O psie, który strzegł gwiazd

Okładka książki O psie, który strzegł gwiazd Takashi Murakami
Okładka książki O psie, który strzegł gwiazd
Takashi Murakami Wydawnictwo: Kotori komiksy
Tomasz Molski
Dramat Okruchy życia Seinen Japonia Współczesność Realizm Wyciskacz łez

Polecam

Polecam

Jakie to było dobre: przemyslane pod kazdym wzgledem, wstrzasające, wzruszajace, prawdziwe i dajace do myslenia.

Spodziewałam się całkowicie czego innego ale nie zawiodłam się manga jest gruba ale przyjemnie się ją czyta i szybko, kreska jest specyficzna sama na początku mi nie przypadła do gustu ale później zmieniłam zdanie była inna i świetnie ukazywała emocje bohaterów. Autorka napisał świetna mangę polecam nie zawiedziesz się, koniec też był świetle przemyślany. Bardzo polecam.

łzy mi leciały co chwilę, więc przyznaje się, że ta manga pokonała moje zatrwardziałe serce.
Polecam szczególnie dla miłośników zwierząt i psiarzy!

Polecam szczególnie dla miłośników zwierząt i psiarzy!

Świetny scenariusz. Zgodnie z myślą najpierw książka potem film, to historia poprowadzona bardzo zwięźle i pomysłowo. Wszystko ze sobą gra, jest parę momentów zaskoczenia, przerzucania akcji ale wszystko się ze sobą klei i nie wprowadza zamieszania od głównej myśli opowieści. No i oczywiście bohaterowie - psy i my, czyli jak ludzie potrafią być szczerzy przy psach.

Książka która bezkarnie bawi się uczuciami czytelnika. Daje chwile szczęścia, by zaraz je brutalnie odebrać i przy tym wbić nóż głęboko w serce.

Choć kreska jest całkowicie nie w moim stylu, to im dłużej czyta się książkę, po czasie oko zaczyna się przyzwyczajać i nie kłuje aż tak bardzo stylem, a wręcz przekonuje do swojego wyrazu.

Prawdziwe arcydzieło.

Prawdziwe arcydzieło.

Pierwsza manga i Murakami - czy to może się nie udać? Nie może. Tylu łez dawno nie uroniłem pod wpływem sztuki jakiejkolwiek. Piękna historia rekomendowana szczególnie dla psiarzy.

Urocza i wzruszająca pozycja; a przy tym ciekawa rzecz pod względem konstrukcyjnym - nie jest to jedna spójna historia, tylko zbiór powiązanych opowiastek, na łamach których splatają się losy kolejnych ludzi i ich czworonożnych przyjaciół. I o ile zazwyczaj nie przepadam za taką epizodyczną narracją - tutaj to zagrało idealnie. Warto!

Nigdy nie wiem od czego zacząć, jeśli chodzi o książki wyjątkowe, manga "O psie, który strzegł gwiazd" jest właśnie takim tytułem.
Każdy rozdział w teorii, był osobną historią, jednak z czasem, bliżej końca łączyły się one ze sobą. Każda z tych historii była poruszająca i nie można przebrnąć przez tą mangę bez płakania. Jest to tytuł obowiązkowy dla każdego posiadacza czworonożnego pupila, ale i nie tylko, bo manga ma przesłanie dla każdego. Autor przede wszystkim zwraca uwagę na perspektywę zwierząt, jak one mogą odczuwać to, jak je traktujemy. Każdy właściciel ukazany przez mangake miał inną historię i inne zwyczaje, co pokazywało tez różnorodność u ludzi i wpływ, jakie ma wychowanie/otoczenie na ich postępowanie. Książ ka pokazuje też jak piękna może być relacja człowiek-pies ale ukazał też dwie strony ludzkie: dobrą i złą.
Jest to z pewnością dzieło, które we mnie zmieniło postrzeganie pewnych problemów dotyczących czworonogów. Nawet jeśli ktoś nie jest fanem komiksów / mang, akurat ten tytuł mogę śmiało każdemu polecić, bo porusza ważną problematykę i skłania do refleksji

10/10

Manga autorstwa Takashi Murakami „O psie, który strzegł gwiazd” to piękna, wzruszająca historia. Myślę, że to idealna pozycja zwłaszcza dla miłośników psów. Uczucie, którym obdarzają one swoich właścicieli, jest bezgraniczne i bezinteresowne. Co zostało tu pięknie opisane.

Komiks opowiada o miłości między psami a ich właścicielami, o samotności, poniekąd również o ucieczce od trosk.

Na łące, pośród słoneczników znaleziony zostaje samochód, a w nim zwłoki mężczyzny oraz psa. Po głębszej policyjnej analizie okazuje się, że pies zdechł kilka miesięcy po śmierci swojego pana. Jak do tego doszło i co przydarzyło się tej dwójce? Właśnie tego dowiadujemy się, czytając tę historię.

Komiks podzielony jest na kilka rozdziałów, które w pewnym sensie stanowią osobne opowiadania, których wątki na siebie nachodzą.

Poznajemy schorowanego rozwodnika, który wyrusza w samotną podróż ze swoim psem. Na początku wydaje się dość gburowaty, ale pod twardą powłoką kryje się dobre serce. Dlaczego został zmuszony do opuszczenia swojego domu?

Kolejnym bohaterem jest młody pracownik społeczny, który słysząc historię znalezionego auta, jest tak poruszony wiernością czworonoga, że zaczyna wspominać swojego pupila z lat dziecięcych. Co wspólnego ma ze słonecznikami na polu?

Kolejnym bohaterem jest chłopiec, którego spotykamy już w pierwszej części, ale dopiero później możemy poznać nieco jego historię. Nieodpowiedzialna matka zaniedbuje jego potrzeby, co doprowadza go do podejmowania ryzykownych decyzji. Co ma z tym wspólnego mops ze sklepu zoologicznego, którego nikt od dawna nie chce kupić?

Ostatnią postacią jest starsza, zgorzkniała kobieta, która już dawno straciła sens życia. Przywraca go znaleziony, schorowany szczeniak, którym postanawia się chwilowo zaopiekować.

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób łączą się poszczególne wątki, zachęcam do sięgnięcia po lekturę.

Niechciane przez nikogo psy z książki, odnalazły swoich właścicieli i odmieniły ich życie. Pomogły przetrwać trudny czas, dotrzymały towarzystwa, dodały otuchy i nadziei. Nie odstąpiły swoich przyjaciół nawet w najtrudniejszych momentach. To pokazuje, jak wiernymi towarzyszami są te zwierzęta. Książka, choć momentami smutna wzbudza w czytelniku nadzieję i szczyptę optymizmu.

Po raz pierwszy było mi dane zmierzyć się z mangą! Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z tego typu literaturą. Czytanie od tyłu nie było dla mnie dużą trudnością, a spodziewałam się, że może być ciężko. Dość szybko wpadłam w rytm. Nieco gorzej było z czytaniem dymków od prawej do lewej, ale i to z czasem przestało mieć znaczenie. Same rysunki były przyjemne dla oka, choć żałuję, że nie można było oglądać ich w kolorze.

Czytacie mangi? Lubicie tę formę? A może to dopiero przed Wami?

• Manga
  • Mangi