Niebieskie pudełko tom 1

Okładka książki Niebieskie pudełko tom 1 Miura Kouji
Okładka książki Niebieskie pudełko tom 1
Miura Kouji Wydawnictwo: Waneko Cykl: Niebieskie pudełko (tom 1) komiksy
komiksy
Niebieskie pudełko (tom 1)
アオのハコ Ao no hako
Waneko
2023-11-06
2023-11-06
Michał Chodkowski
sportowa manga sportówka romans obyczajowy sport shounen

Bardzo podobała mi się ta manga. Nie spodziewałam się, że tak mnie ona zaciekawi!

Powiem może trochę o fabule. Główny bohater to pierwszoklasista Taiki, który jest członkiem klubu badmintonu w swojej szkole 🏸. Chłopak jest zakochany w chodzącej do drugiej klasy Chinatsu. Wie on jednak, że praktycznie nie ma u niej szans. Chi jest popularna zarówno w szkole jak i poza nią (jest gwiazdą koszykówki 🏀 i przez to posiada wielu adoratorów). Taiki jednak nie zamierza się poddać. Próbuje wymyślić coś aby zwrócić na siebie uwagę obiektu jego uczuć. Niestety ale próby zagadania do Chi zazwyczaj kończą się zawstydzeniem albo zażenowaniem. Chłopak jest baaaaaardzo niezręczny uczuciowo 🤭.

Niebieskie pudełko to bardzo lekki i spokojny romans, który jest także połączeniem obyczajówki oraz szkolnego życia. Od razu sięgam po kolejny tom! 🩷 Już nie mogę się doczekać aż dowiem się jak potoczyły się losy Chinatsu i Taikiego 💞.

Polecam 💗💗
Bookholik

Sportowa manga, która pokazuje tworzenie się relacji pomiędzy uczniami. Według mnie ciekawie przedstawia nam bohaterów, których czytelnik szybko zaczyna lubić Zapowiada się jako ciekawy romansik.

Jeżeli masz ochotę pooglądać komiks i posłuchać co więcej o nim mówię to zapraszam: https://youtu.be/s8_Exn-ggkg

Pokaż mimo tovideo - opinia

Na półkach: , , , , , , , , , , ,

To była moja pierwsza sportowa manga, która mi się naprawdę spodobała. Do tej pory miałam wrażenie, że tego typu serie koncentrują się WYŁĄCZNIE na sporcie, a nie na warstwie obyczajowej, a tu miła niespodzianka. Główny bohater nie dość, że pilnie ćwiczy badmintona to jeszcze podkochuje się w słodkiej koleżance z roku wyżej, która gra w koszykówkę. Jest przyjemnie i uroczo, klimat przypomina trochę mangi z gatunku shoujo. Póki co zapowiada się naprawdę interesujący romansik ze sportówką w tle. Z chęcią poznam dalsze tomiki

Głównym bohaterem mangi Niebieskie pudełko jest Taiki Inomata. Młodzieniec jest wielkim fanem badmintona i bardzo chciałby odnieść sukcesy w tym sporcie. Dlatego nastolatek trenuje tyle ile może. W efekcie tego chłopak na sali treningowej poznaje starszą koleżankę Chinatsu Kano. Dziewczyna jest niezwykle pracowitą i utalentowaną koszykarką. Taiki zakochuje się w dziewczynie i chce się do niej zbliżyć. Jednak jego nieśmiałość i brak wiary w siebie sprawia, że Chinatsu wydaje się osobą nieosiągalną. Sytuacja ulega zmianie gdy w wyniku zrządzenia losu starsza koleżanka zamieszka w domu bohatera. Czy teraz chłopak będzie w stanie wyjawić dziewczynie swoje uczucia?

Pierwszy tom mangi Niebieskie pudełko dobrze wprowadza czytelnika w klimat tej produkcji. Jest to raczej sympatyczna opowieść o nieśmiałym chłopaku, który dostaje wyjątkową okazję od losu, by zbliżyć się do dziewczyny, w której się zauroczył. Jednak po drodze do celu, jakim jest lepsze poznanie Chinatsu, Taiki napotyka masę problemów i dochodzi do różnych nieporozumień. Dzięki temu jest to niezwykle prawdziwa opowieść o nastolatkach poruszających się po polu minowym, jakim są uczucia.

Generalnie, nie jestem wielkim fanem komedii romantycznych. Jednakże, dotyczy to przede wszystkim historii filmowych. Co zaś tyczy się komiksów, te często potrafią mnie zainteresować, a nawet zachwycić! Jedną z bardzo ciekawie zapowiadających się mangowych nowości jest Niebieskie pudełko od Waneko.

Niebieskie pudełko to historia o nastoletniej miłości. Na wstępie trzeba zatem podkreślić, że autorka Kouji Miura podjęła się trudnego zadania. Takich szkolnych komedii romantycznych ukazuje się bowiem od groma, a zatem konkurencja jest spora. Trzeba wykazać się sporą dawką oryginalności, a przynajmniej zawrzeć w tej historii jakiś element, który czytelnika do siebie przekona. W tym momencie mogę wam powiedzieć, że japońskiej autorce ta sztuka się udała.

Głównym bohaterem mangi jest Taiki Inomata, a wątkiem przewodnim komiksu są jego starania o zdobycie uznania starszej koleżanki Chinatsu Kano. On należy do klubu badmintona, ona do klubu koszykówki. Widują się na treningach, gdy ich poznajemy chłopak jest jednak daleko od wyznania dziewczynie swoich uczuć. Niebawem przydarza się niezwykły zbieg okoliczności, który pozwala nam wierzyć, że ta historia miłosna może mieć happy-end.

Niebieskie pudełko kupiło mnie przede wszystkim wiarygodnym przedstawieniem wspomnianych starań naszego bohatera. Te wszystkie wątpliwości, pewien rodzaj strachu i stres, które go nachodzą przytrafiają się każdemu z nas, gdy się zakochujemy. Wszyscy zdajemy sobie też sprawę, że strach przed odrzuceniem potrafi w człowieku namieszać. Autorka świetnie tę perspektywę Taikiego pokazała.

Jeśli chodzi o naszą utalentowaną koszykarkę, to w tym pierwszym tomie jest ona nieco bardziej na drugim planie. To znaczy, manga otwarcie zdradza nam uczucia chłopaka, ale nie jesteśmy w stanie powiedzieć jak to wygląda ze strony Chinatsu. Niby mówi, że w tej chwili nie jest zainteresowana żadnym związkiem, ale czy faktycznie jest to prawda? Tego póki co nie wiemy, choć ostatni rozdział każe nam nad tym poważnie się zastanawiać.

Trafia do mnie również poczucie humoru autorki. Często wynika ono z niskiej samooceny głównego bohatera, ale także jego miłosnych ambicji. Doskonale sprawdzają się tutaj postaci z dalszego planu. Przede wszystkim nieco wścibska i będąca w centrum uwagi wszystkich gimnastyczka Hina Chono, która lubi namieszać. Jest też przyjaciel Taikiego Kyo Kasahara, otwarcie rozmawiający z nim na wszystkie tematy, także miłosne.

Autorka daje sobie czas. Z niczym się nie spieszy, a kolejne wydarzenia następują po sobie naturalnie. Jedynym do czego niektórzy czytelnicy mogą się przyczepić jest sposób w jakim Taiki zyskuje szansę lepiej poznać Chinatsu. Przypadkiem okazuje się bowiem, że zamieszkają razem, gdyż ich matki to przyjaciółki z dzieciństwa. Można to uznać za nieco naciągany wybieg, ale nadaje on odpowiedniego kształtu fabule mangi.

Niebieskie pudełko prezentuje się bardzo solidnie jeśli chodzi o ilustracje. Nie jest to może najbardziej oryginalna kreska, za to naprawdę dopracowana. Odpowiednio się zmienia, w zależności od nastroju historii. W bardziej komediowych scenach, pani Miura pozwala sobie na pewne niedociągnięcia, czy może raczej uproszczeń, które czytelnik doskonale zrozumie. No i zapomniałem powiedzieć nieco więcej o jednej kwestii. W tle mamy tutaj sport. Koszykówkę i badminton. Choć póki co są one właśnie bardziej tłem dla miłosnej historii, to elementy sportowe prezentują się dynamicznie i chciałbym zobaczyć ich więcej.

Bohaterowie wiarygodni, historia również, a przede wszystkim prawdziwe uczucia. One dopiero kiełkują, nabierają kształtu, ale mnie przekonały by dalej śledzić historię Taikiego i Chinatsu. Jako facet doskonale rozumiem rozterki nastolatka zainteresowanego dziewczyną. Z drugiej strony przedstawicielka płci pięknej po tych kilku rozdziałach wciąż pozostaje pewną tajemnicą, którą chcemy poznać i zrozumieć. Manga naprawdę warta przeczytania.

Niebieskie pudełko to historia o nastoletniej miłości. Na wstępie trzeba...

W MIŁOŚCI, JAK W SPORCIE

I mamy kolejną romantyczną mangę na rynku. Co więcej to shounenowy romans, ale taki z niemal szojkową delikatnością i emocjami. I powiem, że mnie to kupiło od pierwszych stron. Ja i sport to tak nie po drodze, ale ja i historia o miłości to już totalnie pasujące połączenie. No i wzięło mnie to tak, że nie mogłem się oderwać i już chce więcej. A tego więcej to sporo będzie, bo gdy piszę te słowa, seria wciąż się ukazuje, a liczy sobie dwanaście tomików już (a zważywszy, że tomikowe wydanie pojawiło się w 2021 roku, ma autor tempo i szybko naprodukuje więcej),więc będzie na co czekać, oj będzie.

Głównym bohaterem jest Taiki Inomata, chłopak jakich wielu. Może gra w badmintona i może w odróżnieniu od kolegów, tak się temu poświęca, że co rano przychodzi do sali gimnastycznej by ćwiczyć, ale nic poza tym. Ani nie ma szczególnych osiągnięć, ani popularny nie jest, a los chciał, że kocha się w Chinatsu Kano o rok starszej dziewczynie, którą poznał gdy właśnie w tej samej sali dzień po dniu ćwiczyła koszykówkę. Ale, jak przekonuje go kolega, nie ma przecież u niej szans. Dziewczyna jest starsza, mega popularna, w sporcie też zalicza się do najlepszych i nawet piszą o niej w magazynach, a poza tym kocha się w niej pół szkoły. Chłopak jednak nie zamierza się poddawać, chce małymi kroczkami zbliżyć się do niej i… I co chwila przeszarżowuje, ale… No właśnie, ani ona, ani on, nie mają pojęcia co nadchodzi i jak bardzo wywróci to ich życia do góry nogami!

W MIŁOŚCI, JAK W SPORCIE

• Manga