Pokolenie tinderówek

"POKOLENIE TINDERÓWEK. #O(d)powiedzWszystkim", czyli refleksja nad tym, jak ludzie mogą "kochać" teraz...

Książka autorstwa Joanny Och Ach zanurza czytelnika odważnie w wir wirtualnych/współczesnych związków, a przy tym odkrywa je z przenikliwością chirurga i ciekawością socjologa. Trafia w samo serce ery cyfrowych romansów, gdzie miłość zdaje się mieć termin ważności...

Joanna Och Ach przemierza labirynt współczesnych randek z Tindera, zadając pytanie o to, jak technologia zmienia ludzkie serca.

Czytelnik zostaje porwany (dosłownie ma się wrażenie, jakby było się tam razem z żywiołową i zabawną bohaterką) przez pęd życia trzydziestoletniej Takiej Jednej, która postanawia pomóc losowi w poszukiwaniu swojej drugiej połówki. Podejmuje więc decyzję, żeby zarejestrować się na platformie randkowej -Tinder.

Jej miłosne eskapady okazują się jednak tak samo ulotne, jak powiadomienia na ekranie smartfona. Dostajemy od autorki pełną galerię pełnokrwistych postaci, które czasem rozbawiają do łez, czasem irytują absurdami, a najczęściej rodzą pytanie "serio istnieją tacy mężczyźni?!" 😵‍💫 Stajemy się świadkami intymnych momentów i samych rozmów Takiej Jednej z potencjalnymi kandydatami na męża.

Podziwiam autorkę za to, jak trafnie i inteligentnie obserwuje współczesny świat i ludzi, bo można oczywiście czytać książkę jak zabawną, momentami pikantną, historię randkowania, ale sporo w tym wszystkim studium człowieka, pełni paradoksów rzeczywistości, a nade wszystko silnej potrzeby miłości - czasem za wszelką cenę...

Taka Jedna to kobieta trzydziestoletnia, dobrze wykształcona oraz niezależna. Znalazła się w wieku gdzie jej priorytetową sprawą jest znalezienie swojej drugiej połówki. I uparcie dążyła do tego celu. Za namową swojej przyjaciółki założyła sobie konto na portalu randkowym i to właśnie tam zamierza znaleźć mężczyznę swojego życia. Umawia się na spotkania ponieważ za wszelką cenę chce wyrzucić z głowy Pana Zakochałam się I Będę o tym gadać. Jednak kolejne spotkania nie przynoszą zamierzonego celu a miłości jak nie było tak nie ma.

Czy Takiej jednej uda się w końcu odnaleźć miłość? Czy potrl randkowy okaże się odpowiednim do tego miejscem?

,,Pokolenie tinderówek" jest to książka, która pokazuje nam jak wygląda poszukiwanie miłości oraz związków przez portale randkowe, w tym przypadku na Tinderze. Niestety w większości przypadków możemy znaleźć tam osoby szukające tylko i wyłącznie zabawy oraz przygody, a rzadko kiedy stałych związków. Początkowo ciężko było mi się przyzwyczaić do stylu pisania autorki ale z każdą stroną wciagala mnie coraz bardziej i bardziej. Dzięki tej książkę napewno niejednokrotnie się zaśmiejecie ale też nie zabraknie w niej pikanterii co powoduję że książkę polecałabym osobom powyżej 18 lat😉 Jeżeli szukacie książki, z którą miło spędzicie czas a do tego będziecie mogli się pośmiać to śmiało mogę wam polecić tą książkę😉😊
Dziękuję bardzo autorce @joannaochach za otrzymaną książkę i możliwość recenzji 😘😘

#książka #współpraca #współpracabarterowa #pokolenietinderówek #bookstagram #books #czytanieuzależnia #czytanie #ksiazkowelove #randkowanie #portalerandkowe #szukaniemiłości #zwiazek #miłość #byckochana #światrecenzentów #rudaczyta2022 #czytanienieboli #czytanieuzależnia

Czy na portalach randkowych da się znaleźć miłość?
——
Przychodzę do was z recenzją książki, która przeniesie was w świat Tindera i niezwykle zabawnych randek.

,,Pokolenie tinderówek”- Joanna Och Ach
[współpraca]
💓💓💓
Jedni szukają miłości w miejscu pracy, inni na dyskotekach, a jeszcze inni na portalach randkowych. Tak było również z ,,Taką Jedną”, której imienia nie znamy. Swoje wymagania co do potencjalnego kandydata sprecyzowała i ruszyła w wir poszukiwań tego idealnego.
💓
Czytając tę książkę czułam się tak, jakbym słuchała opowieści najlepszej przyjaciółki. A jak to z najlepszą przyjaciółką, nie ma tematów tabu. Główna bohaterka jest dosyć śmiała i pragnie znaleźć miłość. W sposób bezpośredni wyraża swoje myśli i uczucia. Na swojej drodze spotyka bardzo różnych kandydatów. Jak to z ludźmi w sieci bywa, nie każdy z nich okazuje się takim, jak na obrazku i w opisie. Ludzie często ubarwiają swoje osoby, aby wypaść jak najlepiej. Niezwykle rozśmieszył mnie Książkowy kandydat ,,Pan Dzik”, który lubił sobie pojeść oraz chorobliwie dbający o higienę ,,Pan Bakteria”. Autorka książki tak jak również bohaterowie przedstawieni w niej, jest anonimowa. Każdy z bohaterów jest przedstawiony nie za pomocą imion, a określeń. Nieraz czytając tę książkę wpadłam w głośny śmiech. Rzadko zdarzało mi się to przy innych książkach. Osoby, z jakimi bohaterka miała przyjemność lub nieprzyjemność randkować, byli tak różni i nie raz zadziwili mnie swoją postawą i zachowaniem. Byli tak autentycznie przedstawieni, że jestem w stanie uwierzyć, że autorka mogła spotkać na swojej drodze takich właśnie ludzi. Oszuści, manipulanci, fetyszyści to tylko niektórzy z nich.

W książce nie brakuje pikanterii, dlatego jest to książka na pewno przeznaczona dla pełnoletnich czytelników.

Świetnie się bawiłam przy tej książce. Z chęcią przeczytałabym dalsze randkowe losy ,,Takiej Jednej”.
Polecam ❤️‍🔥

Czy na portalach randkowych da się znaleźć miłość?
——

,,Pokolenie tinderówek”- Joanna Och Ach
[współpraca]
💓💓💓

Książka opowiada o problemach związanymi z poszukiwaniem drugiej połówki na Tinderze. Taka jedna ma cały czas w głowie Pana Zakochałam się i będę o tym gadać i chcąc wyrzucić go z głowy, postanawia za namową przyjaciółki założyć konto na tejże platformie. Taka Jedna kończy 30 lat, przez co zaczyna panikować, że należałoby mieć kogoś. Język książki jest nieco szarpany, dość prosty, co trochę przeszkadzało mi w odbiorze, lecz potęgowały one chaos i nieporządek panujący w głowie głównej bohaterki. Fabuła nastawiona jest na opisy uczuć lecz nie tylko tych romantycznych. Przygotować się musicie na erotyczne uniesienia, intymne, a także na zwykłe fizyczne zbliżenia, bez żadnych głębszych uczuć u kochanków. Niestety ja nie jestem miłośniczą erotyków, jednak komuś innemu może się to mega spodobać. Uwielbiam w książce to, że pokazane zostały prawdziwe poszukiwanie męża na aplikacjach typu właśnie Tinder. Tylko w baśniach, kreskówkach można znaleźć szalenie łatwo miłość i to jeszcze od pierwszego wejrzenia. Tekst urozmaicają też przytoczone rozmowy prowadzone przez Tindera, co dodaje tekstu autentyczności i daje nam jakby bliższe, bardziej intymne poznanie historii bohaterów. Polecam miłośniczkom (i miłośnikom!) książek erotycznych z dużą ilością pikanterii, lecz także prawdziwych. Daję ocenę 7/10

📚 Pokolenie tinderówek
✒Joanna Och Ach
Współpraca barterowa

"Smutne. Nie rozumiem, po co być z kimś i kłamać. Nie lepiej być samemu i robić, co nam się żywnie podoba, bez oszukiwania? Po co ludzie to robią?"
*****

Pokolenie tinderówek #O(d)powiedzWszystkim to brutalna i autentyczna opowieść o szukaniu męża przez współczesną trzydziestolatkę. Naiwność głównej bohaterki i całego pokolenia podobnych jej kobiet − wykształconych, niezależnych i wychowanych na bajkach o królewiczach − przeraża i bawi jednocześnie.

Czy ktoś z Was szukał miłości na portalach internetowych? Czy uważacie, że można ją tam znaleźć? Ja nie ukrywam. Szukałam.
Niestety nie znalazłam nic poza bandą napalonych przedstawicieli płci męskiej.
💏Nasza bohaterka "taka jedna" mogła być każda z nas i myślę, że właśnie bezimienna postać kobiety poniekąd reprezentuje ogół, nie jest tylko jednostką.
Poszukuje miłości, cały czas udoskonala swój profil. Nowe zdjęcia, atrakcyjne opisy...
💏Kandydaci na partnera zmieniają się, przynoszą łzy i rozczarowania.
💏Mocno dosłowna, kontrowersyjna, styl adekwatny do tematu. Bardzo mi się podobał. Nie ma zbędnych opisów.
💏Pisana w formie pamiętnika, czasem irytuje, czasem drażni. Ale w swej naiwności bohaterka pragnie być tylko kochana...
Jak każda z nas.
Polecam bardzo, jest to coś innego, nowego i świeżego. I bardzo prawdziwego.
💏💏💏

📚 Pokolenie tinderówek
✒Joanna Och Ach
Współpraca barterowa

*****

POKOLENIE TINDERÓWEK
@joannaochach to książka z której dowiecie się jak w tych czasach ludzie są tak naprawdę samotni, złaknieni miłości ale też obawiający się jednocześnie zobowiązań. Jesteśmy schowani za biurkiem, monitorem, ekranem komórki i czasami wręcz udajemy osoby którymi tak naprawdę nie jesteśmy...ale nie chcemy 'zranić' osoby po drugiej stronie. Czasami po prostu chcemy się przypodobać, wypaść jak najlepiej...udawać...manipulować drugą osobą w celu osiągnięcia celu, który niekoniecznie jest taki sam jak osoby po drugiej stronie ekranu telefonu.
TAKA JEDNA umawia się na randki,mimo, że ma w głowie PANA ZAKOCHAŁAM SIĘ I BĘDĘ O TYM GADAĆ. Czy będzie w stanie znaleźć szczęście? Kto okaże się prawdziwym samcem alfa bez obciążeń genetycznych, którego tak poszukuje? Czy jej bezpośredniość, niekiedy naiwność nie będą przeszkodzą do budowania relacji?

TAKA JEDNA wierzy w miłość...Czy ją odnajdzie? Przekonajcie się 😉
Uprzedzam tylko, że język jest...hmmm...luźny, bezpośredni. Znalazło się trochę wulgaryzm.ów i opisów erotyczny.ch scen więc nie jest to książka dla najmłodszych 😇 Mimo wszystko, polecam. Przeżywałam wzloty i upadki razem z bohaterką...Analizowałam niekiedy zachowanie jej potencjalnych kandydatów przy czym śmiałam się a czasami wkurzałam przez ich podejście. Oczywiście z zachowań bohaterki również miałam momentami ubaw...Było też współczucie 😉
Jeżeli szukacie książki na relaks i chwilę zapomnienia po ciężkim dniu...to polecam. POKOLENIE TINDERÓWEK, TAKA JEDNA - zadbają o Was i pokażą świat aplikacji randkowych nie przez różowe okulary 😎 (niech kolor okładki- mój ulubiony 😉) Was nie zmyli 😀

POKOLENIE TINDERÓWEK

„Pokolenie tinderówek” Joanny Och Ach to bezkompromisowa opowieść o współczesnym szukaniu miłości w dobie aplikacji randkowych, która brutalnie rzuca światło na naiwność i paradoksy dzisiejszych trzydziestolatek.

Główna bohaterka, nazywana przez autorkę Taką Jedną, jest symbolem współczesnej kobiety – wykształconej, niezależnej, a jednocześnie zakorzenionej w iluzorycznych wizjach romantycznych. Autorka doskonale balansuje na granicy między śmiechem a zadumą, eksponując komiczne i tragiczne aspekty poszukiwań miłosnych współczesnych singielek. Przedstawiając codzienność Takiej Jednej, autorka otwarcie konfrontuje czytelnika z absurdami i niebezpieczeństwami randkowania w erze internetu. Książka jest pełna szczerych, dosadnych dialogów, które potrafią jednocześnie bawić i zmuszać do refleksji nad kondycją współczesnych związków.

Fajne dziewczyny nie mają facetów. Albo mają tylko przez moment. I to zazwyczaj na odległość. Co jest z nami nie tak?
Warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki autorka kreuje bohaterów. Choć niektórzy mogą wydawać się wyjątkowo ekstrawaganccy, to w rzeczywistości są oni odzwierciedleniem zróżnicowanego spektrum osobowości spotykanych w dzisiejszym świecie randkowania online. Joanna Och Ach zaskakuje czytelnika, rzucając go w wir świata randkowego, gdzie prawdziwość staje się luksusem, a marzenia często spotykają się z brutalnymi realiami.

W powieści autorka zręcznie miesza elementy humorystyczne z głębszymi przemyśleniami na temat miłości, intymności i tożsamości. Czytelnik znajdzie tu zarówno momenty rozbrajającego śmiechu, jak i chwile zadumy nad własnymi relacjami i oczekiwaniami. Jednym z najbardziej fascynujących aspektów lektury tej książki jest sposób, w jaki autorka posługuje się językiem. Joanna Och Ach nie boi się używać dosadnych słów i wulgaryzmów, co nadaje powieści autentyczności i surowości charakterystycznej dla dzisiejszego internetowego świata randkowego. Język używany przez autorkę jest bezpośredni i przystępny, co sprawia, że czytelnik czuje się w pełni zanurzony w opisywanych sytuacjach i emocjach bohaterów. Nie ma tu miejsca na cukierkowe opisy czy unikanie trudnych tematów – jest surowo, prawdziwie i właśnie w tym tkwi siła „Pokolenia tinderówek”.

Facebook rządzi, Insta rządzi, a czasem nawet Gmail. Ostatnimi czasy też Tinder, WhatsApp i te wszystkie portale randkowe.
„Pokolenie tinderówek” doskonale odzwierciedla współczesny świat, w którym aplikacje randkowe stały się powszechnym sposobem na poszukiwanie miłości. Autorka z odwagą i bezkompromisowością eksploruje ten temat, rzucając światło na jego różne aspekty – od absurdalnych sytuacji po głębsze refleksje nad naturą ludzkich relacji. Niektórzy czytelnicy mogą być zaskoczeni długością i kreatywnością nazw bohaterów, co może utrudnić identyfikację z nimi. Jednakże ta forma nadaje powieści unikalnego charakteru i osobowości, co sprawia, że czytelnik nie może oderwać się od lektury.

Warto podkreślić, że „Pokolenie tinderówek” to nie tylko lekka, humorystyczna lektura, ale również książka, która stawia ważne pytania dotyczące współczesnych relacji i sposobów ich budowania. Autorka z sukcesem łączy rozrywkę z przemyśleniami na temat miłości, jednocześnie nie pozwalając czytelnikowi oderwać się od fabuły. To nie tylko książka, którą czyta się z zapartym tchem, ale także niezwykle trafna obserwacja współczesnego świata, w którym poszukiwanie miłości coraz częściej przenosi się do wirtualnej rzeczywistości. Książka ta nie tylko doskonale oddaje ducha czasu, ale także zmusza czytelnika do zastanowienia się nad własnymi doświadczeniami i oczekiwaniami wobec miłości. „Pokolenie tinderówek” to nie tylko lekka, humorystyczna opowieść, ale także głębokie studium współczesnych relacji międzyludzkich. Autorka z sukcesem łączy w niej elementy rozrywkowe z przemyśleniami na temat miłości, relacji i tożsamości, tworząc dzieło, które z pewnością zostanie zapamiętane.

Podsumowując,
„Pokolenie tinderówek” to powieść pełna życia, humoru i autentyczności, która w zabawny sposób porusza ważne tematy współczesnego randkowania. Dla czytelników poszukujących lekkiej, ale zarazem wartościowej lektury, ta książka będzie strzałem w dziesiątkę. To książka, którą każdy powinien przeczytać, zwłaszcza ci, którzy szukają miłości w dzisiejszym wirtualnym świecie. To nie tylko zabawna opowieść, ale także głębokie studium współczesnych relacji międzyludzkich, które z pewnością skłoni czytelników do refleksji nad własnymi doświadczeniami i oczekiwaniami wobec miłości.

Joanna Och Ach udowadnia, że w dobie aplikacji randkowych można znaleźć nie tylko miłość, ale także wartościową, inspirującą literaturę. Gorąco polecam!

"Pokolenie Tinderowek" brzmi średnio zachęcająco. Gdy dostałam propozycje współpracy miałam co do tej książki duże wątpliwości dlatego zanim się zgodziłam przeczytałam opis i kilka opinii.
Nigdy nie korzystałam z tindera oraz innych portali randkowych więc byłam ciekawa co Joanna Och Ach wymyśliła w tym temacie.

Taka Jedna szuka męża za pomocą internetu. Spotyka wielu mężczyzn więc razem z nią możemy poznawać jej poczynanja. Czy udało jej się znaleźć prawdziwą miłość?

Zaczęłam czytać z ogromnym dystansem.
Jednak bardzo szybko przepadłam w tej historii.
Książka napisana jak dla mnie. Wiele dialogów, wyodrębnionych wiadomości, same konkrety, brak sztucznych zapychaczy i opisów które nic nie wnoszą.

Czytało się bardzo szybko. Lekkie pióro Autorki unosi czytelnika na literach i nie wiesz kiedy kończysz książkę.

Powieść dużo podpowiada na temat znajomości w internecie. Jak wszyscy wiemy nigdy nie można być pewnym kto siedzi po drugiej stronie. Dlatego podobala mi się różnorodność postaci. Ideał na zdjęciu-flejtuch w rzeczywistości.
Obiecuje złote góry-ups mam narzeczoną!
Będzie Ci ze mną jak w raju-uciekaj jestem agresywny.

Niestety jak zwykle muszę się do czegoś przyczepić. Brakuje oznaczenia wieku. (chyba że przeoczyłam?)
Moim zdaniem książka nie nadaje się dla niepełnoletniego czytelnika.
Wulgarne sceny, dokładnie opisywane akty.
Nie jest to coś po co powinna sięgać nastoletnia osoba, a niestety okładka może sugerować że to coś właśnie dla młodego człowieka.

Książka pozytywnie mnie zaskoczyła i nie żałuję ani minuty poświęconej na czytanie.
Z czystym sercem polecam.

Taka Jedna szuka męża za pomocą internetu. Spotyka wielu...

Mój wzrokowo intuicyjny zmysł postawił na róż. Po przeczytaniu opisu zakładałam, że czeka mnie zabawna, sytuacyjna powieść, po części się myliłam. Przyznaję się do winy, ukarałam siedzeniem w kącie z książką #pokolenietinderówek @joannaochach.
Złaknieni uczuć, ukryci za monitorami, z telefonem przyklejonym do ręki, krytyczni dla otoczenia, miotamy się od jednej okazji na miłość, do drugiej. Poprzeczka zawieszona wysoko i z każdym kolejnym spotkaniem, wirtualną rozmową schodzi niżej, aż usuwa z nas wymagania i pragnienia. Bycie z kimś jest priorytetem, w szaleństwie którego zapominamy, że to my jesteśmy swoim najlepszym przyjacielem.
Na kartach książki rozgrywa się dramatyczna walka Takiej Jednej biegającej za króliczkiem, jak kurczak z obciętą głową. Trwa od poznania, do poznania, nakręcając się jak bączek – co zmienić w opisie, jakie zdjęcie wstawić. W głębi siebie chciałaby tylko kochać i być kochaną. To małe tylko, niestety jest aż.
Autorka posługuje się dosadnym, twardym językiem, nie wstawia nam gadek typu pitu pitu, przekaz jest jasny. Słowa nie blokują się, wymuszając przeczytanie frazy jeszcze raz. Chwilami byłam zaskoczona wyrazami, które padają, jednak bardzo mi się podoba. Jest prosto, bez wydziwiania i chodzenia na paluszkach dla zachowania poprawności personalnej. Książka o instynkcie stadnym, który dopada każdego z nas, tylko na innych etapach. Przypomina mi to dwuwiersz „Bo w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz” określający szeroko pojęte relacje damsko-męskie.
Początkowo drażniła mnie forma nazywania postaci, taka zimna, bezosobowa. Zrozumiałam w trakcie czytania; gdyby bohaterka miała imię, współczulibyśmy jej tej pogoni i pustki. Ona jest obrazem całej populacji; panowie dostają swoje „imiona”, ponieważ przychodzą i odchodzą, są i ich nie ma, sprowadzając na niedoszłą partnerkę łzy, że kolejny raz nie będzie wspólnych śniadań, po opuszczeniu ciepełka kołderki.
Kontrowersyjna, pisana na miarę czasu i miejsca, w którym jesteśmy.

empikgo #reklama

Taka Jedna - 30-letnia zachlannie szukająca drugiej połówki. Poszukuję miłości tej prawdziwej, namiętnej a przede wszystkim samca alfa. Bohaterka próbuje wszystkich możliwych sposobów aby znaleźć tego jedynego.
~
Kobieta korzysta z aplikacji randkowych. Umawia się z mężczyznami ale w jej głowie tylko PAN ZAKOCHAŁAM SIĘ I BĘDĘ O TYM GADAĆ, z którem ma pewne wspomnienia. Kobieta nie poddaje się i nadal szuka miłości w internecie na kolejnych randkach. Niestety jej randki nie są takie idealne jakby ona tego chała. Na każdym kolejnym spotkaniu, coraz większe rozczarowanie. Czy kobieta w końcu znajdzie mężczyznę swojego życia? Czy zmniejszy swoje oczekiwania wobec mężczyzn?
~
"Pokolenie tinderówek" jest to naprawdę zabawna ale jednocześnie dość brutalna opowieść o sposobach szukania partnera. Autorka w bardzo dobitny sposób ukazuje, że kobiety jednak lekko nie mają. Ale niestety i my kobiety czasem mamy zbyt wysokio postawione poprzeczki i za bardzo wyidealizowane postrzeganie mężczyzn.
~
Podobało mi się jak autorka lekko i dość humorystycznie przedstawia całą tę historię. Jednocześnie jest to trochę przykre, że niektórzy za wszelką cenę chcą dopasować kogoś do swoich wymagań. Czy aplikacje randkowe spełniają swoją funkcję? Wydaję mi się, że tak. Nie każdy na takich platformach szukają tylko rozrywki.
~
Bohaterka mimo iż jest odważną kobietą, to czasem aż zbyt naiwną. Czasem też mnie irytowała tym swoim zachowaniem i bezpośredniością. Ciężko by było pisać z kimś kilka dni i już rozwiać o ostrych intymnych igraszkach.
~
Książka jest idealna na odmóżdżenie. Dość szybko się ją czyta, jest zastosowany luźny język. Chociaż nie brakuje w tej opowieści wielu wulgarnych wypowiedzi i wulgaryzmów w dialogach. Także książka raczej dla osób 16+. Bardzo przyjemnie mi się ją czytało i mogę ją polecić każdemu na poprawę humoru i dla relaksu od cięższych czytanych lektur.

Dziękuję autorce za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki ♥️

• 2024 przeczytane