Jak utknęliśmy w bajce

Okładka książki Jak utknęliśmy w bajce Ben Miller
Okładka książki Jak utknęliśmy w bajce
Ben Miller Wydawnictwo: Wilga literatura dziecięca
literatura dziecięca
The Night We Got Stuck in a Story
Wilga
2024-02-13
2024-02-13
9788383191850
Ewa Rosa

Książka Bena Millera porwała mnie i mojego małego słuchacza w świat pełen przygód, przez kilka wieczorów. Z zaciekawieniem brnęliśmy w historię nieustraszonego rodzeństwa.

Co wieczór mój mały towarzysz pytał:
"Mamo,czy Harisson się odnajdzie?".
I na nowo znikaliśmy w kolejnych stronach, by towarzyszyć Lanie w poszukiwaniach brata. Była szczypta magii, gadający niedźwiedź, okrutna Królowa Pająków, odważna Gudrun, okropne burze i Wydrążone Drzewo. A wszystko zaczęło się od pewnego dewelopera, który postanowił wybudować nowe osiedle na moczarach.

Książka przeznaczona jest dla dzieci między 9, a 12 rokiem życia, ale śmiało mogę polecić ją i dla młodszych maluchów, ktorzy wolą więcej tekstu niż ilustracji. Każdy rozdział rozbudza wyobraźnię i niesamowicie wciąga. Polecam małym czytelnikom, którzy są zachłanni na magiczne przygody.
Ponadto powieść niesie ze sobą bardzo ważne przesłanie: wszyscy jesteśmy równi i powinniśmy dbać o sobie nawzajem 💙

Co wieczór mój mały towarzysz pytał:
"Mamo,czy Harisson się odnajdzie?".

"Jak utknęliśmy w bajce" to kolejna zwariowana przygoda Lany i jej brata Harrisona. Poznałam już tę dwójkę w innej książce autora - "Dziewczynka, która wpadła w baśń". Przyznaję, że powieść z dzisiejszego postu bardziej mi się spodobała!

Było bardzo bajkowo! Lana trafia do magicznej krainy, gdzie spotyka różne postaci, przypominające ludzi, których niedawno poznała. Czeka ją tam mnóstwo przygód, wiele niebezpieczeństw, no i dużo magii!

Dużą rolę grają w tej opowieści... Pająki! Których Lana szczerze nie znosi, ale może zmieni swoje zdanie na ich temat? Jako, że to książka dla dzieci, to bohaterowie nie mają szczególne głębokich charakterów, lecz wiele z nich budzi szczerą sympatię.

Przedstawiona kraina jest fantastyczna i roztacza na czytelników prawdziwie baśniowy klimat, który uwielbiam 😍 przypominał mi takie książki jak Opowieści z Narnii czy Baśniobór ♥️

Oprócz niebezpieczeństw i trudnych sytuacji nie zabrakło również humoru. Pojawiły się momentu, w których autor wiele razy szczerze mnie rozbawił.

A co najważniejsze z całej opowieści wybrzmiewa naprawdę fajny, wielowymiarowy morał 😃 dbanie o środowisko i inne gatunki, zmiana swojego zdania na jakiś temat, umiejętność przepraszania i brania odpowiedzialności za swoje błędy.

Ta książka to była świetna przygoda i tytuł wprost idealny na relaks przy obecnej przeprowadzce! Potrzebowałam teraz czegoś lekkiego i magicznego, a dostałam znacznie więcej niż się spodziewałam.

Jeśli szukacie czegoś baśniowego dla swoich pociech lub dzieciaków w rodzinie to gorąco polecam! Ja na pewno ją wcisnę jakimś młodym czytelnikom 🤭❤️

„Jak utknęliśmy w bajce” to historia, która przenosi czytelnika do magicznej krainy, gdzie każdy szczegół tka niesamowitą historię. Kiedy Lana i Harrison przyjeżdżają na wakacje do swoich dziadków, nie spodziewają się, że ich beztroskie chwile spędzane na zabawie w pustym drzewie staną pod znakiem zapytania. Lokalny deweloper planuje ścięcie drzewa, a także osuszenie mokradeł, zagrażając nie tylko przyrodzie, ale też rzadkim gatunkom zwierząt, w tym pająkom.

Tematyka książki jest niezwykle aktualna i ważna. Obrona środowiska naturalnego, walka o zachowanie różnorodności biologicznej i ochrona rzadkich gatunków to zagadnienia, które są niezwykle istotne w dzisiejszym świecie. „Jak utknęliśmy w Bajce?” nie tylko wciąga czytelnika w niezwykłą opowieść, ale też skłania do refleksji nad kondycją naszego środowiska i potrzebą jego ochrony.

Jeśli jesteś gotowy na przygodę, która nie tylko porwie Cię w świat fantazji, ale także skłoni do refleksji nad ważnymi kwestiami naszego świata, to „Jak utknęliśmy w Bajce?” jest książką idealną dla Ciebie! Wciągająca, magiczna i niesamowicie ważna. Polecam! 💫💛🕷️

„Jak utknęliśmy w bajce” to kolejna książka naszego ulubionego autora książek dla dzieci, Bena Millera.
Lana i Harrison uwielbiają spędzać wakacje u dziadków. Bawią się wtedy w pobliżu starego drzewa. Pewnego dnia okazuje się, że drzewo ma być ścięte. Natomiast teren ich zabaw ma być osuszony, przez co wiele roślin i zwierząt straci swój dom. Zwłaszcza pewne pająki.
Lana budzi się, a na jej palcu znajduje się złota nić. Wraz z Harrisonem podążają za nią i trafiają do świata bajek, w którym włada zła królowa. I jak to w bajkach bywa chłopiec został porwany. Czy siostrze uda się go uratować? Zadanie nie jest łatwe, ponieważ ma na to określony czas. Musi wydostać się ze świata bajek zanim noc dobiegnie końca.
Chcecie wiedzieć czy magiczne drzewo, będące portalem do innej krainy zostanie śnięte? Musicie przeczytać i dowiedzieć się sami.
Autor jak zawsze dostarczył nam wielu wrażeń. Uwielbiamy wraz z bohaterami podróżować do ciekawych krain. Uciekać przed niebezpieczeństwami i zawierać nowe przyjaźnie. Przeżyjemy wiele przygód, o których szybko nie zapomnimy.
Na uwagę zasługują również czarno-białe ilustracje, które pobudzają wyobraźnię. Książka napisana jest dużą czcionką, a zdania są łatwe dzięki czemu dzieci nie mają problemu w samodzielnym przeczytaniu książki.

Lana...

Ta książka to taka mniejsza wersja Baśnioboru, co uczyniło, że bardzo chciałam przeczytać tą książkę i naprawdę mi się podobała. Będąc dorosłą osobą, historie taka jak ta, nie sprawiają mi żadnego problemu, a wręcz uwielbiam je czytać.
Jest to pozycja przeznaczona dla młodszych czytelników i zdecydowanie mogę stwierdzić, że bardzo im się spodoba. Kto by nie chciał zatracić się w powieści o dzieciach, które trafiły do świata bajki? Ja sama poczułam się, jakbym była tam razem z nimi i popadłam w całą tą przygodę. Każde trudne zadanie pokonywałam z bohaterami książki.
Ta książka to lek na zastój czytelniczy, można ją skończyć w mgnieniu oka - w jeden wieczór.
Duże litery nie sprawią nawet najmłodszemu smykowi przebrnąć przez tą przygodę, a ilustracje, które mają tu miejsce, sprawiają, że czyta się to z przyjemnością. Obrazki w książkach to jest coś co kocham i dzieci również to uwielbiają.
Z przyjemnością przeszłam przez całą przygodę i już nie mogę się doczekać, aż przeczytam pozostałe pocyzje autora.

Instagram: ebuk.pl

• 🌐 Empik Go
  • Wyzwanie LC 2024
  • Mam ebooka - epub
  • Samodzielne
  • Przeczytana 2024
  • 📋 2024
  • W planach ebook

Dodaj cytat z książki Jak utknęliśmy w bajce