Mocarne dinozaury

Mamania
2023-05-17
2023-05-17
56 min.

Jeżeli masz w domu malucha, który namiętnie szuka w piaskownicy skamielin i ciągle mówi o dinozaurach, to ta książka z pewnością będzie dl Was interesująca i wartościowa!
"Mocarne Dinozaury" to książka dla małych miłośników paleontologii, znacznie różniąca się od tych dostępnych na rynku. Poza ciekawostkami dotyczącymi życia tych wielkich, prehistorycznych gadów, zawiera świetne ilustracje ukazujące to, co dinozaury prawdopodobnie miały w środku.
Dlaczego tylko prawdopodobnie? Tego, jak z pewnością zbudowane były dinozaury dziś wiedzieć nie możemy, ale autorka po dokładnym przestudiowaniu tematu, a także po analizie szkieletów, porównuje ich wnętrzności do żyjących współcześnie w przyrodzie ptaków czy innych zwierząt, np. krokodyla. Line Halsnes, fakty dotyczące życia dinozaurów, w swojej książce przedstawia w bardzo przystępy i interesujący sposób, oraz zagląda do wnętrza osobników takich jak: Stegozaur, Tyrannosaurus rex, Spinozaur, Triceratops, Welociraptor, Brontozaur i Parazaurolof, co jest nietypowe i z pewnością rozbudzi ciekawość u małych czytelników.

Przewodnikami po fascynującym świecie dinozaurów są Hans i Ida, czyli dzieci, które na temat tych wspaniałych drapieżników i roślinożerców wiedzą wszystko.
Czy dinozaury istniały?
Ile ważył brontozaur?
Czy dinozaury miały w brzuchu kamienie?
Który z dinozaurów przypomina nosorożca?
Jaja którego dinozaura przypominały jaja indycze?
Czy dinozaury spały na stojąco?
Który z dinozaurów dożywał aż 100 lat?

Cała masa nietypowych ciekawostek została świetnie zilustrowana przez autorkę i w tej książce to właśnie graficzna strona gra pierwsze skrzypce oraz przyciąga uwagę. Myślę, że to książka idealna dla dzieci w wieku 4-8lat, a do gustu przypadnie zwłaszcza chłopcom.
"Mocarne maszyny" podobały mi się bardziej i temat też wydał mi się lepiej opracowany, ale myślę, że dla każdego małego fana dinozaurów ta publikacja będzie prawdziwą perełką w książkowej dino- kolekcji.

Igusia zakochana w kolejnej książeczce od @wydawnictwomamania. Chyba wszystkie przedszkolaki przechodzą przez fazę na dinozaury i u nas właśnie jest ona aktualna 🦖🦕.

Podobnie do „Mocarnych maszyn”, autor przedstawia nam tematykę dość szczegółowo, sprawiając, że młody czytelnik staje się prawdziwym paleontologiem. Poznamy siedem najważniejszych pradawnych zwierząt, ich budowę oraz liczne ciekawostki np. mocne i słabe strony. Zachęcającym dodatkiem są zadania 😏.

Polecam każdemu młodemu odkrywcy! 😎

Po "Mocarnych maszynach" wkraczają "Mocarne dinozaury" i to nie przelewki, bo wielkości i siły nie można im odmówić, a z tej książki dowiecie się naprawdę wiele o potężnych dinozaurach.

Przewodnikami w świecie dinozaurów będą Hans i Idą, którzy przedstawią Wam anatomię oraz życie tych prehistorycznych stworzeń.

🦖 Dowiecie się jak polowały niektóre dinozaury, jakie były ich mocne i słabe strony, czym się żywiły oraz co łączy je z ptakami😉
Poza ogólną wiedzą pada tutaj także wiele ciekawostek, których jeszcze nie znaliśmy, a mamy za sobą już wiele książek i tej tematyce 😉

Wybrane dinozaury zostały też rozebrane na czynniki pierwsze, co znaczy, że będziecie mogli dokładnie obejrzeć, jak były zbudowane, a nawet zobaczyć zawartość ich żołądków, a tak wiele sie kryło ( np.🐟🦈🌿).

Na rozkładówkach prezentujących szkielet oraz wszystkie narządy znajdują się także różne zadania, to jedna z najlepszych części tej książki, bo dodatkowo angażuje czytelnika. Czasami trzeba coś policzyć, innym razem coś odszukać, z pewnością nie można mówić o nudzie w trakcie lektury.

Ciekawe ilustracje, odpowiednią dawka tekstu i informacji, która nie przytłacza, a wręcz potrafi zainteresować.

To książka różni się od tych, które już znacie, więc jeśli macie w domu dinofanów czy też młodych palentologów, to śmiało po nią sięgajcie.

🦖 Dowiecie się jak polowały niektóre dinozaury, jakie były...

• Domowa biblioteczka
  • Dla dzieci
  • 📚 Mam na półce

Dodaj cytat z książki Mocarne dinozaury