Cena nie gra roli

Okładka książki Cena nie gra roli Jakub Kucner
Okładka książki Cena nie gra roli
Jakub Kucner Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
Prószyński i S-ka
2024-02-27
2024-02-27
9788383521947

„Świat modelingu męskiego jest bardzo brutalny. Potrafi wciągnąć, przeżuć i wypluć.”

Jakub Kucner aktor telewizyjny i teatralny, zdobywca tytułu Mistera Polski w 2017 roku i nie tylko, książką „Cena nie gra roli” zabiera nas w tak szokujący i brutalny świat, że wciąż jestem pod ogromnym wrażeniem tej wstrząsającej historii.
Nawet sobie nie wyobrażacie, z jak brutalną rzeczywistością można się zmierzyć w świecie męskiego modelingu oraz wszelkich konkursów na najprzystojniejszych mężczyzn i chłopców.
Poznajemy tu kilku bohaterów, a dzięki rozdziałom pisanym, z ich perspektywy, dokładnie możemy śledzić ich losy. Intrygujące, bo nie spersonalizowane, prawie do samego końca, choć nie mniej wstrząsające, wspomnienia jednego z nich, są bardzo interesującym dodatkiem do teraźniejszych wydarzeń.
Próba odkrycia prawdy, która prowadzi do „wdepnięcia” w okropny, choć z zewnątrz wydający się, przepięknym, świat.
Ogromne pieniądze, które przesłaniają zdrowy rozsądek, zmuszają do robienia okropnych rzeczy, utraty szacunku do siebie, a czasem nawet życia.
To wszystko co się tu dzieje, to wszystko, do czego zdolni są sami bohaterowie, to wszystko, co jak sam autor pisze, w niemałej części nie jest tylko fikcją literacką, czyni tę książkę szalenie interesującą.
Równie zaskakująca, co wstrząsająca końcówka sprawia, że już teraz czekam z niecierpliwością na kolejną część tej historii, bo autor zostawił nas z większą ilością pytań, niż odpowiedzi, chociaż te otrzymane - na prawdę szokują.

Reasumując - bardzo podoba mi się styl pisarki Jakuba Kucnera. Potrafił wstrząsnąć, zszokować, ale też tak zaintrygować sposobem poprowadzenia tej historii i jej bohaterów, sprawiając, że ma się ochotę na więcej.

Polecam!

Nawet sobie nie wyobrażacie, z jak brutalną...

CENA NIE GRA ROLI
@jakub_kucner
@proszynski.emocje

Książka inspirowana osobistymi przeżyciami.

"Na oddział intensywnej terapii trafia młoda dziewczyna po próbie samobójczej. Jej ojciec nie wierzy, że córka targnęła się na swoje życie. Prywatne śledztwo w tej sprawie zaczyna prowadzić jej przyjaciel Tymon. Szybko odkrywa, że Anka przed wypadkiem interesowała się śmiercią Leona i tajemniczą działalnością własnego ojca. Idzie więc tym tropem... "

I kolejny świetny debiut za mną, a może i Wy się skusicie?

Kto z nas chociaż raz nie oglądał wyborów Miss czy Mistera? Patrzymy na tych ludzi, oceniamy, niejednokrotnie zazdrościmy, a tak naprawdę nie wiemy ile musieli poświęcić i jaką wysoką ponieść cenę. O tym wszystkim opowiada nam Jakub Kucner, ale i zdradza tajemnice zza kulis. To również historia, która pokazuje drugie dno świata męskiego modelingu, autor przedstawia nam sytuacje, które szokują i wstrząsają. Książkę przeczytałam z ciekawością i lekkim niedowierzaniem, czyta się ją lekko i przyjemnie. Co prawda był moment, że brakowało mi delikatnie napięcia i elementu zaskoczenia, jednak Pan Jakub zrekompensował to na samym końcu i sprawił, że z niecierpliwością czekam na drugą część.

Sięgnijcie po "Cena nie gra roli" i przekonajcie się sami, że "nie wszystko złoto, co się świeci."
Polecam ❤️

CENA NIE GRA ROLI
@jakub_kucner
@proszynski.emocje

Książka inspirowana osobistymi przeżyciami.

Cena nie gra roli" to kolejny debiut, na który czekałam i bez wątpienia bardzo udany 🙂.
Jednak nie spodziewałam się, aż tak dobrej i mocnej historii, więc tym bardziej jestem zaskoczona.

Jakub Kucner zabiera nas za kulisy świata modelingu i pokazuje, jak wygląda ten świat po drugiej stronie.
Jak się okazuje, świat modelingu jest mroczny, niebezpieczny, brutalny i wulgarny.

Historia Tymona, który próbuje rozwikłać zagadkę próby samobójczej swojej przyjaciółki Anki, sprawia, że poznajemy krok po kroku, jak działa cała machina.
Niemniej Tymon jest bardzo zdeterminowany, by poznać prawdę o tym, co się stało z jego przyjaciółką, dlatego bez wahania wchodzi w ten świat.

Książkę bez wątpienia czyta się z ciekawością, a to dlatego, że autor niczego nie koloryzuje, tylko pokazuje, jak jest naprawdę, bez zbędnego owijania w bawełnę.
Język czasem jest wulgarny i siarczysty, ale bez zbędnej przesady. Niemniej poruszane są trochę drażliwe tematy, takie jak sutenerstwo i handel ludźmi.

Czy jestem zaskoczona tym wszystkim? Raczej nie, zaskoczona jestem, że ludzie dla sławy i pieniędzy są w stanie godzić się na tak wiele. Nie oceniam nikogo, bo każdy jest kowalem własnego losu. Warto natomiast się zastanowić, czy to wszystko jest tego warte? Czy warto poświęcać swoją młodość dla chwilowej sławy i pieniędzy?

Wielki szacun dla autora za to, że nie zdecydował się obrać takiej ścieżki swojej kariery, choć na pewno nie było to łatwe.
Mam cichą nadzieję, że książka dotrze do jak największej ilości młodych ludzi i dzięki temu choć jedno młode istnienie podejmie taką samą decyzję.

Jak się okazuje, świat modelingu jest mroczny, niebezpieczny, brutalny i...

To debiut. Sama nie wiem. Ogólnie, książka nie jest bardzo powalająca, do tego zakończenie - nieco urwane.
Ale ma swoje plusy. Niezły sposób pisania. W bardzo ciekawy - choć bardzo drastyczny - sposób pokazany świat modelingu, konkursów, bezwzględnej rywalizacji. Zabrakło mi takiej spójnej klamry zamykającej.
Można sięgnąć ;)

Można sięgnąć ;)

Ile jesteś w stanie poświęcić, aby spełnić swoje marzenia?
Na ile wyceniasz swoje ciało?
Czy rzeczywiście „Cena nie gra roli”?

Młoda dziewczyna trafia do szpitala po próbie samobójczej. Ani ojciec, ani jej najlepszy przyjaciel, Tymon, nie wierzą, w to, że dziewczyna targnęła się na swoje życie. Ania, to energiczna dziewczyna, która nie myślała nigdy o tym, aby odebrać sobie życie, wręcz przeciwnie, czerpała z życia garściami. Tuż przed rzekomą próbą samobójczą, dziewczyna interesowała się śmiercią jednego z modeli, oraz działalnością swojego ojca, gdyż nie wyglądała ona na legalną. Tymon stara się rozwiązać zagadkę i dowiedzieć, czy dziewczyna rzeczywiście targnęła się na swoje życie czy ktoś jej w tym pomógł.
Chłopak trafia do agencji modeli. Tam nie jest bezpiecznie…
Czy Tymonowi uda się odkryć prawdę?
Ile zła, okropieństwa i tajemnic kryje się w ludziach?
Czy wszystko i każdego można kupić?

Jakub Kucner w swojej książce „Cena nie gra roli” odkrywa przed czytelnikiem niebezpieczny świat modelingu, w którym może stać się wszystko a propozycje, które się otrzymuje niewiele mają wspólnego z marzeniami.
Czytałam tę historię i chciałam, żeby to była tylko fikcja literacka, jednak to po postu jest życie, w którym nie ma żadnych granic ani przyzwoitości. To, co widzimy „gołym okiem” w telewizji czy na bilbordach, to najprawdopodobniej tylko ułamek modowego świata.

Mam nadzieję, że marzenia nie będą musiały się wiązać ze strachem o własne życie.

Dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz do recenzji.
Współpraca z wydawnictwem nie ma wpływu na recenzję.

Ile jesteś w stanie poświęcić, aby spełnić swoje marzenia?
Na ile wyceniasz swoje ciało?
Czy rzeczywiście „Cena nie gra roli”?

Pan Jakub przedstawił kulisy męskiego modelingu z całkiem innej perspektywy. Mrocznej i dość tajemniczej strony. Handel ludźmi, prostytucja, sponsoring...
Ciężko było mi się wbić w książkę na początku, ponieważ brakowało mi takiego wstępu, nakreślającego sytuację, bohaterów. Ale po przeczytaniu dwóch rozdziałów nie mogłam odłożyć książki!
To co się tam dzieje to totalny rollercoaster. Młodzi mężczyźni, którzy za odrobinę sławy i pieniędzy są gotowi zrobić wszystko.
Tak samo gotowy jest zrobić wszystko Tymon, który chce się dowiedzieć co stało się jego przyjaciółce Ani, która aktualnie leży w śpiączce. Czy mu się to udało?
Zajrzyjcie do książki  ❤️
Z niecierpliwością czekam na dalsze losy naszych bohaterów!
Ig. Czytelniczy.chaos

To co się tam dzieje to totalny...

CENA NIE GRA ROLI 💲

Wydawnictwo: Prószyński i s-ka
Autor: Jakub Kucner

Witajcie kochani!

Dziś przychodzę do Was z książką, która wywołała u mnie sprzeczne uczucia.
Od zawsze byłam świadoma, tego że świat modelingu ,czy ogólnie rzecz biorące świat celebrytów to świat brudny. Brutalny, wręcz okrutny dla ,tych co pragną się wybić. Osiągnąć sławę ,pieniądze i całą tą otoczką z tym związaną

Co muszę zrobić, żeby spełnić swoje marzenia?

Autor znany aktora Jakub Kucner napisał tą oto książkę, do której inspiracje czerpał z własnego życia ,oraz znajomych i przyjaciół. Przedstawia w niej historie, które się w głowie nie mieszczą. Opisuje w niej wydarzenia z perspektywy młodych chłopców. Przystojnych  ,miłych w odbyciu,  takich którzy mają szansę spodobać się bogatym szejkom  ,biznesem.
Po przez agencję modelingu są wystawini na licytację. Co ciekawe Oni są tego świadomi i sami się pchają w paszczę lwa!
Ich ciało ma się stać walutą do wymarzonego życia!
Tylko czy warto?
Historia opisana w tej książce pokazuje że jednak nie!
Książka jest napisana ku przestrodze i z tego co wiem ,to dopiero początek tej opowieści.

POLECAM SERDECZNIE ❗

CENA NIE GRA ROLI 💲

Wydawnictwo: Prószyński i s-ka
Autor: Jakub Kucner

Witajcie kochani!

Dziś przychodzę do Was z książką, która wywołała u mnie sprzeczne uczucia.

„Cena nie gra roli” to książka, która mnie trochę zaskoczyła. Myślałam, że jest to powieść obyczajowa oparta na faktach, a kazał się to kryminał, którego wydarzenia są inspirowane własnymi przeżycia autora książka. Biorąc ją do rąk otworzyłam drzwi do świata modelingu. Do męskiego świata mody.
Czytając jednak niewiele tej mody były, a bardziej to co dzieje się za kulisami. A dzieje się dużo. Emocji tutaj nie brakuje. Poznamy Ankę, która próbowała odebrać sobie życie oraz dowiemy się, jakie propozycje dostawał Jakub Kucner będąc modelem.
Książkę czyta się bardzo szybko i nie tylko dlatego, że jest ona cienka, ale ze względu na ciekawych bohaterów i styl pisania autora. Pan Jakub wspaniale wykreował swoich bohaterów. Niektórych da się lubić, a niektórych nie. Nie oszczędził też czytelnika przed trochę obrzydzającymi scenami. Akcja książki nie biegnie na łeb i szyję jak to czasami bywa w kryminałach, ale ogólnie książka ma coś w sobie co sprawia, że chce się czytać dalej.
Jeśli lubicie książki, których wydarzenia oparte są na prawdziwych przeżyciach autora to bardzo polecam tę książkę.

Co kryje się za kulisami modelingu? Jak daleko są w stanie posunąć się osoby, aby dostać się do upragnionego świata mody?

Jakub Kucner w swojej najnowszej książce ukazuje mroczną rzeczywistość kryjącą się za konkursami piękności. Na podstawie doświadczeń własnych oraz kolegów z branży napisał książkę, która może z jednej strony stać się przestrogą dla osób ślepo dążących do kariery w modelingu. Nie raz aby osiągnąć sukces, osoby musiały posunąć się bardzo daleko. Co się za tym kryje?-Wygórowane oczekiwania, niemoralne propozycje, zaginięcia, a nawet morderstwa. Świat modelingu nie jest tak kolorowy, jakby mogło się komuś wydawać.

Przyznam, że ta książka bardzo mnie zaskoczyła. Nie jest to typowa książka o wybiegach, pokazach, czy konkursach miss, lecz o tym jaką cenę są w stanie poświęcić ludzie, aby dostać się do tej niezbyt dostępnej dla wszystkich branży. Szokujące jest to, że osoby są wstanie sprzedać własne ciało, aby tylko osiągnąć upragniony cel.
Autor stworzył świetny klimat. Było mrocznie, nieraz przerażająco i smutno.
Nieraz czytałam już o kulisach pracy modelek, natomiast o pracy modeli nie miałam jeszcze okazji. Aż do dzisiaj. Idealnie pasuje do książki powiedzenie ,,Nie wszystko złoto, co się świeci”. Branża modelingu właśnie taka jest. Pod złotym brokatem kryje się mroczna smuga.
Polecam serdecznie.

Recenzja ,,Cena nie gra roli" Jakub Kucner
4/5⭐

Kiedy sięgnęłam po "Cenę nie gra roli" Jakuba Kucnera, myślałam, że wkraczam w świat blichtru i glamour modelingu, pełen idealnych sylwetek i życia w luksusie. Jak bardzo się myliłam! Ta książka zabrała mnie za kulisy, pokazując, że świat, który z pozoru wydaje się być spełnieniem marzeń, w rzeczywistości kryje mroczne tajemnice i jest daleki od ideału.

Przyznam szczerze, że historia Tymona, który próbuje rozwikłać zagadkę związaną z próbą samobójczą swojej przyjaciółki Anki, szybko mnie pochłonęła. Nie tylko ze względu na samą zagadkę, ale przede wszystkim dlatego, że dawała mi możliwość zajrzenia do świata, o którym miałam bardzo ograniczoną wiedzę. To, co odkrywałam wraz z Tymonem, momentami było szokujące. Kontrowersyjne tematy takie jak prostytucja czy wykorzystywanie w branży, przedstawione zostały w sposób ciekawy i bez owijania w bawełnę.

Autor, korzystając ze swoich doświadczeń i historii, które zebrał, nie boi się mówić głośno o tym, co zwykle zostaje przemilczane. Jego opowieść jest przesycona autentycznością, a język, choć momentami dosadny, idealnie pasuje do przedstawianego świata.

"Cena nie gra roli" to podróż do świata, który na co dzień widzimy tylko z jednej, najbardziej lśniącej strony. Autor pokazuje, że za każdym zdjęciem w magazynie, za każdym idealnym ciałem na wybiegu, kryje się historia, często daleka od ideału.

Ta książka to nie tylko thriller czy kryminał, to okno na świat, o którym myślimy, że wiemy wszystko, a tak naprawdę znamy tylko jego retuszowaną wersję. Jeśli szukacie czegoś, co Was zaskoczy, coś co jest zarówno wciągające, jak i poruszy waszą wyobraźnię, "Cena nie gra roli" zdecydowanie jest pozycją dla Was.

Bardzo chętnie przeczytam kolejną pozycję autora 📚🔥

Recenzja ,,Cena nie gra roli" Jakub Kucner
4/5⭐

• Read in 2024
  • Dostałam :D
  • Zamierzam przeczytać
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Cena nie gra roli