcze, ale również pokazuje, że czasami warto komuś zaufać, powiedzieć o swoich problemach, nie bać się prosić o pomoc.
Czy ta historia spodoba się Wam?
Nie wiem, ale zachęcam do przeczytanie tej książki, gdyż mnie urzekła Smerfetka i Osiłek.
;)

Czy ta historia...

Bardzo fajna historia.

Bardzo fajna historia.

Pierwsza połowa książki wciągnęła mnie na maksa, lecz ostatnie 200 stron już mnie nudziły i się odrobinę zmuszałam do czytania.

Szkoda, że ich udawany związek nie był bardziej rozwinięty i dłuży. Mimo to bardzo pożywnie będę wspominać ją i na 100% sięgnę po drugą część.

Tytuł: Podwójny Blef
Autor: Agnieszka Brückner
Wydawnictwo Niezwykłe
Data premiery: 07.02.2024r.
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa

Opis książki:
Siedemnastoletnia Chloe Blue, aby odciąć się od traumatycznych wydarzeń, przeprowadza się do ojca mieszkającego w Morro Bay, gdzie ma skończyć liceum. W nowym miejscu planuje się nie wychylać i w spokoju przetrwać ostatni rok nauki, lecz szybko okazuje się, że to niemożliwe. Już pierwszego dnia staje się nowym celem szkolnej hejterki.

Nastolatka wydaje się jednak nie przejmować wiszącym nad jej głową zagrożeniem. Uważa, że jeśli zignoruje zaczepki rówieśniczki, to ta w końcu odpuści.

Nic bardziej mylnego.

Niespodziewanie przyjaciel jej brata, a jednocześnie szkolna gwiazda koszykówki, Mason Scott, proponuje Chloe układ – udawany związek z korzyściami dla obojga. On ochroni ją przed zaczepkami, a ona w zamian pomoże mu w nauce. Plan niemalże idealny. A jednak są sprawy, w których nie da się blefować.

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej szesnastego roku życia.

"- Myślisz, że dałbym ci upaść? Ja? Przecież miałem zapewnić ci bezpieczeństwo.
- Kto wie, co ci tam chodzi po głowie.
Pod wpływem impulsu, przyciągam ją do siebie tak, że nasze twarze dzielą centymetry.
- Chcę zrobić coś złego.
- Co?
- Chcę cię znowu pocałować.
- A czemu jest to coś złego?
- Bo mi tego zakazałaś, pamiętasz?
- Nawet jeśli, to w tej chwili bym zaprzeczyła.
- Dlaczego?
- Bo też chcę cię pocałować. "
Dawno nie czytałam tak dobrej młodzieżówki. Świetna historia, która porusza ważne tematy, takie jak depresja, trauma, hejt. W lekkiej oprawie autorka stworzyła wspaniałą fabułę która zasługuje na Oskara.
Główna bohaterka zmaga się z wyrzutami sumienia, gdyż obwinia się o śmierć swojego przyjaciela. Aby odciąć się od wspomnień i dawnych przyjaciół przeprowadza się do ojca.
Wraz z początkiem roku szkolnego w nowej szkole Chloe podpada szkolnej hejterce, kiedy pomaga dręczonej koleżance.
Z pomocą przychodzi jej Mason gwiazda i kapitan szkolnej koszykówki, proponuje jej układ - on zapewni jej bezpieczeństwo a ona jako jego dziewczyna odgoni stado dziewczyn, które się za nim uganiają.
Ale kiedy zaczynają czuć coś więcej do siebie, czy fałszywy układ przetrwa i przerodzi się w prawdziwą miłość?
Czy Chloe poradzi sobie z wyrzutami sumienia?
Piękna historia o prawdziwej miłości i przyjaźni.
Gorąco polecam.
Dziękuję wydawnictwu i autorce za zaufanie i egzemplarz recenzencki.
#książkoweimpresje

Tytuł: Podwójny Blef
Autor: Agnieszka Brückner
Wydawnictwo Niezwykłe
Data premiery: 07.02.2024r.
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa

Opis książki:

Uwielbiam twórczość Agi to kolejna jej książka, która skradła moje serce 💙. Po poważniejszych książkach spodziewałam się lekkiej młodzieżówki. Została tylko młodzieżówka poruszająca tak ważny temat, że po tę książkę WARTO sięgnąć!🔥

Dla Chloe wakacje zaczęły się od tragedii. Rodzice zmuszają ją do przeprowadzki, gdzie ma zakończyć liceum. Mason to kapitan drużyny koszykarskiej i najlepszy przyjaciel jej brata. Obiecuje Lucasowi opiekować się dziewczyną w nowej szkole.

Chloe ma jasny plan na ten rok - przetrwać. Mason z kolei chce skupić się w 100% na koszykówce. Zawierają układ. Ona odstrasza jego adoratorki, on ją chroni.

Układ Osiłka i Smerfetki nie przewiduje jednak pojawiających się uczuć.

W książce znajdziemy takie motywy jak:
👉🏼układ
👉🏼fake dating
👉🏼przyjaciel brata
👉🏼On zakochuje się pierwszy
👉🏼Liceum

Książka, którą powinien przeczytać każdy, ze względu na pojawiający się w niej temat hejtu. Bolączka współczesnego świata! Kochani słowa też ranią! Zastanówmy się dwa razy zanim się wypowiemy.

Świetnie pokazany obraz hejtu, jego wpływ na człowieka, psychikę. Pięknie pokazana pierwsza miłość, o którą warto walczyć 💜.

Dobrze i przyjemnie napisana. Rozbawi, wzruszy i poruszy serca.

Mason, czyli Osiłek jest cudowny! Będzie Waszym kolejnym książkowym mężem. Kocham go z całego serca❤️.

Po tej książce zdecydowanie warto się na chwilę zatrzymać i pomyśleć o tym co spotkaliśmy na temat hejtu. Autorko! Dziękuję za tę pozycję! Niesamowicie cenna❤️ i ważna w dobie Internetu.

2049

Książka „Podwójny blef” Agnieszki Brückner zabiera nas do historii Chloe Blue i Masona Scott’a.
Chloe na ostatnim roku w szkole przeprowadza się do taty. Pragnie wyjść z traumy jakiej doświadczyła po utonięciu kolegi, który wzdychał do niej potajemnie i po procentach chciał udowodnić, że nie jest sztywny. Nowe środowisko niesie ze sobą nowe zdarzenia. Już pierwszego dnia pomaga poniewieranej dziewczynie przez szkolną hejterkę. Staje się jej celem numer jeden. Jej starszy brat prosił Masona, aby otoczył parasolem ochronny nad swoją siostrą, jednak nie pali się do tego od pierwszych chwil. Jego plany i aspiracje zmienia podsłuchana rozmowa na imprezie. W tym momencie decyduje się na udawany związek z Chloe, która ma ułatwić im wiele. Jednak po drodze pojawią się komplikacje, a jakie? Przekonajcie się sami.
Książka niesie ze sobą wiele mądrości nie tylko dla nastolatków, ale również dla rodziców mających w domu dzieci w takim wieku. Autorka porusza problem hejtu, traum, stawania po stronie krzywdzonych, stawiania czoła niesprawiedliwości poprzez spryt oraz rodziny, która staje się fundamentem, gdzie zaczyna się wszystko.
Lubię sięgać po książki autorki. Dobrze, że eksperymentuje z różnymi kategoriami od romansów i mafijnych klimatów, aż po młodzieżówkę.

Siedemnastoletnia Chloe Blue przeprowadza się do ojca do Morro Bay, tam ma skończyć liceum i odciąć się od ciężkich wydarzeń. Nowa szkoła, nowi znajomi i tylko rok żeby przetrwać. Już pierwszego dnia jest celem szkolnej hejterki. Mason Scott proponuję jej układ gdzie ona pomoże mu z nauką, a on ochroni ją przed zaczepkami. Tylko czy ten układ może się udać?

Gdy zobaczyłam opis książki to stwierdziłam że mamy do czynienia z kolejną lekką młodzieżówką. To się grubo pomyliłam, choć książki jest dedykowana osoba 16+ to Ci co uważają że wolą coś bardziej dorosłego powinni po nią sięgnąć. W szczególności polecam rodzicom którzy mają już nastoletnie dzieci. W tej historii nie chodzi tylko o ten pięknie rozwijający się wątek miłosny, ale przede wszystkim o ten przekaz który niesie ta książka.

Chloe to dziewczyna która zmaga się z traumą z przeszłości, z poczuciem winy. Choć wydawałoby się że wszystko przepracowała i radzi sobie to niestety prawda okazała się inna, a skrywane tajemnice doprawdziły do tragedii.
Mason choć ma w życiu jeden cel - koszykówka i kariera z tym związana to uważa że nie ma miejsca na miłość. Los jest jednak przewrotny i nasze smerfy zakochują się w sobie. Mason pokazał się z jak najlepszej strony. Udowodnił jak bardzo mu zależy na Chloe i mimo wszystko walczył o nią.

Choć książka nie należy do tych krótkich, to czyta się naprawdę szybko. To wszystko za sprawą fabuły która wciąga od samego początku. Wydawało by się ze będziemy lekko płynąć przez książkę to autorka zagwarantowała nam wiele emocji. Nie było tu tylko traumatycznych wydarzeń, bo wiele było miłości, ciepła, odkrywanie siebie na wzajem, przyjaźni. Poruszany został bardzo ważny temat hejtu i próby samobójczej. Do czego musi dojść żeby posunąć się do takiego kroku?

Czy mam się do czego doczepić? Otóż nie, bo w mojej ocenie jest to świetna książka. Fabuła bardzo interesujaca, kreacja bohaterów dopracowana, dużo emocji, przejaz który jest bardzo ważny.

Gdy zobaczyłam...

Książkę zaczęłam czytać na watt, lecz nie miałam okazji jej przeczytać do końca, więc czekałam bardzo na wersję papierową. Gdy książka do mnie dotarła zakochałam się w okładce która jest jedyna w swoim rodzaju i świeci w ciemności. Czad co o tym myślicie?

Podwójny blef to książka w klimacie młodzieżowym. Jest to nowa osłona autorki, która poznaje i jestem zachwycona. Uwielbiam pióro Agi, więc w tej książce również wciągnęła mnie od pierwszych stron.

Chloe obwiniania się o wydarzenia z przeszłości.
Przeprowadza się Morro Bay, gdzie ma skończyć liceum. Dziewczyna planuje tylko skończyć szkołę i nie nawiązywać nowych znajomości ani się nie wychylać. Lecz już pierwszego dnia zwraca na siebie uwagę.

Szkolna gwiazda koszykówki obiecała bratu bohaterki, że będzie mieć na nią oko. Więc Mason proponuję pomóc dziewczynie przetrwać w szkołę, co sprawia, że dużo czasu zaczynają ze sobą spędzać.

W książce mamy bardzo ważny temat jak temat hejtu. Niestety żyjemy w takich czasach, gdzie on jest bardzo popularny i cieszę się, że autorka opisała to w książce. Jakie mogą być tego konsekwencje. Również mamy bardzo ważny temat, jak trauma i obwinianie się. Ale również pojawią się romans, który dopełnia wszystko w całość. Myślę, że ta książka jest idealną dla każdej nastolatki, a nawet i nastolatka. Otwiera oczy na pewne sprawy. I myślę, że nie można przejść koło tej historii obojętnie. Mnie całość bardzo urzekła i takie młodzieżówki pragnę czytać. Autorka wszystko wyważyła idealnie, więc w książce przeróżne emocje podczas czytania towarzyszą. Można przy niej płakać, a również uśmiechać się.

I nawet to, że książka to mała cegiełka nie przeszkadza to w niczym, ponieważ nie odczuwa się ilości stron wręcz chciałoby się ich jeszcze więcej.

Do tej pory uwielbiałam książki Agnieszki - ta pozycja to dla mnie totalna porażka, rozczarowanie. Nie polecam !

• Literatura młodzieżowa
  • Przeczytane 2024