Rubinowy rycerz

Cykl: Elenium (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Ruby Khight

Inne wydania

Sparhawk, rycerz zakonu Pandionu, wyrusza w poszukiwaniu Bhelliomu legendarnego magicznego klejnotu posiadającego niezwykłą moc, który ma uzdrowić królową Ehlanę. W tej niezwykłej podróży towarzyszą mu wojownicy, czarodziejka Sephrenia i tajemni...

| 2012-08-10
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Nie ma to jak ponowne spotkanie z kolejnym dziełem jednego z największych mistrzów fantasy. Jestem już wystarczająco obeznana z twórczością małżeństwa Eddingsów, by wiedzieć, że kiedy biorą na warsztat motyw walki Dobra ze Złem, można liczyć na kolejny wspaniały tekst, od którego nie sposób się oderwać. Mimo że niemal w każdej powieści wykorzystują ów schemat, zawsze udaje im się stworzyć coś wyjątkowego.

Jestem pełna podziwu dla precyzji i dokładności, z jaką Eddingsowie kreują zupełnie oderwane od rzeczywistości światy - oni nie zarysowują poszczególnych krain, oni sporządzają całą ich historię, potrafią tchnąć w wyimaginowane państwa życie, tak by wydawały się bardziej rzeczywiste i bliższe od tych prawdziwych, leżących za granicami Polski. Trzeba mieć naprawdę obszerną wyobraźnię, by tworzyć coś takiego. Sądzę, że można by efekty ich pracy zamknąć w słowie "arcydzieło".

Pomimo podziwu, jakim darzę Eddingsów, chyba nigdy nie przyzwyczaję się do wyniosłości Styrików i...

Artur | 2014-01-03
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Drugi tom Dzieje Elenium naprawdę trzyma formę. Jeżeli ktoś z ciekawością przeczytał Kryształowy Tron, to i teraz z pewnością wciągnie go ten świat.

Spearhawk już wie jak uzdrowić swoją królową, ale droga do cudownego leki wcale nie będzie łatwa. Tym bardziej, że leku tego poszukują także inne siły.

Podobnie jak w pierwszym tomie silną stroną książki są bohaterowie i dialogi. Dowcipne, charakteryzujące każda postać, a jednocześnie świetnie prowadzące fabułę. Historię świata,sprawy polityczne poznajemy właśnie głównie poprzez dialogi, co jest zabiegiem bardzo udanym.

Rubinowy Rycerz to naprawdę kawałek dobrego i klasycznego fantasy z nietuzinkowymi postaciami, których nie da się nie lubić...

Paweł | 2015-10-22
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 22 października 2015

Na pewno ciekawsza niż pierwsza. Trochę za bardzo liniowa, samą fabułą dość mi przypomina Hobbita. Niestety nie jestem fanem książek w których mogę wiele rzeczy się domyślić. Niemniej jednak książkę mogę ocenić pozytywnie, nie jest zła chociaż po cichu liczyłem na wiele lepsza lekturą ponieważ Pani z biblioteki mi ją ogromnie polecała. Może dlatego, tak sceptycznie podchodzę do lektury ponieważ czuję się lekko rozczarowany po bardzo pozytywnej opinii. Jednak z chęcią dokończę całą opowieść bo z niedokończonych opowieści powstają koszmary :)

Chotara | 2013-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Już ,,Diamentowy Tron'' bardzo mi się podobał, jednakże muszę przyznać, że ,,Rubinowy Rycerz'' bije go na kolana. Już dawno tak się nie wciągnęłam w czytanie jakiejś książki. Cieszyłam się razem z bohaterami, kiedy znajdowali kolejne wskazówki co do Bhelliomu, zastanawiałam się razem z nimi nad rozwiązaniami coraz to kolejnych problemów. Wkurzałam się też razem ze Sparhawkiem, kiedy to Wargun siłą wcielił ich do swojego oddziału. Cóż więcej mówić? Nie mogę się doczekać, aż dostanę ostatnią część, co do której żywię ogromne nadzieje.
Ano i jeszcze to zaskakujące zakończenie. Kto by pomyślał, że Flecik jest tak naprawdę boginią Aphrael? : D

NonReal | 2016-12-02
Na półkach: Fantasy, Przeczytane