Katolicki dżentelmen

W drodze
2022-11-01
2022-11-01
Elżbieta Kopocz
katolicki dżentelmen mężczyzna katolik chrześcijanin

Uważam, że to odpowiednia książka na nasze czasy. Autor pisze o wielu rzeczach wprost. Nie ma tu politycznej poprawności, ale też nie ma spłycania męskości do szpanowania i agresji. Męskość to przede wszystkim siła ducha, charakter, a ten najlepiej zbudować na wierze katolickiej. Duży plus dla wydawnictwa W Drodze za stylowe wydanie.

Książka, której brakowało na rynku.
Książkę można potraktować jako kierunkowskaz, z wieloma praktycznymi wskazówkami. Autor podsuwa czytelnikowi garść wiedzy, w jaki sposób powinien żyć katolicki dżentelmen, co czynić aby doszedł do świętości. Znajdziemy tu zachęty do pogłębienia relacji z Jezusem Chrystusem jak i z Jego Matką, dowiemy się o powinnościach katolika i kilka porad jak realizować swoje powołanie, jako mężczyzna. Książka godna przeczytania i postawienia na półce(w celu częstego zaglądania).

Książka, której brakowało na rynku.

Zwięzła książeczka o tym, jak być katolikiem "po męsku". W gruncie rzeczy jest to lektura lifestyle'owa, lekka, ciężko jej coś zarzucić oprócz tego, że brakuje jej trochę głębszego wniknięcia w poszczególne tematy (z uwagi na małą objętość). Opisuje ona niektóre męskie problemy jak kwestie alkoholu czy pornografii. Ważne jednak, że oprócz kwestii typowo związanych z męską duchowością, są też elementy uniwersalne takie jak modlitwa, problem cierpienia i świętości czy wypełniania Woli Bożej.

Z pewnością polecam mężczyznom-katolikom, jako element swego rodzaju "duchowej formacji", jako kolejną "cegiełkę" w duchowej drodze. Myślę, że od tej książki można zacząć tę drogę.

Uprzejmość, kurtuazja, opanowanie, a jednocześnie stanowczość, siła charakteru i gotowość do odważnej obrony wyznawanych wartości. Świetnie ze sobą połączone i atrakcyjnie opakowane w jednej książce. Dla każdego, kto myśli że facet - katolik musi być troglodytą, albo komandosem. Dla wszystkich, którzy uważają, że katolik musi być zniewieściały albo amorficzny. Oby więcej tego myślenia w nas - prawdziwych mężczyznach, idących za Mistrzem.

• Książki na potem
  • Chrześcijańskie
  • Chrześcijaństwo
  • Posiadam książkę (kat. inne)
  • Wiara/religia
  • Zainteresowany