Nasz sposób na miłość

Okładka książki Nasz sposób na miłość Anika Hussain
Okładka książki Nasz sposób na miłość
Anika Hussain Wydawnictwo: Books4YA literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
This is How You Fall in Love
Books4YA
2023-09-06
2023-09-06
Tomasz Klonowski, Aleksandra Misior-Mroczkowska

Świetna, lekka młodzieżówka. Bardzo mi się podoba motyw silent disco (serio, ludzie w słuchawkach na dyskotece? Wow...)
Dobra na dwa miłe wieczory.

Dobra na dwa miłe wieczory.

💜Zara i Adnan. Adnan i Zara. Od zawsze byli TYLKO przyjaciółmi. Uwielbiają spędzać ze sobą czas. Ich rodziny się przyjaźnią. Ich związek z pewnością uszczęśliwiłby mnóstwo osób, jednak oni nie przewidują takiego rozwoju swojej relacji. Zara chciałby przeżyć prawdziwą i niepowtarzalną historię miłosną. Kiedy Adnan przychodzi do niej z ogromną prośbą, żeby stworzyła z nim fałszywy związek, bo musi ukryć swój nowy związek pomimo wielu wątpliwości zgadza się. Dokąd zaprowadzi ich ta decyzja? Czy ich relacja znacząco się zmieni?

🎧Uwielbiam młodzieżówki. Czytanie o nastolatkach, ich przyjaźniach, pierwszych zauroczeniach i relacjach z rodzicami sprawia mi ogromną przyjemność. ,,Nasz sposób na miłość" to zabawna, komfortowa i pouczajaca historia, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Ogromnie cieszę się, że Autorka poprowadziła tę historię w tak oryginalny i niesztampowy sposób. Tak, wiem. Brzmi to dość tajemniczo, ale po lekturze na pewno zrozumiecie co mam na myśli.

💜,,Nasz sposób na miłość" to książka o przyjaźniach. Pokazuje jak fantasyczna może być relacja między ludźmi, którzy tak po prostu lubią spędzać ze sobą czas, są dla siebie ogromnym wsparciem i okazują sobie serdeczność i zrozumienie. To również historia o miłości i jej różnych obliczach. Na kartach książki obserwujemy rozterki bohaterów i targające nimi emocje. Nie zawsze jest prosto i kolorowo, czasem trzeba być gotowym na roczarowania. W ,,Naszym sposobie na miłość" mamy wyraźnie zarysowany wątek rodziców głównych bohaterów, którzy nie byli idealni, ale okazywali swoje wsparcie i zrozumienie.

🎧Doceniam to, że Autorka dała swoim bohaterom przestrzeń do popełniania błędów. Ciekawe było również przedstawienie tradycji i kultury osób pochodzących z terenu południowoazjatyckiego oraz nawiązania do wielu elementów popkultury. Czytając o tym, że Zara grała w Pokemony czułam jakbym cofnęła się w czasie.

💜,,Nasz sposób na miłość" to przyjemna i komfortowa lektura pokazująca ogromną siłę przyjaźni. To urocza i zabawna historia, która sprawi, że uśmiech nie zejdzie Wam z twarzy.

Zara ma dusze romantyczki, pragnie przeżyć bajeczną miłość, jednak jeszcze nie spotkała swojego księcia z bajki w którym byłaby bezgranicznie zakochana. Za to ma wspaniałego przyjaciela i on w zupełności jej narazie wystarcza, chodź tęsknota za prawdziwą miłością z dnia na dzień narasta. Pewnego dnia Adnan wpada w niezłe tarapaty, chodź zacząć spotykać się z dziewczyną nie można tak nazwać, jednak w tym wypadku jest to jak najbardziej usprawiedliwione. Dlatego że oboje z Zarą pochodzą z rodzin Indyjskich i oboje muszę utrzymywać tradycje, wtem wpadają na pomysł by udawać parę, by sprawić aby ich rodziny były uszczęśliwione, dziewczyna się zgadza. No bo czego się nierobi dla przyjaciół, przecież co w tym złego że poudaje trochę jego dziewczynę, jej rodzice i tak go lubią, wiec napewno złapią haczyk. Ten ruch niestety uruchomi zapadnie w którą oboje wpadną po uszy. Udawany związek momentami będzie tak realny, że przyjaciele nawet spróbują być razem, jak się domyślcie to nie był dobry pomysł. Jakby kłopotów było mało na horyzoncie pojawia się on Yahya, który zdecydowanie poruszy serduszko naszej bohaterki w taki sposób o jakim zawsze marzyła. Co Zara zrobi w tej sytuacji?? Co się stanie gdy prawda wyjdzie na jaw??

Komedia romantyczna i to jeszcze w młodzieżowym wydaniu, a czemu by nie. Czasem i po takie książki trzeba sięgnąć. Pierwsze miłości, pierwsze popełnione błędy, konsekwencje swoich poczynań i wiele wiele innych nastoletnich problemów o których warto jest przeczytać. Dodatkowym urozmaiceniem jest tutaj miłość nastolatków i silna więź przyjaźni, ktoś by powiedział że taka miłość między kobietą a mężczyzną nie ma prawa istnieć, ta książka idealnie pokazuje że jednak jest możliwa. Dodatkowo delikatny wątek humorystyczny, doda książce uroku, z którym świetnie spędzicie czas. Książkę czyta sie lekko i przyjemnie, w mgnieniu oka skończycie ją pragnąc więcej.

Czy kłamstwo zawsze popłaca? Nawet jeśli ma dobre intencje i widać że przynosi dobre skutki? Zara zgdza się dla przyjaciela kłamać jednak cała ta historia pokazuje jak bardzo ta spirala kłamstw sie nakręca i jakie przybiera rozmiary. Cała historia pięknje pokazuje, że kłamstwo niczego nie buduje a może jedynie wszystko zrujnować.

Ciesze się, że autorka poprowadziła historie właśnie w taki sposób i pokazała, że „Gdybysmy dostawali wszystko, czego chcemy, to juz dawno bylibyśmy milionerami.” Tak wiele mądrych i rozsądnych rzeczy zostało tu zawartych i razem z bohaterami tej historii możemy sobie o nich przypomnieć, bo chce wierzyć że każdy o nich wie, tylko czasem zdarza mu się zapomnieć…

Bardzo fajnym elementem tej historii jest możliwość poznania z bliska rodzin hinduskich - ich zwyczaje, potrawy, podejście do religii i życia. To jak bardzo są towarzyscy, gościnni i ciepli a zarazem pragną być za wszystko wdzięczni jest niesamowite. Autorka używa pojedyńczych słów czy zwrotów w języku bengalskim jak również wyrażeń związanych z islamem - wszystko zaś okraszone jest przypisami od tłumacza i pozwala choć w minimalnym stopniu zaznajomić się z ich kulturą.

Moją ulubioną sceną zostanie ta z tańcem w parku podczas deszczu❤️. Niczym z hollywodzkim romansów z najlepszymi love story. I właśnie tym jest ta historia: słodkim rom-comem dla każdego, bo miłość ma wiele twarzy. Nie zapominijmy w swojej codzienności o nich😉.

Ciesze się, że autorka poprowadziła...

📚Anika Hussain "Nasz sposób na miłość"
📖Wyd.@4books
Zara i Adnan pochodzą z rodzin Indyjskich. Obydwoje czują się inni w szkole i chcą udowodnić innym, że hindusi też mogą być w związkach z innymi ludźmi. Zara jest wielką romantyczką i chciałaby przeżyć piękną miłość. Pewnego dnia jej przyjaciel wpada w kłopoty i prosi ją aby udawała z nim związek. Niestety to jedno kłamstwo doprowadza do lawiny niepotrzebnych sytuacji. Jedno małe kłamstwo a zrujnowało by życie dwóch rodzin. Ale czego się nie robi dla przyjaciół. Adnan pod przykrywką związku z Zara spotyka się z inną a Zara poznaje tajemniczego chłopaka.
Co z tego wyniknie?
Kochani jest to przezabawna komedia romantyczna dla nastolatek i nie tylko. Uważam, że każdy z nas zasługuje na szczęście i miłość i tutaj też właśnie jest to pokazane. Zara jest piękną dziewczyną, która przez przypadek poznała Yahya i to właśnie przy nim poczuła to coś. Jednak oczywiście na drugiej szali staje jej przyjaciel i ich tajemnica. Dziewczyna sama już nie wie co ma robić. Dochodzi nawet do sytuacji, gdzie Zara i Adnan myślą, że udawany związek ma jednak dla nich jakieś inne znaczenie. I próbują być ze sobą naprawdę. Jednak nawet to nie idzie w dobrym kierunku. Autorka pokazuje nam jak ważne jest przemyślenie swoich uczuć. Nie można podejmować takich decyzji pod wpływem innych. Miałam wrażenie, że to właśnie ich rodziny tak na nich wpłynęły, że już sami nie wiedzieli co do siebie czuli. Więcej wam nie zdradzę, bo warto sięgnąć po tą książkę. Otuli was w jesienne wieczory ❤️Gorąco polecam ❤️

📚Anika Hussain "Nasz sposób na miłość"
📖Wyd.@4books

Dziś Wam opowiem o książce, którą koniecznie musicie poznać, jeśli tylko lubicie komedie romantyczne!

Ja nie lubię. Dobrze o tym wiecie, ale to, co ta książka ze mną zrobiła to niepojęte. Jeśli tylko takie mogą być komedie romantyczne, to biorę je wszystkie! A mowa tutaj o tytule „Nasz sposób na miłość” Aniki Hussain.

Może z tą komedią trochę przesadzam, ale tak cudownie napisane dialogi, które niejednokrotnie mnie bawiły i sprawiały, że czytając w autobusie potajemnie się śmiałam, zasługują na wielki hałas wokół tej książki!

Historia można powiedzieć standardowa. Dwójka przyjaciół. Zara i Adnan znają się od dzieciństwa. Są najlepszymi przyjaciółmi, jednak wszyscy dookoła (w tym ich rodzina) twierdzą, że powinni być razem. I gdy Adnan przez przypadek wstawia zdjęcia z inną dziewczyną, która z różnych powodów nie może pokazać, że jest w związku, mówi wszystkim, że na tych zdjęciach jest... Zara.

I właśnie od tego czasu dwójka najlepszych przyjaciół postanawia udawać związek. Zarze, jak się okazuje, też to na rękę, bo dzięki udawaniu jej rodzice zapominają o własnych problemach.

Tylko jak długo przyjaciele będą w stanie ciągnąć ten udawany związek? A może właśnie to udawanie pokaże im, że jednak coś do siebie czują.

Po czasie jednak okazuje się, że Zarze nie ułatwia tego kłamstwa fakt, że nagle na horyzoncie pojawia się chłopak, który zaczyna się jej chyba podobać.

Absolutnie, kocham tę książkę! Jest tak przyjemna, miła no po prostu taki comfort read, którego życzę każdemu! Ciągnęło mnie strasznie do tej historii. Miała w sobie coś takiego, co rozpływa człowieka.

Co jest jeszcze warte zauważenia , to to, że bohaterowie niekiedy posługują się słówkami z języka bengalskiego. Tym bardziej, jest to fajne, bo nieco przybliża nam ich kulturę i zwyczaje.

Bardzo, bardzo, bardzo przyjemna książka, którą z całego serca Wam polecam! I jestem pewna, że się nie zawiedziecie.

Książka jest odpowiednia dla czytelników na wiek +15.

Może z tą komedią trochę przesadzam, ale tak cudownie...

A więc oto I ona: historia tego, jak zakochałam się na wszystkie sposoby..."

Czy według was przyjaźń między dziewczyną a chłopakiem jest możliwa?

Zara i Adnan znają się od zawsze ich matki są przyjaciółkami, które skrycie marzą że kiedyś ich dzieci będą para nie tylko przyjaciółmi, sęk w tym że oboje nie czuja do siebie nic romantycznego.
Kiedy w rodzinie Zary wybucha awantura, a ona sama gubi się w emocjach. Adnan by chronić swój nowy związek, wykorzysta ich przyjaźń do odwrócenia uwagi. Od teraz wszyscy mają ich za parę, a ciężar tego kłamstwa najbardziej przytłacza Zarę, która jako miłośniczka komedi romantycznych szuka właśnie takiej filmowej relacji.
Sytuacja nabiera dramatyzmu gdy na horyzoncie zjawia się On.
Yahya to przesympatyczny miłośnik pokemon go. Ich spotkanie jeszcze bardziej komplikuje sytuację Zary.
Od teraz wplątuje się w jeszcze większą lawinę kłamstw.

Początkowo podeszłam do tej książki z nastawieniem, a takiem tam czytadełko będzie miło i spokojnie.
Co dostałam trochę mnie zaskoczyło, żeby nie było miałam moje miło i przyjemnie, ale oprócz tego dostałam coś jeszcze. Piękna lekcje miłości choć może tylko ja to tak odbiorę.
Mamy tu motywy fakedating, romcom, reprezentacje osób pochodzenia południowo azjatyckiego i ciekawe relacje ktore tworzy ta grupa osób. Ale to co mnie najbardziej w niej poruszyło to definicja miłości którą pada pod koniec książki.
Niechcąc spoilerować jej tu nie przytoczę ale myślę że każdej bardziej empatycznej osobie przypadnie do gustu.
Dla mnie motyw przyjaźni w tej książce jest genialni poprowadzony i każdemu życzę w życiu tylko takich relacji. Bo kim jest jest przyjaciel jak nie rodziną która sami sobie wybieramy, a ta właściwa osob będzie nam towarzyszyć przez całe życie, nie opuści nawet wtedy gdy będzie ciężko i będzie cieszyć się z nami z naszego sukcesu.

A odnosząc się do pytania z początku postu, myślę że taka przyjaźń jest możliwa gdy relacja romantyczna jest już historią lub nigdy nie wystąpiła.
Choć taką relację damsko-męska ciężko utrzymać na dłuższą metę

A więc oto I ona: historia tego, jak zakochałam się na wszystkie sposoby..."

Czy według was przyjaźń między dziewczyną a chłopakiem jest możliwa?

Kiedy w rodzinie Zary wybucha...

Niesamowicie mnie zaskoczyła. Myślałam, że znajdę tu motyw od przyjaciół do kochanków, a okazało się, że czekał na mnie nie tylko udawany związek, ale też masa wydarzeń trzymających w napięciu. Głowni bohaterowie robili absolutnie wszystko, aby ich kłamstwo nie wyszło na jaw, a ja obserwowałam to z wypiekami na twarzy. Świetna historia. Czytajcie. Warto!

Zara i Adnan są przyjaciółmi niemal od zawsze, a wraz ze swoimi rodzicami tworzą jedną wielką rodzinę. Zara jest romantyczną duszą, która uwielbia oglądać i zaczytywać się w romansach. Marzy o tym, że pewnego dnia i ją spotka miłość niczym z najlepszego filmu. Adnan jest przystojny i nieco zwariowany, ale cieszy się powodzeniem u płci przeciwnej. Zakochuje się w Cami, której rodzice nie zaakceptują ich związku i aby móc się spotykać z Adnanem w tajemnicy, Cami obmyśla pewną intrygę. Proponuje, aby to Zara udawała, że jest nową dziewczyną Adnana.
I tak oto najbliżsi dwójki przyjaciół dowiadują się, że są oni parą. Rodzice obojga są wniebowzięci, gdyż od zawsze uważali, że Adnan i Zara są sobie pisani i koniec końców będą razem.
Czy to całe udawanie nie przerośnie Zary? Jak dziewczyna poradzi sobie z chodzeniem nie na swoje randki? Czy jej przyjaźń z Adnanem zostanie poddana próbie?

To opowieść o różnych rodzajach miłości, począwszy od miłości pomiędzy członkami rodziny, przez miłość przyjacielską, po miłość platoniczną. Autorka szczególną uwagę zwraca jednak na miłość dwójki prawdziwych przyjaciół. Przyjaźń to nie tylko dzielenie się sekretami i wspólne spędzanie czasu, ale również zaufanie, wzajemny szacunek i prawdomówność. Nadszarpnięcie którejś z tych cech może doprowadzić do straty przyjaciela, co wiązać się będzie z przeogromnym bólem. I właśnie z takimi problemami mierzą się bohaterowie tej powieści. Bohaterowie, którzy przedstawieni są jako osoby niezwykle prawdziwe, sympatyczne, życzliwe, takie których wprost nie da się nie lubić. Popełniają młodzieńcze błędy, ale potrafią wziąć za nie odpowiedzialność i wyciągnąć właściwe lekcje.

„Nasz sposób na miłość” to lekka i przyjemna opowieść, która otula niczym najcieplejszy kocyk w jesienny ponury dzień. To powieść skierowana głównie do młodszej części czytelników, ale gwarantuję, że i ci nieco starsi również będą usatysfakcjonowani lekturą. Z tej książki można wyciągnąć kilka bardzo istotnych prawd życiowych, takich jak: kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw czy też serce nie sługa i nie można nikogo zmusić do miłości.
Autorka w swym dziele posługuje się językiem niesłychanie przystępnym, co tylko jeszcze bardziej umila lekturę. Bardzo się cieszę, że trafiłam na tę książkę, gdyż pozwoliła mi oderwać się od rzeczywistości, a jej czytanie było niezwykle przyjemnie spędzonym czasem. Jeśli lubicie sięgać po młodzieżówki to polecam ten tytuł Waszej uwadze. Obiecuję, że „Nasz sposób na miłość” na długi czas zostawi Was z uśmiechem na twarzy.

Comfort read na gorsze dni

Zara uwielbia romanse. W każdej postaci. Książki, filmy, seriale, muzyka. Jednak największym wzorem idealnej pary są dla niej rodzice. Dziewczyna cierpliwie czeka i wierzy, że pewnego dnia i ją spotka wielka miłość.

Adnan jest jej najlepszym przyjacielem. I choć wszyscy wokół uważają, że tworzyliby razem świetną parę, nigdy to się nie wydarzy. Pewnego dnia jednak Adnan znajduje sobie dziewczynę. Cami jest spełnieniem jego marzeń. Jednak jej sytuacja rodzinna nie pozwala na ujawnienie tego związku. Adnan wpadł więc na pomysł, aby Zara udawała jego dziewczynę, żeby ukryć prawdziwą relację. Czy życie Zary mogło się bardziej skomplikować?

Uwielbiam tę historię. Przesycona jest nawiązaniami do popularnych filmów romantycznych czy książek. Autorka skupia się na kilku dominujących motywach i dostosowuje je na potrzeby własnej historii. Anika Hussain ma świetny, lekki styl. Sprawiło to, że przeczytałam tę książkę prawie na jednym posiedzeniu. Po prostu musiałam wiedzieć, jak skończy się ta intryga. Na podstawie tej książki mógłby powstać świetny film na Netfliksie!

Ta książka ma wszystko. Humor, przyjaźń, miłość i więzy rodzinne. Sytuacja Zary i Adnana jest o tyle skomplikowana, że oboje są hindusami. Anika Hussain pokazała jak wielkie obciążenie niosą ze sobą przekonania i oczekiwania w tej kulturze.

Wszystkie postacie w tej książce były do polubienia. W szczególności uwielbiałam Zarę. Jej lojalność i współczucie mnie rozczuliło. W odróżnieniu od innych książek młodzieżowych bohaterowie tutaj naprawdę rozmawiają. Biorą odpowiedzialność za swoje czyny, starają się znaleźć rozwiązania swoich problemów.

Jeżeli więc uwielbiacie dobre rom-comy i szukacie książki z różnorodnymi, sympatycznymi bohaterami to zdecydowanie polecam Wam „Nasz sposób na miłość”!

Comfort read na gorsze dni

• Współpraca
  • Chcę kupić
  • Kupione
  • Nie posiadam

Dodaj cytat z książki Nasz sposób na miłość