Okładka książki Śmierć z zerem na koncie Bill Perkins
Okładka książki Śmierć z zerem na koncie
Bill Perkins Wydawnictwo: OSMpower biznes, finanse
biznes, finanse
Die With Zero
OSMpower
2022-06-01
2020-07-28

Okładka książki Męskie pokusy Bill Perkins, Randy Southern
Męskie pokusy Bill Perkins, Randy...

Już od dawna wiadomo, że bez pieniędzy nasze życie jest ciężkie i nieciekawe. Dlatego musimy pracować by godnie żyć. Jednak co zrobić, aby mieć ich wystarczająco dużo? Co jest lepsze: oszczędzanie na stare lata czy korzystanie z nich, by poznawać świat i cieszyć się urokami życia? Na te pytania i wiele innych poznacie odpowiedź po przeczytaniu tej książki.

Muszę przyznać, że już sam tytuł mnie zaintrygował. Przyjemna dla oka okładka również przyciągnęła mą uwagę i skusiła do sięgnięcia po tę pozycję. Jak myślicie: Warto było? Powiem wam, że tak.

Autor ciekawie przedstawił siebie, jak i swoją sytuację finansową. Jako zamożny człowiek może pozwolić sobie na wszystko. W prosty sposób próbuje uświadomić nam, że gromadzenie pieniędzy na później nie jest dobrym pomysłem. Bardzo często zapominamy o tym, iż życie jest krótkie i powinniśmy z niego czerpać to co najlepsze w naszych najlepszych latach. Przeciętny Polak niestety goni za pieniądzem, często pracuje ponad siły, a wolny czas przeznacza na odpoczynek i odsypianie. Żyjąc w ten sposób nie mamy czasu na inne rzeczy i nawet nie zauważamy upływającego czasu, który zbliża nas ku starości.

Oczywiście o ile nic nam nie dolega emerytura może być przyjemna i ciekawa. Jednak często bywa tak, że wiele osób jest już tak schorowana, iż nie ma ochoty na żadne podróże i poznawanie pięknych zakątków świata. Bywa i tak, że zbyt szybko umieramy, a to co z trudem odłożyliśmy trwonią ci, którzy dziedziczą po nas.

W czasie lektury inaczej zaczęłam myśleć i dostrzegać błędy w moim dotychczasowym postępowaniu. Całe życie ciężko pracowałam, zarobione pieniądze włożyłam w budowę domu oraz na dzieci, a ja zapomniałam o tym, że nie tylko na tym polega egzystencja ludzka. Nie byłam nigdy na urlopie czy rodzinnym wypadzie, bo liczyła się tylko praca. Córki ciągle wołały, aby sfinalizować im to czy tamto, a dla mnie już nie starczało lub było mi szkoda. Teraz wiem, że powinnam również pomyśleć o sobie.

Nie twierdzę, że odkładanie zarobków jest złe czy niewłaściwe, jednak część pieniędzy powinniśmy przeznaczyć nawet na drobne przyjemności.
Jak wy pokierujecie swoim życiem to już od was zależy.

Muszę przyznać,...

Na pewno trzeba uznać za plus w tej książki, że fajnie potrafi uświadomić, że czasem nie warto oszczędzać każdej złotówki kosztem radości z życia.
Minus książki jest taki, że raczej jest kierowana dla multimilionerów którym zawsze jest mało i chcą więcej pieniędzy przez co ich nie wydają i nie potrafią się nimi cieszyć.
Straszne mieszane uczucia mam po tej książce bo ciężko przenieś ten zamiar na rodzime podwórko. Plus do tego obliczenia które daje nam autor są totalnie bez sensu. Ceny niektórych produktów i usług potrafią w ciągu roku zdrożeć o 100% więc nierealne jest obliczenie ile będziemy potrzebować pieniędzy z oszczędności na ostatnie przypuśćmy 20 lat życia.

Straszne mieszane uczucia mam po tej książce bo...

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, jednakże życie bez nich jest niemożliwe, a przy ich niewielkiej ilości jest nam ciężko i stajemy się przygnębieni. Zatem należy znaleźć złoty środek, tak aby nie popaść ze skrajności w skrajność, co niestety łatwe nie jest. Praktycznie każdy, gdy poczuje możliwość zwiększania swej majętności robi to bez oporu, często zarabiając więcej, niż jest w stanie to wydać przez całe swoje życie.

Treść

Autor tej książki, będący osobą bogatą stara się nas uświadomić, iż należy zarabiać tyle, by być szczęśliwym i jednocześnie dana kwota powinna nas zabezpieczać, tak aby wystarczyła do końca naszych dni, ale też by po naszym odejściu było tych pieniędzy jak najmniej. Zostały przedstawione różne argumenty popierające tę tezę, wśród których jest to, że powinniśmy korzystać z naszych pieniędzy jeszcze za życia i to w wieku produktywnym, gdyż wtedy realnie z nich skorzystamy i nasze godziny pracy nie zostaną zaprzepaszczone. Natomiast naszym dzieciom, czy spadkobiercom należy pomagać wtedy, gdy potrzebują pomocy, a nie zostawiać im pieniądze w spadku, gdyż bardzo często są już wtedy mniej przydatne. Jakie jeszcze argumenty przedstawił autor? W jaki sposób wprowadzić to w życie? Na co należy uważać? O tym w książce „Śmierć z zerem na koncie” autorstwa Billa Perkinsa.

Spostrzeżenia

O ile sama idea jest ciekawa i niektóre założenie w pewien sposób mogą nam otworzyć oczy, to o tyle musimy mieć na względzie to, że nie wszystko pasuje do naszych realiów, gdyż autor pochodzi z innego kraju, gdzie występują różnice społeczne, mentalne, czy finansowe. Sama sprawa tego, że trzeba jakąś kwotę zaoszczędzić na dalsze życie po zakończeniu pracy zarobkowej budzi pewne refleksje. U nas jest od tego emerytura, aczkolwiek pieniądze są potrzebne na wypadek długotrwałego leczenia lub rehabilitacji i dlatego warto oszczędzać. Z drugiej strony autor słusznie uświadamia nas w tym, że odkładanie pieniędzy na później np. w celu wspaniałych wycieczek na emeryturze jest bezsensowne, gdyż możemy jej nie dożyć lub nie będziemy już w stanie podróżować, dlatego warto czerpać z życia tu i teraz, by na starość mieć wiele wspaniałych wspomnień. Innym ciekawym zagadnieniem jest wspieranie naszych spadkobierców wtedy gdy potrzebują pomocy, a nie po naszej śmierci. W tym wypadku, zgodzę się z tym, że warto to robić, jeśli nas na to stać, ale to nie oznacza, że nie możemy nic nikomu nie zostawić, zwłaszcza iż większości z nas gotówka przyda się na każdym etapie życia i to ma swoje powiązania z rodzimą polityką i uwarunkowaniami gospodarczymi. Natomiast najważniejszą zaletą tej pozycji jest przeświadczenie o tym, że nie warto gnać tylko za pieniądzem, bo ważne jest, jak nas będą kiedyś wspominać dzieci, co za czym idzie powinniśmy, jak najwięcej czasu z nimi spędzać, bo tylko wspólne doświadczenia sprawią, iż będziemy dla nich najważniejsi.

Podsumowanie

Książkę pomimo wspomnianych różnic czytało mi się z zainteresowaniem, gdyż wiele mądrych rad mogłem z niej wyciągnąć. Język jest prosty w odbiorze, dzięki czemu te dosyć istotne treści mogą trafić do większego grona odbiorców. Każdy czytelnik powinien podchodzić do danych założeń w sposób indywidualny i wyciągnąć swoje wnioski na dany temat. Okładka za sprawą kolorystyki i pieniędzy przyciąga wzrok, a w połączeniu z tytułem zapada w pamięci na długo. Gorąco polecam pozycję wszystkim, którzy nie wiedzą, jak należy postępować w sprawach zawodowych, tak by być szczęśliwym i zarazem być oparciem dla najbliższych, a pieniądze potrafić umiejętnie wydawać i w jakimś stopniu oszczędzać.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Die with Zero book Polska.

Zdecydowanie książka warta polecenia. Na fali rozwoju ruchu FIRE etc. proponująca zbieżny, ale nieco inny punkt widzenia. Wiele rad jak np. Przekazanie pieniędzy dzieciom za życia kiedy najbardziej tego potrzebują, a nie po śmierciu kiedy maja po 60 lat jest naprawdę ciekawe i zmusza do zastanowienia. Minus to forma jak z typowego poradnika, zdecydowanie oczekiwałbym więcej danych na poparcie tych tez (jest niestety tylko kilka-kilkanaście wykresów). Oczekiwałbym więcej, ale idea jest naprawdę ciekawa, trochę rewolucyjna, ale trudno odmówić jej sensu.

Śmierć z zerem na koncie

Dziś będzie całkiem inna recenzja niż zawsze.
Biorąc do ręki tę książkę, nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać, sam tytuł niewiele mi mówił. Sama okładka jest taka Sobie, mnie jako sroki okładkowej to tak średni przyciąga.

Dla mnie ta książka była nawet ciekawa, można się sporo dowiedzieć. Bardzo mi się podobały, niektóre rady aż zapisałam sobie, na przyszłość.

Autor opisuje w niej swoje życie, aplikacje, pokazuje nam, co w życiu jest najważniejsze a co mniej ważne.

Czy pieniądze dają nam szczęście? 🤔
I w każdej sytuacji pomogą? 🤔

Ja Wam powiem, że bardzo mi się podobała ta książka, dużo się dowiedziałam, wciągała mnie od pierwszej strony.

Polecam Wam 😁.

Bardzo dziękuję za egzemplarz ❤️.

Współpraca reklamowa, barterowa 🙂

Śmierć z zerem na koncie

Dziś będzie całkiem inna recenzja niż zawsze.

Najmądrzejsza książka o finansach jaką czytałem! Po co kisić środki jeśli można je od razu wydać i martwić się później? Autor tworzy iluzję tego, że da się tak wyliczyć emeryturkę, by wydać wszystko co do grosza do końca życia, jednocześnie nie bankrutując przed owym końcem życia. Poezja dla miłośników literatury sarkastycznej.

Najbardziej niedorzeczny poradnik z zakresu finansów jaki czytałem. Jest to książka w większym stopniu o planowaniu własnej śmierci niż o zarządzaniu pieniędzmi. Autor zaleca zaplanowanie daty końca własnego życia w aplikacji Final Countdown, a następnie ,,agresywne" wydawanie pieniędzy, tak aby w dniu kiedy wybije Twoja ostatnia godzina zostało Ci ,,Zero" na koncie. Jest to spojrzenie na dane zagadnienie oczami człowieka bogatego, który ma zupełnie inna perspektywę na pieniądze i priorytety życiowe. Przeczytałem do końca, bo liczyłem, że może jakąś mądrość wyciągnę z tej pozycji, ale nie ma w tej książce nic co można by wcielić w życie.

Jak wielką satysfakcję ze swojego życia odczuwasz? Czy miewasz czasem myśli, iż w pewnych sytuacjach można było zrobić więcej lub też warto było odpuścić? Cóż, każdy z nas stara się żyć najlepiej jak potrafi i na ile pozwalają nam na to różne aspekty – finansowe i społeczne. Dziś jednak chciałam napisać parę słów o książce, której autor na życie patrzy zgoła odmiennie od większości z nas😉 „Śmierć z zerem na koncie” Billa Perkinsa to bowiem całkiem ciekawa lektura otwierająca oczy na wiele aspektów naszej egzystencji😉

Przyznaję, że do tego tytułu byłam nastawiona bardzo sceptycznie. Jakąż to drogę mógłby mi pokazać biznesman i milioner, dla którego pieniądze nie stanowią żadnego problemu? Jednak filozofia Perkinsa to coś więcej niż zarabianie pieniędzy. Autor w bardzo przystępny sposób pokazuje czytelnikowi, co w życiu powinno stanowić dla każdego wartość nadrzędną. Nie chodzi tu o rezygnację z pracy, by rzucić się w wir szaleństwa, wręcz przeciwnie. Z tej książki dowiedzieć się możemy m.in., jak mądrze oszczędzać, by jednocześnie móc korzystać z życia i jego dobrodziejstw, co robić, by swój wolny czas spędzać w kreatywny sposób i wiele innych ciekawych i przydatnych informacji. Książkę czyta się bardzo szybko, a dzięki szczerości Perkinsa i przykładom z jego życia prywatnego, możemy nauczyć się czegoś naprawdę przydatnego. Zamiast odliczać każdy grosz, zamieńmy pieniądze w ponadczasowe przeżycia.

Czy polecam tę książkę? Jeśli chcielibyście zmienić coś na lepsze niekoniecznie przez większe zarobki, a poprzez przeorganizowanie pewnych nawyków i dowiedzieć się co zrobić, by dosłownie i w przenośni umrzeć z zerem na koncie, to jest to książka dla Was😉 W końcu, idąc za tym jakże przewrotnym tytułem, o to w życiu chodzi. By, kiedy odejdziemy, nie zabierać ze sobą całego majątku, a piękne życie bogate w doświadczenia, niezapomniane wspomnienia i pamięć kolejnych pokoleń o nas. Czyż nie? 😉

"Śmierć z zerem na koncie" autor: Bill Perkins.

Powiem szczerze, że podchodziłam do tej książki bardzo sceptycznie, jednak zupełnie niepotrzebnie.

Zdarzyło Wam się otrzymać jakąś szansę, ale nie skorzystać z niej ze strachu, a potem jednak żałować? Może mieliście marzenie, które chcieliście zrealizować, ale czas zleciał i nawet jeśli teraz już mogliście to zrobić, to realizacja tego marzenia nie będzie Was tak cieszyła jak dawniej?

Dzięki prezentowanemu dziś tytułowi dowiecie się jak mądrze oszczędzać i wydawać pieniądze. Jak cieszyć się bogatszym i bardziej ekscytującym życiem. Jak spędzać swój czas tak aby był bardziej efektywny i kreatywny.

Tytuł książki brzmi dość przewrotnie, ale książka jest naprawdę godna uwagi i daje do myślenia. Może już czas żeby przestać tylko marzyć o tym co chcemy mieć, a nauczyć się robić pożytek z tego co już mamy?

Jeśli podoba Wam się tematyka książki to koniecznie sięgnijcie po ten tytuł 👍 Polecam 👍

#współpracarecenzencka

"Śmierć z zerem na koncie" autor: Bill Perkins.

Książki rozwojowe uwielbiam i wy chyba to wiecie. Ostatnio miałam okazję przeczytać “Śmierć z zerem na koncie”. Czy ta książka mi się spodobała? Szczerze, to sama nie wiem co mam o niej myśleć…

Autor książki przekonuje nas, że pieniądze nie są aż tak bardzo potrzebne jak to nam się wydaje. Mówi o tym, że nie warto żyć tylko dla pieniędzy, dla ich zarabiania. One mają być naszym dodatkiem a nie priorytetem. Chodzi mu to, że każdy z nas prędzej czy później i tak umrze, a jak wiadomo, zarobionej kasy ze sobą niestety nigdzie nie zabierzemy. Jak mówi tytuł książki, mamy umrzeć z zerem na koncie.

Czy to oznacza, że mamy nie pracować? Otóż nie! Mamy pracować, ale tak, aby zapewnić sobie podstawowe potrzeby, a to co nam zostanie przeznaczyć na coś, co da nam satysfakcję. Coś, co sprawi, że będziemy mieli fantastyczne wspomnienia, czyli na przykład podróże.

Pracujemy od rana do wieczora, odkładamy pieniądze czasami sami nie wiemy na co. Ale czy to ma sens? Jaką człowiek ma pewność, że doczeka kolejnego dnia? No właśnie! Nie ma pewności i to żadnej! Odkładając pieniądze na bliżej niekreślony czas nic nie osiągamy. Autor przekonuje, że warto cieszyć się życiem, warto brać z niego to co najlepsze i najpiękniejsze garściami, po to, aby u schyłku życia móc powiedzieć, że jest się naprawdę szczęśliwym. Dlatego pieniądze powinny być traktowane jako coś, co pozwoli nam zaspokoić głód wiedzy czy też rozrywki. One nie mają być naszym celem, a jedynie dodatkiem by godnie żyć.

Dlaczego już na samym początku napisałam, że nie wiem co o tej książce myśleć? Może dlatego, że większość rzeczy, która została napisana już wiedziałam, już gdzieś słyszałam… Oczywiście nie oceniam książki negatywnie, wręcz przeciwnie! Wiele osób może z niej wyciągnąć dużo dobrego, dużo mądrego. Dlatego polecam ją każdej osobie, która zaharowuje się od rana do wieczora w niekiedy znienawidzonej pracy. Może sytuacje, argumenty opisane w książce pomogą inaczej spojrzeć na temat pieniądza i zarobków.

• Lista
  • Co będę czytać w 2024
  • Chcę kupić
  • Biznes

Dodaj cytat z książki Śmierć z zerem na koncie