Związani zemstą

Okładka książki Związani zemstą Joanna Balicka
Okładka książki Związani zemstą
Joanna Balicka Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Związani układem (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Związani układem (tom 2)
NieZwykłe
2023-06-07
2023-06-07
mafia romans akcja zemsta dziecko

Ciekawa kontynuacja, ale liczyłam na inne zakończenie. Mimo tego warta przeczytania i naprawdę dobrze napisana.

3,75/5⭐️ [Audiobook]

Na pewno ta część była lepsza od poprzedniej. Bardziej emocjonalna. I może gdybym nie znała mniej więcej losów bohaterów z innych książkę tej autorki, bardziej by mnie to poruszyło.

Baardzo podobało mi się zakończenie. Niby zamknięte, ale autorka daje nam znaki, że to może nie być wszystko w tej historii. Pozostawia taki niedosyt, ale w pozytywnym sensie. Taka fajna, otwarta furtka ale ewentualnej kontynuacji tej historii.

No i bardzo podobała mi się postawa głównej bohaterki, której emocje nie przyćmiły osądu i potrafiła podjąć decyzję, nawet pomimo sprzecznych uczuć i nie stała się taka nijaka.

A główny bohater. Ponownie podoba mi się że pozostał tym kim był, i autorka nie starała się go na siłę wybielić.
Ponownie czegoś mi tutaj zabrakło, żeby się zakochać ale naprawdę podobał mi się sam sposób przedstawienia bohaterów <3

3,75/5⭐️ [Audiobook]

Porachunki mafijne jako główny nurt w tej historii. Bardzo brutalne i wulgarne opisy. Historia bohaterów burzliwa ale toczy się dalej. Nadal nie pajam do nich sympatia jednak Saint naprawdę przeszedł wewnętrzna zmianę. Na duży plus zakończenie. Czekam na kolejny tom. Polecam

[Książka z prywatnej biblioteczki]

Piekielnie ciężko jest być na bieżąco ze wszystkimi nowościami wydawniczymi. Nie sposób przeczytać wszystkie, które akurat mają premierę. I w taki sposób tworzą się zaległości i stosy hańby.
Ja właśnie dziś dopiero zasiadłam do lektury drugiego tomu serii mafijnej od Joanny Balickiej.
Od samego początku zostałam wessana w wir wydarzeń. W wątki, które zaskakiwały i mąciły spokój. W wydarzenia, gdzie adrenalina krążyła w żyłach zamiast krwi.
Druga część była jeszcze bardziej emocjonalna i przejmująca. Emocje zmieniały się niczym w kalejdoskopie. Tym samym rozsypując moje serce w drobny mak.
Świat mafii został kolejny raz bardzo dobrze nakreślony. Nie zabrakło mroku, okrucieństwa, bezwzględności i bezduszności. A w tym wszystkim została misternie utkana historia miłosna, która nigdy nie powinna mieć miejsca. A jednak była i musiała się zmierzyć z wieloma przeciwnościami losu.
Świetna kontynuacja. Autorka zdecydowanie wie, jak poruszyć struny w sercu. Jak rozpędzić wyobraźnię czytelnika. To była bardzo dobra lektura. Pełna ognia i pasji. Wiary, że miłość i rodzina jest w stanie pokonać wszelkie zło. Zachęcam do czytania - z zachowaniem chronologii.

Polecam

[Książka z prywatnej biblioteczki]

Od samego początku zostałam wessana w wir...

Czuje niedost zdecydowanie chcialbym szczesliwego zakonczenia dla ich miłości

Czuje niedost zdecydowanie chcialbym szczesliwego zakonczenia dla ich miłości

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Gdy zabierałam się za czytanie tego tomu, wiedziałam już, co to będzie za historia i czego mogę się po niej spodziewać, ale ani trochę nie spodziewałam się tego, że to będzie tak dobra historia, tak dużo lepsza od pierwszego tomu. A w szczególności nie spodziewałam się, że będą z tą książką i z tą historią tak związana emocjonalnie, że wyleje na niej łzy i że będę odczuwać każde najmniejsze wydarzenie z tak wielką siłą. A postawa Sainta do jego pięcioletniej córki tak mnie bolała, tak mną wstrząsnęła, że nie byłam w stanie tych momentów czytać, bo miałam wrażenie, że moje serce pęknie. I za to uwielbiam tę książkę, bo wszystko, co mogło być wadą w tej powieści jest jej zaletą, bo ona miała taka być i jej odbiór właśnie tak miał wyglądać, przez co nie jestem w stanie nic jej zarzucić i przez to chyba już zawsze będą o niej pamiętać. I zdecydowanie potrzebuję więcej, potrzebuję dowiedzieć się, jak ta historia potoczy się dalej, bo po zakończeniu czuję niewyobrażalną pustkę i ogromny żal, że tym bohaterom nie było dane mieć swojego własnego „szczęśliwego” zakończenia i że nie dostali jeszcze jednej szansy by spróbować własną historię rozegrać inaczej.

Asteria po zdradzie mafii boleśnie dowiedziała się z czym to się wiąże. Kobiecie odebrano jedyną córeczkę a sama dochodziła do siebie bardzo długo po brutalnym pobiciu. Jest żadna zemsty i chce za wszelką cenę odbić córeczkę z rąk Saint’a. Szuka pomocy w agencji, w której kiedyś pracowała. Dostała układ, w którym mają za zadanie schwytać brazylijskiego mafioza, w zamian za odbicie córeczki. Zgadza się na współprace jednak kobieta nie wie, że została jedynie piąkiem w tej chorej grze o przetrwanie.

Saint wychodzi na wolność po odsiadze w więzieniu. Jego pozycja w mafi przez to lekko się zachwiała. Mężczyzna zachowuje wszelkie ostrożności ale niestety na marne. Mimo wielu starań, jego córka zostaje porwana. Znajduje go Asteria, próbując wyciągnąc od niego informacje. Jednakże muszą połączyć siły aby odnaleźć swoje dziecko, co okazuje się trudniejsze niż myślelli. Szczególnie gdy się okazuje, że zostali podwójnie oszukani przez „wspierającą” ich agencję i współpracowników Asteria...

Muszę przyznać, że pierwszy raz tak długo przeżywałam książkowego kaca. Historia Asteri i Santa niesamowicie mi się podobała. Fakt, początkowo po paru miesięcznej przerwie między książkami trudno mi się było wbić w wątki ale puzle zaczęły się łączyć w mojej głowie wraz z czytaniem. Dobrze mi się obserwowało nienawiść tej dwójki a następnie współpracę. Co prawda, pokazywali to jak siebie nie nawidzą ale wiadomo, gdy chodiz o dziecko trzeba łączyć siły. Te wydarzenia zbliżyły ich do siebie na tyle, że jednak tliły się w nich jakieś pozytywne uczucia wobec siebie.

Pióro rewelacja, brak zbędnych opisów, barwne postacie i świetne dialogi - tak mogę podsumować książkę. Zwrótów akcji masa, tak jak emocji. Z niecierpliwością czekam na kolejną część bo mam nadzieję, że nie jest to koniec histori. Szczególnie, że czuję niedosyt po epilogu!

Uff od czego zacząć. Wczoraj skończyłam czytać drugą cześć opowieści autorki. Pierwsza cześć wprowadziła mnie w tą niezwykłą historie, a także pozwoliła poznać bohaterów. Książka ,,związani z układem” wzbudziła we mnie burzę emocji, z kolei druga cześć powaliła na łopatki oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Po prostu czytając drugą cześć tej fenomenalnej książki ryczałam
jak małe dziecko. Urzekła mnie historia, a także bohaterowie i ich los. Nie chce zdradzać szczegółów ale mogę przyznać, że wkręca i czyta się książkę lekko. Nie każdy pisarz potrafi tak wpłynąć emocjonalnie na czytelnika. A jeśli już to zrobi to znaczy, że jest dobra, ba bardzo dobra. Gorąco polecam

PS: mam nadzieje, że trzecia cześć pojawi się wkrótce.

...

Ta cześć dużo bardziej podobała mi się od pierwszej. Mam jednak wrażenie, że ta książka nie powinna być rozpatrywania w kategorii romansu mafijnego czy nawet dark romansu. Jest w niej przede wszystkim dużo brutalności i przemocy, głowna os akcji według mnie kręci się wokół porachunkow mafijanych. Gdybym do "Związanych układem" podeszła z nastawieniem na typowy kryminał to na pewno dałabym wyższa ocenę :) W tej części wiedziałam już czego oczekiwać i mogłam zagłębić się w historię bez myśli z tyłu głowy "Ale gdzie ten romans?". W związanych zemsta możemy obserwować walkę rodziców o dziecko, ale też przemianę Sainta. Mimo wszystko nie jest to bohater, którego powinno się romantyzowac. Zakończenie ciekawe, ale nie zaskoczyło mnie.

Uwielbiam za to styl autorki, jest lekki, wszystko jest zrozumiałe i dosłownie nie pamiętam rozdziału, który by mnie nudził. Ciężko było mi odłożyć książkę na bok :)

W kategorii kryminał z wątkiem fake dating/dark romans ode mnie mocne 8 dla tej dylogii 🫶

• Mafia