Noc wigilijna i inne wiersze

Okładka książki Noc wigilijna i inne wiersze praca zbiorowa
Okładka książki Noc wigilijna i inne wiersze
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo SBM
2023-10-11
2023-10-11
bajka baśń literatura dziecięca świąteczne

Okładka książki Nasze cztery kąty, czyli jak dawniej mieszkano Joanna Czaplewska, Monika Utnik
Nasze cztery k... Joanna Czaplewska, ...
Okładka książki Pani wiatru Lisa Aisato, Maja Lunde
Pani wiatru Lisa Aisato, Maja L...
Okładka książki Flora szuka skarbów Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Flora szuka sk... Gabriela Rzepecka-W...
Antek z babcią... Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Każdy może być święty, czyli nawet łobuzy idą do nieba Justyna Bednarek, Anna Jarecka-Salamon
Każdy może być... Justyna Bednarek, A...
Okładka książki Książka o górach Patricija Bliuj-Stodulska, Robb Maciąg
Książka o górach Patricija Bliuj-Sto...

Zawsze zastanawiam się czy książka, która zwróciła moją uwagę piękną okładką również zachwyci mnie treścią. W przypadku "Noc wigilijna i inne wiersze" tak właśnie było.

Jeśli lubicie wspólne, rodzinne czytanie przed snem lub przy blasku choinki to ta książka nada się do tego idealnie. Otwiera ją jeden z najsłynniejszych, bożonarodzeniowych wierszy, napisany blisko dwieście lat temu przez Clementa Clarke’a Moore’a. Jednak nie brakuje również utworów polskich poetów – wzruszających i zabawnych rymowanych opowiastek dla dzieci.

Wierszyki idealnie wprowadzają w klimat zbliżających się Świat Bożego Narodzenia, otulają zimowym nastrojem i ciepłem niczym z domowego kominka. Jeśli macie wątpliwości czy czytając wiersze jesteście w stanie poczuć magiczną atmosfere najpiękniejszych świąt w roku to gwarantuje Wam, że po skończonej lekturze zapragniecie od razu ubrać choinkę.

,, Noc wigilijna i inne wiersze " to zbiór opowiadań oraz wierszy o temacie Bożego Narodzenia.
Książka idealnie wprowadzi najmłodszych w magiczny, świąteczny klimat. Pokażę zwyczaje, tradycje oraz aktywne spędzanie czasu wolnego, gdy za oknem jest masa śniegu.
Książka zawiera klasykę literatury, do której warto wracać i przekazywać dzieciom.
Poli zdecydowanie najbardziej spodobał się wiersz „Zła zima” i bardzo lubi do niego wracać. Nauczyła się nawet wersji śpiewanej.
Wyjątkowo twarda oprawa i przepiękne ilustracje z pewnością zauroczą każdego.

Poli zdecydowanie najbardziej...

Zdarzyło wam się rozkoszować treścią, którą czytacie?

Jeśli tak to super, a jeśli nie to książka pod tytułem "Noc wigilijna i inne wiersze" będzie idealną pozycją aby stworzyć wam ten klimat.

Książka to wydanie ekskluzywne w twardej oprawie, przepięknie ilustrowana z przyciągającą wzrok okładką oraz mądrą dziecięcą treścią, którą zarówno rodzic jak i dziecko będą się zachwycać. W książce mamy mowę o zimie, bałwankach, zawodach narciarskich ale także o świętach.

Mamy też tutaj historię o krasnoludku Hansa Christiana Andersena. I jego treści pamiętam z dziecięcych czasów i uwielbiałem czytać to co wyszło spod jego pióra. Klasyka literatury zawsze znajdzie u nas miejsce.

@potis.nam

Zdarzyło wam się rozkoszować treścią, którą czytacie?

Ta książka łączy w sobie stare i nowe i to jest w niej najpiękniejsze. Wiersze, które mają już 200 lat i takie, które mają kilka, a wszystkie łączy jedna tematyka, zima i święta. Przyznaje, ze wierszy czytamy mało, dlatego bardzo chciałam się zaopatrzyć w książkę, gdzie one się znajdują. W końcu nie samymi bajkami człowiek żyje prawda? Zima wieczory są bardzo długie, jest czas na wiele przyjemności. Z drugiej strony wręcz trzeba się nagłowić by znaleźć dzieciom dość dużo pomysłów na ten czas. Książka bardzo nam się spodobała, mamy tutaj dość krótkie i kilka dłuższych wierszy. Idealnie do czytania i dla dzieci, które nie mogą wysiedzieć długo i dla starszych, które chcą posłuchać więcej. Do tego czcionka jest dość duża by córka mogła ćwiczyć czytanie. Wszystko na plus. Polecam @z_mama_na_ty

W tym magicznym miesiącu przychodzę do Was z poleceniem kolejnej pięknej książki dla młodszych czytelników i nie tylko.

Ekskluzywne wydanie cudownych historii, które w większości związane są ze świętami Bożego Narodzenia, w tym Noc wigilijna.

Jak widzicie, książka jest oprawiona w twardą okładkę, dzięki czemu pięknie się prezentuje i zostanie w idealnym stanie na dłużej.
Do tego ma urocze ilustracje.

Z zachwytem czytaliśmy ją głównie podczas pobytu w szpitalu, więc znacznie Piotrusiowi ułatwiła pobyt.

Przyznam, że niektórych z bajek nie miałam okazji nigdy wcześniej poznać więc jestem oczarowana, że teraz je czytałam wraz z synem.

Uważam, że ta edycja jest warta tego, by obdarować egzemplarzem młodą osóbkę z okazji zbliżających się świąt 🎄

Z pewnością do świąt jak i po nich jeszcze nie raz po nią sięgniemy do czego i Was zachęcamy 💓

• K. Literatura dziecięca, młodzieżowa
  • Samodzielne
  • G. Posiadam

Dodaj cytat z książki Noc wigilijna i inne wiersze