Noc wigilijna i inne wiersze

Okładka książki Noc wigilijna i inne wiersze praca zbiorowa
Okładka książki Noc wigilijna i inne wiersze
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo SBM
2023-10-11
2023-10-11
bajka baśń literatura dziecięca świąteczne

Zawsze zastanawiam się czy książka, która zwróciła moją uwagę piękną okładką również zachwyci mnie treścią. W przypadku "Noc wigilijna i inne wiersze" tak właśnie było.

Jeśli lubicie wspólne, rodzinne czytanie przed snem lub przy blasku choinki to ta książka nada się do tego idealnie. Otwiera ją jeden z najsłynniejszych, bożonarodzeniowych wierszy, napisany blisko dwieście lat temu przez Clementa Clarke’a Moore’a. Jednak nie brakuje również utworów polskich poetów – wzruszających i zabawnych rymowanych opowiastek dla dzieci.

Wierszyki idealnie wprowadzają w klimat zbliżających się Świat Bożego Narodzenia, otulają zimowym nastrojem i ciepłem niczym z domowego kominka. Jeśli macie wątpliwości czy czytając wiersze jesteście w stanie poczuć magiczną atmosfere najpiękniejszych świąt w roku to gwarantuje Wam, że po skończonej lekturze zapragniecie od razu ubrać choinkę.

,, Noc wigilijna i inne wiersze " to zbiór opowiadań oraz wierszy o temacie Bożego Narodzenia.
Książka idealnie wprowadzi najmłodszych w magiczny, świąteczny klimat. Pokażę zwyczaje, tradycje oraz aktywne spędzanie czasu wolnego, gdy za oknem jest masa śniegu.
Książka zawiera klasykę literatury, do której warto wracać i przekazywać dzieciom.
Poli zdecydowanie najbardziej spodobał się wiersz „Zła zima” i bardzo lubi do niego wracać. Nauczyła się nawet wersji śpiewanej.
Wyjątkowo twarda oprawa i przepiękne ilustracje z pewnością zauroczą każdego.

Poli zdecydowanie najbardziej...

Zdarzyło wam się rozkoszować treścią, którą czytacie?

Jeśli tak to super, a jeśli nie to książka pod tytułem "Noc wigilijna i inne wiersze" będzie idealną pozycją aby stworzyć wam ten klimat.

Książka to wydanie ekskluzywne w twardej oprawie, przepięknie ilustrowana z przyciągającą wzrok okładką oraz mądrą dziecięcą treścią, którą zarówno rodzic jak i dziecko będą się zachwycać. W książce mamy mowę o zimie, bałwankach, zawodach narciarskich ale także o świętach.

Mamy też tutaj historię o krasnoludku Hansa Christiana Andersena. I jego treści pamiętam z dziecięcych czasów i uwielbiałem czytać to co wyszło spod jego pióra. Klasyka literatury zawsze znajdzie u nas miejsce.

@potis.nam

Zdarzyło wam się rozkoszować treścią, którą czytacie?

Ta książka łączy w sobie stare i nowe i to jest w niej najpiękniejsze. Wiersze, które mają już 200 lat i takie, które mają kilka, a wszystkie łączy jedna tematyka, zima i święta. Przyznaje, ze wierszy czytamy mało, dlatego bardzo chciałam się zaopatrzyć w książkę, gdzie one się znajdują. W końcu nie samymi bajkami człowiek żyje prawda? Zima wieczory są bardzo długie, jest czas na wiele przyjemności. Z drugiej strony wręcz trzeba się nagłowić by znaleźć dzieciom dość dużo pomysłów na ten czas. Książka bardzo nam się spodobała, mamy tutaj dość krótkie i kilka dłuższych wierszy. Idealnie do czytania i dla dzieci, które nie mogą wysiedzieć długo i dla starszych, które chcą posłuchać więcej. Do tego czcionka jest dość duża by córka mogła ćwiczyć czytanie. Wszystko na plus. Polecam @z_mama_na_ty

W tym magicznym miesiącu przychodzę do Was z poleceniem kolejnej pięknej książki dla młodszych czytelników i nie tylko.

Ekskluzywne wydanie cudownych historii, które w większości związane są ze świętami Bożego Narodzenia, w tym Noc wigilijna.

Jak widzicie, książka jest oprawiona w twardą okładkę, dzięki czemu pięknie się prezentuje i zostanie w idealnym stanie na dłużej.
Do tego ma urocze ilustracje.

Z zachwytem czytaliśmy ją głównie podczas pobytu w szpitalu, więc znacznie Piotrusiowi ułatwiła pobyt.

Przyznam, że niektórych z bajek nie miałam okazji nigdy wcześniej poznać więc jestem oczarowana, że teraz je czytałam wraz z synem.

Uważam, że ta edycja jest warta tego, by obdarować egzemplarzem młodą osóbkę z okazji zbliżających się świąt 🎄

Z pewnością do świąt jak i po nich jeszcze nie raz po nią sięgniemy do czego i Was zachęcamy 💓

• K. Literatura dziecięca, młodzieżowa
  • Samodzielne
  • G. Posiadam

Dodaj cytat z książki Noc wigilijna i inne wiersze