Haikyu!! #2

2022-07-08
2012-08-03
9788380019362
Aleksandra Stawska
siatkówka sport szkolne życie komedia shounen manga

Po tym tomir bardziej polubiłam tą mangę. Bohaterowie cudowni. główny bohater... kocham go . Jest niesamowity. Fabuła super . Nie tylko dla fanów siatkówki.

Świetna manga, ciekawa historia i gra która kiedyś mnie nie interesowała ale po czytaniu bardziej się zainteresowałem siatkówką. Fajne postacie i fajna gra. Czekam na więcej. Zapraszam też na swojego bloga https://okonapopkulture.blogspot.com/

Kolejny tom Haikyuu!! jest jeszcze lepszy od pierwszego tomu. Poznajemy kolejnych bohaterów, mamy treningi w szkole i dochodzi do meczu sparingowego między Karasuno a Aoba Josai. Jest to bardzo ważny mecz w szczególności dla Hinaty który mocno go podbudowuje. Również w tym tomiku autor zarzuca nas dawką wiedzy o siatkówce dla laików co uważam za świetną rzecz. Dobrze się to wplata w dialogi między chłopakami i jest fajną wiedzą. Humoru też jest tu cudowny a to jak mecze są rozgrywane jest emocjonujące. Czekam na kolejny tomik.

Drugi tom "Haikyu" to kontynuacja pojedynku trzy na trzy, która pokazuje, że Hinata naprawdę ma potencjał a Kageyama, jeśli chce, potrafi współpracować.

Drużyna Karasuno ponadto konfrontuje się w meczu sparingowym z bardzo dobrą drużyną w prefekturze, Aoba Josai, która składa się z bardzo interesujących zawodnik. Tak, wreszcie jest oficjalne zapoznanie z ambitnym i bardzo przystojnym Oikawą, na którego można patrzeć bez końca. To gnojek, ale piękny gnojek, który ciężko pracuje na swój sukces.
Wielkie wejście robi też inna postać, która może wzmocnić Karasuno i sprawić, iż stanie się ona prawdziwą drużyną. Jest do tego coraz bliżej i nie mogę ukryć ekscytacji.

Podoba mi się, że mangaka wyjaśnia funkcje poszczególnych zawodników drużyny siatkarskiej, żeby laicy mogli lepiej zrozumieć ten porywający sport.

Kto by pomyślał, że manga o siatkówce może porywać niczym prawdziwy mecz siatkarski. Dalej odczuwa się ogrom emocji I dalej dostajemy sporą dawkę komedii, która mnie rozbraja.

Jak pierwszy tomik mangi naprawdę mnie ucieszył, tak drugi wręcz zachwycił i trzymał emocjonalnie długo po przeczytaniu. Fabuła szybko się rozpędza, dynamicznie wchodzimy do kolejnego ważnego meczu dla drużyny Karasuno. Poznajemy kolejnych ważnych bohaterów, ich style gry, charakterki i motywacje. Sceny meczowe jeszcze bardziej wbjają w fotel dynamiką, tempem i emocjami sportowymi. Czytając naprawdę można poczuć się niczym na trybunach podczas oglądania meczu siatkarskiego. Jeśli już w drugim tomiku tyle się dzieje, to nie mogę się doczekać kolejnych.

Świetnie się bawiłam czytając ten tom. Najzabawniejszy był Hinata, który przygotowywał się do rozegrania swojego pierwszego meczu sparingowego.

• Manga
  • Mangi