321 fascynujących faktów historycznych

Okładka książki 321 fascynujących faktów historycznych Mathilda Masters
Okładka książki 321 fascynujących faktów historycznych
Mathilda Masters Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: 321 faktów popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
321 faktów
321 superschlaue Dinge, die du über Geschichte wissen musst
Nasza Księgarnia
2022-10-27
2022-10-27

Okładka książki Zapachy, czyli dlaczego wszystko pachnie Agnieszka Sozańska, Monika Utnik
Zapachy, czyli... Agnieszka Sozańska,...
Okładka książki Układ Słoneczny. Nasze miejsce w kosmosie Jon Chad, Rosemary Mosco
Układ Słoneczn... Jon Chad, Rosemary ...
Okładka książki 166 ciekawostek o mózgu Bogna Brewczyk, Marta Maruszczak
166 ciekawoste... Bogna Brewczyk, Mar...

Mam wrażenie że książka skupia sie głównie na torturach, sadystycznych władcach i makabrycznych ciekawostkach. Nie wspomne o tekstach o gwałtach i seksie. Naprawdę czytając ją dziecku sporo tekstu musialam pominąć, nie polecam ponizej 13-14 roku życia.

Dzięki tej zdumiewającej encyklopedii ciekawostek historycznych odkryliśmy naprawdę wiele arcyciekawych faktów.

Czytelnik poznaje historię świata od zarania dziejów, początku powstania Ziemii, poprzez Prehistorię, najstarsze cywilizacje Starożytności, Średniowiecze, Nowożytność, aż po czasy najnowsze od ok.1800 roku do dziś.

I bynajmniej nie jest to historia oparta na nudnych datach, oj nie.. To historia pełna fascynujących wynalazków, inspirujących, a także tych trochę mniej inspirujących postaci i fantastycznych pomysłów. Ale nie zabrakło tu także tych nieco mniej chlubnych w historii ludzkości ciekawostek, na przykład z czasów kolonizacji i podobojów, poddaństwa czy wojen, ale także wyzysku i pracy dzieci.

Jeśli chcecie zatem wiedzieć kiedy i jak powstał Księżyc?
Kto wynalazł zamrażarkę i to już ok 400 r. p.n.e?
Jak wyglądał proces mumifikacji?
To jak to w końcu było z tą Ameryką czy pierwszy był Kolumb czy Wikingowie?
I kto naszkicował i opisywał jak działa rower? A kiedy przybrał on postać taką jaką znamy dzisiaj?
Gdzie otworzono pierwszą kawiarnię w Europie?
I kiedy był pierwszy Woodstock?

To książka dla wszystkich ciekawych świata młodych czytelników oraz tych, którzy już polubili różne historyczne ciekawostki, ale także tych, którzy z tą Historią są zupełnie na bakier.

To całkiem sporych gabarytów księga, ponad 300 stron wypełnionych 321 ciekawostkami, na dodatek bardzo humorystycznie zilustrowanych.

I bynajmniej nie jest to historia oparta na...

"321 fascynujących faktów historycznych" to pozycja nietuzinkowa.

Na niespełna 300 stronach znajdziemy 321 ciekawostek historycznych podzielonych na epoki.

Z tą książką poznamy historię świata od powstania Ziemi, przez prehistorię, starożytność, średniowiecze i epokę nowożytną, aż do czasów najnowszych.

Dowiemy się z niej o tym, że koło jest największym wynalazkiem czlowieka, że faraonowie często żenili się ze swoim rodzeństwem, jakie znaczenie ma słowo "szkoła" czy o tym, że Drakula istniał naprawdę.

To fascynująca lektura, która dostarczy Wam wielu wrażeń i adegdotek do wykorzystania w towarzystwie 😉

Ciekawe treści wzbogacone zostały przez często zabawne ilustracje, a całość skomponowana jest tak, że nie zaznacie z nią nudy.

Polecam!

"321 fascynujących faktów historycznych" to pozycja nietuzinkowa.

Dowiemy się z niej o tym, że koło jest największym wynalazkiem...

• Nowości 2022
  • Na prezent +