Powojnie. Jak Moskwa oszukała Zachód w 1945 roku

Powojnie (tom 1)
Powojnie
2022-11-21
2022-11-21

Bardzo fajna i dobrze napisana książka, bdb debiut literacki autora. Polecam!

Bardzo fajna i dobrze napisana książka, bdb debiut literacki autora. Polecam!

Zaskakująco dobra książka. Wprawdzie podcast "Powojnie" słucham dość regularnie i cenię sobie te krótkie historyczne opowiastki z okresu po II wojnie światowej, ale nie spodziewałem się, że w formie książkowej autor da radę przenieść ten styl i jakość, że będzie to w zasadzie zapis konkretnych odcinków, a tymczasem dostaliśmy ciekawy, przekrojowy przegląd kształtowania się politycznej mapy Europy środkowo-wschodniej, po 1945 roku.
Książka jest napisana w bardzo przystępny sposób, dobrym stylem, z dużą ilością ciekawostek, barwnym przedstawieniem wydarzeń, ale w rzetelny sposób.
Z książek popularyzatorskich o historii jest to świetny tytuł, warty uwagi, takie szerokie wprowadzenie do tematu powojennego, mogące stanowić dobrą bazę do dalszego zagłębiania tematu.
Na plus trzeba też wymienić sporą ilość zdjęć, co we współczesnych publikacjach nie jest normą.

Mało jest tak udanych debiutów pisarskich. Książka obszerna, napisana z pasją, bardzo merytoryczna, ale absolutnie nie nudna. Widać ogrom pracy poświęconej na poszukiwanie informacji źródłowych. Czapki z głów - skoro pierwsza publikacja pana Piotra Małeckiego prezentuje taki poziom, to z niecierpliwością należy oczekiwać kolejnych książek tego autora. P.S. Bardzo polecam kanał "Powojnie" na YT.

Autor prowadzi bardzo ciekawy historyczny kanał na Youtube, który nazywa się Powojnie. Małecki w swojej książce zawarł dziesięć rozdziałów, z których każdy skupia się na innym państwie i jego losach w krótkim czasie po zakończeniu II Wojny Światowej, wszystko w odniesieniu do wpływów, jakie na te kraje odcisnął Związek Radziecki. Z naszej perspektywy najciekawsze oczywiście są polskie wątki i opis w jaki sposób komuniści przejęli władzę w Polsce, ale również arcyciekawe są losy Rumunii, gdzie komuniści zmusili króla do abdykacji, czy też Czechosłowacji, oraz Niemiec, które zostały przedzielone na RFN i NRD.
To wszystko tworzy z mojej perspektywy arcyciekawą całość, czyta się to jednym tchem i jestem absolutnie zachwycony tą książką.

Bardzo obszerna publikacja. Trafiłem na nią za pośrednictwem serii "Powojnie", którą autor publikuje na YouTube. Pozytywnie zaskoczył mnie fakt, że książka nie jest jedynie przelaniem treści Powojnia na papier, a rzeczywiście dostarcza sporą porcję wiedzy wcześniej przez autora nie podawanej. Może to nie jest jakaś wielka zaleta, ale "czytałem tę książkę głosem" Piotra Małeckiego.

Świetna książka, mnóstwo ciekawych i nowych informacji, fantastyczne analiza polityki. Przydatne dla każdego znawcy historii i polityki także współczesnej.

Autor podjął się nie łatwego tematu opisując go bardzo rzetelnie oraz ciekawie z kilku perspektyw. Bardzo interesujące rozdziały o Rumunii, Włoszech, Francji czy o Tito. Jest to z pewnością pozycja obowiązkowa traktująca o sytuacji po wojnie.
Świetny debiut!

Świetny debiut!

Jestem wiernym widzem kanału Powojnie i z nadzieją sięgnąłem po książkę. Nadzieję nie zostały zawiedzione, książka na wysokim poziomie. Dużo szczegółów i rozmów polityków pierwszego planu. Każdy rozdział to inny temat.
Poza tym z tą książką mam tak jak z książkami Wołoszańskiego - czytam i słyszę głos autora, świetna sprawa!

Doskonale napisana, przystępnym językiem historia rozgrywek dyplomatycznych, politycznych i wojskowych jakim Związek Radziecki poddał Aliantów Zachodnich w końcu Drugiej Wojny Światowej. Polecam 👍🏻

• Chcę kupić
  • Spisek, geopolityka