Wielka księga inspiracji

Egmont Polska
2016-09-14
2016-09-14
handmade

Pomysłowa książka o pomysłach co można zrobić jeszcze w domu. Ja na razie ograniczyłem się do przeglądnięcia ilustracji i fotek. Może kiedyś .......

Nie warta swojej ceny. Inspiracje bardziej na terapię zajęciową niż jako ozdoby do domu, a te, które chciałoby się mieć, to żadna nowość. Właściwie wszystko można sobie znaleźć w internecie z dokładniejszą instrukcją wykonania.
Fajnie, ze pomysły zebrane są w jednym miejscu, nie mniej za tę cenę można sobie odpuścić.

Jak dla mnie słabizna. Proponowane "inspiracje" to żadne inspiracje, połowy z nich nie chciałabym mieć w domu. A druga połowa może i jest do zaakceptowania ale zrobienie jej to żaden fan... Spodziewałam się czegoś fajniejszego, z większym rozmachem. Może to atrakcyjna pozycja dla kogoś kto nie wie, że można farbą ze zwykłego budowlanego pomalować drewnianą skrzynię; a do tego że lepiej wyszlifować ją wcześniej...

W dobie internetu uważam, że książka tego typu musi na prawdę mieć coś super! Nic takiego niestety tu nie znalazłam, dużo więcej z większą ilością szczegółów pomocnych poprawnemu wykonaniu można wyszukać na stronach, pinach czy blogach poświęconych hand-made.

Pomysły w tej książce to w 90% robótki na szydełku. Dla osób, które nie umieją szydełkować jest ona bezużyteczna. Uwielbiam robić sama dekoracje do domu, ale z tej książki niestety nie skorzystałam, gdyż obsługa szydełka i znajomość ściegów to dla mnie czarna magia.

DIY (ang. do it yourself) to nurt, który z roku na rok zbiera coraz większą liczbę zwolenników. Polubiliśmy nie tylko wręczanie własnoręcznie wykonanych prezentów, ale i na codzień coraz częściej otaczamy się przedmiotami, które mają duszę.

Jeśli kochacie to co domowe, zrobione z uczuciem, choć niekoniecznie doskonałe, to mam dla was idealną książkę. Wielka księga inspiracji to zbiór projektów do samodzielnego wykonania, które pomogą wam zorganizować swoją przestrzeń, ozdobić ją, a przede wszystkim zrealizować się praktycznie i plastycznie.

Pomysłodawczyniami poradnika są dziewczyny ze strony kokoshka.pl Ania i Ewa oraz Olga z Manufaktury. Projekty podzieliły na pięć kategorii: jest okazja (wielkanoc, boże narodzenie, walentynki),podaruj w prezencie, domowe inspiracje, dla ozdoby oraz zmysł praktyczny, w których mieszczą się takie pomysły jak: ozdoby do muffinek, girlandy, wieszaki, łapacz snów czy ścierki kuchenne. Każdą z instrukcji cechują piękne zdjęcia, szczegółowy wykaz potrzebnych materiałów oraz oczywiście opis.

Osobiście handmade'm rzadko się zajmuję, doceniam jednak ludzką pomysłowość i chętnie wspieram każde tego typu działanie. Nie mogłam też przejść obojętnie wobec tej książki. U mnie głównie cieszy oko, ale jestem pewna, że mnóstwo uzdolnionych osób zrobi z niej użytek.

Pięknie, tanio i z estetycznym zmysłem.

Każdego z nas dopada moment gdzie wijemy własne gniazdko. Niezależnie czy wynajmujemy pokój, mieszkanie czy kupujemy dom, chcemy by nasze wnętrze było niepowtarzalne i unikalne. Możemy spędzić godziny na szukanie inspiracji w internecie, kolejne by krok po kroku domyślić się jak to cudo zostało wykonane.

Zawsze lubiłam ładne dodatki, jednak zaczęłam do nich przywiązywać większe znaczenie gdy wizja remontu przestała być tylko wizją. Nie wyobrażacie sobie nawet ilości zakładek wiecznie otwartych w przeglądarce… Co z tego skoro wszystkie w końcu albo zamknęłam albo odłożyłam na bliżej nie określone „później”. Tak naprawdę udało mi się zrealizować trzy projekty; rama na zdjęcia do pokoju synka, ozdoby na jego ścianę ręczni wycinane i pojemnik na przetrzymywanie kosmetyków. Nie wyobrażacie sobie jaką dumę czułam gdy było już po wszystkim, a moje dzieło mogło dumnie wisieć/leżeć i głośno krzyczeć, że zrobiłam je sama.

Dlatego gdy Wydawnictwo Egmont w newsletterze poinformowało o zbliżającym się terminie wydania Wielkiej księgi inspiracji, na samą myśl o tym jakie cudeńka mogę tam znaleźć dostałam gęsiej skórki. Nie znam autorek, znam za to portal Zszywka na którym znalazłam już wiele przepisów kulinarnych i pomysłów na ”później”, dlatego wiedziałam, że się nie zawiodę.

Każdy z projektów przyporządkowany jest do konkretnej kategorii i tak możemy znaleźć inspirację pasującą do konkretnych tematów: jest okazja (przeróżne święta),podaruj w prezencie, domowe inspiracje, dla ozdoby, zmysł praktyczny. Można wręcz przebierać i nikt nie zabroni nam by oś dla ozdoby podarować w prezencie.

Każda z inspiracji podzielona jest bardzo czytelnie, tematycznie oznaczona kolorystycznie. Najpierw widzimy zdjęcie gotowego dzieła, później wymienione mamy składniki które są nam do jego wykonania potrzebne, a następnie krok po kroku opisane zostało co mamy zrobić. Każdy z opisów okraszony jest zdjęciami dlatego nawet najbardziej oporne osoby (takie jak ja) nie będą miały problemu z jego wykonaniem.

Niestety dla mnie duża część projektów bazuje na szydełkowaniu i innych technikach dziergania które są mi zupełnie obce. Ostatnio szydełko miałam w dłoni gdy poprawiałam bratu dredy, a z zajęciami technicznymi mało miało to wspólnego. Jeżeli jednak nie jesteście tak ograniczeni jak ja macie przed sobą po prostu morze pomysłów, na pierwszy rzut oka banalnych w wykonaniu. Zakochałam się w poszewkach na poduszki, ozdóbkach do pokoju dziecięcego i wielu innych… Może to odpowiedni czas by przypomnieć sobie prace ręczne w podstawówce i pogodzić się z szydełkiem oraz drutami?

Nawet jeżeli tak jak ja możecie pomarzyć póki co o pięknych ozdobach z włóczki, książka mimo wszystko zapewni wam mnóstwo inspiracji i pomysłów. Na obrazku powyżej widzicie ozdobę która zawiśnie nad łóżeczkiem Kacperka gdy tylko ten przyjdzie na świat, świeczniki z jabłek zagoszczą na moim kominku w okresie świątecznym, a… a pozostała masa pomysłów również znajdzie swoje miejsce w moim domu.

Polecam tą książkę każdemu kto dopiero zaczyna swoją przygodę z DIY i jeszcze nie jest na tyle pewny siebie by kreować własne dzieła. Autorki dały nam masę inspiracji w pigułce, pięknie zilustrowane i bardzo prosto opisane, tak by dosłownie każdy znalazł coś dla siebie.

Zawsze lubiłam ładne dodatki, jednak zaczęłam do nich...

• 2017
  • » diy
  • Inspiracje / Poradniki / Sztuka życia
  • PRZECZYTANE - Lifstyle / poradniki itp.
  • Nieruchomości

Dodaj cytat z książki Wielka księga inspiracji