Cień spoza czasu

The Shadow Out of Time
C&T Crime & Thriller
2022-08-01
2022-08-01

10 opowiadań spod pióra mistrza weird fiction, czyli podróż po nieznanych krainach, przeklętych domostwach i spotkanie z nienazwaną grozą. Jak zwykle mamy okazję zagłębić się w straszliwe tajemnice i odkryć na nowo otaczającą nas rzeczywistość. Są tu najbardziej znane opowiadania m.in. "Szczury w murach" gdzie główny bohater musi zmierzyć się ze swoim mrocznym pochodzeniem, czy tytułowy "Cień spoza czasu", w którym to Lovecraft jak zwykle świetnie przedstawia wizję Ziemi sprzed istnienia człowieka. Jest to absolutne must have dla fanów tego wspaniałego pisarza. Jeśli chcecie poznać szczegóły zapraszam na mojego bloga:

Wśród bardziej znanych historii, trafiają się rzadsze perełki w postaci tytułowego opowiadania oraz mniej znanych dokonań, takich jak: Świątynia, Ogar, Głuchy, niemy i ślepy czy Dziennik Alonza Typera. Nie wszystkie są powiązane z "mitologią Cthulhu", lecz wypełnia je charakterystyczna, okultystyczno-detektywistyczna groza z której słynie HPL; miejscami trąci to schematycznością, ale myślę, że czytelnicy "świra z Providence" zdążyli się już do tego przyzwyczaić i nie będzie to dla nich żadną wadą.

Cień spoza czasu to solidny zbiór klasycznych Weird Tales, który z pewnością zadowoli fanów straszącej naftaliny. Polecam!

Genialna książka genialnego autora. Kla-sy-ka!

Genialna książka genialnego autora. Kla-sy-ka!

• Weird fiction, groza, horror
  • G_Horror
  • Literatura grozy/Horror
  • // H.P. Lovecraft
  • 🎃 Gotyk, czarny romantyzm, opowieści grozy, z dreszczykiem

Dodaj cytat z książki Cień spoza czasu