Równość i Simone de Beauvoir

Okładka książki Równość i Simone de Beauvoir Duane Armitage, Maureen McQuerry, Robin Rosenthal
Okładka książki Równość i Simone de Beauvoir
Duane ArmitageMaureen McQuerry Wydawnictwo: Mamania Seria: Wielkie idee dla małych filozofów literatura dziecięca
20 str. 20 min.
literatura dziecięca
Wielkie idee dla małych filozofów
Big Ideas for Little Philosophers: Equality with Simone de Beauvoir
Mamania
2024-03-06
2024-03-06
20 min.
Zofia Raczek

Okładka książki Wielkie idee dla małych filozofów. Wyobraźnia i Kartezjusz Duane Armitage, Maureen McQuerry, Robin Rosenthal
Wielkie idee d... Duane Armitage, Mau...
Okładka książki Wielkie idee dla małych filozofów. Szczęście i Arystoteles Duane Armitage, Maureen McQuerry, Robin Rosenthal
Wielkie idee d... Duane Armitage, Mau...

„Równość i Simone de Beauvoir” to świetna pozycja dla najmłodszych. Krótki tekst w połączeniu z ciekawymi ilustracjami może być inspiracją do interesujących tematów do rozmów z dziećmi nie tylko w zaciszu domowym, ale przede wszystkim na zajęciach w przedszkolu.

Cała opinia wraz z urywkami ze środka książki znajduje się tutaj: https://www.instagram.com/p/C53j9sEIp5P/

Nie wiem, czy czytałam ostatnio bardziej aktualną książkę niż... "Równość i Simone de Beauvoir". 📖 Ta lektura dla dzieci, uzmysławia więcej niż niejedna książka dla dorosłych. Dlatego polecam ją zarówno każdemu maluchowi, jak i wszystkim rodzicom. 👌

Simone de Beauvoir uważała, że wszyscy są równi i nie podobało jej się, że ludzie oczekują od dziewczyn innych rzeczy niż od chłopców. 🫣 Zaczynając od zabaw, przez zachowanie czy wyrażanie emocji. Według tej francuskiej filozofki powinniśmy również troszczyć się o tych, którzy są prześladowani czy wytykani. Szacunek należy się każdemu bez względu na wiek, płeć czy poglądy. Wszyscy mają takie samo prawo do szczęścia. 🧡

"Równość i Simone de Beauvoir" od @wydawnictwomamania to zaledwie dziesięciostronicowa kartonówka, która mieści w sobie, mam wrażenie, całą prawdę o współczesnych czasach. 📘 Tych, w których dziewczynki mają (NADAL?!) bawić się lalkami, cały czas się uśmiechać i być grzeczne, a chłopcy? 👧 Chłopcom wolno chodzić po drzewach, rozrabiać, ale (NADAL?!) nie powinni płakać. 🧑 W tych samych, w których za inną orientację, przynależenie do wybranej partii politycznej czy głośne wyrażanie poglądów można słono zapłacić. 😮 Choć coraz więcej osób działa na rzecz równouprawnienia i eliminacji krzywdzących stereotypów - to one nadal funkcjonują w społeczeństwie...

Powiedzenie, że to jak będzie wyglądać przyszłość zależy od nas - w kontekście tej lektury nabiera nowego znaczenia. W końcu to, co przekażemy swoim dzieciom będzie budować obraz świata za 10 czy 20 lat. 🌎 Dlatego czytajmy im mądre, wartościowe książki i uczmy poszanowania różnorodności. Jestem przekonana, że lektura "Równość i Simone de Beauvoir" to pierwszy krok w stronę lepszego jutra. 👍

To już 4 część serii "Wielkie idee dla małych filozofów". Każda z nich jest ważna i porusza jakiś ważny temat. W najnowszej dowiemy się kim była Simone de Beauvoir i co mówiła na temat równości.

Dla Simone zarówno chłopcy jak i dziewczynki powinni być traktowani tak samo. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki mogą tak samo bawić się, śmiać się, płakać i być sobą.

Wszyscy mamy takie same możliwości I wszyscy jesteśmy równi. Chyba zgodzicie się że mną, że to co głosiła Simone de Beauvoir jest bardzo aktualne.

Seria "Wielkie idee dla małych filozofów" nie tylko poszerza wiedzę dzieci o otaczającym świecie ale przede wszystkim rozwija w nich naturalną potrzebę do zadawania pytań oraz myślenie abstrakcyjne. Warto po nią sięgnąć

Wszyscy...

• DLA DZIECI