Wielkie marzenie małego Krecika

2022-08-31
2022-08-31
40 min.
Marcin Brykczyński

Bohater tej pięknej, rymowanej opowieści, Krecik ,pokazuje małym czytelnikom jak bardzo warto podążać w życiu za marzeniami i nieulegać w tej podróży przeszkodom. Przygody Krecika są przykładem na to, że często porażkę można przekuć w sukces , ważne by się nie poddawać i wierzyć w siebie.

Przepięknie wydana książeczka od @wydawnictwojednosc zachwyciła mnie już samą swoją okładką, a gdy zajrzałam do środka to przepadłam. Wspaniała szata graficzna, tekst na poszczególnych stronach krótki, ale bogaty w treść i szybko wpada do ucha dzięki rymowanej formule. I wiecie co? Pomimo, że to książka dla dzieci to tematy jakie porusza są znane doskonale kazdemu doroslemu. Podam przykład pierwszy z brzegu.. Problem porównywania się. Krecik obserwuje zwierzątka i u każdego dostrzega coś co sam by chciał mieć, umieć. Skąd my to znamy , prawda? A nie zauważa tego, jakim talentem został obdarzony. Dopiero sowa musiała mu to uświadomić.

Podczas czytania z dzieckiem tej książeczki warto zwrócić uwagę właśnie na tę sprawę, by już od małego potrafiło dostrzec, że każdy ma swoją drogę, i nie musimy wszyscy być tacy sami ,a wręcz przeciwnie. Każdy z nas jest piękny z tym co wnosi do świata. Bo każdy z nas ma talenty, którymi może ubogacić życie innych. Tak jak nasz mały bohater.

🤪Wielkie marzenia małego człowieka?! Jakie mogą być ... dotyczące spraw wyjątkowo prostych z perspektywy "dużych ludzi" jak i też bardziej skomplikowanych, nieco odrealnionych od rzeczywistości? 😆 Jeden chce mieć super moce💫, ktoś inny marzy o śpiewaniu🎤, lataniu🛫, pływaniu⛵️, składaniu origami, skakaniu na nartach ... Dziecięcych marzeń co niemiara. 🥳
Tytułowy Krecik marzy i mierzy wysoko ... Szuka możliwości spełnienia i realizacji... I tak zaczyna kopać tunele. Na swojej drodze spotyka wiele trudności, nie omijają go porażki. Momentami dotyka go zwątpienie i rezygnacja .. Tracąc zapał do realizacji swojego celu, czując się niepotrzebny, napotyka wydrę, która swoim śpiewem dodaje mu siły do walki o marzenia.
Przewrotna historia opisana przez @tompercivalbooks uczy wiary i wytrwałości w dążeniu do celu. 💫Niezwykle poruszające zakończenie daje okazję do przemyśleń i rozmów o sile marzeń. A może też o tym, że Ktoś przygotował dla nas coś lepszego niż my sami zaplanowaliśmy?? ☺️

Tytułowy Krecik marzy...

Pierwsze, co zachwyca, gdy sięga się po tą książeczkę, to przepiękne, duże, proste, barwne i jakże klimatyczne ilustracje, które oczarują zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Przyciągają uwagę, wspaniale obrazują opowieść i zachęcają do wspólnej rozmowy. Sam format zaś jest idealny dla dziecięcych rączek, a nieprzytłaczająca ilość tekstu, nakreślonego sporą czcionką, skutecznie zachęca do samodzielnej lektury.

Historia dostarcza całej palety odurzających emocji, zwłaszcza, iż akcja jest wyjątkowo nieobliczalna. Pod postacią niebywale przyjemnej opowieści przemycono bowiem cenną, ponadczasową lekcję, iż zawsze warto być konsekwentnym w swoich czynach. Talent nie jest czymś, co rozwija się z dnia na dzień, aby osiągnąć sukces trzeba ponieść również wiele porażek, a jednak efekt końcowy z pewnością jest wart zachodu. W dążeniu do realizacji marzeń nie można także kierować się krytyką innych osób, bo możemy nieświadomie poddać się tuż przy samym końcu. Ta urocza historyjka podkreśla jednak też wartość przyjaźni, bo przecież jest ona niebywale ważna w życiu każdego z nas.

Przepiękna szata graficzna, cudowni, sympatyczni bohaterowie i ciepła, niebywale przyjemna opowieść, jaka niemal dotyka duszy! "Wielkie marzenie małego Krecika" jest piękną, wartościową publikacją, która rozkocha w sobie zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. To nie tylko fascynująca przygoda, akcentująca istotność dziecięcych marzeń oraz talentów, ale też zachwycająca historia o sile przyjaźni oraz determinacji. To wreszcie chwytająca za serce powieść ucząca akceptacji, budująca poczucie wartości i wykazująca, jak wielkie znaczenie ma upór w dążeniu do celu! Polecam gorąco!

Mały Krecik także miał marzenie - jak na nieduże zwierzątko przystało - marzył o czymś wielkim! W sumie pomysłów na jego realizację mu nie brakowało: gra na fortepianie, lepienie glinianych naczyń, a może latanie jak ptak… Napotkana sowa udzieliła mu jednak mądrej rady, że Krecik będzie wielki jeśli uwierzy w siebie i wykorzysta posiadane talenty. Po namyśle zwierzątko dochodzi do wniosku, że jest najlepszy w kopaniu i bierze się do kopania wielkiego tunelu… Niestety jego praca burzy spokój lisa, denerwuje jeża, i przyczynia się do zagubienia latawca przez królika… Czy marzenie Krecika ma szansę się spełnić?

Wielkie marzenie małego Krecika wydane przez Wydawnictwo Jednosc, to podnosząca na duchu historia o tym, że spełnianie marzeń nie zawsze jest proste i układa się bezproblemowo. Krecik w dążeniu do celu przeżywa przypływy entuzjazmu, zniechęcenia i zwątpienia. Myślę, że to ważne aby ten aspekt dostrzec, ponieważ w życiu człowieka i dorosłego, i dziecka, również tak często jest.

Treść jest napisana wierszem, przetłumaczona z oryginału przez Marcina Brykczyńskiego. Rymy są melodyjne i przyjemne, dzięki czemu czyta się całość lekko i miło. Myślę, że książka jest odpowiednia dla dzieci w wieku 3-6 lat. Krecik posiada również piękne ilustracje Christine Pym, w łagodnych kolorach, z elementami humorystycznymi.

Wielkie marzenie małego Krecika to książka z pięknym przesłaniem, wzmacniającym poczucie własnej wartości oraz zachęcająca do odkrywania w sobie zdolności i talentów.

Kazdy z nas marzy, aby zostać mistrzem w jakiejs dziedzinie. Jeszcze lepiej jakby pasją przynosiła nam i przyjemność i dochód. Jednak czasem zostanie dobrym w czymś konkretnym, wymaga od nas dużo pracy, o czym przekonał się bohater książki:
Wielkie marzenie małego Krecika-Tom Percival, przełożył Marcin Brykczyński

Ostatnio sama robune czegoś nowego i przyznam, że mocno frustrujące jest to, że efekty nie są tak idealne jakbym tego chciała. Ale usłyszałam pewne słowa, które idealnie pasuja do mojego obecnego nastawienia, a także do treści jaka przedstawia autor książki: każdy zaczynając coś nowego, chciałby robić to coś od razu perfekcyjnie, a to tak nie działa. I w stu procentach się z tym zgadzam. Nasz Krecik również musiał przejść drogę, nabrać wprawy, aby jego działania były Wielkie. Książka pokazuje młodym czytelnikom, że nie da się być w czymś dobrym tylko od samego chcenia, a osiągnięcie sukcesu wymaga zaangazowania i pracy.

Mały Krecik wymyśla w czym chcialby być Wielki. Zazdrości zwierzętom, które obserwuje ze swojego paggorka, perfekcji w tym co robią. Ptaki świetnie latają, kaczki pływają, a konik bezbłędnie skacze. Wtedy Krecik owo z mądrą radą spieszy Sowa. Po krótkiej rozmowie Krecik długo się zastanawaia w czym mógłby być dobry. I wpada na pewnien pomysł. Przecież ma już wprawę w kopaniu. Jednak jak się okazuje nawet początki w czymś co już zna są trudne, a jego kopanie przynosi więcej szkód niż pożytku. Jednak wszytskie się zmienia po spotkaniu śpiewającej Wydry.
Jaka radę da ona Krecikowi i jaki dar odkryje w sobie nasz bohater?
Zapraszam do czytania😍

Wielkie marzenie małego Krecika-Tom Percival, przełożył Marcin Brykczyński

Ostatnio sama robune czegoś nowego i przyznam, że mocno...

Kolejny, piękny w każdym calu, tytuł zagościł jakiś czas temu w naszej domowej bibliotece.

"Wielkie marzenie małego Krecika" to książka zachwycająca zarówno swoim wyglądem jak również przekazem.

Już okładka przyciąga oko i sprawia, że robi się cieplej na serduszku. Błyszczące tłoczenia tylko dodają jej uroku.

A dalej jest tylko lepiej.

Krecik ma marzenie by robić coś wielkiego, wyjątkowego. Ale nie wie co. Chciałby latać jak ptaki, lecz nie potrafi. Chciałby pływać jak kaczka, lecz niestety nikt go tego nie nauczył. Chciałby skakać jak konik polny lub wiewiórka, ale nie wie jak.
"Będziesz wielki, mój Kreciku, gdy uwierzysz w siebie" - radzi mu sowa. A więc krecik rusza, by wykopać tunel większy niż ktoś widział dotąd. Przy tym jednak ma parę przykrych sytuacji, które skutkują chwilą zwątpienia. Z pomocą tym razem przychodzi wydra, która uświadamia krecikowi, że trzeba ćwiczyć aby zostać w czymś doskonałym. Krecik kopie więc dalej a efektem tego jest wielka dobroć jakiej doświadczają jego przyjaciele.

To wspaniała opowieść dla przedszkolaków, pokazująca, że każdy ma swój talent i warto go odkryć. Wiara w siebie i własne możliwości jest kluczowa by osiągnąć cel, nawet mając po drodze drobne upadki i chwile zwątpienia.

To bardzo mądra książka, z przesłaniem a do tego cieszy i oko i ucho. Rymowany tekst Marcina Brykczyńskiego jest melodyjny i zabawny, aż chce się czytać i czytać ponownie. Ilustracje są barwne, przyjazne, wywołują uśmiech na twarzy.

Krótko mówiąc to bardzo dobra książka dla dzieci i cieszę się, że do nas trafiła.

A dalej jest tylko lepiej.

Krecik ma marzenie by robić coś...

"Wielkie marzenie małego Krecika" to wartościowa, wierszowana opowieść z pięknymi ilustracjami. Idealna dla przedszkolaków. Zachęci ich, by uwierzyli w siebie, spełniali swoje marzenia i nie poddawali się.

Krecik nie do końca wierzy w siebie. Marzy, żeby umieć latać, pływać czy skakać jak wiewiórka, ale niestety nie potrafi tego. Widząc smutnego krecika, sowa postanawia dać maluchowi radę, by był sobą i uwierzył w siebie. W czym krety są dobre? Oczywiście w kopaniu. Zadowolony Krecik zaczął wykopywać tunel. Niestety przy okazji zrobił bałagan w norze lisa i w ogrodku Jeża. Czyżby Krecik jednak nie był dobry w kopaniu? Czy maluch podda się czy jednak będzie podążał za swoimi marzeniami?

„Wielkie marzenie małego krecika” jest przepięknie wydana w dużym formacie z twardą oprawą i cudowną okładką. Idealne kolory, piękne tłoczenia i świecące elementy. Do tego wprost niesamowite ilustracje.

Krecik pragnie czegoś niesamowitego. Tylko czego? Nie umie pływać jak kaczka ani latać jak ptak. Nie wie co mógłby robić. Nagle wpada na sowę a jej słowa naprowadzają go na to co robi dobrze. Kopie! Postanawia wykopać najlepszy tunel na świecie. Niestety nie jest tak jakby chciał. Jego kopanie robi szkody innym mieszkańcom łąki. Każdy ma do niego żal i pretensje. Krecik już ma zamiar się poddać gdy spotyka wydrę. Jej słowa na powrót dodają mu siły i motywacji. Dzięki temu udało mu się nie tylko wykopać niesamowity tunel, ale również pomógł tym innym zwierzętom i sprawił, że byli szczęśliwi.

To przepiękna rymowana opowieść o tym, że nie zawsze wszystko wychodzi nam tak jakbyśmy chcieli. Nie od razu będziemy najlepsi w różnych rzeczach, ale warto dążyć do spełnienia marzeń. Być może poza tym uszczęśliwimy innych na swojej drodze?

Mały Krecik jako małe zwierzątko marzył o wielkich marzeniach. Pragnął latać jak stado ptaków, pływać jak kaczki, skakać jak konik polny, czy wiewiórka. Nasz bohater nie potrafi wielu rzeczy, które umieją inne zwierzęta bo nikt go tego nie nauczył.

Któregoś dnia na swojej drodze spotkał mądrą sowę, która przekazała mu mądrą radę.

Krecik szybko orientuję się, że najlepszy jest w kopaniu i w tym kierunku zaczyna ćwiczyć swój dar czyniąc nie tylko dobro, ale i mniejsze, i wieksze szkody swoim przyjaciołom.

Czy krecik stanie się również wyjątkowy, jak inne zwierzęta❓

„Wielkie marzenie małego krecika” to przepięknie ilustrowana książeczka, krótkie i ciekawe rymowanki, które spodobały się nie tylko Polci, ale i rodzicom. Nigdy nie powinniśmy udawać kogoś innego, a być po prostu sobą.
Każdy z nas jest inny, ale za to tak bardzo wyjątkowy.
Najważniejsze, aby nie poddawać się i dążyć do swoich celów.
Marzenia pomimo trudności powinny zostać spełnione.

Rewelacyjna historia nie tylko dla dzieci.

Krecik szybko orientuję się, że...

Świat napędzany jest marzeniami, wielkich rzeczy dokonują często właśnie ci, którzy próbują spełniać swoje marzenia, którzy walczą o nie, którzy pokonują granice. Robią to z wewnętrznej potrzeby, a realizacja planów, spełnianie marzeń daje im siłę, uskrzydla, stanowi niejednokrotnie sens ich istnienia. Dlatego też żadnego marzenia nie wolno lekceważyć, żadne nie jest gorsze, bowiem wszystkie są wspaniałe i warto dążyć do ich realizacji.
Jakie marzenie może mieć mały Krecik? I czy znajdzie sposób na jego realizację? Czy nie zrezygnuje z wybranej drogi napotykając trudności? Przekonamy się o tym dzięki lekturze pięknej i mądrej książki dla najmłodszych czytelników, pt. „Wielkie Marzenie małego Krecika”, opublikowanej nakładem Wydawnictwa Jedność. Autor, Tom Percival, w niezwykle inspirujący sposób przedstawia ideę marzeń i ich wartość, a także zdolność do przemiany świata, jeśli tylko nie damy się przytłoczyć problemom, złamać. Cudowne, sugestywne, urocze w swej delikatności i kresce ilustracje autorstwa Christine Pym tylko dodają opowieści wdzięku, delikatności, czynią ją zrozumiałą nawet dla młodszych czytelników, którzy nie poradzą sobie jeszcze z samodzielną jej lekturą. To również doskonała pozycja dla samych rodziców, którzy nie tylko przekonają się, że marzenia warto realizować, że warto wspierać dzieci w dążeniu od celu, ale również zyskują inspirację do rozmowy z dziećmi o ich pragnieniach.
Poznajemy małego Krecika, który – siedząc na pagórku – rozmyśla o tym, co dzieje się dookoła i … tęskni za zmianami, porównując się do innych. Pragnie latać niczym ptak, pływać niczym kaczka, skakać tak jak wiewiórka po drzewie czy też konik polny. Niestety nie ma takich umiejętności, bo … jest po prostu sobą. Smucącemu się Krecikowi światłą radę dala mądra sowa przekonując go, że będzie wielki wówczas, kiedy uwierzy w siebie.
Wielkie marzenia Krecika były wciąż niesprecyzowane, pragnął działać, ale nie za bardzo wiedział, co tak naprawdę chce robić. Wiedział tylko, że chce dokonywać rzeczy wielkich, a po przemyśleniu słów sowy doszedł do wniosku, że tym, co robi najlepiej, jest kopanie. Kopał zatem Krecik wytrwale po to, by jego tunel był większy, niż jakikolwiek wcześniej. Tyle tylko, że tym kopaniem nieźle nabroił i nikt nie był z jego działań zadowolony – ani lis, któremu wpadł nagle do nory, ani jeż-ogrodnik, któremu wszedł w szkodę, robiąc straszny bałagan i niszcząc gumowego węża, ani królik, który potknąwszy się o ziemię wykopaną z dziury wypuścił latawiec, który utknął na drzewie.
Początkowo krecik był załamany tym, że jego działanie przynosi same szkody. Wciąż jednak kopał dalej, niestrudzenie, kierowany swoim marzeniem. Po to, by odkryć swój wielki talent …Co nim jest? Przekonamy się dzięki lekturze tej wspanialej książki, która i nam pozwala odkryć to, co w naszym życiu ważne, a także przekonać się, że droga do celu nie zawsze usłana jest różami, że trzeba niejednokrotnie pokonać przeszkody, ale zwyciężają tylko ci, którzy się nie poddają.

• Dla szkrabów
  • Dla dzieci, Poziom 0