Vibe check. Bądź najlepszą wersją siebie

Okładka książki Vibe check. Bądź najlepszą wersją siebie Margarita Tartakovsky
Okładka książki Vibe check. Bądź najlepszą wersją siebie
Margarita Tartakovsky Wydawnictwo: Publicat poradniki
poradniki
Publicat
2023-03-08
2023-03-08

Okładka książki You Can Do All Things: Drawings, Affirmations and Mindfulness to Help With Anxiety and Depression Kate Allan, Margarita Tartakovsky
You Can Do All... Kate Allan, Margari...

Vibe check bądź najlepszą wersją siebie to dziennik kreatywny, który będzie świetną opcją na prezent dla nastolatków.

Dziennik wypełniony jest różnymi zadaniami związanymi z emocjami, życiem, stresującymi sytuacjami czy ze zdrowiem psychicznym.

Liczne ćwiczenia pomagają uporządkować swoje myśli i "wyżyć się" w trudnych sytuacjach. Kreatywnik to świetna opcja głównie dla nastolatków ze względu na to, że często nie mówią o swoich emocjach i problemach. Ćwiczenia pozwalają pracować nad swoimi emocjami i uporządkować je. Wiadomo, że niektórym osobom bardzo pomaga pisanie pamiętnika i przelanie swoich myśli na papier.

W środku dziennika znajdziemy 13 rozdziałów podzielonych na emocje, również te złe. Każdy z rozdziałów zaczyna się małym testem, później są ćwiczenia. Jak przystało na taki dziennik nie może zabraknąć mandal i kolorowanek odstresowujacych.

Zdecydowanie polecam jak prezent dla kreatywnych osób.

Witajcie kochani. Dziś chciałabym Wam przedstawić świetny dziennik ,,Vibe Check. Bądź najlepszą wersja siebie dziennik kreatywny” autorstwa Margarity Tartakovsky. W dzienniku możemy dać ponieść się emocjom. Można w nim pisać i rysować. Dziennik ma za zadanie oczyścić nas ze złych emocji, kiedy czujemy się źle. Autorka przedstawia także ciekawe sposoby radzenia sobie z tymi emocjami. Każdy rozdział posiada na wstępie specjalny tarta, który pozwala zweryfikować na ile dany problem nas dotyka. Dziennik jest teoretycznie skierowany dla nastolatków. Jednak osobiście uważam, że również dorośli znajdą w nim rozmawiania swoich problemów. Z całego serca Wam polecam. Bardzo fajna forma. Dziękuję wydawnictwu Publicat za zaufanie oraz egzemplarz do recenzji.

Ale to fajne😊, świetna pozycja od wydawnictwa Publicat.

Wracam myślami do swoich nastoletnich lat i żałuję, że wtedy nie było takich dzienników. Kreatywność mnie rozpierała, a jednocześnie byłam zamknięta w swoim własnym świecie. To co czułam, o czym myślałam i jak postrzegałam świat, ludzi i siebie na zawsze pozostało niewypowiedziane. No, może nie do końca, bo jednak sama tworzyłam sobie takie dzienniki😉.

Bycie nastolatkiem to duże wyzwanie, a ta książka to " bezpieczna przestrzeń, w której możesz odkryć wszystko, co dzieje się w twojej głowie i twoim sercu, nawet jeśli wydaje się to głupie lub dziwne".
"Vibe Check. Bądź najlepszą wersją siebie" - dziennik kreatywny to zestaw fantastycznych narzędzi do poprawy nastroju i wejrzenia w głąb siebie. Świetna sprawa👍 i doskonały prezent dla wrażliwego nastolatką, którego niestety my dorośli nie zawsze umiemy zrozumieć.

Ale to fajne😊, świetna pozycja od wydawnictwa Publicat.

Nie jestem fanką poradników i nigdy się z tym nie kryłam. Nie lubię dobrych rad, zwłaszcza tych uniwersalnych dla każdego, zwyczajnie nie wierzę w to, że istnieje jedna złota recepta dla wszystkich, bo każdy jest inny. Za to od jakiegoś czasu zaczęłam prowadzić notatki i sprawia mi to sporą przyjemność, a nawet pomaga w prowadzeniu tego konta.
"Vibe Check. Bądź najlepszą wersją siebie" stworzony przez Margaritę Tartakovsky skusił mnie przez podtytuł "Dziennik kreatywny". Okazało się to jednak odrobinę mylące przez zbyt dosłowne tłumaczenie, polska definicja dziennika sprawia, że wyobrażałam sobie coś zupełnie innego.
Ta pozycja jest raczej narzędziem do rozwiązania pewnych problemów emocjonalnych i skierowana jest przede wszystkim do nastolatków uczęszczających do późniejszych klas szkoły podstawowej. Barwna i atrakcyjna forma z pewnością ułatwi uporanie się z niektórymi problemami, a także wyrobienie poprawnych mechanizmów ich zwalczania zanim eskalują.
Przeczytałam tę pozycję od początku do końca, by przyjrzeć się temu, co ona oferuje. Myślę, że dla dorosłych zawarte w niej propozycje rozwiązywania problemów są dość oczywiste i wykorzystywane intuicyjnie, ale dla zagubionych nastolatków będą stanowić pomocny zbiór usystematyzowanych pomysłów na radzenie sobie z różnymi sytuacjami. Każdy rozdział został przygotowany tak, że choć można go wypełnić tylko raz, to część zadań ma taką formę, że można do nich wracać i przeanalizować nie tylko wcześniejsze odpowiedzi, ale także metody, które wtedy pomogły.
Tak jak wspomniałam to wydanie podzielone jest na tematyczne rozdziały, a na początku znajduje się wyjaśnienie jak dobrać odpowiedni do aktualnego nastroju. Nie trzeba więc kartkować, a można od razu trafić w pomocne miejsce.
"Vibe Check. Bądź najlepszą wersją siebie" to pozycja, która może stanowić skuteczną pomoc w walce z trudnymi emocjami i sytuacjami. Margarita Tartakovsky przygotowała bogaty materiał, z którego można korzystać według własnych indywidualnych potrzeb. Warto też zwrócić uwagę na piękne wydanie pod względem jakościowym i graficznym.
Moje 7/10.

"Vibe Check. Bądź najlepszą...

Vibe Check bądź najlepszą wersja siebie jest poradnikiem. Jak często sięgacie po tego typu książki? U mnie jest to sporadyczne, ale obok tego nie mogłam przejść obojętnie. Przyciągnął mnie wizualnie, ale i zawartością.

Poradnik przekroczył moje wszelkie oczekiwania!
Z tyłu na okładce znalazłam takie zdanie: Ten kreatywny dziennik jest twoim osobistym zestawem narzędzi poprawiających nastrój. W stu procentach zgadzam się z tym stwierdzeniem i z przyjemnością spędzam z tym dziennikiem czas. Owszem, jest on przeznaczony dla nastolatek (podobno sama jestem jak nastolatka),ale w niczym to nie przeszkadza, by i starsze osoby sięgnęły po niego. Dlaczego?
Przede wszystkim ten dziennik poprawia nie tylko nastrój, on pomaga się odnaleźć i zrozumieć, kim jesteśmy, jaką wartość posiadamy jako człowiek.
Nie raz miałam problem z pokazaniem, kim tak naprawdę jestem, bałam się tego, jak ocenią mnie inni. Ten dziennik jeszcze bardziej mnie uświadomił w tym, że nie warto być tym, kim się nie jest.

W poradniku znajdziemy jeszcze jak akceptować swoje ciało, co robić, kiedy jesteśmy w stresie, nauczymy się lepiej zarządzać sowim życiem i wiele innych, wspaniałych rzeczy.
Nie zdradzę wam więcej. Mam nadzieję, że dacie się, się skusić poradnikowi.

A, jeszcze jedno!
W dzienniku znajdziecie sporo sentencji życiowych, które warto wdrażać w życie.

Polecam młodszym i starszym. Niezależnie, ile ma się lat, każdy może się pogubić.

Poradnik przekroczył moje wszelkie oczekiwania!

Dziś przedstawiam Wam moją opinie o „Vice check” Bądź najlepszą wersję siebie. Jest to dziennik kreatywny od Margarity Tartakovsky od @publicat.
Pierwsze co się rzuca w oczy to ta cudowna okładka! Ma moje ulubione kolorowe pastelowe kolory! Przechodząc dalej, znajdziecie w nim 13 rozdziałów z kreatywnymi zadaniami typu:” Gdy jesteś w wielkiem stresie” czy „Gdy masz zły dzień” etc. Dzięki nim możesz oddać się w skupieniu relaksowi, uporządkować swoje myśli czy uporać się ze swoimi emocjami albo po prostu poprawić nastrój. To taka prywatna kreatywne strefa.
Choć na początku jest opisane, że książka przeznaczona jest dla nastolatków, myślę, że dla dorosłego również może być formą terapii. Podobało mi się zdanie od autorki „Niech ten dziennik będzie osobistym zestawem narzędzi do poprawy nastroju i przypomnieniem, że nie toczysz tej walki samotnie”. I niech to będzie takie piękne podsumowanie co myślę o tym dzienniku.

Polecam!

Kojarzycie “Zniszcz ten dziennik”?

“Vibe Check” to ten rodzaj dziennika, z którym możecie zrobić co tylko chcecie. Można rysować, wyklejać, wyrywać, bazgrać. Tylko własna wyobraźnia Was ogranicza. ✨️

Podzielony jest na 13 rozdziałów, a wy możecie wypełniać go po kolei lub wybierając losowe strony, bądź takie, które najbardziej odpowiadają Waszemu nastrojowi. 💜

Przydatny, gdy potrzebujemy uporządkować swoje myśli, źle czujemy się ze sobą, czy zwyczajnie mamy gorszy dzień. 📖

Sprawdzi się też na nudę! 🤪

Ja go nazywam wspomagaczem poczucia własnej wartości. Myślę, że wielu osobom może się spodobać i przydać. 💙

Kojarzycie “Zniszcz ten dziennik”?

Podzielony jest na 13 rozdziałów, a wy możecie wypełniać go po kolei lub wybierając losowe strony, bądź takie, które najbardziej odpowiadają Waszemu nastrojowi....

Moje oko przyciąga wszystko, co kolorowe i ładnie zaprezentowane, dlatego od razu zwróciłam uwagę na kreatywny dziennik "Vibe Check. Bądź najlepszą wersją siebie" i choć sam dziennik kierowany jest do młodszych, nastoletnich odbiorców to uważam, że i dorosły znajdzie w nim coś dla siebie. Sam dziennik składa się z trzynastu rozdziałów takich jak m.in kiedy jesteś w stresie, kiedy nienawidzisz swojego ciała, kiedy masz zły dzien, a w każdym z tych rozdziałów znajdziecie zadania, ćwiczenia, kolorowanki. Całość ma na celu pomoc w uporaniu się z emocjami, zrozumieniu siebie a sam fakt, że został on wykonany z niezwykłą starannością, kolorowo dodatkowo jest atutem. Myślę, że formą tego dziennika to świetny sposób, aby młodzi ludzie w gorszych chwilach znaleźli choć lekkie ukojenie dla własnych odczuć, przepracowali to, co w nich siedzi ale i każdy z nas może wziąć ten dziennik do ręki i wykonać przygotowane ćwiczenia, aby oderwac głowę od codzienności i pojawiających się problemów. Wiadomo, że czasem nie obejdzie się bez wizyty u specjalisty, ale i ta forma dziennika może być dodatkowo pomocna. Margarita Tartakovsky moim zdaniem miała super pomysł tworząc kreatywną strefę, która pobudzą wyobraznie, ale i pozwola pozbyć się negatywnych emocji, przepracować je. Dziennik jest prosty w użytkowaniu, nie odstraszy nastoletnich odbiorców treścią, a wręcz myślę, że przyciągnie i skusi do aktywnego korzystania. Idealny prezent dla tych młodych, ale i dorosły śmiało może po niego sięgnąć.

"Vibe check. Bądź najlepszą wersją siebie. Dziennik kreatywny ", stworzony przez Margaritę Tartakovsky dostałam od Wydawnictwa Publicat w ramach współpracy recenzenckie.

Kiedy rozpakowałam paczkę okazało się, że dziennik skierowany jest do dzieci i młodzieży, jednak myślę, że każdy może znaleźć w nim ukojenie i lek na negatywne uczucia. Ja postanowiłam podzielić się nim z moją dwunastoletnią córką, której życie ostatnio trochę dokopało. Po serii pobytów w szpitalach Amelia jest trochę odcięta od rówieśników i wyobcowana w klasie. Z resztą zawsze trochę różniła się od innych dzieci, więc ten dziennik tym bardziej może podnieść ją na duchu.

Dziennik podzielony jest na trzynaście rozdziałów, które mają pomóc młodym osobom zaakceptować to kim są, oswoić wszelkie emocje i stawić czoła przeciwnościom. Rozdziałów nie czytamy, a raczej nie wypełniamy po kolei, ale według własnych odczuć i potrzeb. W każdym rozdziale są graficzne zadania, kolorowanki, check listy, jest bardzo kreatywnie, ale też łatwo i przyjemnie, więc nie ma ryzyka, że dzieci o słabszym talencie plastycznym zniechęcą się nadmiarem rysowania (już miewałyśmy takie sytuacje). Polecenia i rady dla młodego odbiorcy są pisane miłym językiem, w bardzo przyjemnej formie. Myślę, że pomoże podbudować poczucie własnej wartości każdemu, bez względu na wiek czy na płeć.

Ostatnio nakładem Wydawnictwa Publicat ukazała się książka „Vibe check. Bądź najlepszą wersją siebie. Dziennik kreatywny”, która może pomóc czytelnikom zrozumieć, kim są, jak się czują, jak radzą sobie z emocjami. To z pewnością sposób, aby nauczyć się radzić sobie z różnymi stresującymi sytuacjami, trudnymi emocjami, problemami ze snem lub ze zdrowiem psychicznym. Autorka Margarita Tartakovsky miała pomysłowy sposób tworząc tę książkę i z pewnością jest to miejsce, które może posłużyć czytelnikom jako dziennik do prowadzenia notatek, obserwacji, nastrojów, które większość ludzi przeżywa codziennie. To książka, która daje czytelnikom przestrzeń i możliwość, aby zatroszczyć się o siebie i swoje przeżycia. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/03/vibe-check-badz-najlepsza-wersja-siebie.html

• Przeczytane w 2023
  • Do kupienia
  • Psychologia i rozwój osobisty (książki które posiadam)
  • Nowości 2023
  • Chcę przeczytać- MUST HAVE