Międzymorze

Marcin Wolski Wydawnictwo: Bellona fantasy, science fiction
Bellona
2022-10-26
2022-10-26
fantazy polska fantazy historia alternatywna obcy

Historia alternatywna czasów królowej Jadwigi Andegaweńskiej, czyli przełomu XIV i XV wieku. Jak wyglądałaby Polska na tle Europy, gdyby nasza historia potyczyła się innymi torami.

Każdego chyba pociąga wizja alternatywnych historii i lubi, bynajmniej ja tak mam, czytać takie książki. Krytyka najczęsciej wchodzi wtedy, a jest to naturalne jak bardzo autor "puści wodze fantazji" i przeleje je na papier. Bo wiadomo jak to jest z alternatywą, jednym ona przypada do gustu innym nie. Mam już za sobą kilka książek Marcina Wolskiego więc Międzymorze jakoś mnie nie zaskoczyło jeśli chodzi o konwencję(choć tych kosmitów można by sobie odpuścić wg. mnie ;)
Autor AŻ tak nie puszcza wodze fantazji i mamy dużo splotów i łączeń z bitwami czy postaciami historycznymi, co spina się w ciekawą historię. Akcja toczy się z zawrotną prędkością i zgrabnie przechodzimy przez koleje losu królowej Jadwigi Andegaweńskiej oraz budującej swą potęgę Polski.
Uważam że lektura tej książki jest świetnym oderwaniem się od szarzyzny za oknem, ja się dobrze bawiłem!

Alternatywna historia panowania Jadwigi Andegaweńskiej opowiadana przez błazna królowej jest bardzo ciekawie napisana, ale niestety nie przepadam za fantastyką. Dla czytelników lubiących ten gatunek z elementami historii, to gratka.

• BIBLIOTEKA CZYTNIK INKBOOK - SPRĘŻYNKA
  • Political Fiction