Jak przetrwać życiowe trudności #mindfulness

Publicat
2023-06-28
2023-06-28
#mindfulness #uważność

Nic nowego, jak orientujecie się w podstawach medytacji to autorka was nie zaskoczy niczym innym poza oklepanymi dawno znanymi motywami

“Jak przetrwać życiowe trudności. Mindfulness” to poradnik, mający wprowadzić czytelnika do praktykowania uważności ( z ang mindfulness). Ruby Wax, korzystając ze swojej wiedzy o terapii poznawczej opartej na uważności, daje wskazówki, jak wykorzystać uważność do radzenia sobie z trudnościami w życiu.

Autorka rozpoczyna od wprowadzenia “wielkiej szóstki” czyli jej zdaniem największymi trudnościami, z jakimi człowiek musi się zmierzyć w ciągu życia. Następnie proponuje sześć filarów uważności jako rozwiązanie.

Książka jest napisana w bardzo przystępny i gawędziarski sposób. Dużą część książki stanowią ćwiczenia. Część z nich ma skłonić do refleksji nad własnymi postawami, myślami i uczuciami. Z kolei pozostałe dotyczą praktykowania uważności w trudnych momentach.

Choć poradnik jest stosunkowo krótki, jego przeczytanie trochę mi zajęło. Wynika to z faktu, że starałam się rzetelnie wykonywać wszystkie ćwiczenia, a to wymagało czasu.

Ten poradnik uświadomił mnie, ilu rzeczy o sobie nie wiem np. jak mój organizm reaguje na konkretne emocje. Zaczęłam też zwracać większą uwagę na moje emocje i wynikające z tego zachowanie. Oprócz tego poznałam nowe ćwiczenia z uważności. Takie “uziemienie” bardzo przypadło mi do gustu i sprawdza mi się w miejscach publicznych. Mimo to dostrzegam to, że niektóre ćwiczenia się powtarzają.

Bardzo podbudowała mnie końcówka ostatniego rozdziału. Staram się praktykować uważność od pół roku. Różnie to wychodzi. Mam lepsze i gorsze momenty. Akurat w trakcie tego gorszego momentu. Ten fragment dodał mi otuchy. Uświadomił mi, że jesteśmy ludźmi, a ludzie nie są idealni. Najważniejsze, by mimo trudności, nie przestawać praktykować uważności.

Bardzo polecam “Jak przetrwać życiowe trudności. Mindfulness”. Dobrze wprowadza do tematu uważności. Daje też możliwość pracy z emocji na własną rękę.

Autorka rozpoczyna od wprowadzenia “wielkiej szóstki” czyli jej zdaniem...

Jeśli zastanawiacie się jak przetrwać życiowe trudności i poradzić sobie z emocjami to mam dla Was świetny poradnik.
Autorka tej książki pomaga w budowaniu emocjonalnej odporności, gdy jesteśmy przygniecenie rzeczywistością. Nauczycie się jak radzić sobie z niespodziewanymi sytuacjami i jak reagować pod presją. W ćwiczeniach i wskazówkach przekonacie się jak poradzić sobie z trudnymi emocjami, które wybuchają w najmniej spodziewanym momencie. Uczy też jak radzić sobie z niepewnością, samotnością, zmianami, frustracją, a nawet śmiercią. Udowadnia, że praktykowanie mindfulness pomaga być świadomym przeżywanej chwili oraz doceniać każdą chwilę życia. Autorka udowadnia, że uporządkowanie swojej psychiki pomaga usunąć szkodliwe i destrukcyjne nawyki, a zastąpić je pozytywnymi i budującymi.

Jeśli lubicie pracować nad sobą , chcecie dowiedzieć się jak poradzić sobie z emocjami oraz wprowadzić zmiany w swoim życiu to będzie idealna książka dla Was. Na końcu książki znajdziecie notatnik, w którym będziecie mogli zapisywać swoje myśli.

Autorka ma lekkie pióro i przyjemny styl. Książkę przeczytałam z wielką przyjemnością oraz zaciekawieniem.

Polecam!

Zastanawiacie sie czasami nad tym jak przetrwać trudności, które pojawiaja sie w Waszym życiu?
Książka "Jak przetrwać życiowe trudności", z ktora dzisiaj do Was przychodzę, jest właśnie o tym jak sobie z tym radzić.
Przedstawia ona ogolenie rozumianą praktykę (znaną jako mindfulness),polegającą na ćwiczeniu umysłu w celu zachowania dobrego zdrowia, zwiększenia energii życiowej, oczyszczenia umysłu, rozwinięcia współczucia, cierpliwości i innych pożądanych cech.
Mówiąc prościej, to swoistego rodzaju poradnik pomagający w budowaniu emocjonalnej odporności, uczący jak dać sobie radę z niespodziewanym i nieznanym.Pokazujacy nam drogę przeżywania dni, by nie zastanawiać się potem nad tym, że mogliśmy jednak zrobic wiecej,czy postąpić inaczej.
To bez wątpienia również indywidualny i realny notatnik (do pisania, bazgrania, kolorowania czy podkreślania) dla naszych myśli, które w połączeniu ze wskazówkami autora, moga stać się sposobem na poznanie samego siebie.Poniewaz tylko wtedy zmierzenie się z trudnymi emocjami, niepewnością, samotnością, zmianami, frustracją czy śmiercią mogą stać sie łatwiejsze...

Roby Wax specjalizuje się w terapii poznawczej opartej na uważności. Od lat działa na rzecz zdrowia psychicznego, pragnie by jak najwięcej ludzi, przejęło kontrolę nad naszym wewnętrznym krytykiem i zestresowanym umysłem.

Poradnik to połączenie teorii z praktyką, autorka na wstępie opowiada nam o wielkiej szóstce, czyli trudnych emocjach, niepewności, samotności, zmianie, frustracji i śmierci, które potrafią nam wyrządzić wiele krzywd. Następnie zostajemy wprowadzeni do świata mindfulness. Autorka opisuje poszczególne jej filary, czyli wgląd, obniżenie poziom stresu, świadomość emocjonalna, obecność, dobroć lub współczucie. Po teorii przychodzi czas na praktykę. Za sprawą licznych zadań utrwalicie sobie teorię oraz zaczniecie oczyszczać swój umysł.

Ta książka zdecydowanie potrafi poprawić waszą kondycję psychiczną, dzięki niej zrozumiecie, że nic nie musicie, a wszystko możecie. Ta lektura stanie się waszym notatnikiem, po którym możecie pisać, skreślać, wyrywać – po prostu układacie życie.

Wszystko zostało opisane w przystępny sposób i lekki. Nie naukowym językiem. Podręcznik ten został stworzony do poszerzenia samoświadomości do pozna

"Bezwiednie zaprzedaliśmy nasze życie diabłu. Wyszło na to, że Google wie o mnie więcej niż ja" /autorka/

Żyjemy w wiecznym pędzie. Chcemy zrobić więcej niż sobie zaplanowaliśmy. Jesteśmy ciągle zajęci a stwierdzenie "Nie wiem w co ręce włożyć" jest na porządku dziennym. Dodatkowo życie w sieci powoduje, że jesteśmy uzależnieni od bycia non stop online. Czy z tego szaleństwa jest jakieś wyjście? Jest! Zwolnić, popatrzyć w głąb siebie i zrozumieć co tak naprawdę ma znaczenie.

Mindfulness to ćwiczenie umysłu, uważności. Jest to szczególny i świadomy rodzaj uwagi, gdyż nakierunkowany jest na obecną chwilę.
@rubywax ukończyła terapię poznawczą opartą na uważności na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz otrzymała order za pracę na rzecz zdrowia psychicznego. Ta książka jest takim zeszytem ćwiczeń, gdzie można ją czytać oraz pisać czy wręcz po niej bazgrać. Pomoże zmierzyć się z trudnymi emocjami, niepewnością, samotnością, zmianą, flustracją czy nawet śmiercią, które autorka nazywa "Wielką szóstką".

Nic nie zrobi się samo. Warto kiedyś zacząć. Porządki w głowie nie są łatwe ale możliwe do wykonania. Może to jest właśnie ten odpowiedni moment? Ja dziś rozpoczynam urlop i zamierzam skorzystać z ćwiczeń zawartych w tej książce. Myślę, że to idealna okazja na zmiany 😊

Dziś chciałam Wam pokazać książkę, której zadaniem jest niesienie wsparcia oraz nauczenie korzystania z praktyk mindfulness w celu osiągnięcia spokoju i harmonii.

"Mindfulness. Jak przetrwać życiowe trudności" to pozycja, która jest niczym podręcznik przetrwania podczas trudu i znoju. Jest jak przyjaciel i przewodnik w jednym, który pomoże nam przetrwać kiedy mamy poczucie, że wszystko się wali.

Na początku tłumaczy czym jest wielka szóstka, czyli sytuacje, emocje, które potrafią nam naprawdę dokopać i sprawić, że czujemy się bezsilni wobec życia. Należą do nich trudne emocje, niepewność, samotność, zmiana, frustracja i śmierć.

Dowiemy się czemu wielka szóstka tak mocno na nas oddziaływuje i dlaczego warto w związku z tym praktykować mindfulness. Poznamy pięć filarów mindfulness (wgląd, obniżenie poziomu stresu, świadomość emocjonalna, obecność, dobroć lub współczucie) oraz przykładowe ćwiczenia, które pomogą nam pracować nad ww. obszarami.

To zdecydowanie lektura dla tych, którzy lubią pracę nad samym sobą oraz chętnie zgłębiają własne potrzeby. Nie tylko nauczy pracy nad trudnymi emocjami, ale też da większy wgląd w siebie, pogłębi świadomość swoich granic oraz pokaże jak wiele możemy zdziałać jeśli tylko otworzymy się na nowe możliwości.

Słyszeliście o Wielkiej Szóstce? Autorka nazywa nią trudne emocje, niepewność, samotność, zmianę, frustrację i śmierć. 6️⃣

Czasem ciężko jest się z nimi zmierzyć. Czasem za mocno coś rozpamiętujemy, za dużo myślimy, za bardzo katujemy samych siebie niechcianymi emocjami.

Ta książka to narzędzie, które może nam pomóc poradzić sobie z trudnościami życia. Znajdziecie w niej mnóstwo ćwiczeń i wskazówek - to taka interaktywna pozycja, po której możecie pisać, rysować i wypełniać. Zawiera pięć filarów mindfulness, które wspierają kontrolę nad swoim życiem. 😇

Bardzo przydatna książka, zwłaszcza jeśli jesteście w dołku emocjonalnym lub należycie do wysoko wrażliwych osób - tak jak ja. 🤫

„Jak przetrwać życiowe trudności #mindfulness” autorstwa Ruby Wax.
Poradnik, a może odpowiedniej byłoby go nazwać podręcznikiem do życia. Ewentualnie po prostu nauczycielem, drogowskazem w chwili zwątpienia. Jest to książka, która nauczy nas dobrych nawyków, która przypomni nam, że sami jesteśmy architektami swojego życia.

Słyszeliście kiedyś o czymś takim jak mindfulness? Mindfulness to nic innego jak trening umysłu. Trening uważności.

Autorka powyższej książki obiecuje, że dzięki praktykowaniu uważności nie tylko poznamy się lepiej, ale nawet zaczniemy się lubić. I co najważniejsze poczujemy się w swojej głowie komfortowo. Jak w bezpiecznym azylu, naszym wymarzonym miejscu na ziemi. Ruby Wax w prosty sposób próbuje przyswoić nam 5 filarów mindfulness:
Wgląd
Obniżenie poziomu stresu
Świadomość emocjonalna
Obecność
Dobroć lub współczucie

Dzięki treningowi uważności zyskujemy samoświadomość. Ponieważ mindfulness nie chodzi o to, aby zatrzymać myślenie, ale by zmienić nasz stosunek do nieproszonych myśli. Według autorki ćwiczenie naszego umysłu pozwoli nam koncentrować się na tym, na czym sami chcemy. Musimy pamiętać, że nasze myśli to nie fakty, ale również o tym, że nie da się skupić na czymś naszej uwagi, jeśli nie jesteśmy danej rzeczy ciekawi.

To my sami decydujemy, czy chcemy wejść w tryb obecności, czy też nie.

Ruby Wax w swojej książce pokazuje nam jak zwalczyć najbardziej niepokojące fakty otaczające nasze społeczeństwo. Autorka nazywa je pieszczotliwie „wielką 6”, a są to:
Trudne emocje
Niepewność
Samotność
Zmiana
Frustracja
Śmierć

A według ciebie, który fakt wielkiej 6 jest najbardziej niepokojący?

Powiem wam, że ja to kupuję. Autorka trafiła dogłębnie w moją samoświadomość 😁

„Jak przetrwać życiowe trudności #mindfulness” autorstwa Ruby Wax.

Słyszeliście kiedyś o czymś takim jak...

• Psychologia i rozwój osobisty (książki które posiadam)
  • Poradnik
  • Samodzielne