01, zgłoś się. Już czytam. Zagadki matematyczne.

Okładka książki 01, zgłoś się. Już czytam. Zagadki matematyczne. Marcin Kozioł
Okładka książki 01, zgłoś się. Już czytam. Zagadki matematyczne.
Marcin Kozioł Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Już czytam. Zagadki matematyczne [Zielona Sowa] popularnonaukowa dziecięca
48 str. 48 min.
popularnonaukowa dziecięca
Już czytam. Zagadki matematyczne [Zielona Sowa]
Zielona Sowa
2021-05-19
2021-05-19
48 min.
matematyka informatyka zagadki muzeum techniki

Seria Już czytam jest przeznaczona dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, do wspólnego czytania lub samodzielnego przez dziecko. Duże litery ułatwiają czytanie, słowniczek trudniejszych wyrazów ułatwia zrozumienie tekstu, piękne ilustracje zachęcają do lektury. Historia ciekawa i ucząca, ja też nie wiedziałam jak wyglądały karty kodujące starych komputerów 🙂👍 Jestem zachwycona tą książeczką, autorowi gratuluję daru przekazywania wiedzy w tak ciekawy sposób 👍
Polecam uwadze rodziców, my będziemy szukać innych tytułów z tej serii 🙂

Książeczka dla bystrych dzieci, chodzących do szkoły i lubiących przedmioty ścisłe.

Głównymi bohaterami są Marcin i Kasia , sąsiedzi z jednego bloku, ale z innych pięter.
Para uwielbia zagadki matematyczne i szybko sobie z nimi radzi.
Pewnego dnia Marcin znajduje w schowku na makulaturę roczniki Młodego Technika z lat 1988-1989 oraz perforowaną starą kartę do zapisywania danych komputerowych. Dawniej dziurkowało się specjalne karty, szyfrując informacje, które odkodowywał czytnik; w przeciwieństwie do teraźniejszych dysków twardych i pobierania danych przez internet.
Dzieci zabrały się do odtajniania karty, wcale nie zniechęcając się. Odręczny napis na karcie
,,Bardzo tajne’’ jeszcze dodatkowo napędzał je do działania.

Co było zaszyfrowane na karcie?
Dlaczego dzieci telefonowały do Muzeum Techniki?
Co miały wspólnego roczniki Młodego Technika z zagadką na karcie?
Czy karta znaleziona przez Marcina była tą jedyną?
Co ostatecznie oznaczał napis Bardzo tajne?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w trakcie czytania lektury. O niewiarygodnej przygodzie matematyczno-informatycznej przeczytajcie dzieciom i przeanalizujcie na ilustracji te wiekowe karty, jak się wam uda.

Na końcu znajduje się słowniczek młodego czytelnika oraz zadanie do rozwiązania z kartą komputerową.

Ogólnie moje odczucia są takie, że musiałam niestety podczas czytania trochę zmodyfikować treść moim przedszkolakom oraz wczesnoszkolnym dzieciom.
Za wysokie progi… układ dziesiętny, dwójkowy, to jednak nie dla maluchów.
Poza tym książeczka napisana bardzo ciekawie , o wciągającej treści.

Para uwielbia zagadki matematyczne i szybko sobie z nimi radzi.

• Tosia
  • Edukacyjne
  • Dziecięce
  • Przygodowe

Dodaj cytat z książki 01, zgłoś się. Już czytam. Zagadki matematyczne.