Kochając wroga. Tajemnice łączniczki

Okładka książki Kochając wroga. Tajemnice łączniczki Gosia Nealon
Okładka książki Kochając wroga. Tajemnice łączniczki
Gosia Nealon Wydawnictwo: Znak Cykl: The Secret Resistance (tom 1) literatura piękna
The Secret Resistance (tom 1)
Her Secret Resistance
Znak
2024-01-10
2024-01-10
Antoni Górny

Mówi się ,że prawdziwa miłość zwycięży wszystko. Czy aby napewno?
Jest rok 1944 Warszawa staje w ogniu walki. Wanda jest łączniczką i nie myśli nawet o tym,że w końcu mogą ją złapać, gdyż wie,że kolejny dzień może być jej ostatnim. Jednak doznała już bolesnej straty. SS-man zabił jej ojca, to wszystko działo się na jej oczach. Patrząc wtedy w oczy mordercy obiecała sobie,że pewnego dnia go zabije.
Los chciał żeby tak się stało i w końcu znów się spotkali. Lecz te spotkanie było zaskakująco dziwne. SS-man zachowywał się inaczej. Zupełnie jakby nie poznawał jej i nie wiedział jak wielką krzywdę jej zrobił. W jego towarzystwie czuła strach i niepokój choć te uczucia wygasły. Czy zdołała wybaczyć temu zwyrodnialców?
Prawda okazała się zupełnie inna i świat Wandy wywrócił się do góry nogami. Po drodze napotkała wiele przeszkód ale nie wiedziała,że spotka ją też coś dobrego. Czekała ją kolejna strata, na którą miała wpływ ale wszystko poszło nie tak jak trzeba. Czy po wojnie odzyska poczucie bezpieczeństwa? I czy będzie potrafiła wybaczyć?

Kochając wroga to poruszająca opowieść o bólu, stracie, zemście i wybaczeniu w tle panującej wojny. Autorka pokazała,że siła jest kobietą, która będzie walczyć do samego końca o wszystko co kocha. Bohaterowie choć różni to
tak samo zawzięci i skłonni do pomagania za wszelką cenę. Oczywiście nie wszyscy, gdyż czarny charakter też odgrywa tutaj główną rolę.
Zawsze biorę takie historie do siebie i tutaj nie obyło się bez wzruszeń. Takie rzeczy zdarzały się na pewno więc tutaj
można było sobie wyobrazić te wszystkie emocje i strach, który panował w ludziach.
Niemniej jednak mogę już wam ją polecić i zachęcam do czytania i poznania całej historii Wandy.. A jest o czym czytać.

Mówi się ,że prawdziwa miłość zwycięży wszystko. Czy aby napewno?

Spodziewałam się po tej książce czegoś lepszego,dużo zdarzeń nie dopracowany h do końca,śnierc ojca Wandy,a reszta rodziny żyje dalej,naziści zabijali całe rodziny,akcja ratowania Wandy z Pawiaka zbyt dziecinnie prosta a Gerda przecież miała je hac do Berlina i bardzo duży przeskok czasowy i znajduje się w Nowym Jorku,zbyt mocno to wszystko naciągane

Warszawa pod hitlerowską okupacją. Wanda wraz z rodzicami mieszka w stolicy, dziewczyna działa w konspiracji, niemalże każdego dnia ryzykując swoje młode życie. Podczas rewizji w mieszkaniu zostaje zamordowany ojciec Wandy. To właśnie wtedy na jej drodze stanie Stefan Keller, bezwzględny oficer SS.
Jest rok 1944 Warszawa przygotowuje się do wybuchu powstania. Wanda zostaje schwytana podczas łapanki, trafia na Pawiak. Z więzienia wydobywa ją człowiek o twarzy identycznej jak znienawidzony oficer SS. Jednak wybawicielem Wandy jest Finn, brat bliźniak Stefana i amerykański szpieg. Między tym dwojgiem rodzi się uczucie, a zakochanych rozdziela wybuch powstania.

Ciąg dalszy recenzji na:

Jest rok 1944 Warszawa przygotowuje się do wybuchu powstania. Wanda zostaje...

Po raz kolejny - może naiwnie - sięgam po książkę tego typu, osadzoną w realiach II WŚ, licząc na chociaż niewielkie prawdopodobieństwo przedstawionych wydarzeń i realiów historycznych (skoro akcja dzieje się w tych czasach) czy głębszego opisania postaci i ich motywów. Niestety, to nie ta pozycja, trzeba szukać dalej.

Powieść Pani Nealon to kolejna pozycja w stylu "czarnej romantyczności", gdzie podstawową płaszczyzną jest kicz romansowy ubrany w kostium II wojny światowej. Książka ta ma wszystkie wady tego popularnego gatunku - płytkość postaci, nierzeczywistość realiów okupacji, brak zrozumienia kontekstu historycznego. To herlequin dla czytelniczek szukających "wzruszeń". Coś żenującego.

Absurdalna!!!

Absurdalna!!!

Bardzo lubię romanse historyczne, a najbardziej te, których akcja dzieje się w trakcie II Wojny Światowej. Mam również dość bogatą wiedzę historyczną w tym zakresie, dlatego takim powieściom bardzo wysoko stawiam poprzeczkę. Oczywiście, nie oczekuję od tego typu literatury encyklopedycznego stylu, ale poszanowania historii i w miarę wiernego opisu realiów.

Warszawa 1944 rok. Ojciec łączniczki Wandy zostaje zabity na oczach córki. Po jakimś czasie Wanda spotyka oprawcę ojca, ale czy to na pewno ta sama osoba?

Niestety, ale bardzo mnie ta książka zawiodła. Bardzo ubogie i skąpe opisy dotyczące działalności Polskiego Państwa Podziemnego. Gdyby nie podtytuł nawet nie domyśliłabym się z samej treści, że Wanda była łączniczką. Jedynie raz zostało napomknięte, że dostarczała jakiś meldunek. Tu w tej książce, to brzmi trochę jak zabawa, a nie bardzo ważne i niebezpieczne zadanie. Powstanie Warszawskie ograniczone do paru zdań. Tak naprawdę ta historia jest tak przedstawiona, że mogłaby się wydarzyć w trakcie jakiegokolwiek konfliktu zbrojnego.

W mojej ocenie, ta książka jest o wszystkim i o niczym, bo jako sam romans, też jest po prostu słaba. Nie czułam żadnej chemii między bohaterami, moje serce ani na chwilę nie zaczęło bić mocniej. Żadnych emocji, a raczej wściekłość na tak pobieżne przedstawienie historii.

Nie odpowiadał mi również styl autorki. Przeskakiwanie pomiędzy bohaterami i wydarzeniami, sprawiało ogromne wrażenie chaosu. Nie mogłam "wejść w książkę" i wczuć się w losy bohaterów.

emocje logiczne.blogspot.com
IG:@mamazaczytana

Warszawa 1944...

Czy można pokochać wroga?

Wanda jest łączniczką w Warszawie w czasie II wojny światowej. Jej ojciec zostaje zamordowany przez Gestapo przez jednego z braci bliźniaków - oficera SS Stefana. Kiedy drugi z braci Finn ratuje jej życie, Wanda jest zdezorientowana, gdyż nie wie że jest ich dwóch, na dodatek o skrajnie różnych charakterach. Ten dobry i ten zły. Aż trudno uwierzyć, że są bliźniakami. Kobieta zakochuje się w Finnie z wzajemnością, jednak uczucie zostaje przerwane przez pewną intrygę a zakochani rozdzieleni oceanem.

Gosia Nealon debiutuje swoją powieścią zachwycając pięknym językiem i przemyślaną fabułą. Mieszka i tworzy w Nowym Jorku, natomiast dorastała w Polsce. Pokazała, że doskonale zna historię, osadzając na jej tle wątek obyczajowy. Przyjemnie czytało mi się tę książkę, tym bardziej, że lubię powieści osadzone w czasach wojennej zawieruchy. Ciekawie pokazana jest skomplikowana relacja pomiędzy dwoma braćmi bliźniakami. Również relacja pomiędzy Wandą a Finnem owiana jest tajemnicami i niedomówieniami, które komplikują wszystko. Wanda niesamowicie tęskni co przelewa na pełne miłości listy do ukochanego. Podczas lektury nie brakuje emocji, które połączone ze zwrotami akcji, osiągają poziom kulminacyjny pod sam koniec.

Autorce gratuluję udanego debiutu i mam nadzieję, że będzie mi dane przeczytać jeszcze jakaś powieść Gosi.

Czy można pokochać wroga?

"Tajemnica Łączniczki" to debiutancka powieść Gosii Nealon, która przenosi czytelnika w realia II wojny światowej. Historia osadzona w Warszawie 1944 roku opowiada o dwóch braciach bliźniakach: amerykańskim szpiegu Finnie i SS-manie Stefanie. Ich życie splata się z losem Wandy, łączniczki, której ojciec zostaje zamordowany przez Gestapo. Powieść nie tylko przedstawia tło wojenne, ale także wciągającą historię zakazanej miłości i intrygi.
Gosia Nealon, urodzona i dorastająca w Polsce, obecnie mieszka i tworzy w Nowym Jorku, gdzie zdobyła uznanie jako pisarka. Jej debiutancka powieść to owoc marzeń z dzieciństwa, kiedy to słuchała relacji z czasów wojny, obiecując sobie, że kiedyś opowie te historie. Dzięki swojej pasji do pisania oraz głębokiemu zrozumieniu tła historycznego, Nealon tworzy opowieść pełną emocji i napięcia.
Osobiście bardzo lubię powieści historyczne, dlatego debiut literacki autorki z Nowego Jorku zwrócił moją uwagę. Przeniesienie akcji do Warszawy w czasach II wojny światowej jest dla mnie fascynujące, a opowieść o miłości, intrygach i tajemnicach dodaje powieści głębi. Autorka poradziła sobie z przedstawieniem skomplikowanych relacji między bohaterami oraz udało się jej wpleść w narrację dużo emocji.
"Kochając Wroga. Tajemnica Łączniczki" to powieść, która spodobała mi się od samego pączku. Fabuła jest pełna emocji a tło historyczne sprawia, że ta książka wydaje się być idealnym wyborem dla miłośników powieści o II wojnie światowej.

"Kochając wroga" to poruszająca opowieść osadzona w czasach II wojny światowej, która zaprasza czytelnika do pełnej emocji podróży przez trudne wybory, zawiłe relacje i moralne dylematy. Autorka, Gosia Nealon, zgrabnie wplata wątki romansu, szpiegostwa i dramatu, tworząc historię, która trzyma czytelnika w napięciu od pierwszych stron.

W centrum fabuły znajduje się Wanda, łączniczka, która staje przed trudnym wyborem między dwoma braciami – Finem, amerykańskim szpiegiem, a Stefanem, SS-manem. Ich różne charaktery i lojalności składają się na wielowymiarową i fascynującą opowieść. Nealon zaskakuje czytelnika nieprzewidywalnymi zwrotami akcji, co dodaje dynamiki i głębi fabule.

Relacje między postaciami są skomplikowane, a zagadkowe tajemnice oraz moralne dylematy sprawiają, że czytelnik zanurza się w historii, próbując zgłębić psychologię bohaterów. Czytając o losach Wandy, można dostrzec skomplikowane emocje i trudne wybory, które składają się na jej charakter.

Autorka, wywodząca się z Polski, przenosi czytelnika w autentyczne realia II wojny światowej, dodając autentyczności opowieści. Szybki rozwój fabuły, wciągający romans i nieoczekiwane zwroty akcji sprawiają, że książkę czyta się z zapartym tchem.

W centrum fabuły znajduje się Wanda,...

• Przeczytane 2024
  • Papier