Mściwy

Okładka książki Mściwy Jakub Onyśków
Okładka książki Mściwy
Jakub Onyśków Wydawnictwo: Replika Cykl: 50 stanów świadomości (tom 2) literatura obyczajowa, romans
50 stanów świadomości (tom 2)
Replika
2022-11-25
2022-11-25

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

''Mściwy'' Jakub Onyskow

✧ Postanowiłam ponadrabiać w końcu zaległości. Na pierwszy ogień wzięłam książkę "Mściwy" licząc na to, że jest lepiej napisana niż poprzednio. Ale się niestety przeliczyłam.

✧ Szczerze mówiąc nie wiem, co mną kierowało zgadzając się zrecenzować tę powieść. Długo się zbierałam, by napisać recenzję i niestety bardzo żałuję, że po przeczytaniu pierwszego tomu nie zakończyłam współpracy z autorem.

✧ Po raz drugi wystawiam opinię książce, której nie byłam w stanie doczytać nawet do połowy. Już wcześniej zauważyłam problem z gramatyką, ale tyle ile było w tej opowieści błędów to głowa mała. O stylistyce nie będę się wypowiadać. Dawno nie czytałam scen erotycznych napisanych w tak mało wyszukany sposób. To, co przeczytałam, to zbiór wulgarnych scen przeplecionych rzenującymi dialogami takimi hmm... gadanie dla gadania.

✧ Wszyscy wiecie, że czytam książki w narracji pierwszosobowej i ta powieść jest w takiej właśnie napisana. Ale dostawałam ku*wicy nad przesadnym zachwytem nad głównym bohaterem i jego dwudziestopięciocentymetrowym przyrodzeniem. Jednym słowem autor naszpikowawał cały tekst rynsztokowym językiem. Nie rozumiem, co Jakub w ten sposób chciał osiągnąć. Uważam, że twórca tej serii nie sprostał zadaniu, które obrał sobie za cel. A na temat biznesu ma takie pojęcie, jak świnia na gwiazdach. O tworzeniu tekstów literackich nie będę się wypowiadam, bo szkoda śliny.

@jakub.onyskow co mogę powiedzieć... Pisać każdy może, ale nie każdy potrafi. Tu nasza współpraca dobiega końca. Niestety teksty, które piszesz do mnie nie przemawiają.
Nie mam ochoty więcej się męczyć, bardzo mi przykro.

✧ Współpraca: @jakub.onyskow @wydawnictworeplika

✧ Ilość stron: 250

✧ Ocena: 1/10

✧ Książka bierze udział w wyzwaniu #książkowescrabble

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

''Mściwy'' Jakub Onyskow

Po raz pierwszy wystawiam opinię książce, której nie byłam w stanie doczytać nawet do połowy, a od mniej więcej 15 strony czytałam już tylko z ciekawości, jakie jeszcze byki w tekście się pojawią. Książka wygląda jakby nie zaznała uroku korekty, o redakcji już nie wspominając - i mam tu na myśli tak oczywiste i rażące błędy, jak choćby brak przecinków przy wołaczach lub przed "żeby" - i nie są to jednostkowe przypadki. O stylistyce nie warto nawet wspominać.
Rozumiem, że jest to coś w rodzaju erotyku, ale pomijając już te wszystkie sceny kopulacji - nawiasem mówiąc opisane w mało wyszukany sposób - miałam nadzieję na jakąkolwiek fabułę. Niestety, do połowy książki jej nie znalazłam, być może pojawia się gdzieś pod koniec. To, co przeczytałam, było zlepkiem wulgarnych scen seksualnych przeplatanych drętwymi dialogami o niczym oraz narracją w przeważającej większości wyrażającą zachwyt nad głównym bohaterem tego tekstu, którym był dwudziestopięciocentymetrowy (sic!) "kutas", jak to określa sam autor. Jedyną fabułą książki jest "ruchanie" (to również określenie najczęściej stosowane przez autora). Tekst jest obficie naszpikowany wulgaryzmami, bez względu na fakt, czy w danym miejscu pasują czy nie. Być może w ten sposób autor chciał podnieść stopień atrakcyjności tekstu.
Ogólne wrażenie jest takie, że pan Jakub ma niewielkie pojęcie o rzeczywistości (zwłaszcza o rozmowach biznesowych i - niestety - również o seksie),a jeszcze mniejsze o tworzeniu tekstów literackich.
Zadziwia fakt, że coś tak żenującego pod każdym względem zostało wydane drukiem.
Tym, którzy zastanawiają się, czy książkę warto przeczytać, niech te wątpliwości rozwieje sztampowa okładka, jakich dziesiątki obecnie na rynku - takie okładki można śmiało traktować jako swoiste ostrzeżenie przed treścią.

www.tinarecenzuje.pl
www.facebook.com/tinarecenzuje
www.instagram.com/tinarecenzuje

50 stanów świadomości.

Wszystko idzie zgodnie z planem, gdy niespodziewanie słyszę huk, którego źródło zdaje się być po mojej prawej stronie. Próbuję namierzyć przyczynę tego hałasu, ale jedyne co mi przychodzi do głowy, to przebita opona.

Po chwili, jak na zawołanie tracę kontrolę nad pojazdem i z całej siły wbijam się w bandę. Jestem zamroczona, a gdy dochodzę do siebie, uświadamiam sobie, że najgorsze dopiero przede mną. W oddali dostrzegam dwa pędzące w moją stronę samochody. Jeden wyraźnie hamuje, drugi przyspiesza. Wiem, co za chwilę nadejdzie, dlatego zamykam oczy, a wtedy następuje potężne uderzenie w bok mojego auta. Potem nie ma już nic. Dopada mnie ciemność. Tracę przytomność.

Olśniewająca Elizabeth i przystojny, ociekający seksem Alexander powracają wraz z kolejną erotyczną powieścią autorstwa Pana Jakuba Onyśków. Jej tytuł to: “Mściwy. 50 stanów świadomości”, ukazała się 22 listopada 2022 roku, nakładem Wydawnictwa Replika.

Jakub Onyśków, jak sam o sobie mówi - jest rzemieślnikiem, który z każdym dnie pragnie rozwijać swój warsztat pisarski. Na co dzień zajmuje się ekonomią, w nocy zaś pisze. Początkowe ukojenie znalazł w tworzeniu scenariuszy na potrzeby filmów fabularnych. Aż w końcu postanowił zająć się powieściami. Jego pasją jest gotowanie i koszykówka, której jest kibicem. Posiada psa, kota oraz dwie świnki morskie.

“Seks z nią był najlepszym, co mu się przytrafiło. Nie wiedział, że przyjdzie mu za to zapłacić.”

Miłość Elizabeth i Alexandra - najgorętszej pary Nowego Jorku rozkwita w zastraszającym szybkim tempie. Terapia z psychologiem pomogła mężczyźnie uporać się z demonami przeszłości.

W związku z czym kochankowie wyruszają w kolejną podróż. Są przekonani, że uda im się poskromić przypadłości Alexa. Jednak nie zdają sobie sprawy, że ktoś będzie im chciał popsuć wyjazd, a samo zagrożenie czai się tuż za rogiem.

“Mściwy. 50 stanów świadomości”, to powieść erotyczna z obszernym tłem obyczajowym. Głównym wątkiem są światowe sprawy biznesowe połączone z ostrym seksem. W tym także liczne zbliżenia, zmiany świadomości, czy mroczne, niespodziewane zwroty fabuły.

Lektura jest zbliżona do swojej poprzedniczki, z małą różnicą - tutaj wydaje się więcej wątków wywołujących niepokój. Dlatego też czytając książkę Pana Jakuba i tym razem moja wyobraźnia pracowała na wysokich obrotach, widząc te namiętne wątki, które przeplatały się z tymi o zabarwieniu dramatycznym.

Narracja została poprowadzona w pierwszej osobie, oczami głównej bohaterki. Styl pisania uważam bezapelacyjnie za bardzo lekki, przyjemny. Pojawiają się liczne wulgaryzmy, wątki nieodpowiednie dla młodszych odbiorców, ale to akurat zjawisko naturalne w książkach dla dorosłych.

Fabuła jest bardzo dynamiczna, podobnie jak ciągle zmieniająca się sceneria, której niestety nie jesteśmy w stanie za dobrze sobie wyobrazić, gdyż większość czasu spędzamy w budynku, czy to biurowcu, mieszkaniu, pokoju hotelowym i tak dalej. Bohaterami są dobrze znane już nam postacie z pierwszego tomu, a także kilka nowych. Zupełnie, jak w pierwszej części - da się z nimi złapać nić porozumienia.

Podsumowując: Zanim zaczęłam czytać lekturę, miałam pewne domysły, czego mogę się spodziewać po erotyku Pana Jakuba Onyśków. Czy trafiłam ze swoją “tezą”? Ależ oczywiście. Standardowo był dziki seks, w każdej możliwej scenerii, porze i miejscu. Standardowo zmieniała się świadomość. Standardowo ona była uległa. Standardowo pojawił się biznes. Standardowo autor przewidział także mroczne sceny w roli głównej z czarnym charakterem. W jednym zdaniu: “Mściwy. 50 twarzy świadomości” to standardowy erotyk, który jest napisany lekkim piórem i trzyma w napięciu. Ponadto jest dość przewidywalny, aczkolwiek nie mogłam się od niego oderwać. Banalny, a jednak fascynujący. Polecam.

www.tinarecenzuje.pl
www.facebook.com/tinarecenzuje
www.instagram.com/tinarecenzuje

50 stanów świadomości.

Po chwili, jak na zawołanie tracę kontrolę nad...

Miłość najgorętszej pary Nowego Jorku rozkwita z każdym dniem. Pół roku regularnych spotkań z najlepszymi psychologami na Wschodnim Wybrzeżu pomogło Alexandrowi w uporaniu się z demonami przeszłości. Mężczyzna znów jest gotowy do kolejnej podróży, w którą wyrusza razem z Elizabeth. Młodzi kochankowie są przekonani, że tym razem będą w stanie zapanować nad osobliwą przypadłością Alexandra, jednak jeszcze nie zdają sobie sprawy z czyhających na nich zagrożeń.

Drugi tom serii 50 stanów nieświadomości. Po Niebezpiecznym byłam bardzo ciekawa co się wydarzy w drugim tomie i jest równie intrygująco i ciekawie. Akcja nabiera tempa, oprócz romansu, mamy również wątek porwania i świetnie to ze sobą współgra. Szybko mi się czytało. Przeczytałam jednym tchem. Zakończenie jak zwykle dodatkowo zaintrygowało. Jestem ciekawa co się wydarzy dalej z bohaterami. Jeśli szukacie gorącego, namiętnego romansu to ta seria się świetnie sprawdzi. Na osłodzenie wieczoru jak znalazł.

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Mściwy
Autor: Jakub Onyśków
Wydawnictwo: Replika

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

Drogi autorze gratuluję, bo aż zatkało mnie, czytając drugi tom. Rewelacja to za mało powiedziane. Świetnie rozegrana fabuła i jak zawsze sceny namiętności opisane zajebiście 😈💜.

Po przeczytaniu pierwszego tomu miałam mega niedosyt i aż chciałam krzyczeć, że tak się skończyło. Na szczęście autor nie kazał nam długo czekać na kontynuacje.

To co wydarzyło się w drugim tomie? Kochani jestem zachwycona to mało powiedziane już przy pierwszej części byłam bardzo zadowolona ze stylu pisania autora i widać, że wysoko stawia sobie poprzeczkę. Nasi bohaterowie próbują się docierać. Alexsander po długiej terapii próbuje ze swoją kobietą Elizabeth wyjechać w kolejną podróż, aby sprawdzić, czy poradzą sobie z kolejnymi stanami. Oboje mają nadzieję, że wszystko będzie dobrze i już nic im nie będzie zagrażać, ale jakże są w ogromnym błędzie. Nie zdają sobie sprawy z mega wielkiego niebezpieczeństwa, jakie na nich czyha.

Kochani książka zdecydowanie dla czytelników 18+. Bardzo odważne sceny, które mega mi się podobały. Jeśli ktoś nie lubi jak jest dużo sexu w książce, to nie radzę sięgać po ten tytuł. Ale dla osób co uwielbiają mocne pozycje zapraszam serdecznie, bo będziecie zachwyceni. Książka już od pierwszych stron wciąga i nie można się oderwać.

I znowu mam niedosyt i chcę więcej. Drogi panie autorze błagam o więcej. Apeluję o grubsze książki 🥹🥹🥹.

Serdecznie polecam wam sięgnąć po książki Jakuba. Nie zawiedziecie się. Świetny erotyk z nutą akcji.

@jakub.onyskow
@wydawnictworeplika

#recenzja #współpraca #jakubonyskow #wydawnictworeplika #Mściwy #50stanówświadomości #drugitom #mocnapozycja #czytamlegalnie #uwielbiam #zaczytanamama86 #erotyka #namiętność #akcja #kontynuacja

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Mściwy
Autor: Jakub Onyśków
Wydawnictwo: Replika

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

Po przeczytaniu pierwszego tomu miałam mega niedosyt i aż chciałam...

Elizabeth i miliarder Alexander w pierwszym tomie uporali się z demonami przeszłości. Teraz gotowi są na kolejną podróż do kolejnych stanów, gdzie będą poznawać w dalszym ciągu uciążliwą przypadłość mężczyzny pod okiem najlepszego psychologa, jakim jest Cindy. Elizabeth i Alexander bardzo się do siebie przywiązali, ich uczucie rosło coraz bardziej. O dziwo na samym początku było całkiem, całkiem, ale ostatni stan świadomości spowodował na moim ciele gęsią skórkę. Alexander był: kochany, zakłamany, radosny, bierny, skupiony i... No i tutaj nie zdradzę więcej szczegółów. Powiem tylko tyle, że Elizabeth i Alexander nie zdają sobie sprawy jakie niebezpieczeństwo ich spotka. Kobieta w pewnym miejscu będzie ciekawym kąskiem dla wroga, który chętnie wyeliminuję ją z życia Alexandra.

🔥 Kto stoi za próbą potracenia?
🔥 Kim jest tajemniczy Steve i jaki jest jego cel?

Nie chciałam Wam zbyt dużo zdradzić, ale po prostu jest mi ciężko... Autor oczywiście podarował nam wiele emocji, tajemniczości i grozy... Choć odczuwałam tę grozę w śmieszny sposób. Nie brałam jej jakoś na poważnie jak w innych książkach, które przesiąknięte są brutalnością, bronią i próbą morderstw. Może dlatego, że większość tekstów bohaterów była po prostu na luzie. Akcja działa się dość szybko, ale ciekawie. Książkę czytało mi się bardzo szybko, od pierwszej strony nie wiedziałam, kiedy znalazłam się przy ostatniej.

Polecam Wam poznać tę serię. ☺️

„Okazuje się, że w ogóle nie znam swojego ukochanego. Co więcej, on sam siebie nie zna. Pierwszy raz zwątpiłam w to, że jesteśmy sobie przeznaczeni.”

Po powrocie do Nowego Yorku, romans Alexandra i Elizabeth rozwija się z dnia na dzień coraz bardziej. Oboje oszaleli na swoim punkcie i myśleli, że już nic nie stanie im na drodze do szczęścia. Po półrocznej terapii po raz kolejny wyruszają w podróż i niestety przypadłość Alexandra znowu daje o sobie znać, ale to nie tej aż taki duży problem niż to, co zaczyna się dziać wokół Elizabeth. Zaczyna grozić jej duże niebezpieczeństwo, a wszystko przez przeszłość mężczyzny i tego, że nie pamięta tego, co kiedyś się wydarzyło, a jego przyjaciółka cały czas go okłamywała. Czy uda mu się uratować Beth? Jaką prawdę odkryją i czy zmieni ona ich uczucia? A może pomylili się co do swojego związku?

Jakub Onyśków po raz kolejny zabrał nas w podróż po kolejnych stanach świadomości Alexandra. Najpierw będzie kochany, potem stanie się zakłamany, radosny, bierny, skupiony, by na sam koniec stać się mściwy. Tak jak poprzednia część, ta również ocieka gorącymi i pikantnymi scenami, które pobudzają wyobraźnie i wywołują wypieki na twarzy. Humor miesza się teraz z tajemnicami, niebezpieczeństwem i strachem. Poznajemy zupełnie inne oblicza Alexandra i dowiadujemy się co nieco z jego przeszłości. Niestety wysoką cenę za jego zmienne stany przyjdzie zapłacić Elizabeth, która wycierpi dość sporo, a na sam koniec nie będzie już niczego pewna. Bo prawda okaże się bolesna i wywróci wszytko do góry nogami. Szczerze nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy i byłam bardzo zaskoczona. Czytanie jej było czystą przyjemnością, bo przez nią się płynie, a to, co autor serwuje czytelnikowi, nie pozwala się oderwać od niej. Już nie mogę się doczekać kolejnej części, by dowiedzieć się, czy tych dwoje pokona kolejne problemy i będą razem, a może jednak los z nich zakpi i mimo tego, co do siebie czują, nie będą sobie przeznaczeni. Gorąco polecam.

"Mściwy. 50 stanów świadomości" Jakub Onyśków
Premiera:22.11.2o22

Związek Alexander i Elizabeth,który rozpoczął się w pierwszej części, kwitnie w najlepsze. Aleksander skupił się na terapii dzięki temu ich relacje były wręcz wspaniała. Jednak mężczyzna uznał, że najwyższy już czas aby udać się w podróż aby sprawdzić jak teraz w poszczególnych stanach będzie zachowywał się mężczyzna. Elizabeth dzień przed wyjazdem znalazła w rzeczach Aleksandra tajemniczy list,który zasiał w kobiecie ziarenko niepewności.

Jaką treść zawierał znaleziony przez Elizabeth list? Jak będzie zachowywał się Aleksander podczas wyjazdu? Czy związek młodych ludzi przetrwa próbę czasu?

"Mściwy" to kolejna część z serii "50 stanów świadomości" napiasnej przez Jakuba Onyśków. Byłam bardzo ciekawa tej części gdyż pierwszy tom bardzo mi się spodobał.

Pan Jakub nie zwalnia tempa. Ta część również napisana jest lekkim i ciekawym językiem. Fabuła jest podobna do poprzedniego tomu jednak tym razem autor zadbał o mroczniejszy klimat. Nie spodziewałam się tego co wydarzyło się w życiu głównych bohaterów. Wątki podobne stworzone przez autora łączyły się z fabułą. Wszystko było dopracowane i przemyślane. Mimo tego iż książka została napisana poprawnie ta część podobała mi się mniej od poprzedniej. Sama nie umiem powiedzieć dlaczego. Być może przez postać głównej bohaterki. Elizabeth w tej części stała się jeszcze bardziej pewna siebie i bardziej świadoma swoich atutów i atrakcyjności. Miałam wrażenie, że stała się również bardziej wulgarna i momentami narcystyczna. Często jej zachowanie mnie irytowało. I to chyba najbardziej przeszkadzalo mi podczas czytania tej książki.

"Mściwy" to nie tylko gorący erotyk zawierający ociekające seksem sceny. Pojawia się tam również wątek kryminalny. Nie spodziewałam się tych momentów grozy, które towarzyszyły pod koniec książki. Ale to było miłe zaskoczenie.

"Mściwy.50 stanów świadomosci" to kolejny dobry erotyk, którego mialam okazję czytać. Zawiera w sobie interesującą fabułę, która podzielona jest na kilka części. Autor zadbał również o wyrazistych bohaterów i tajemnicze momenty, które dodawały niepewności i jeszcze bardzie wciągały czytelnika w swoją treść. Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz książki do recenzji.

"Mściwy. 50 stanów świadomości" Jakub Onyśków
Premiera:22.11.2o22

Elizabeth i Alexander tworzą szczęśliwy związek. Mieszkają w Nowym Jorku, gdzie Alex jest, powiedzmy, normalny. Oboje postanawiają ponownie wyruszyć w podróż przez nieznane im miasta, by dowiedzieć się jaki w nich jest Alex. A to wszystko po to, żeby wiedzieli gdzie w przyszłości mogą wyjechać, a których miejsc unikać. Nie trudno się domyśleć, że jego stany świadomości ulegają diametralnej zmianie. W każdym mieście jest inny, a najgorsze jest to, że nikt nie wie jaki będzie, kiedy wjeżdżają do danego miasta.

W jednym z miast Alexander jest totalnie bierny, nic go nie interesuje, nawet Beth. Kiedy idą coś zjeść, Elizabeth znika z restauracji. Nikt nie wie kto ją porwał, a już na pewno dlaczego. Rozpoczyna się szaleńcza walka z czasem, a Alexander staje się mściwy. I zrobi wszystko by odnaleźć ukochaną i ukarać każdego kto zrobił jej krzywdę.

Książka ta swoją premierę miała całkiem niedawno, dwa tygodnie temu. To dwa miesiące po premierze ,,Niebezpieczny.50 stanów świadomości". Myślę, że autor nie miał za dużo czasu na to by podszkolić swój warsztat. Tym samym mamy drugi tom, który poziomem dorównuje pierwszej części.

Do momentu kiedy Elizabeth zostaje porwana, ta książka przesiąknięta jest sexem do granic możliwości. Sceny erotyczne są co chwila i w takich momentach, że w życiu realnym nie wiem czy miałyby rację bytu. Dopiero po porwaniu następuje zmiana. Robi się ciekawiej, to za sprawą wątku kryminalnego. Jednak nie jest to czego oczekiwałam. Fabuła jest bardzo prosta. Widać, że napisał to świeżak na rynku wydawniczym.

Bohaterowie strasznie mnie irytowali, infantylna fabuła przesiąknięta sexem. Nawet mały wątek kryminalny nie zdołał uratować książki. Nie lubię pisać tak krytycznych recenzji. Ale tu nie mogłabym nic innego napisać. Może komuś się to podoba, nie przeczę, ale to nie są książki dla mnie. Uważam, że autor musi jeszcze sporo popracować nad swoim warsztatem pracy. Jest początkujący, młody i naprawdę może wszystko, tylko musi nad tym mocno popracować. Życzę powodzenia.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Replika.

Gorąca para Nowego Jorku powraca.
Namiętny romans między miliarderem a gorąca sekretarka kwitnie.

Po półrocznej terapii z najlepszymi psychologami Alexander wychodzi z traumy przeszłości. Mężczyzna jest gotowy na kolejne podróże w które zabiera Elizabeth. Są przekonani że razem przezwyciężą demony Alexandra, i zapanują nad osobliwa przypadłością mężczyzny. Lecz żadne z nich nie zdaje sobie sprawy jakie niebezpieczeństwo czycha na nich ukryte.

,, Mściwy " 50 stanów świadomości to gorący, kontrowersyjny romans.
Autor używa tu języka zdecydowanie dla czytelników 18+. Sceny pikantne, potrafią wywołać wypieki na twarzy. Tak jak przy ,,Niebezpiecznym" i tu dało się wyczuć że autor wie co robi 😈 Już od pierwszych stron wciąga nas w wir, zwariowanego świata seksu i biznesu. Fajny styl pisania nie pozwala się nudzić 😉 Bardzo podoba mi się wplatanie w tę książkę trochę tajemnicy i dreszczyku strachu a także humoru którego nie brakuje.
Bohaterów znam z pierwszej części i tak jak wcześniej nadal ich uwielbiam.
Jakub Onyśków na koniec zostawia w nas niedosyt. Panie autor ja chcę więcej❗❗❗😉

Gorąca para Nowego Jorku powraca.
Namiętny romans między miliarderem a gorąca sekretarka kwitnie.

• Współpraca recenzencka
  • Patronat