Arlo i Pips. Kra, kra, masakra!

Okładka książki Arlo i Pips. Kra, kra, masakra! Elise Gravel
Okładka książki Arlo i Pips. Kra, kra, masakra!
Elise Gravel Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Arlo i Pips (tom 2) komiksy
2023-06-14
2023-06-14
Joanna Wajs
komiks

Okładka książki Wilki. Historie prawdziwe Michał Figura, Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Wilki. Histori... Michał Figura, Alek...
Okładka książki 24 godziny na Antarktydzie Laurent Kling, Andy Prentice
24 godziny na ... Laurent Kling, Andy...
Okładka książki Słowa mogą wszystko Sualzo, Silvia Vecchini
Słowa mogą wsz... Sualzo, Silvia Vecc...

Od teraz inaczej będę patrzeć na kraczące paszyska!!!

Od teraz inaczej będę patrzeć na kraczące paszyska!!!

Polecam! Idealna seria dla początkujących fanów komiksów.

Polecam! Idealna seria dla początkujących fanów komiksów.

Dzięki Ci Ptasi Stwórco za Arla!!
I Pipsa!

I - od tego tomu - za Marlę! (i jej akcent. Jest bardzo myły :D)
Kochamy te książki. Czyta się w 10 minut, ma się anegdotki o krukowatych (prawdziwe!) na 10 dni i tęskni się za nowym tomem 10 tygodni :D albo dłużej

Tego było trzeba na rynku książek dla dzieci. Podejrzewam, że zachęci do lektur niejednego przeciwnika czytania

Dzięki Ci Ptasi Stwórco za Arla!!
I Pipsa!

I - od tego tomu - za Marlę! (i jej akcent. Jest bardzo myły :D)

Mają doskonałą pamięć. Potrafią również podnieść poziom wody poprzez wrzucanie do niej kamyków, jednym słowem znają się na zjawisku wypierania. W dodatku często się bawią, na przykład zjeżdżają z ośnieżonych dachów jak na sankach a nawet huśtają się na równoważniach. O kogo chodzi? O wrony!

Skąd wzięłam te zaskakujące informacje? Z komiksu "Kra, kra, masakra!" autorstwa Elise Gravel. Drugiej części przygód Arlo i Pipsa (i tu zastanawiam się szczerze i mocno zachodzę w głowę, czemu nie znamy pierwszej części?!?!)

Wśród wielu ludzi wrony nie mają najlepszej opinii. Często kojarzone są z nieszczęściami, a ich krakanie przyprawia czasem o gęsią skórkę. Ornitolodzy przekonują jednak, że są to bardzo mądre ptaki. Super, że stały się bohaterkami komiksu, to niezwykle oryginalny pomysł.

Przygody Arlo i Pipsa są bardzo zabawame. Najbardziej spodobało mi się jednak to, że przemycają sporą dawkę wiedzy.

"Kra kra masakra!" to opowieść o miłości.
Pewnego dnia Arlo bardzo się nudzi, a to wszystko dlatego, że czuję się... samotny. Za namową Pipsa przenosi się do miasta, a tam poznaję Marlę.

Marla jest taka mądra, nawet w kółko i krzyżyk potrafi grać! Arlo czuję, że... zakochał się! Naprawdę super czyta się jego sercowych perypetiach.

Oszczedne w wrazie ilustracje, prosty i przejrzysty tekst duża dawka humoru i ciekwych informacji. Tak opisałabym tem komiks w skrócie. Czy polecam? Bardzo!

„KRA, KRA, MASAKRA!” to kolejna część przygód Arlo stworzona przez Elise Gravel.
U Arlo, naszej nadzwyczaj bardzo towarzyskiej wrony, znów nie brakuje nieprzewidywanych zdarzeń!
Kto by się spodziewał, że Arlo się… ZAKOCHA!?
Kto okaże się wybranką naszego bohatera?
Czy będzie to szczęśliwa miłość?
Gwarantuję mnóstwo zabawy i śmiechu! ;)
Nie zabraknie oczywiście ciekawostek. Tak jak w poprzedniej części, którą już miałam okazję dla was zrecenzować, komiks jest wzbogacony bardzo ciekawymi informacjami z życia wron. Niektóre z pewnością was zaskoczą ;)
Świetnie ilustrowana, dla chłopca jak i dziewczynki ;)

Dziękuję @wydawnictwo_nasza_ksiegarnia za ten egzemplarz!

Kto by się spodziewał, że Arlo się… ZAKOCHA!?
Kto okaże się wybranką naszego bohatera?
Czy będzie to szczęśliwa miłość?
Gwarantuję mnóstwo zabawy i śmiechu! ;)
Nie zabraknie oczywiście ciekawostek....

Jak często sięgacie po komiksy? Lubicie sekwencyjne historyjki obrazkowe? Czy raczej tradycyjna forma jest Wam bliższa?
W naszych książkowych zbiorach komiksy można zaliczyć na palcach. Na szczęście za sprawą pewnej zabawnej historyjki prawdopodobieństwo, że będziemy sięgać po nie częściej znacznie wzrosło.
A to wszystko dzięki dwójce skrzydlatych bohaterów, zwanych Arlo i Pips.
"Kra, kra, masakra!" Elise Gravel to komiks łączący bardzo zabawną fabułę z ciekawostkami ornitologicznymi na temat wron. Poznacie w niej Arla, który czuje się samotny oraz Pipsa, żółtego ptaszka znającego sposób, jak zaradzić samotności swojego przyjaciela. To dzięki niemu Arlo pozna Marlę, niebywale mądrą wronę, do której zapała wyjątkowym uczuciem.
Podczas czytania nie tylko będzie się świetnie bawić, gdyż książka ta tryska humorem, ale i odkryjecie sporo faktów z życia wron, które są bardzo towarzyskimi, ale i pamiętliwymi ptakami. Potrafią naśladować głosy stada i rozwiązują skomplikowane zadania, z którymi nie radzą sobie małpy.
Chcecie wiedzieć więcej? Sięgnijcie po serię komiksów "Arlo i Pips"

A to wszystko dzięki dwójce skrzydlatych bohaterów, zwanych Arlo...

Arlo i Pips powracają! Czekałam na ten fascynujący komiks ornitologiczny i nie zawiodłam się! W dalszym ciągu to odlotowa książka!

W drugim tomie wrona Arlo, okropnie się nudzi, więc ptaszek Pips zabiera przyjaciela, by poznał inne "miastowe" wrony. Arlo spotyka tam Marlę - jeszcze bardziej niż On inteligentną wronę i cóż
... zakochuje się w niej bez pamięci. Szuka najlepszego prezentu dla wybranki, tylko pytanie, czy Marla odwzajemni jego sympatię?
Koniecznie sprawdźcie! My z Czarkiem czekamy z niecierpliwością na kolejną trzecią część, którą już widziałam w zapowiedziach.

Mnóstwo ciekawostek o krukowatych, plus odczarowanie niezbyt pozytywnego wizerunku wrony, a przy tym naprawdę spora dawka dobrego humoru. Do tego duża czcionka i świetna prosta kreska - to idealne połączenie dla początkujących adeptów trudnej sztuki czytania.

DKra Kra Kra Masakra! To jest po prostu dobre!

... zakochuje się w niej bez pamięci. Szuka...

Arlo okropnie się nudzi i czuje się samotny. Wronom potrzebne są inne wrony, mimo że posiada najlepszego przyjaciela Pipsa. Zatem nadchodzi czas na nowe znajomości. W parku mieszka masakra - całe stado wron. Właśnie tam poznaje Marlę, która okazuje się być bardzo mądra. Nawet naukowcy badali jej inteligencję i nałożyli jej obrączkę by mogli ją po niej rozpoznać. Nauczyli ją różnych sztuczek i poznała wiele słów z języka ludzi. Marla bardzo mu zaimponowała. Arlo nie sądził, że istnieje na tym świecie istota mądrzejsza od niego. Czuje, że miłość rozmiękcza mu mózg. Arlo się zakochał! Czy Marla dostrzeże z jak przystojną, inteligentną i dowcipną Wrona ma do czynienia i odwzajemni jego uczucia?

"Kra, kra, masakra! " to druga część przygód Arlo i Pipsa. Dowiemy się nowych ciekawostek o krukowatych, których wcześniej nie poznaliśmy. Pełno w niej wiedzy przyrodniczej i ornitologicznej. Ilustracje w tym komiksie są minimalistyczne ale niezwykle barwne i interesujące. Lekko i humorystycznie przedstawione informacje ogromnie ciekawią. Krótki tekst wzbogacony o ciekawostki ornitologiczne i duża czcionka sprzyjają samodzielnemu czytaniu.

Elise Gravel pisze komiksy bardzo bogate w interesujące ciekawostki. Jej książki są bardzo ciekawe, barwne i zabawne. "Kra, kra, masakra!" to jedyny w swoim rodzaju komiks ornitologiczny: mnóstwo wiedzy przyrodniczej i humor najwyższych lotów! Bardzo lubię czytać takie przyjemne, lekkie a jednocześnie pełne wiedzy książki. Jeśli szukacie lekkiego, przyjemnego i zabawnego komiksu, który zawiera w sobie mnóstwo ciekawostek na temat krukowatych koniecznie sięgnijcie po tę serię.

Arlo to wrona,a Pips to mały żółty ptaszek.
Arlo po przeprowadzce do miasta bardzo się nudzi,więc Pips proponuje mu zaprzyjaźnić się z innymi wronami. I tak poznaje on Marlę,która jest bardzo mądra.Arlo odkrywa,że się zakochał.Tylko czy jest to miłość odwzajemniona.
"Kra,kra, masakra" to opowieść pełna wiedzy przyrodniczej,zabawna i interesująca.Duże litery i niewiele tekstu,sprawia,że jest świetna dla początkujących czytelników. Komiks do którego chętnie się wraca. Polecam

Arlo to wrona,a Pips to mały żółty ptaszek.

Przychodzę do Was z drugim tomem przygód sympatycznych przyjaciół Arlo i Pipsa “Kra, kra, Masakra!” od @wydawnictwo_nasza_ksiegarnia autorstwa Elise Gravel.

Arlo jest zdecydowanie królem wszystkich ptaków co da się wyczuć z komiksowych kadrów, ale choć nosi koronę, jest niezwykle ciekawym i miłym ptakiem. Niestety kiedy się nudzi, zdarzy mu się zrzucić coś na głowę przechodniów. Lubi sobie pomarudzić, a samotna przeprowadzka do miasta sprawiła, że Arlo poczuł się samotny. Wszak wrony to ptaki stadne i nasz bohater razem z Pipsem wyruszają na poszukiwanie innych wron.

I tak oto Arlo spotka mówiącą z innym akcentem wronę, zachwyci go jej mądrość, inteligencja i historie na temat jej pracy z pewną ornitolożką. Nasz Arlo po prostu się zakocha!

Z tego niezwykle uroczego, pełnego humoru komiksu dowiecie się naprawdę sporo ciekawostek na temat wron, ale też zostaną obalone pewne mity. Otóż wrony nie potrafią czytać, ani pisać. Serio!!! Nikt by się tego nie spodziewał, ale to prawda. Komiks dobitnie Wam to uświadomi. Natomiast te ciekawskie i mądre ptaki bardzo lubią grać w proste gry i towarzystwo ludzi. Są też pamiętliwe, dlatego nigdy nie zajdźcie im za skórę, bo pewnego dnia możecie zgubić swoją ulubioną błyskotkę w niewyjaśnionych okolicznościach!

• Dziecionkowe
  • Komiks
  • PAC
  • Czytane z synem
  • Lit. dziecięca
  • Dla dzieci i młodzieży

Dodaj cytat z książki Arlo i Pips. Kra, kra, masakra!