Madryt. Przewodnik dla kibiców

Okładka książki Madryt. Przewodnik dla kibiców Karol Kamiński
Okładka książki Madryt. Przewodnik dla kibiców
Karol Kamiński Wydawnictwo: Sine Qua Non Seria: SQN Originals turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
SQN Originals
Sine Qua Non
2023-11-15
2023-11-15

Poradnik sam w sobie bardzo ładnie wydany, przystępnie się go czyta i pewnie wielu osobom pomoże pozwiedzać trochę stolice Hiszpanii.

Brakło mi trochę więcej szczegółów, ciekawostek i wskazówek dotyczących samych spotkań piłkarskich rozgrywanych w Madrycie.

ogólnie polecam

ogólnie polecam

„Madryt. Przewodnik dla kibiców” to książka napisana przez Karola Kaminskiego, kibica Realu Madryt, który nie tylko wielokrotnie odwiedzał stolicę Hiszpanii, ale co więcej przez rok mieszkał w Madrycie. Autor w lekturze zawarł najważniejsze informacje niezbędne do zorganizowania samodzielnej wyprawy na mecz począwszy od podróży lotniczej, zakupu biletów, noclegu, poruszania się po mieście aż po ewentualne świętowanie wraz z piłkarzami zdobycia tytułu.

Jednak książka nie traktuje jedynie o piłkarskiej stronie miasta. Autor wylicza mnóstwo obiektów i miejsc wartych odwiedzenia w Madrycie poza stadionami, czyli muzea, parki czy bary i restauracje. Podaje cenne wskazówki oraz praktyczne rady, w tym godziny otwarcia obiektów, ceny wejściówek, czy nazwy stacji metra. Co ciekawe Autor prezentuje warte odwiedzenia miejsca znajdujące się w każdym przewodniku po Madrycie, jak i te całkiem alternatywne i nietypowe. To wszystko zostało ubogacone wieloma fotografiami, dzięki czemu już podczas czytania można się przenieść do Madrytu.

„Madryt. Przewodnik dla kibiców” to pozycja dla osób planujących pierwszy raz wybrać się na mecz do stolicy Hiszpanii, jak i tych, którzy wybiorą się do Madrytu ponownie. Podobnie jak do każdego przewodnika można do niej wracać wielokrotnie, a także zabrać do walizki lub plecaka podczas podróży.

Cała recenzja: https://floatemnabramke.blogspot.com/

(Nie)typowy przewodnik po Madrycie, który jest perełką dla każdego, kto ma w planach odwiedzenie stolicy Hiszpanii (nie tylko w roli kibica). Dla pozostałych raczej nie będzie miał wielkiej wartości, bowiem nie ma w nim nadmiaru „smaczków”, raczej konkretne, praktyczne wskazówki typu „metrem X dojedziesz z A do B, płacąc Y”.

• TEMAT: Piłka nożna

Dodaj cytat z książki Madryt. Przewodnik dla kibiców