Kolorowy potwór. Doktor od emocji

Okładka książki Kolorowy potwór. Doktor od emocji Anna Llenas
Okładka książki Kolorowy potwór. Doktor od emocji
Anna Llenas Wydawnictwo: Mamania Cykl: Kolorowy potwór (tom 3) interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
56 str. 56 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Kolorowy potwór (tom 3)
El monstruo de colores. Doctor de emociones
Mamania
2023-08-23
2023-08-23
56 min.
Zofia Raczek
inteligencja emocjonalna emocje regulacja emocji książka dla dzieci kolorowy potwór

Okładka książki Feluś i Gucio się nie nudzą Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...
Okładka książki Bebechy, czyli ciało człowieka pod lupą Katarzyna Cerazy, Adam Mirek
Bebechy, czyli... Katarzyna Cerazy, A...
Okładka książki Zbój Joanna Jagiełło, Marcin Minor
Zbój Joanna Jagiełło, Ma...
Okładka książki Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne. 35 historii, które dadzą ci siłę i pomogą pokonać przeciwności losu Francesc Miralles Contijoch, Alex Rovira Celma
Opowieści dla ... Francesc Miralles C...

Kolorowego Potwora uwielbiam miłością pierwszą i bezgraniczną - „klasyczna” wersja spodobała mi się tak bardzo, że kupiłam też wydanie pop-up!

Tym razem w książce @wydawnictwomamania to Potwór, wcielając się w rolę „doktora od emocji”, pokazuje Ninie jak „wyleczyć” uczucia, szczególnie te „za duże”. Pomaga jej odkryć emocje w ciele, razem znajdują sposoby na ich regulację i lepsze samopoczucie poprzez stworzenie swojego „zestawu do regulacji emocji”. Na koniec Pan Doktor daje dziewczynce syrop „na mówienie nie”, ucząc asertywności i zdrowego stawiania granic.

W „Doktorze od emocji” po raz kolejny otrzymujemy rewelacyjne narzędzie terapeutyczne z mnóstwem cudownych propozycji wyciszenia się i zapanowania nad swoimi uczuciami - sama mam już kilka pomysłów na zajęcia z dzieciakami i aż nie mogę się doczekać, gdy wcielę je w życie!😎

Pracuję z dziećmi autystyczny i, z dziećmi, które mają wielki problem z odczytywaniem i wyrażaniem emocji. Szukam książek, które pomogą moim podopiecznym i ich rodzicom. Książka ", Kolorowy potwór doktor od emocji" w bardzo dostępny sposób wyjaśnia jak można rozpoznać złość i jak można sobie z nią poradzić.
Obowiązkowa lektura dla przedszkolaków i rodziców

Obowiązkowa lektura dla przedszkolaków i rodziców

osobiście czuję to samo - książki o dziecięcych emocjach i do tego dla dzieci, to złoto w czystej postaci!

Podobnie jest właśnie z Kolorowym potworom, który jako doktor spisuje się wyśmienicie gdy przychodzi do niego Nina, której dziwnie się czuje, jednak nie zna powodu tego samopoczucia i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Doktor wraz z Niną przejdą drogę od próby określenia jej stanu, aż do zapoznania się z bogatym zestawem do regulacji emocjonalnej, który kryje się w medycznej torbie Kolorowego Potwora. A cóż tam się znajduje? Na rozkładanych stronach są ćwiczenia oddechowe, relaksacje, kreatywne zabawy, przyjemne i wesołe rozrywki, wspólne chwile - czyli wszystko to, co można zapewnić dziecku w domowym zaciszu.

Zanim ktoś z Was pomyśli, że to nic odkrywczego, to spróbujcie stworzyć taką torbę pełną najlepszych metod do regulacji emocji w domu i przekonajcie się jak to działa 😊

To niemal lekcja, która można przenieść do życia i wdrożyć w codzienności. Tutaj prostota pomysłów urzeka niebanalną i nietuzinkową formą i to nie tylko wizualną.

Autorka kieruje na końcu także kilka słów do rodziców.

Polecam mocno, a nawet mocniej ❤️

Doktor wraz z Niną przejdą drogę od próby...

Książka z serii „Kolorowy potwór” pt. "Doktor od emocji" to magiczna podróż po barwnym świecie, zapisana piórem Anny Llenas. Ta niezwykła książka jest niczym skarbnica emocji, które rozkwitają na stronach niczym kolorowe kwiaty w ogrodzie wyobraźni. Autorka, jak prawdziwy alchemik, potrafi przenieść czytelnika do magicznego świata, gdzie każda strona emanuje energią uczuć.

Anna Llenas nie tylko stworzyła fascynującą opowieść, ale również zawarła ją w graficznej uczcie dla zmysłów. Ilustracje, wydające się niemal trójwymiarowe, przenoszą czytelnika do magicznego świata, gdzie każdy detal jest jak kamień milowy na drodze do zrozumienia własnych emocji. Wykorzystanie techniki ręcznego tworzenia obrazów z kartonu dodaje tej książce unikalnego uroku, pobudzając wyobraźnię i inspirując do własnych artystycznych działań.

Główną bohaterką tej opowieści jest Nina, która staje się przewodniczką po labiryncie swoich emocji. Wystawiona na wiatr emocji, szuka ratunku u kolorowego potwora – doktora od emocji. Ta postać nie tylko pomaga, ale również przeprowadza czytelnika przez proces radzenia sobie z trudnymi uczuciami, ucząc subtelnych sztuk terapii emocjonalnej.

Książka nie tylko bawi i porusza, ale również uczy. Przykłady działań, takich jak głębokie wdechy, rysowanie czy lepienie z gliny, stają się dla czytelnika magiczną apteczką regulacji emocji. To nie tylko lekcja dla dzieci, ale również dla dorosłych, którzy mogą odnaleźć wskazówki dotyczące własnych emocji, miłości, ciała i asertywności.

"Doktor od emocji" nie tylko rozumie dziecięcy świat emocji, ale także oferuje praktyczne narzędzia dla rodziców i nauczycieli. Książka staje się drogowskazem dla tych, którzy chcą wspierać rozwój emocjonalny najmłodszych.

Wnioskując, "Doktor od emocji" Anny Llenas to nie tylko książka, ale prawdziwe dzieło sztuki, które nie tylko bawi, ale również edukuje i inspiruje. To magiczna podróż, której każdy czytelnik pragnie doświadczyć, by zrozumieć i docenić bogactwo swojego wnętrza emocjonalnego.

Znacie Kolorowego potwora? To seria szalenie popularnych książek Wydawnictwa Mamania który pomaga dzieciom jak mogą radzić sobie z własnymi emocjami 😍. Wnętrze kryje w sobie prawdziwy zestaw do regulacji emocjonalnej! To aż cztery strony z masą pomysłów na bezpieczne i przyjemne wyciszenie ❤️.
Ale od początku - do Doktora Potwora przychodzi dziewczynka o imieniu Nina, która wyraźnie nie czuje się dobrze i nie wie jak sobie z tym poradzić. Rozmowa z Potworem sprawia, ze dziewczynka zaczyna rozumieć w jakiej skali znajduje się jej dyskomfort, otrzymuje receptę i wspólnie zaglądają do tej wyjątkowej apteczki ❤️.

A Wy? Co byście umieścili w takim zestawie? Co Was skutecznie uspokaja?

Lubimy książki o kolorowym potworze, bo w ciekawy graficznie sposób poruszają tematykę związaną z emocjami. "Doktor od emocji" zapunktował u mnie pokazaną na kartach książki próbą nauczenia dziecka, jak może zaopiekować swoje emocje, począwszy od próby ich nazwania i określenia ich intensywności. Rozkładówka z przykładowymi sposobami regulacji emocjonalnej do tego stopnia spodobała się młodego, że musiałam ją skserować :) No i efektem lektury jest to, że w naszym domu pojawiło się specjalne pudełko - apteczka do regulacji emocjonalnej.

Doktor od emocji Anny Llenas to wspaniała książka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego dziecka.

To też świetna pozycja, która może zostać użyta jako pomoc dydaktyczna w przeprowadzeniu zajęć z edukacji emocjonalnej i asertywności. Psycholodzy przedszkolni i szkolni oraz przyjmujący w gabinetach, pedagodzy i edukatorzy powinni zainteresować się tym tytułem, jeśli jeszcze nie poznali kolorowego potwora.

Dlaczego? Przeczytaj w recenzji na moim blogu:

Kolorowy potwór to postać, która pięknie opowiada dzieciom o emocjach i pomaga je nieco uporządkować. Każda książeczka jest nie tylko cennym wsparciem, ale także fantastyczną zabawą. Tym razem uczymy się mówić „Nie” oraz sięgniemy po apteczkę, która pozwoli uleczyć dyskomfort, gdy się czujemy źle.

Kolorowy potwór stał się doktorem od emocji i pomaga uporać się z nimi, szczególnie z tymi największymi, które ciężko jest znieść. Dziś zjawia się u niego Nina. Dziewczynka czuje się zagubiona. Zgodziła się na zrobienie czegoś, na co nie ma ochoty, a to uczucie jest nieprzyjemne i zdaje się, że zadomowiło się u niej w brzuchu. Co to jest?
Doktor wyciąga swoją apteczkę, która kryje całą masę rzeczy, które mogą pomóc Ninie. Najpierw głęboki wdech i wydech. Potem można narysować siebie i na rysunku odwzorować to uczucie, które się czuje. Z pomocą mogą przyjść też bańki mydlane, glina, albo przytulasek.
Na koniec Nina dostaje syrop na mówienie Nie, ale uwaga, trzeba dokładnie przeczytać ulotkę, bo mogą pojawić się skutki uboczne. Znajdziecie też przepis jak zrobić swoją apteczkę oraz kilka słów skierowanych do dorosłych.

Po raz kolejny kolorowy potwór przychodzi z praktycznymi radami, jak poradzić sobie z emocjami, które nie są dla dzieci miłe, przytłaczają je i powodują dyskomfort. Te uczucia nie są nazwane, ale nie ich nazwa jest tu istotna. Otwierając rozkładówki z apteczką znajdziemy podpowiedzi co do rzeczy, czy zadań, które pozwolą nam nad tymi emocjami zapanować. Doktor potwór uczy też asertywności, ale trzeba pamiętać, że może ona spotkać się z brakiem zrozumienia, czy nawet złością. Charakterystyczne ilustracje pięknie dopełniają całość, która jest niebanalna i wyróżnia się na rynku wydawniczym wśród pozycji dla dzieci dotyczących uczuć.

Kolorowy potwór stał się doktorem od emocji i pomaga uporać się z nimi,...

"Kolorowy potwór. Doktor od emocji" to jedna z najnowszych propozycji wydawnictwa Mamania, a zarazem kolejna okazja do spotkania się z tytułowym bohaterem. Kolorowego potwora mieliśmy okazję poznać już wcześniej zagłębiając się w kilku innych wydanych dotąd przewodnikach po świecie uczuć. Pomogły one dzieciom nazywać i rozpoznawać to co czują. Potworek przechodził też niełatwy proces przedszkolnej adaptacji. Tym razem on sam wcielając się w rolę lekarza poruszy temat emocji, a dodatkowo zaprezentuje najmłodszym wyjątkowy zestaw do regulacji emocji i spróbuje przekonać je do mówienia NIE, bo jak się okazuje wielu z nas i to nie tylko dzieci, nie potrafi stanowczo odmawiać...

Otóż pewnego dnia do gabinetu Kolorowego potwora przychodzi Nina. Dziewczynka źle się czuje i zupełnie nie rozumie tego co się z nią dzieje. Boli ją brzuch, a w głowie ma zupełny mętlik. Na szczęście doktor potwór potrafi jej pomóc. W swoim gabinecie ma przetestowany i sprawdzający się zawsze zestaw do regulacji emocjonalnej. Jakie zalecenia ma dla swojej małej pacjentki? Przytulanie, uprawianie jogi, kolorowanie mandali, ruch lub uprawianie sportu to zaledwie kilka metod jakie pomogą w regulacji rozszalałych emocji. Kolorowy potwór od razu rozpoczyna też leczenie swojej pacjentki. Wspólnie biorą kilka głębszych wdechów, ugniatają glinę, rysują, kolorują i puszczają bańki. Nina w końcu się uspokaja i z zaleceniami od doktora aby zawsze słuchała swojego serca i ciała może opuścić jego gabinet i wrócić do domu...

Na końcu książki dzieci znajdą instrukcję jak zbudować swój własny zestaw do regulacji emocjonalnej, a rodzice i nauczyciele kilka cennych wskazówek i rad od autorki.

Kiedy emocje biorą górę warto pokazać dziecku jak może się uspokoić i poczuć lepiej. Jeżeli sami nie mamy na to pomysłu ten tytuł na pewno okaże się bardzo pomocny. Potworek zdradza wiele patentów na wyciszenie, tłumaczy i w prosty sposób wprowadza najmłodszych do świata emocji. Uczy jak je nazwać i zrozumieć. Wszystko to w bardzo przystępny i atrakcyjny dla najmłodszych sposób, a w dodatku w kolorowej szacie graficznej pełnej wielobarwnych ilustracji. To bardzo mądra i ważna lektura. Gorąco ja wam polecam. ;)

Niby nic odkrywczego, że aby się uspokoić, można głeboko oddychać, słuchać muzyki, ćwiczyć czy kolorować mandale, jednak... wpadłam w zachwyt. Muszę popracować nad swoim zestawem do egulacji emocjonalnej!

• Dla dzieci
  • Przeczytane w 2023