Jeż Jerzy. Dzieła zebrane tom 4

Okładka książki Jeż Jerzy. Dzieła zebrane tom 4 Tomasz Lew Leśniak, Rafał Skarżycki
Okładka książki Jeż Jerzy. Dzieła zebrane tom 4
Tomasz Lew LeśniakRafał Skarżycki Wydawnictwo: Kultura Gniewu Cykl: Jeż Jerzy. Dzieła zebrane (tom 4) komiksy
200 str. 3 godz. 20 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Jeż Jerzy. Dzieła zebrane (tom 4)
Wydawnictwo:
Kultura Gniewu
Data wydania:
2022-09-23
Data 1. wyd. pol.:
2022-09-23
Liczba stron:
200
Czas czytania
3 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788367360135
Średnia ocen

6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Tymek i Mistrz - Uczeń czarnoksiężnika Tomasz Lew Leśniak, Rafał Skarżycki
Ocena 6,7
Tymek i Mistrz... Tomasz Lew Leśniak,...
Okładka książki Jeż Jerzy #2 Tomasz Lew Leśniak, Rafał Skarżycki
Ocena 7,5
Jeż Jerzy #2 Tomasz Lew Leśniak,...
Okładka książki Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek. W podziękowaniu dla Tadeusza Baranowskiego Marcin Bałczewski, Nikodem Cabala, Patryk Cabała, Wojciech Cichoń, Ryszard Dąbrowski, Dominika Dziapa, Mieczysław Fijał, Paweł Gierczak, Daniel Grzeszkiewicz, Olga Jackiewicz, Andrzej Janicki, Maciej Jasiński, Tomasz Kaczkowski, Karol Kalinowski, Sławomir Kiełbus, Mirosław Korkus, Jarosław Kostrzewa, Daniel Koziarski, Łukasz Kuciński, Maciej Kur, Mateusz Kurczoba, Zbigniew Larwa, Tomasz Lew Leśniak, Krzysztof Leszczewski, Ryszard Łobos, Szymon Majewski, Jakub Martewicz, Maciej Mazur, Piotr Nowacki, Wojciech Olszówka (ilustrator), Marcin Osuch, Radosław Owczarek, Krzysztof Owedyk, Maciej Pałka, Janusz Pawlak, Mariusz Podleś, Adam Polkowski, Hubert Ronek, Artur Ruducha, Rafał Skarżycki, Jacek Skrzydlewski, Michał Śledziński, Kamil Śmiałkowski, Adam Święcki, Maciej Szatko, Mateusz Szlachtycz, Rafał Szłapa, Witold Tkaczyk, Przemysław Truściński, Marek Turek, Grzegorz Wawrzyńczak, Emilia Wójcik, Patryk Wójcik, Jarosław Wojtasiński, Janusz Wyrzykowski, Mariusz Zabdyr, Wojciech Żółkiewicz
Ocena 8,5
Encyklopedia k... Marcin Bałczewski,&...
Okładka książki Jeż Jerzy. Dzieła zebrane tom 5 Tomasz Leśniak, Rafał Skarżycki
Ocena 7,2
Jeż Jerzy. Dzi... Tomasz Leśniak, Raf...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Świat Akwilonu: Magowie: Eragan. Tom 02 Stephane Crety, Nicolas Jarry
Ocena 7,1
Świat Akwilonu... Stephane Crety, Nic...
Okładka książki Zatracony w innym świecie #1 Hiroshi Noda, Takahiro Wakamatsu
Ocena 8,0
Zatracony w in... Hiroshi Noda, Takah...
Okładka książki Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna Niemczyk
Ocena 7,0
Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna...
Okładka książki Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 1 Jeremy Adams, Tom King, Amancay Nahuelpan, Daniel Sampere, Rafa Sandoval, Joshua Williamson
Ocena 6,0
Mroczny kryzys... Jeremy Adams, Tom K...
Okładka książki Gachiakuta #3 Hideyoshi Andou, Kei Urana
Ocena 7,0
Gachiakuta #3 Hideyoshi Andou, Ke...

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
6 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1189
829

Na półkach:

Jeż Jerzy to postać kultowa, która na trwałe wpisała się już w dzieje naszej najnowszej, polskiej komiksowej sztuki, ale też i stała się swoistym symbolem tego, że również i My nad Wisłą możemy robić dobre, komediowe i do tego odważne w swej wymowie, komiksy. Dziś mam przyjemność opowiedzieć wam o pozycji „Jeż Jerzy. Dzieła zebrane. Tom 4”, czyli nowym, rozszerzonym wydaniu opowieści pt. „Jeż Jerzy na urwanym filmie”, która to ukazała się w 2011 roku z okazji premiery filmowej adaptacji komiksu.

To pozycja intrygująca i zaskakująca - w równym stopniu. Otóż mamy tu z jednej strony kilka świetnych historii o Jerzym autorstwa Rafała Skarżyckiego i Tomasza Leśniaka - m.in. opowieść o pewnej niefortunnej imprezie w Klubie Samobójców, odkryciu przez Jerzego prawdy o swoim pochodzeniu, czy też szalonej próbie podjęcia pracy, która nie kończy się niczym dobrym... Mamy tu kwintesencje tej serii, czyli rubaszny humor, niewyparzony język oraz karykaturalne spojrzenie na naszą codzienność - nawet tę najnowszą, pandemiczną.

Z drugiej i zarazem przeważającej strony mamy zaś ciekawe, krótkie historie twórców związanych z filmową adaptacją komiksu, którzy rzucili swoje własne spojrzenie na Jerzego - tak na polu scenariusza, jak i ilustracji. I tu jest równie ciekawie, gdy oto mamy chociażby smutną relację o gorzkim spotkaniu Jerzego z jego idolem sprzed lat...; kolejno gorzko-słodką wizję przyszłości Jurka, który mimo wszystko odnajduje sens dalszego istnienia…; czy też choćby wyłącznie obrazkową, mocno rozbudowaną, ciekawą i niezwykle klimatyczną opowieść o codziennych perypetiach Jurka - ze skinheadami, policją, pięknymi kobietami itd...

Jednakże jest jeszcze i trzecia odsłona tego komiksu - moc interesujących zdjęć, kadrów, reporterskich tekstów i ciekawostek związanych z pracą nad filmem, jego premierą i odbiorem przez publiczność. I niewątpliwie te materiały spinają swoistą klamrą zaaferowane nam tutaj treści w spójną i intrygującą całość.

Dobrze czyta się te mini opowieści i dodatki, gdyż przede wszystkim jest to dla nas coś nowego - zarówno pod kątem spojrzenia innych twórców na Jerzego, co naprawdę może nas wielce zaskoczyć..., jak i właśnie po względem owych, około filmowych dodatków, które ukazują chociażby trud pracy nad animowanym filmem, jak i przybliżają nam ten cały, niewątpliwie długotrwały, mozolny i skomplikowany proces.

Ciekawie jest również pod kątem ilustracyjnego oblicza tego tytułu, gdzie mamy oczywiście doskonale nam znane, pociągnięte lekką kreską i ujmująco karykaturalne w swej formie rysunki Tomka Leśniaka..., ale też i dzieła innych twórców, które stanowią nierzadko zupełną przeciwwaga pod względem kreski, tuszowania, kadrowania, kolorystyki. I tu znów można powiedzieć, że wiele nas zaskakuje - w mej ocenie tylko i wyłącznie pozytywnie.

Nie pomylę się z pewnością w stwierdzeniu, że album ten stanowi wielką gratkę dla wiernych fanów komiksów o Jerzym - coś spod znaku kolekcjonerskiej perełki, która pozwala się bawić, pośmiać, zaintrygować losami Jurka, ale też i odkryć treści i kadry, które dotąd nie były nigdy publikowane. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by po komiks ten sięgnął także zwykły miłośnik tej literackiej sztuki, gdyż zaoferowane mu tu treści z pewnością mają sobą do zaoferowania wiele dobrego.

Jak się czyta ten tytuł...? Otóż na pewno szybko, przyjemnie, z wielkim zaintrygowaniem, ale też i dość specyficznie, gdyż oto co chwilę zmieniamy konwencję komiksowej relacji, czasami odskakujemy od „je(ż)rzowej” rzeczywistości, jak i oczywiście co jakiś czas przyglądamy się bardziej reporterskiemu obliczu tego albumu. To sprawia, że nigdy nie jest nudno i monotonnie, gdyż w zasadzie każdych kolejnych kilka stron jest dla nas zawsze wielką niespodzianką.

Komiks pt. „Jeż Jerzy. Dzieła zebrane. Tom 4”, to bezsprzecznie pozycja wyjątkowa w całym ujęciu tej serii, co czyni ją – w mej ocenie, konieczną do poznania. To komiksowa jakość, charakterystyczny humor, wiele intrygujących ciekawostek związanych z premierą filmu z 2011 roku, jak i oczywiście ten niepowtarzalny klimat opowieści o Jurku i jego życiu. Do tego mamy tu liczne zaskoczenia i niespodzianki, których odkrywanie stanowi dla nas wielką frajdę. Polecam – naprawdę warto sięgnąć po ten tytuł!

Jeż Jerzy to postać kultowa, która na trwałe wpisała się już w dzieje naszej najnowszej, polskiej komiksowej sztuki, ale też i stała się swoistym symbolem tego, że również i My nad Wisłą możemy robić dobre, komediowe i do tego odważne w swej wymowie, komiksy. Dziś mam przyjemność opowiedzieć wam o pozycji „Jeż Jerzy. Dzieła zebrane. Tom 4”, czyli nowym, rozszerzonym wydaniu...

więcej Pokaż mimo to

avatar
684
359

Na półkach:

Przedostatni, 4 tom, kolekcji dzieł zebranych, o najsłynniejszym jeżu w Polsce. Jeż Jerzy jest w naszej rodzimej popkulturze postacią wręcz kultową. Potwierdzą to wszyscy, którzy kiedyś czekali na nowy numer magazynu "Ślizg", w którym to publikowane były komiksy z Jerzym w roli głównej. @kultura_gniewu od kilku lat wydaje Jeża Jerzego w zbiorczych wydaniach, gdzie oprócz samych komiksów, dostajemy także bardzo interesujące dodatki (jak chociażby prace innych artystów inspirowane Jerzym, szkice, zdjęcia, stare okładki...). Najnowszy tom natomiast, takimi ciekawostkami stoi. Jak pisze Rafał Skarżycki "Pretekstem do wydania tej książki jest pełnometrażowy film animowany Jeż Jerzy, nad którym pracowaliśmy od 2007 do końca 2010 roku. Powstały wtedy tysiące szkiców, rysunków, layoutów, storyboardów...". Przez historię tworzenia filmu, anegdoty itd przeprowadza czytelnika ówczesny reżyser, Wojtek Wawszczyk (autor kapitalnego Pana Żarówki!). Oprócz masy rysunków, zdjęć, trybutów itd, które tworzą z tego tomu swoisty artbook, czytelnik dostaje również szociki komiksowe, rysowane i pisane przez ludzi pracujących przy filmie. Największe wrażenie zrobił na mnie smutny i melancholijny "15 lat później" w scenariuszu i rysunkach Wojtka Wawszczyka. Jest to dosłownie kilkustronicowy komiks, ale klimatem totalnie różny od wszystkiego, co dotychczas z Jerzym widziałem.
Ciekawy to album, tak samo jak ciekawa jest postać Jerzego. Mimo, że czasami naszego Jeża czas nie potraktował łaskawie, to w większości przypadków pozostaje aktualny i celnie punktuje wszelkie zjawiska społeczne. Jeż Jerzy to legenda polskiej sceny komiksowej, warto poznać, a jeśli już znasz, to jeszcze lepiej do Jeża wrócić. A wspaniale wydane integrale, są chyba najlepszym do tego sposobem.

Czekam na ostatni tom!

I co też ważne i o czym warto wspomnieć, te integrale (oprócz tworzenia panoramy na grzbietach),tak naprawdę nie łączą się ze sobą, każdy z tych tomów można czytać niezależnie.

Przedostatni, 4 tom, kolekcji dzieł zebranych, o najsłynniejszym jeżu w Polsce. Jeż Jerzy jest w naszej rodzimej popkulturze postacią wręcz kultową. Potwierdzą to wszyscy, którzy kiedyś czekali na nowy numer magazynu "Ślizg", w którym to publikowane były komiksy z Jerzym w roli głównej. @kultura_gniewu od kilku lat wydaje Jeża Jerzego w zbiorczych wydaniach, gdzie oprócz...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1861
376

Na półkach:

Czwarty tom dzieł zebranych "Jeża Jerzego" jest specyficzny, by nie powiedzieć chaotyczny, ale ma to swój przewrotny urok. Punktem wyjścia czy odniesienia całości jest ekranizacja komiksu z 2010 roku, która doprowadziła również do powstania albumu "Jeż Jerzy na urwanym filmie". Tutaj mamy jego rozbudowaną, zmienioną wersję, w której twórcy postaci jak i osoby zaangażowane w ten filmowy projekt przyglądają się swojej pracy, również z perspektywy czasu. Opowieść o kulisach powstania filmu, niuansach produkcji, zespołowym wysiłku, konfrontacja z końcowym efektem i reakcjami widzów, a także szczere refleksje na temat własnej twórczej przygody i nauk z niej płynących, dają bardzo interesujący, momentami fascynujący obraz powstawania animacji opartej na komiksie. Publiczność w Polsce dość krytycznie pochodzi do rezultatów ekranizacji znanych polskich komiksów - niezależnie od wyrażanych opinii, dzięki tej publikacji widz czy czytelnik będzie mógł poszerzyć swoją wiedzę na ten temat i poznać wyzwania, przed jakimi stają twórcy takich adaptacji na przykładzie "Jeża Jerzego" właśnie. Dla fanów serii rzecz jasna, pozycja właściwie obowiązkowa. Jest trochę nowych komiksów Leśniaka i Skarżyckiego (nie mogło zabraknąć odniesienia do pandemii),są również tematycznie powiązane komiksy innych twórców. Dużo miejsca poświęcono storyboardom. No i bardzo to wszystko ładnie wydane, ale akurat w przypadku Kultury Gniewu to norma.

Czwarty tom dzieł zebranych "Jeża Jerzego" jest specyficzny, by nie powiedzieć chaotyczny, ale ma to swój przewrotny urok. Punktem wyjścia czy odniesienia całości jest ekranizacja komiksu z 2010 roku, która doprowadziła również do powstania albumu "Jeż Jerzy na urwanym filmie". Tutaj mamy jego rozbudowaną, zmienioną wersję, w której twórcy postaci jak i osoby zaangażowane w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
7939
6794

Na półkach: , , ,

JEŻ, KTÓREMU URWAŁ SIĘ FILM

Ponad dekadę temu na polskim rynku pojawił się film „Jeż Jerzy”. I może trudno powiedzieć, by było to dzieło genialne, dla mnie to nie tylko takie prywatne guilty pleasure, do którego lubię wracać, ale i jedna z najlepszych rodzimych adaptacji komiksów. Wiem, pozostałe to właściwie żadna konkurencja, ale ja serio lubię ten film i tyle. Ale nie o filmie miałem tu mówić, więc… Wiecie, jak to bywa, gdy do kin trafia potencjalny hit, na sklepowe półki trafiają gadżety, książki z nim związane, komiksy, wszystko co się tylko da. W tym wypadku też tak było: a dokładniej był album „Jeż Jerzy na urwanym filmie”. No i teraz wraca. I to wraca w formie tak rozbudowanej, że nawet ciężko porównać go z tym, co wyszło w 2011 roku.

„Jeż Jerzy” tom 4 to bardziej artbook, niż komiks. Ale komiksu też jest tu sporo z tym, że głównie związanego z filmem i dopowiadającego coś do niego. Zresztą nie tylko, album pozwala nam zajrzeć za kulisy kręcenia produkcji, ale i odkryć nowe (świeżo pisane w pandemicznych czasach) przygody jeża, który lubi się zabawić i obić mordę dresom…

https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2022/09/jez-jerzy-dziea-zebrane-tom-4-rafa.html

JEŻ, KTÓREMU URWAŁ SIĘ FILM

Ponad dekadę temu na polskim rynku pojawił się film „Jeż Jerzy”. I może trudno powiedzieć, by było to dzieło genialne, dla mnie to nie tylko takie prywatne guilty pleasure, do którego lubię wracać, ale i jedna z najlepszych rodzimych adaptacji komiksów. Wiem, pozostałe to właściwie żadna konkurencja, ale ja serio lubię ten film i tyle. Ale nie o...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    9
  • Posiadam
    9
  • Przeczytane
    9
  • Komiksy
    4
  • Komiks
    2
  • Komiksy, komiksy! Magiczne obrazki...
    1
  • Wydawnictwa: Kultura gniewu
    1
  • Komiks
    1
  • Polskie
    1
  • 0 ZDC
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Jeż Jerzy. Dzieła zebrane tom 4


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...

Przeczytaj także