NOWY EDEN Powrót Raju utraconego

Okładka książki NOWY EDEN Powrót Raju utraconego Ewelina C. Lisowska
Okładka książki NOWY EDEN Powrót Raju utraconego
Ewelina C. Lisowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Romanse literatura obyczajowa, romans
2022-08-17
2022-08-17
romanse science fiction ebook apokalipsa

Zapraszam na moją opinię

"Czasem lepiej odpuścić, niż z całej siły walczyć o coś, co nigdy nie przyniesie pozytywnych owoców."

Zapraszam na moją opinię

„Po co dawał mi to do czytania?”
Wiara ma za zadanie zbadać tajemniczą krainę, zwaną Nowym Edenem, który jest rajem pełnym stworzeń i niesamowitych krajobrazów. Na dodatek poznaje tam mężczyzną, który wywróci jej życie do góry nogami. Czy Faust to tylko zwykły menel z codziennego życia, czy ktoś inny? Obaleł pomorze jej się zmierzyć z traumami z przeszłości. Natomiast ona dzięki niemu będzie miała szansę przeczytać zapiski z dni ciemności i powstania raju.
Jak by mógł wyglądać świat bez zła po apokalipsie? Czy miłość przezwycięży wszystko?
Wer i Faust według mnie nie byli, aż tak prawdziwi, bo kompletnie nie mogłam do nich dotrzeć w sensie takim, że totalnie nie byłam w stanie znaleźć z nimi nici sympatii i porozumienia. Ponadto romantyczne i wielkie uniesienia okazały się płytkie niczym suche słowa na kartce...
„Czy on naprawdę tak bardzo poważnie podchodził do tego, co było między nami? Czyż nie tego właśnie szukałam w swoim życiu? Jeśli tak, to skąd ten strach i uczucie, że to tylko na chwilę?”
Romans science fiction miał mnie wprowadzić w świetny świat, jednak nie wciągnęłam się w tę historię w ogóle. Od początku fabuła niezwykle mi się dłużyła i przy tym mnie nie zainteresowała szczególnie, a szkoda.

„Po co dawał mi to do czytania?”

Na siedem dni nad światem zapada ciemność. Ludzie są przerażeni, nie wiadomo co się dzieje. Kiedy wreszcie wschodzi słońce i zaczyna się normalny dzień okazuje się, że w pewnym regionie Polski wyrósł nowy świat.

Badaczka Instytutu PIOŚN, Wiara Wabel, dla przyjaciół Wer, wraz z kolegami z pracy, Julianem Zwenem i Robertem Karlikiem, zabiera się za rozpoznawanie nowopowstałych gatunków fauny i flory. W miejscu ochrzczonym mianem Nowego Edenu poznaje Fausta Obałela. Ten przypominający żula spod sklepu typ jest kluczową postacią w opowieści.

Oboje mają do wypełnienia ważną misję. Czuwa nad nimi anioł, który nie jest bynajmniej dla wszystkich miły i współczujący. Potrafi być naprawdę groźną postacią, choć gustuje w różowych klapkach.

Czy Raj na ziemi ma szansę przetrwać? Ludzie są wciąż sobą, nie stają się nagle chodzącymi ideałami. Czy po raz kolejny wszystko zniszczymy, jak w Awatarze?

"Nowy Eden" to oryginalna wizja. Nie można nazwać jej postapokaliptyczną, bo stary świat nadal istnieje, choć ubyło w nim ludzi.

Powieść jest napisana prostym stylem, bohaterowie autentyczni. Relacja między Wiarą a Faustem nie jest drogą usłaną różami. Są to osoby po przejściach, które już nie raz zostały zranione i trudno im zaufać komuś ponownie. Fabuła oparta jest na religii, Wer i Obałel są jak Adam i Ewa w nowym Raju. Chwilami zastanawiałam się czy ta wizja nie okaże się tylko dziwnym snem Wiary.

Myślę, że książka spodobałaby się młodszym czytelnikom.

Wiara Wabel to pracownica w Instytucie Ochrony Środowiska Naturalnego, musi zbadać krainę w której pełno jest nieopisanych roślin, stworzeń i występują dziwne anomalie.
Faust Obałel to osiedlowy żul a zarazem niedoszły ksiądz i jak się okazuje to najbardziej odpowiednia osoba, która wprowadza Wiarę do nieznanego świata.

Autorka zachwyca nas opisami sytuacji, flory i fauny, które tylko pobudzają wyobraźnię i sprawiają wrażenie bycia tam i oglądania wszystkiego na żywo.
Bohaterowie rewelacyjnie wykreowani, do tego stopnia, że raz im kibicujemy by za chwilę znienawidzić ich za postępowanie.
Naturalnie prowadzone dialogi sprawiają, że płynnie się czyta i ciężko oderwać się od książki.
„Nowy Eden” to historia, która wciąga, intryguje i co najważniejsze pobudza wyobraźnię. Zmusza czytelnika do refleksji, by na sam koniec zaskoczyć. Poprzez losy Wiary pokazuję nam całą gamę uczuć od bólu, cierpienia, walkę z uzależnieniem. Znajdziemy tu też przysłowiowe „światełko w tunelu”, którym jest nadzieja. Nie brakuje też miłości bo jak wiemy miłość i nadzieja mają cudowną moc uzdrawiania.

Autorka zachwyca nas opisami sytuacji, flory i fauny,...

Wielowylmiarowa opowieść o dojrzewaniu emocjonalnym, poszukiwaniu życiowej drogi, narodzinach prawdziwego uczucia oraz o rozwoju duchowym jednostki.
Polecam miłośnikom romansów fantastycznych.
Pełna opinia o powieści znajduje się pod linkiem:

Polecam miłośnikom romansów fantastycznych.
Pełna opinia o powieści znajduje się pod linkiem:

Recenzja

"NOWY EDEN Powrót Raju Utraconego "

Ewelina C. Lisowska

Wydawnictwo Romanse

" To już się dzieje i nie zapanujesz nad tym. Zresztą utrata kontroli to nic złego. Czasem lepiej odpuścić niż z całej siły walczyć o coś, co nigdy nie przyniesie pozytywnych owoców. Szczęście można znaleźć bardzo blisko siebie, nie zawsze trzeba mierzyć wysoko. "

Jak myślicie, czy miłość może zrodzić się w duszach, zanim przyszła na ten świat.

NOWY EDEN POWRÓT RAJU UTRACONEGO to romans SF.
Muszę przyznać, że nieźle wkręciłam się w tę opowieść. To coś innego to historia, która opiera się na wierze, przeżyciach duchowych, zwątpieniu, swoich lękach, walki ze swoimi słabościami, demonami, walki dobra ze złem. To historia gdzie wiara ma niezwykłą moc uzdrawiania i skłania do refleksji.
Ta historia wychodzi poza schematy.
Pokazuje, żeby jak ufne dziecko oddać się w ręce Ojca, aby mógł działać.

Jestem zachwycona tą opowieścią, którą wykreowała autorka, jest zaskakująca, tajemnicza, pełna emocji, i ciekawych zwrotów akcji.

Autorka przedstawiła w niezwykle barwny i obrazowy sposób opisy przyrody, zwierząt, nieba, aniołów.
Wykreowała barwne postacie, które są bardzo interesujące, wzbudzają niemałe emocje, swoimi decyzjami, są pogubione, czuć ich rozterki, zmagania ze swoimi słabościami.

" Czasem cud znajduje się obok zwyczajnych spraw jak to w codzienności. Cuda się dzieją, ale ludzie zapatrzeni w codzienność nie widzą ich."

Trafiamy w niesamowity świat Nowego Edenu, oczyszczonego ze zła.

Siedem dni ciemności, gdzie trwają czystki ze zła. Nastaje nowa jasność i lepszy nowy Świat. Powstaje nowy raj.
Wiara Wabel jest pracownikiem Instytutu Ochrony Środowiska Naturalnego. Wer czuła się odosobniona, chciała być wolna, niezależna, iść do przodu i zdobywać nowe lądy. Nie chciała być w związku. Bała się ponownego odrzucenia.
Wraz z dwojgiem kolegów z pracy ma zbadać miejsce, gdzie powstał nowy Eden.
W Nowym Edenie poznaje mężczyznę, na pierwszy rzut oka, pijaczyna, niepozorny, zwykły wieśniak. A jednak Faust Obałel jest nieodgadniony jak Nowy Eden. Opiekuńczy, szuka miłości.
Faust daje Wer do przeczytania zapiski, które sporządził w dniach, kiedy trwała ciemność. Między tą dwójką zaczyna coś się dziać.

Dla kogo zostaną otwarte bramy raju.
Czy Wiara i Faust wypełnią swoją misję w Nowym Edenie?
Czy Wer odnajdzie miłość i zawalczy o nią?
Czy Wiara uwierzy, że zasługuje na miłość i jeszcze więcej?
Czy Eden okaże się miejscem dla Wer?
Czy miłość pokona wszystkie uprzedzenia?
Czy dobro zwycięży nad złem?
Czy Nowy Eden przetrwa?

Polecam.

Dziękuję bardzo wydawnictwu za możliwość zrecenzowania e-booka.

Recenzja

"NOWY EDEN Powrót Raju Utraconego "

Ewelina C. Lisowska

Wydawnictwo Romanse

"Miłość nie szuka wymówek, ona po prostu trwa i niczym nie można jej zagasić. A gdy przeszkody się piętrzą, ona jeszcze wzmaga swoją siłę. Naprawdę chcesz stracić tak wielki dar?"

"NOWY EDEN. POWRÓT RAJU UTRACONEGO."

AUTOR: Ewelina C. Lisowska

"Zasługujesz na to, aby kochać cię najmocniej, jak tylko się da. Nie zadowalaj się mniejszym uczuciem, zasługujesz na o wiele więcej."

Następuje nowy świat. Po siedmiu dniach ciemności. Nowy Eden.

Wiara Wabel pracuje w Państwowym Instytucie Ochrony Środowiska Naturalnego, w Nowym Edenie ma zbadać krainę niesamowitych roślin, stworzeń i anomalii. Spotkanie tajemniczego Faust Obałela całkowicie odmienni życie kobiety. Wiara będzie musiała zmierzyć się ze swoimi traumami. Czy będzie patrzyć przez stereotypowo na Fausta? Kim naprawdę jest mężczyzna?

Czy miłość pokona wszelkie uprzedzenia i traumy?

Pierwszy romans SF oraz moje pierwsze spotkanie z piórem autorki. Po otrzymaniu e-book do recenzji przyznam szczerze, spodziewałam się czegoś innego. Pozytywna niespodzianka mnie spotkała, jestem zachwycona całą fabułą oraz historią przedstawioną w książce. Bohaterowie są idealnie przedstawieni, czytając możemy stopić się razem z nimi i przeżywać wszystkie sytuacje, jakie przeżywają. Fabuła książki wciągnęła mnie od pierwszej strony, do końca nie możemy przewidzieć co się stanie, ale płyniemy po niej jak woda po Raju wśród aniołów. Książka opiera się na religii, ale mnie to nie przeszkadzało, powiem nawet więcej i bardziej czułam uczucia, rozterki i ból bohaterów.

Tutaj jest coś więcej.

Ból, cierpienie, walka z uzależnieniami, nadzieja, światło, miłość.

Miłość. Nie bój się kochać i otwórz się na miłość, każdy na nią zasługuje. Nawet kiedy cierpienie i ból rozrywa serce, zawsze jest nadzieja.

Przenieś się do świata, w którym istnieje więcej tajemnic, niż nam się zdaje. Dla miłośników romansów i fantastyki, ale nie tylko :)

Dziękuję bardzo autorce @pisze_romanse za możliwość przeczytania i zrecenzowania e-book "NOWY EDEN. POWRÓT RAJU UTRACONEGO."

Polecam serdecznie :)

@sylwiassssss

"NOWY EDEN. POWRÓT RAJU UTRACONEGO."

AUTOR: Ewelina C. Lisowska

Co to była za wspaniała książka! Romans połączony z SF.... Dla mnie idealne połączenie!

Fabuła jest z pozoru prosta: Wer podczas odkrywania Nowego Edenu spotyka Fausta. Pośród starych traum rodzą się nowe uczucia. Jednak, czy to tyle? Właśnie nie! Autorka przewidziała dla nas wiele zwrotów akcji, które wręcz wpychają w fotel. Akcja książki na dobrą sprawę mogłaby się kończyć w jej połowie, ale tak się nie dzieje i bardzo spodobał mi się ten zabieg!

Za bohaterów oddaję honor. Są tak świetnie wykreowani, tak prawdziwi, mi nigdy nie udało się wykreować bohatera, który nie miałby rozdwojenia jaźni, rozdwojenia osobowość, a tutaj tak jest. Pierwszy raz poczułam, jakby postać mogłaby znajdować się obok mnie i żyć.

Książka opiera się na religii chrześcijańskiej. Mamy tam aniołów, Boga, no o oczywiście Raj. Nie każdemu musi się to podobać, jednak mnie to zaintrygowało. Autorka wręcz kreuje nową religię. Wiadomo, że opiera się ona na na tej pierworodnej jednak pierwszy raz widzę taki zabieg w książce j jest to zdecydowanie na plus.

Z tej historii można się wiele nauczyć. Nie jest ona prosta, ma drugie dno. Skłania do refleksji w nieoczywisty sposób.

Ewelina C.Lisowska ma swoje pióro, ale to właśnie ono mi trochę nie podeszło. Ten styl nie jest moim.

Książkę polecam wam przeczytać i bardzo żałuję, że nie ma jej w papierze. Mam nadzieję, że kiedyś się pojawi. Niesamowita historia o miłości przeplatana traumami i pytaniami bez odpowiedzi. Zachęcam do lektury

Recenzja

Hej . Na dobranoc wrzucam jeszcze dwie recenzje jedna to o książce z wątkiem fantasy lubicie taki gatunek książki ?

"Nowy Eden Powrót Raju Utraconego"

Autorka
@pisze_romanse

Wydawnictwo
Romanse

Czy zastanawialiście się jakby wyglądał świat pod koniec jego zakończenia .I czy my tego dożyjemy ?.Czy powstanie nowa kraina ?

Wiara Wabel ma za zadanie zbadać miejsce, gdzie powstał Nowy Eden, rajska kraina pełna niesamowitych stworzeń, roślin i anomalii, które przejdą wszelkie jej oczekiwania. To tam Wer pozna zwyczajnego mężczyznę, który zmieni jej życie o 180 stopni. Lecz czy Faust Obałel jest jedynie zwykłym żulem osiedlowym, którego ona się brzydzi? A może jest kimś całkiem innym?

Czytając książkę miałam wrażenie jakbym była w Nowym Edenie podziwiała piękno tej krainy .

Wer będzie miała za zadanie nie tylko zbadać Nowy Eden, ale także zmierzyć się z traumami swojego życia. Faust pozwoli jej przeczytać swoje zapiski z okresu ciemności i z pierwszych dni nowego Raju.

Czy bohaterce się uda to zadanie ?
Czy odnajdzie to co szuka i zmierzyć się przeciwnościami losu .

NOWY EDEN Powrót Raju utraconego” to romans SF, który wprowadzi Cię w niezwykły świat duchowych przeżyć. Nie brak w nim także i cielesnych doznań, o których opowie Ci narratorka i zarazem główna bohaterka Wiara Wabel. Tajemnice, cudowne miejsca, miłość, która narodziła się w duszach, zanim przyszły na ten świat… Daj się wciągnąć w niesamowity świat Nowego Edenu i zobacz, jak mógłby wyglądać świat oczyszczony ze zła. Przekonaj się, czy miłość jest w stanie pokonać wszelkie uprzedzenia i trudną przeszłość.

Mamy tutaj też wątek miłosny który, rozwija się bardzo szybko .
Książka jest intrygująca i bardzo wciągająca.. Czytałam z przyjemnością i z ciekawością,to moje pierwsze spotkanie z autorką i bardzo udane .

W sprzedaży jest dostępny ebook w formatach: PDF, Mobi EPUB. Wydania EPUB oraz PDF mają grafiki w treści. NOWY EDEN to romans science-fiction. Premiera odbyła się 17 sierpnia 2022 roku. Ebook można zakupić na stronie autorskiej www.ecl-pisarka.pl w zakładce e-KSIĘGARNIA.

Bardzo dziękuję za możliwość zrecenzowania e-booka autorce ❤️@pisze_romanse

Recenzja

"Nowy Eden Powrót Raju Utraconego"

Autorka
@pisze_romanse

Wydawnictwo
Romanse

Wiara Wabel ma za zadanie zbadać...

Powiem wam ,że ja jestem oczarowana tą historią. Pierwszy raz spotkałam się z taką powieścią,która odebrała mi racjonalne myślenie 🙈 Nie mogłam skleić słów ,żeby napisać swoje odczucia,emocje . Z twórczością autorki miałam styczność po raz pierwszy. Muszę przyznać ,że spodobał mi się styl pióra ,którym posługiwała się autorka.Byl lekki i przystępny. Każde napisane słowo uderzało we mnie z ogromną mocą.

Wera przeżyła upadek cywilizacji . Czy wy kiedykolwiek zastanawialiście się jak wygląda koniec świata?( Jeżeli nie odnajdziecie właśnie odpowiedzi w tej powieści). Dostała nową szansę na życie. Jako pracownica Instytutu Ochrony Środowiska naturalnego wraz ze swoimi współpracownikami dostaje szansę wyjazdu, aby zbadać piękne miejsce zwanym Nowym Edenem. Tam poznaje mężczyzne Fausta .

Czy nasza bohaterka odnajdzie swoje szczęście w swoim nowym życiu ?

Autorka świetnie wykreowała Nowy Eden. Rośliny zwierzęta cały ten krajobraz został bardzo przyjemnie opisany. Czytając nie mogłam odpędzić od siebie myśli ,że jestem w tym pięknym miejscu. Bohaterowie byli barwni i bardzo dobrze wykreowani.Każda z tych postaci miała swój ostry charekterek. Czasami miałam ochotę potrząsnąć Werą. Denerwowało mnie to ,że szukała wiecznie problemów w sobie. A ich tam nie było 🙈 Nie mogłam oderwać się od czytania. Gdy napotkałam ostatnia stronę byłam rozczarowana ,że to jest już koniec. Z pewnością nie raz będę wracała do tej powieści.

Podsumowując uważam ,że każdy kto kocha romanse powinien ta książkę przeczytać. Jest to nowa świerza krew jak ja to mówię 🙈🙈 nie znajdziecie drugiej takiej historii. 😁

• Współpraca recenzencka
  • Poszukać