Arlo i Pips. Król ptaków

Okładka książki Arlo i Pips. Król ptaków Elise Gravel
Okładka książki Arlo i Pips. Król ptaków
Elise Gravel Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Arlo i Pips (tom 1) komiksy
2023-04-12
2023-04-12
Joanna Wajs
komiks

Okładka książki Irena. Tom 4: Jestem z ciebie dumny David Evrard, Jean David Morvan, Walter Pezzali, Séverine Tréfouël
Irena. Tom 4: ... David Evrard, Jean ...
Okładka książki Róża, a co chcesz wiedzieć? Komiks edukacyjny o technologiach dla dzieci Nikola Kucharska, Radosław Kulesza, Artur Kurasiński, Sebastian Langa, Dawid Leśniakiewicz, Piotr Pełka
Róża, a co chc... Nikola Kucharska, R...
Okładka książki Detektyw Wróbel i złamane pióro Tomasz Samojlik, Adam Wajrak
Detektyw Wróbe... Tomasz Samojlik, Ad...
Okładka książki Lucy. Nadzieja Tanino Liberatore, Patrick Norbert
Lucy. Nadzieja Tanino Liberatore, ...
Okładka książki Pan Borsuk i Pani Lisica. Rozgardiasz Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Pan Borsuk i P... Brigitte Luciani, E...

Nie wiedziałam, że kruki to takie mądre zwierzęta!!! Świetny komiks!

Nie wiedziałam, że kruki to takie mądre zwierzęta!!! Świetny komiks!

I ja i syn dużo się nauczyliśmy, a przy okazji pośmialiśmy. Jeden z lepszych komiksów dla początkujących "czytaczy".

"Arlo i Pips. Król ptaków" to jedyny w swoim rodzaju komiks ornitologiczny, który zawiera mnóstwo wiedzy przyrodniczej i humor najwyższych lotów.

Arlo ma cudowny głos, zjawiskową urodę, duży mózg i jeszcze większe poczucie własnej wartości. Nie ma tylko przyjaciela. Ale to zaraz się zmieni, bo właśnie nadlatuje Pips.

Przeprowadzka do wielkiego miasta może być stresująca. Nawet dla kogoś tak pewnego siebie jak wrona amerykańska. Gdziekolwiek spojrzeć - wszędzie ludzie, śmieci i inne ptaki, gotowe wyrwać ci z dzioba ostatnią frytkę. Na szczęście Pips pokaże Arlowi, co i jak, a gdy trzeba, sprowadzi zarozumiałą wronę na ziemię.

Ta graficzna opowieść dla najmłodszych jest pełna interesujących ciekawostek takich jak chociażby fakt, iż krukowate potrafią liczyć do 6 oraz udawać martwe w celu ochrony znalezionego pożywienia!

Przeprowadzka do wielkiego miasta może być stresująca....

Komiks o wronie amerykańskiej, która jest wyjątkowym ptakiem. Wszem i wobec tę wyjątkowość objawia, co łączy się ze sporą dawką wiedzy ornitologicznej oraz humoru.
Jest to też pierwszy komiks, który mój syn przeczytał samodzielnie i był nim zachwycony. Mała rzecz a cieszy.

Przyznam szczerze, nie spodziewałam się, że to będzie tak odlotowa książka, a tu proszę - ten ornitologiczny komiks naprawdę taki jest!

Arlo - to dość pewna siebie, amerykańska wrona. Właśnie przeprowadził się do wielkiego miasta, gdzie spotyka ptaszka Pipsa i wspólnie odkrywają blaski i cienie wielkomiejskiego życia, przy okazji przemycając sporą dawkę wiedzy o umiejętnościach czy zwyczajach ptaków z rodziny krukowatych.

Krótki tekst wzbogacony o ciekawostki ornitologiczne, duża czcionka i świetna prosta kreska - to idealne połączenie dla początkujących adeptów trudnej sztuki czytania.

Nie zabraknie tutaj sporej dawki humoru, ale także, jakże ważnych treści proekologicznych (wzmianki o działalności i śmieceniu przez człowieka),oraz przyjaźni i wzajemnego wsparcia. A tak przy okazji, czy wiedzieliście, że krukowate lubią dawać prezenty, tym których lubią i że mądrością dorównują siedmioletnim dzieciom? Ja przyznaję, że nie wiedziałam. Okazuje się, że to naprawdę fascynujące ptaki. A dużo więcej takich ciekawostek czeka na Was w tym komiksie.

I wiecie co jest najlepsze? Że to dopiero początek przygód duetu - Arlo i Pips, widziałam w zapowiedziach, że kolejny tom już wkrótce. Ja i Czarek czekamy z ogromną ciekawością!

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam fantastyczny komiks z serii Arli i Pips “Król ptaków” od @wydawnicywo_nasza_ksiegarnia autorstwa Elise Gravel. Dlaczego fantastyczny? Bo znajdziecie w nim mnóstwo humoru, jeszcze więcej ciekawostek i rzeczy, które zdecydowanie Was zaskoczą! Nie będę zdradzała Wam wszystkiego, ale napiszę Wam, że wrony amerykańskie (bo takim ptakiem jest nasz bohater) to bardzo mądre ptaki i potrafią liczyć do sześciu! Ponadto naukowcy twierdzą, że ich poziom inteligencji dorównuje siedmioletnim dzieciom, a to całkiem dużo, prawda? Byłam bardzo zdziwiona tym faktem, choć wiedziałam że krukowate to inteligentne bestie.

Komiks czytało mi się bardzo dobrze, Arlo to niezwykle przemądrzały gość, ale także śmieszny i zabawny. Co z tego, że jest też chwalipiętą, w końcu to sam Król ptaków, ma prawo, nie? Jego mały towarzysz Pips stara się ukracać jego przechwałki, ale nic z tego. Arlo zna swoją wartość i nikt nie będzie mówił mu jak ma żyć!

Wrona Amerykańska przeprowadza się do wielkiego miasta i nieco stresuje ją ten fakt. Na szczęście nie jest sam i powoli poznaje okolice. Ptaki odwiedzą także plażę, poznają innych przedstawicieli swojego gatunku, pozbierają skarby i nacieszą się błyskotkami oraz niecodziennymi znaleziskami.

Jeśli szukacie lekkiego, przyjemnego i zabawnego komiksu, który zawiera w sobie mnóstwo ciekawostek na temat wrony amerykańskiej, bardzo Wam go polecam. Ja bawiłam się przy nim doskonale. Ilustracje są bardzo podstawowe, a dymki i napisy duże i czytelne.

Bosz! KOCHAM ARLA!
Pipsa też oczywiście :)
Powiem tak: mój syn (8 lat)wolał czytać tę książkę (drugi raz) w drodze niż oglądać faktyczne ptaki na spacerze w lesie :D Autentycznie

Prosty, cienki komiks. Niedużo tekstu - nada się do nauki czytania. Duże litery i ilustracje. Bardzo śmieszny
A przy tym można się naprawdę dużo dowiedzieć o krukowatych! Np. jak robią w balona mewy. Albo inne kruki. Albo do ilu umieją liczyć (serio, umieją!)

Jestem pod dużym wrażeniem i widzę po moim synu, że jeśli chodzi o przyswajanie faktów to to jest najlepsza forma (zapamiętał wszystko i używał tej wiedzy w codziennym życiu)

Bosz! KOCHAM ARLA!
Pipsa też oczywiście :)

Lubicie komiksy? Ja ostatnio postanowiłam pokazać jeden mojemu synowi i był to strzał w dziesiątkę!

"Arlo i Papis. Król ptaków" to pierwszy tom przygód wrony amerykańskiej i małego, żółtego ptaszka. Ten pierwszy ma wysokie poczucie własnej wartości, ten drugie potrafi nieco stopować samouwielbienie Arla. Co wyniknie z takiej mieszanki? Jak Arlo poradzi sobie w wielkim mieście, którego jeszcze nie zna?

Książeczka pozwala młodemu czytelnikowi poznać kilka ptasich ciekawostek. Komiks posiada piękne, minimalistyczne ilustracje. Dialogi są proste, co pozwala, już tym młodszym czytelnikom, zrozumieć o czym jest książka. Nie pozostaje nic innego jak zaopatrzyć się w kolejną część!

Polecam!

“Arlo i Pips. Król Ptaków” to pierwszy tom serii, który określiłabym jako małe kompendium wiedzy dla młodych ornitologów, którzy dowiedzą się tutaj o wielu atutach błyskotliwej wrony. Ego Arlo jest ogromne, a czy jest to zaletą? Pips szczerze wyraża opinie o wronie, jak to wpłynie na ich znajomość? Jak różnica charakterów wpływa na przyjaźń? Bohaterowie odwiedzą ciekawe miejsca i wzbudzą refleksje na temat ludzkich zachowań. Będzie ciekawie. Kolorowa i dynamiczna grafika na pewno pozytywnie przemówi do dzieci. Skorzystają też na mnóstwie interesujących faktów ze sporą dawką dobrego humoru. Jeśli nie macie jeszcze komiksów w swojej biblioteczce to uważam, że ten byłby wspaniały na początek. Jest napisany przystępnie, a mały czytelnik zwiększy zasoby słownictwa i poprzez zabawę nauczy się wiele o ptakach, a szczególnie o wronach. Pojawi się tutaj też szansa na rozmowy o odmienności i jak na nasze różnice reagują inni. Uważam, że ta wartościowa książka jest niesamowita i na pewno będę wypatrywać kolejnych części. Na pewno zachęci do czytania.

To opowieść o dwóch wyjątkowych bohaterach, którzy spotykają się pewnego dnia. 🐦 Arlo to wrona (amerykańska),a Pips to mały, żółty ptaszek. Dzieli ich nie tylko wygląd, ale i sposób zachowania. Są pełni kontrastów, ale udaje im się ze sobą dogadać. Z takiej mieszanki powstaje zabawna opowieść o przygodach i błyskotliwych obserwacjach, także na temat ludzi. Czytelnicy poznają gatunki ptaków, odwiedzają różne miejsca i dowiadują się mnóstwo przyrodniczych ciekawostek. Komiks jest bardzo lekko i dowpcipnie napisany i zilustrowany. Dzięki lekturze dzieci rozwijaja swoje poczucie humoru, a także poszerzają wiedzę przyrodniczo-zoologiczną. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/05/arlo-i-pips-krol-ptakow.html

• Serie
  • Dla szkrabów
  • Dziecionkowe
  • Komiks
  • PAC
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki Arlo i Pips. Król ptaków