Poznam milionera, czyli portal miłości

Okładka książki Poznam milionera, czyli portal miłości Leszek Kumański
Okładka książki Poznam milionera, czyli portal miłości
Leszek Kumański Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2023-04-19
2023-04-19

Sięgnęłam z ciekawości.
Monolog 59latka przeplatany anonsami kobiet szukających sponsora. Pokazująca jak dzisiejszym życiem zawładnął internet i social media. Ukazująca targowisko próżności i porównująca portal randkowy do targu niewolników.

Sięgnęłam z ciekawości.

Dobrze się bawiłam. Trochę inne spojrzenie na świat randek - niż to które miałam kilka lat temu. Bardzo krótko zwięźle i na temat. Polecam.

Chcesz poznać milionera – koniecznie przeczytaj!

Pandemii. Zamknięty świat. Wtedy związek Piotra – literata i reżysera- rozpada się tak jak wiele relacji w tych czasach. To trudny i dość samotny okres. I jak widać związek w którym in był oddany i lojalny nie wytrwał tej niespodziewanej próby.

Mężczyzna czuje się samotnym, więc odwiedza portale randkowe. Nowy internetowy świat uczuć otwiera przed nim nowe możliwości. Pierwsze wrażenie nie jest jednak zbyt pozytywne. Piotr szybką zauważa że ten świat jest pełen cynizmu i obłudy, zbudowany na kłamstwach.

Czy w tym świecie, w takich warunkach uda mu się jednak znaleźć miłość?

To dość codzienna, realna historia. Wiele osób może utożsamić się z samotnością i rozstaniami przed pandemii oraz poszukiwaniu miłości na portalach randkowych. Poza tym jest trochę zaskoczenia, emocji, ciekawa książka.

Chcesz poznać milionera – koniecznie przeczytaj!

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_novaeres

Dzień kolejny mojego długiego i mega zaczytanego weekendu... A jak tam u Was kochani? Odpoczywacie czy pracujecie?

Chcesz poznać milionera.... Koniecznie przeczytaj tę książkę 😁

Autor przenosi nas w jakże ciekawy okres pandemii kiedy to życie każdego z nas toczyło się w powtarzalnym ciągu praca, dom i wypad na mega szybkie zakupy.
Akurat w tym momencie rozpada się długoletni związek Piotra. Mężczyzna choć jako reżyser i literat obracał się w najróżniejszym towarzystwie do końca pozostał wierny i lojalny swojej wybrance.
Zdradzony i osamotniony nie mając większych szans na poznanie kobiety w realu postanawia poszukać swojego szczęścia i wielkiej miłości na internetowych portalach randkowych....
Zderza się tam z ogromnym zakłamaniem cynizmem i obłudą ale i doświadcza dotąd nieznanych mu emocji.

Czy w gąszczu kłamliwych i podrasowanych najróżniejszymi filtrami ogłoszeń uda mu się znaleźć tę jedną jedyną? Sprawdźcie sami 🙂

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_novaeres

Chcesz poznać milionera.... Koniecznie przeczytaj tę książkę 😁

Trochę z przymrużeniem oka, a trochę z dystansem do aktualnie otaczającej nas rzeczywistości Leszek Kumański składa na nasze dłonie historię inną niż wszystkie. Przyznaję, że nie spodziewałam się tak dobrego wydźwięku a jednak bawiłam się lepiej niż dobrze czytając "Poznam milionera, czyli portal miłości".

Zagustowałam w poczuciu humoru autora, jego trafnej analizie świata a także ironii, którą przemyca do swojej historii subtelnie i nienachalnie, ale w sam raz by wychwycić ją między wierszami. Co prawda mówimy o romansie, opowieści poważnej i skupiającej się na dobrze nam znanym czasie odizolowania w czasie pandemii, ale nie znaczy to, że inteligentne wstawki nie mogą podsycać całego obrazu.

Piotr właśnie zmaga się z ciężkim okresem w swoim życiu, ponieważ rozpadł się jego wieloletni związek z ukochaną. Nie załamuje jednak rąk i sięga po portal randkowy, żeby poszukać na nim nowej partnerki. Nie spodziewa się jednak, że czeka go tam srogie rozczarowanie grą pozorów i pogonią za bogactwem. Czy uda mu się więc pomiędzy kłamstwem odnaleźć to na czym mu zależy?

Niekoniecznie podobało mi się podejście Piotra do kobiet. Wykreowany był na typowego samca alfa, biednego zranionego mężczyznę, który musiał rozstać się z kobietą oczywiście z jej winy. Nie, medal ma zawsze dwa końce i tutaj trochę mogłabym narzekać na takie podejście do tematu. Z drugiej jednak strony podobała mi się cała otoczka aplikacji, przedstawienie jej w mocnym świetle, ale też szczerym, bo chociaż zawsze znajdą się wyjątki to jednak wydaje się, że Internet ułatwia ułatwia zabawę w budowanie nowej tożsamości. To zmora naszych czasów, zbyt szybki pęd i natłok obowiązków zmuszają nas do poszukiwań partnerów w wirtualnym świecie, często z różnym skutkiem.

"Poznam milionera, czyli portal miłości" to ciekawe spojrzenie na sprawę. Nie zawsze zgadzałam się z podejściem autora, ale to jednocześnie zaangażowało mnie w lekturę co zawsze doceniam. Leszek Kumański przekonał mnie do siebie również stylem o którym wcześniej wspominałam i właśnie to zatrzymało mnie do samego końca, bo bądź co bądź, autor ocenia świat w ciekawym ujęciu.

Zagustowałam w poczuciu humoru autora, jego trafnej analizie świata...

• Nowości 2023
  • Biblioteka!
  • .2023
  • Posiadam :)
  • 200-400
  • 00Banda

Dodaj cytat z książki Poznam milionera, czyli portal miłości