Własnym Głosem. Herstorie aborcyjne

Okładka książki PPGraphics prezentuje: Zero 666 Ave, Piotr Czaplarski, Marta Falkowska, Łukasz Pawlak, Rodrigo, Ewa Zaremba
PPGraphics pre... Ave, Piotr Czaplars...
Okładka książki Warchlaki #4.1 Spirits and Silent Sisters Edyta Bystroń, Ewa Ciałowicz, Jakub K. Dębski, Michał Dziergaczow, Falauke, Łukasz Godlewski, Agnieszka Grzegorczyk, Mariusz Hołod, Joanna Karpowicz, Rafał Kołsut, Kamila Kozłowska, Jacek Kuziemski, Jerzy Łanuszewski, Łukasz Pawlak, Mateusz Piątkowski, Anna Rutkowska, Mateusz Skutnik, Adora Szan, Kamil Targosz, Andrzej Włudecki, Małgorzata Wowczak, Ewa Zaremba, kth
Warchlaki #4.1... Edyta Bystroń, Ewa ...
Okładka książki Warchlaki 3 Michał Arkusiński, Ewa Ciałowicz, Jakub K. Dębski, Katarzyna Dziaduś, Falauke, Marta Falkowska, Paweł Kędziora, Rafał Kołsut, Natalia Aleksandra Komarow, Anna Krztoń, Jacek Kuziemski, Jerzy Łanuszewski, Ernest Lindyberg, Jan Mazur, Piotr Michałowski, Katarzyna Niemczyk, Mateusz Piątkowski, Robert Popielecki, Tomasz Pstrągowski, Anna Rutkowska, Robert Sienicki, Kamil Targosz, Jakub Topor, Przemysław Wideł, Ewa Zaremba, kth
Warchlaki 3 Michał Arkusiński,&...

Ważna antologia, tylko szkoda, że każda z historii jest mocno pobieżna, a i strona wizualna niczym się nie wyróżnia.
Raczej dla młodzieży.

Raczej dla młodzieży.

historie zawarte w komiksie trudno jest ocenić. jednak pod względem artystycznym, wykonanie i grafiki zasługują na najwyższa ocenę. według mnie jest to najważniejszy polski komiks.

W normalnym kraju taki komiks nie miałby jak powstać, bo wszystkie bohaterki byłyby otoczone opieką. Te historie by się nie wydarzyły. W normalnym kraju szanuje się żyjące i czujące istoty, chroni je przed cierpieniem.

Historia Kornelii najbardziej mnie poruszyła. Oceniając na chłodno – pozostałe są trochę nieoszlifowane. Ale wciąż są ważne, bo pokazują realne doświadczenia.

Nie mam nawet wiele do powiedzenia – artystycznie, oczywiście, każdy z segmentów dopięty na ostatni guzik, wydobywający to, co najlepsze z indywidualnych stylów rysowniczek.

Jeśli chodzi o treść, nie sądzę, by do końca podlegała ocenie. Celem całej publikacji jest ukazanie różnych perspektyw, różnych historii, które jednak mogą się zdarzyć każdemu. Niektóre smutne, niektóre pocieszające. Wszystkie uderzające prawdziwością.

Najwyższa ocena, bo po prostu ten komiks na to zasługuje.

Świetny zbiór prawdziwych historii o aborcjach, o tym przez co kobiety musiały przechodzić za strony lekarzy, rodziny, innych kobiet... Ale są też pozytywne historie kobiet, którym aborcja uratowała życie lub przywróciła prawo do samostanowienia. Bardzo szerokie, przekrojowe spojrzenie na fakty, z którym warto się zapoznać by zrozumieć inne osoby, które zostały postawione przed tym wyborem.

Antologia ta była przeze mnie wyczekiwana od dawna, a to co mogę powiedzieć po jej wydaniu, to że warto było czekać. Jest to jedna z najlepszych publikacji, jakie miałam okazję w życiu czytać. Pomimo wielości herstorii całość wydania jest niezywkle spójna i trzyma równy poziom. Herstorie są doskonale napisane, wstrząsające i wszechstronnie ukazują zagadnienie jakim jest dostęp do aborcji w Polsce. Jest to antologia, z którą powinien zapoznać się każdy człowiek, niezależnie od tego czy na co dzień czyta komiksy, czy też nie. Przede wszystkim jest to przykład literatury faktu na najwyższym poziomie, której towarzyszą doskonałe ilustracje. Jestem pewna, że nie raz będę wracać do tej publikacji.

• Komiks
  • Najlepsze z najlepszych