SZCZĘŚCIE proste ćwiczenia, które pomogą odnaleźć radość życia

Okładka książki SZCZĘŚCIE proste ćwiczenia, które pomogą odnaleźć radość życia Fearne Cotton
Okładka książki SZCZĘŚCIE proste ćwiczenia, które pomogą odnaleźć radość życia
Fearne Cotton Wydawnictwo: Zysk i S-ka poradniki
poradniki
Zysk i S-ka
2023-01-24
2023-01-24
9788382028041
Joanna Szczepańska

Spotkało mnie wielkie szczęście, że w moje dłonie wpadła najnowsza książka Fearne Cotton pt. "Szczęście".
Muszę przyznać, że jestem fanką różnego typu poradników i stwierdzam, że ten jest wyjątkowy! Czytało się go lekko, łatwo i przyjemnie. Już na samym wstępie tej recenzji szczerze Ci go polecam. Dla Ciebie, dla Twoich bliskich, na prezent bądź też bez okazji oraz dla kogoś, kto mierzy się teraz w swoim życiu z depresją lub ma cięższy czas - jest smutny i przygnębiony. Dlaczego? Bo poradnik ten inny jest od pozostałych tego typu. Nie przytłacza ogromem psychologicznej wiedzy, tysiącem aforyzmów czy też pojęć wziętych prosto z książek ludzi studiujących psychologiczne kierunki. Poradnik ten ma na celu pokazanie nam, jak uwolnić się od złych, niepotrzebnych myśli w naszej głowie i skierować nas na właściwy tor, ku dobrym, prostym rzeczom.

Początkowo myślałam, że ktoś pomylił tytuły. Czytając, zamiast odkrywać od pierwszych stron, czym jest szczęście i jak znaleźć w życiu, czytałam, o depresji, o tym, jak doświadczyła jej i walczyła z nią sama autorka. Fearne Cotton - brytyjska dziennikarka, prezenterka radiowa i telewizyjna, dzieli się bowiem z nami częścią swojego życia, jesteśmy świadkami, jak powraca do najcięższego czasu, kiedy jej życie, - jak sama je nazwała – było "obszarem ciemności".
Autorka porównuje depresję do "czarnej dziury". Niełatwo powraca się do tego, co było, choć wspomnienia ciągle dręczą, ale trzeba pozamykać to, co minęło i skupić się na tym, co jest tu i teraz, wyciągać wnioski, uczyć się na podstawie tego, co wydarzyło się w przeszłości i trzymać się z daleka od negatywnych wzorców. Jestem zdumiona tymi wszystkimi małymi rzeczami, które pomogły autorce (i w sumie jak podkreślała, wciąż pomagają) na jej drodze ku szczęściu. Dzięki szczeremu zajrzeniu w głąb swojego „ja” będziemy mogli stwierdzić dokąd chcemy podążać i uzmysłowimy sobie również, czy z naszym samopoczuciem wszystko w porządku. Autorka w książce, (uważam to za wielki plus) zawarła dużo wywiadów ze swoimi bliskimi, przyjaciółmi, rodziną, osobami, które również wyszły bądź borykają się z depresją i przedstawiają swój sposób na odkrycie szczęścia. Te wszystkie historie sprawiają, że można w jakimś stopniu odnaleźć w nich nawet cząstkę siebie. Fearne niczym dobra przyjaciółka dzieli się z nami sprawdzonymi sposobami na poprawę nastroju. Książka nie pozwala się nam nudzić, znajdujemy w niej mnóstwo ciekawych wykresów, obrazków, ćwiczeń, ciekawych pytań zmuszających do refleksji. Znajdziemy tutaj nawet kilka ulubionych kulinarnych przepisów samej autorki, listę ulubionych przebojów muzycznych czy też lekcje jogi.

"Wiem też, że z tamtej ciemności wyrosło czyste światło. Czy pisałabym teraz książkę pod tytułem "Szczęście", gdybym nie doświadczyła drugiej strony medalu? Pewnie nie. Dzięki więc za to. Czy czułabym taką samą empatię, gdybym wcześniej nie była przygnębiona? Prawdopodobnie nie. Dzięki więc, mroczne czasy. Czy spotkałabym w życiu tylu wspaniałych ludzi, gdybym przedtem w desperacji nie pokonywała przeszkód i nieszczęść? Z całą pewnością nie."

Na każdym kroku książka mnie zyskiwała. Nigdy nie pomyślałabym też, że ten "gorszy czas", te tragiczne pomyłki, który każdy z nas może przeżywać w swoim życiu, to punkty zwrotne, za które jeszcze będziemy kiedyś wdzięczni, aby zacząć doceniać małe rzeczy i odczuwać szczęście. To wymaga czasu, by to zrozumieć, a lektura niewątpliwie w tym bardzo pomaga.

Podoba mi się również to, iż autorka zawarła pod każdym rozdziałem zwięzłe, konkretne podsumowanie oraz znajdziemy sporo miejsca na własne notatki, przemyślenia, dzięki którym możemy stawać się lepszą wersją samego siebie. "Szczęście" nastraja pozytywnie, a z jego autorką, jeśli tylko bym mogła, spotkałabym się na kawie i podziękowała za wiele cennych wskazówek, każdą historię oraz odnajdywanie tych małych radości życia krok po kroku.

Książka bardziej w stylu strumienia myśli z króciutkimi ćwiczeniami niż prawdziwy poradnik oparty o wiedzę psychologiczną.

Ale jednak przyjemnie i szybko się czyta, można poprawić sobie nastrój i nastawienie.

👉 Książkę powinna przeczytać każda osoba, która szuka balansu w życiu i chce nauczyć się cieszyć z małych rzeczy...

IG: Czytomanka

👉 Wielu z nas zauważa, że życie toczy się zbyt szybko, a presja jest wywierana na nas ze wszystkich stron – w szkole, pracy, rodzinie czy w mediach społecznościowych. Czujemy się zmęczeni, zagubieni, a często również nieszczęśliwi.

👉 Bardzo wartościowa książka, która pokazuje, że można być szczęśliwym i cieszyć się z małych rzeczy. W momencie ciężkich chwil warto zauważać małe, dobre rzeczy, które nas otaczają na co dzień. Naprawdę bardzo dobra książka godna polecenia!

❗ Ocena: 10/10

IG: Czytomanka

👉 Bardzo...

"SZCZĘŚCIE" FEARNE COTTON

Pięknie wydany poradnik o szczęściu.
Proste i inspirujące wskazówki, jak cieszyć się z małych rzeczy każdego dnia.
Jest to świetna lektura dla każdego.
Prosty język i styl, klarowne komunikaty i ta naturalność wypowiedzi.

Autorka jest znaną brytyjską dziennikarkom i producentkom.
Pisząc ten poradnik bazowała na własnych doświadczeniach, przemyśleniach i przeżyciach.
Dzięki czemu lektura ta niesie z sobą szczerą prawdę i bardzo naturalne podejście do tematu szczęścia.
Świetne i bardzo proste ćwiczenia pomogą nam zacząć i zakończyć dobrze każdy dzień.
Nie ma tu mądrowania, silenia się na górnolotne przekazy czy uogólnianie tematu.
Jest prosto, czytelnie, ciekawie.
Te 280 stron pokaże Wam zupełnie inne spojrzenie na życie.

Każdy z nas pragnie być zadowolony i szczęśliwy - dzięki tej lekturze możemy nauczyć się wyrobić w sobie proste i skuteczne nawyki, które na pomogą.
Uważność, wdzięczność i czasem odpuszczenie jest bardzo istotne.
Jednak tym co najważniejsze . to skupienie się na sobie, na swoim ciele i umyśle.
Poznanie swoich pragnień, przypomnienie sobie swoich marzeń, poznanie i pokochanie siebie, medytacja.
Bycie tu i teraz oraz radość z małych chwil, małych rzeczy.
Depresja, lęki, samotność to rzeczy, które dopadają nas coraz częściej i nie chcą nas wypuścić ze swoich macek.
Trzeba stawić im czoła, mimo wszystko i zostawić przeszłość za sobą.
Wiem doskonale, że to nie jest proste.
Jednak wiem już też, że to ciągłe zamartwanie się i rozpamiętywanie nic nie zmieni, oprócz mojego złego nastroju czasem poczucia porażki, żalu czy bezsilności.
Życie mamy jedno i nie ma sensu ciągle coś rozpamiętywać. Trzeba żyć chwilą, bo ta chwila już nie wróci.

POLECAM :)

"SZCZĘŚCIE" FEARNE COTTON

Pięknie wydany poradnik o szczęściu.
Proste i inspirujące wskazówki, jak cieszyć się z małych rzeczy każdego dnia.
Jest to świetna lektura dla każdego.
Prosty język i styl, klarowne komunikaty i ta naturalność wypowiedzi.

Autorka jest znaną brytyjską dziennikarkom i producentkom.
Pisząc ten poradnik bazowała na własnych doświadczeniach,...

⭐,,Czegokolwiek byś nie potrzebowała, aby stać się szczęśliwą, szukaj tego i za tym podążaj . Żyj chwilą obecną, opieraj się na wspomnieniach dobrych momentów i patrz w gwiazdy."⭐

Czym tak naprawdę jest szczęście? Ulotną chwilą, która szybko mija, a może chwilą, która czasem trwa dłużej po to, by zniknąć, aby następnie powrócić?, abyśmy potrafili docenić jego obecność i piękno, jakie w sobie nosi.

Od milionów lat poszukujemy szczęścia, zadajemy pytania i próbujemy odnaleźć odpowiedź jak je osiągnąć i czym ono naprawdę jest. Powstał nawet epikureizm, jaki definuje szczęście jako stan, w którym nie odczuwamy bólu ani udręk.

W swoim najnowszym (w Polsce) poradniku Fearne Cotton postanowiła podzielić się na podstawie własnych życiowych doświadczeń, jak udaje jej się je osiągnąć? Czym ono jest? Jak do niego dążyć? Autorka książki o tytule ,,Szczęście" wprost dzieli się swoimi doświadczenia, a także metodami dotyczącymi tematu szczęścia.

Bardzo rzadko czytam poradniki, gdyż zazwyczaj mnie nie interesują. Na tę książkę jednakże się skusiłam, gdyż przyciągnęła mnie do niej piękna, kolorowa i pozytywna okładka w moich ulubionych barwach oraz opis, który kusił ciekawą lekturą, jaka być może da mi do myślenia i odkryje przede mną sekret szczęścia. Czy tak się stało?

,,Szczęście" autorstwa Fearne Cotton to naprawdę interesujący poradnik dotyczący kwestii szczęścia i nie tylko. Znajdziecie w nim również aspekty mówiące o miłości, przyjaźni, jodze, spokoju, relaksu, macierzyństwie, smutnych momentach, równowadze, miłości do samego siebie i ich wpływu na szczęście, bo nasza radość zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim od nas samych.

Książka pokazuje wiele różnych stron szczęścia, ale też i nieszczęścia, bo złe chwile kiedyś przeminą, a dzięki nim możemy naprawdę wiele się nauczyć i docenić te radosne. Zawiera do tego przydatne, praktyczne zadania, piękne rysunki, inspirujące wywiady z ważnymi dla Fearne ludźmi oraz kilka innych ciekawych dodatków, które odkryjecie zanurzając się w tę opowieść, która ma wiele do przekazania. Jako że to powieść psychologiczna to wiadomo, iż zawiera opinię autorki, lecz za to jaką wartościową i pozytywną!

Fearne Cotton pisze w ciekawy, lekki sposób, rozdziały są krókie, przez co książkę szybko się czyta, gdyż ciągle chce się więcej wiedzieć. Droga do szczęścia jest drogą wyboistą, pełną wielu wyborów, a przede wszystkim zrozumienia. Tak, zrozumienia, że nawet rzeczy małe, jakie mogą wydawać się błahostką sprawiają nam radość jak na przykład śpiew ptaków czy świeże powietrze albo picie herbaty. Rzeczy tak proste, iż mogłoby się zdawać, że bez większej wartości, a jednak mogą dla nas znaczyć naprawdę wiele i ucieszyć nas.

Reasumując ,,Szczęście" Fearne Cotton to intrygujący poradnik mówiący o szczęściu i o tym jak można po nie sięgnąć. Autorka ponadto pisze o depresji, lękach, przeszłości, która nie zawsze jest dla nas lekka i o tym, iż najlepiej żyć teraźniejszością. Tym co jest tu i teraz, a nie przyszłością i przeszłością, gdyż najczęściej zamiast cieszyć się daną chwilą w myślach jesteśmy gdzieś daleko. Pozycja ta dała mi dużo do myślenia, więcej niż mogłabym oczekiwać czy przypuszczać. Ogromnie cieszę się, iż zdecydowałam się dać jej szansę, bo było naprawdę warto. Zdecydowanie polecam i zachęcam do sięgania po ,,Szczęście" nie tylko czytając tę lekturę, lecz też w życiu. Sięgajmy po szczęście!

Czy jesteście szczęśliwi? Na pewno?
Jeśli macie choćby cień wątpliwości zachęcam was do przeczytania książki ze zdjęcia! ❤️

To nawet nie poradnik, moim zdaniem to prawdziwy podręcznik dobrego humoru! Znajdziecie w nim garść ważnych informacji o tym, jak pielęgnować szczęście w różnych dziedzinach życia, o których nawet sami nie zdajecie sobie sprawy.

Autorka przeplata swoją historię pomiędzy bardzo mądre i pożyteczne wiadomości i rady. To bardzo mi się podoba, bo gdy autobiograficzne treści nie dominują mam poczucie, że naprawdę mogę znaleźć ważne fragmenty dla siebie.

Muszę tylko zaznaczyć, że jedno zdanie z okładki zasadniczo mija się z prawdą. To NIE jest książka dla osób z depresją, które chcą wygrać walkę z chorobą. Myślę, że faktycznej terapii nie zastąpi nic, a ta pozycja jest dla osób, które chcą wzmocnić i utrwalić swoje już istniejące poczucie szczęścia.

Znajdziecie w niej nie tylko wskazówki, historie i porady, ale także zadania, dzięki którym nabytą wiedzę możecie utrwalić w rzeczywistości. Kilka z nich wykonałam i wierzcie lub nie, naprawdę ,,dają do myślenia”!

Czy jesteście szczęśliwi? Na pewno?

Autorka przeplata...

„… Zawsze będę z ufnością i otwartym sercem witać cię, gdy przychodzisz w przebraniu. A potem wyślę cię od siebie w różne strony, aby podzielić się tobą z innymi. Na tym właśnie polega twe piękno, Szczęście, wciąż podróżujesz i się zmieniasz… ”

Sobota – dzisiaj możemy odrobinę poszaleć. Każdy lubi, gdy w życiu po prostu gra. Wszystko się układa. Można powiedzieć, że idzie Nam „jak z płatka”. Niestety codzienność nie zawsze jest prosta, cudowna i kolorowa. Człowiek toczy czasami nieustanną walkę z otoczeniem, albo z samym sobą. Wewnętrznie czuje się rozbity. Co wtedy? Nadzieja, radość, miłość i śmiech: po wszystko to możesz sięgnąć, jeśli tylko twoja głowa będzie we właściwej przestrzeni. Sztuka polega na tym, że musimy pozwolić sobie na oddech, ozdrowienie, naładowanie baterii i spokój.

Szczęście jest wspaniałą rzeczą. To ono jest do wzięcia, jest cały czas, buzując i czekając, aż je pochwycimy. Po drugiej stronie jest ta kolczasta siostra szczęścia – depresja. Szczęście i równowaga to otwarty umysł, serce i dyscyplina. Może niektórzy z Nas muszą przejść do takiego punktu zwrotnego? Bycie uczciwym człowiekiem nie jest zawsze łatwe, bo narażasz się na bycie osądzonym. To strach dusi pewność siebie, która jest w Nas.

Odbiorca otrzymuje praktyczny i przyjazny poradnik, który pomoże Ci cieszyć się szczęściem każdego dnia. Chcesz nauczyć się odczuwać radość z małych i prostych rzeczy? Szukasz wewnętrznej równowagi, która pomoże Ci bardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość? Pragniesz żyć pełniej, szczęśliwiej i w zgodzie ze sobą?

Wiele osób zauważa, że życie toczy się zbyt szybko, a presja jest wywierana na Nas ze wszystkich stron – w szkole, pracy, rodzinie czy w mediach społecznościowych. Czujemy się zmęczeni, zagubieni, a często również nieszczęśliwi. Co wtedy?

Autorka podkreśla, że żyjemy w kulturze ludzi, którzy dzielą się swoim życiem. Analizujemy oczywiście Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat itp. Napięcie, bałagan, kłamstwo i kontrola, to one czasami przeszkadzają w życiu. Złość jest marnowaniem czasu i nikomu nie służy.

Uwaga zostaje skierowana także na samotność. Nikt nie powinien czuć się samotny, bo każdy zasługuje na to, by mieć wokół siebie mnóstwo przyjaźni i miłości. Tej ostatniej musimy pozwolić oddychać i płynąć naturalnym torem.

Znana brytyjska dziennikarka i prezenterka Fearne Cotton na podstawie własnych doświadczeń i porad ekspertów opisuje jak małymi krokami odnaleźć radość życia. Otwarcie pisze o swojej walce z depresją i o tym, jak udało jej się uwolnić od negatywnego myślenia. Książka zawiera proste pisemne ćwiczenia, które pomogą ciekawemu czytelnikowi dobrze rozpocząć i zakończyć dzień, wzmocnić własną kreatywność i uwolnić wewnętrzne dążenie do szczęścia, a także przyniosą wiele ulgi, radości i spokoju.

W takim razie – musimy zrobić jedno. Postawić krok w stronę szczęścia 😉

Wydanie I
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 280
(nowość wydawnicza)

#1170 - „SZCZĘŚCIE proste ćwiczenia, które pomogą odnaleźć radość życia” - Fearne Cotton - Zysk i S-ka Wydawnictwo
#15/23

Książka ma 280 stron. Swoją premierę miała dnia 24.01.2023 roku.

Jest to poradnik, który ma na celu nauczyć czytelnika nowego spojrzenia na życie.

Czy zastanawiasz się czasem, dlaczego warto odczuwać szczęście ?

Dużym atutem tej książki jest przyciągająca wzrok okładka. Równie pięny w wygląd i treść jest także jej środek.

Oprócz teorii, znajdziecie w niej wiele rozwijających ćwiczeń.

Dziękuję za tą książkę Zysk i S-ka Wydawnictwo. Bardzo ją polecam i zachęcam do jej przeczytania i popdjęcia się z nią pracy nad swoim szczęściem.

<3 <3 <3

#15/23

Książka ma 280 stron. Swoją premierę miała dnia 24.01.2023 roku.

Czy zastanawiasz się czasem, dlaczego warto odczuwać szczęście ?

Dużym atutem tej książki jest...

Zazwyczaj nie sięgam po żadne poradniki a wręcz trzymam się od nich z daleka, ponieważ nie jestem przekonana co do skuteczności ich działania, ale tym razem skusił mnie tytuł oraz propozycja szczerego szczęścia. Kto z nas nie miałby ochoty wyczuć się radości z małych rzeczy? Zaintrygowana tytułem od Fearne Cotton dałam się porwać lekturze i muszę przyznać, że to było naprawdę dobre!

Lekcja życia zamknięta w niespełna trzystu stronach może wydawać się śmieszna i niekoniecznie pokrywająca się z realnym życiem, ale wszystko zależy od nastawienia. Warto przeczytać książkę z otwartym umysłem a wtedy zupełnie inaczej spojrzymy na jej przesłanie, ponieważ zamknięte są w niej lekcje, które śmiało możemy wcielać w życie każdego dnia i próbować zupełnie inaczej patrzeć na świat.

Pęd życia, mnogość obowiązków oraz brak czasu na chwile poświęcone wyłącznie samemu sobie zmniejsza nasze poczucie szczęścia oraz wewnętrznej równowagi. Pomóc wówczas może książka od Cotton, która pokazuje jak małymi krokami podążać w drodze do celu i uczyć się czerpać radość z małych, dotychczas nieważnych dla nas rzeczy czy chwil.

Autorka na bazie własnych doświadczeń składa na nasze dłonie lekcje, które warto przekazywać dalej. Na początku byłam dość sceptycznie nastawiona, ale świeżo po lekturze śmiało mogę napisać: długopisy w dłoń i czas na interakcję z książką! Wewnątrz czekają na nas bowiem pisemne ćwiczenia, które zmuszają do myślenia a tym samym i do konfrontacji z naszym smutkiem, który najwyższy czas raz na zawsze przegonić w niepamięć.

"SZCZĘŚCIE proste ćwiczenia, które pomogą odnaleźć radość życia" może budzić zastanowienie czy to na pewno skuteczna lektura, ale wszystkich niedowiarków zapraszam do przeczytania oraz stawienia czoła ćwiczeniom zadanym nam przez Fearne Cotton. Gwarantuję Wam, że autorka rozjaśnia myśli, pokazuje co naprawdę powinno liczyć się w życiu i nie robi tego w sposób nachalny a za to zaskakująco oczywisty. Uważam, że to obowiązkowa lektura dla każdego, żeby się sprawdzić i ocenić swój stan ducha.

Czym jest szczęście ? Każdy z nas zdefiniował by je odrobinę inaczej, gdyż każdy odczuwa je na swój sposób w różnych sytuacjach. Co jest pewne, to to, że stan ten jest coraz rzadziej spotykany i bardzo ulotny. W dzisiejszym świecie życie nakłada na nas masę obowiązków i konieczność szybkiego działania, nie mamy czasu na szukanie szczęścia i wsłuchanie się we własne potrzeby i własnego siebie.
Poradnik "Szczęście" na podstawie łatwych ćwiczeń, przykładów i zadań pokazuje nam jak krok po kroku odszukać swoje własne szczęście i jak każdego dnia do niego dążyć.
Z pewnością nie jest to cudowne antidotum na każde nasze zmartwienie, ale poradnik ma na celu pokazanie nam drogi, sposobu jak możemy odnaleźć szczęście i radość życia. Aby to się stało nie wystarczy przeczytać książkę, trzeba też dać coś od siebie.
Poradnik czyta się rewelacyjnie szybko i z dużym zrozumieniem, napisany jest przyjemnym stylem, który zachęca nas do przemyśleń i wykonywania zadań.
Myślę, że taki poradnik powinien przeczytać każdy z nas, nie tylko ludzie z problemem depresji. Każdemu z nas przyda się odrobina szczęścia, która zupełnie odmieni nasze życie.

• Posiadam, Wydawnictwo Zysk i s-ka
  • Rozważam
  • .2023
  • Szczęście
  • Samodzielne
  • Rozwojowe
  • Ebooki

Dodaj cytat z książki SZCZĘŚCIE proste ćwiczenia, które pomogą odnaleźć radość życia