Król Ringu

Dakota Arizona Wydawnictwo: Plectrum literatura obyczajowa, romans
Plectrum
2022-07-01
2022-07-01

Okładka książki Władza jest kobietą Dakota Arizona, K.E. December, Charlotte Mils, A. November
Władza jest ko... Dakota Arizona, K.E...
Okładka książki Świąteczna magia Dakota Arizona, Justyna Dziura, Magdalena Jachnik, K.E. December, Katarzyna Lemiesz, Marta Milda, Agnieszka Nikczyńska-Wojciechowska, Karolina Staszak, Angela Węcka, Karolina Zielińska
Świąteczna magia Dakota Arizona, Jus...

W czasach gdzie książki są wydawane co chwilę przez każdego kto chce cokolwiek napisać trzeba szanować swój czas, jeśli książka nie rozkręci się do połowy to już nigdy się nie rozkręci i tak niestety jest w przypadku "Króla Ringu". Banalni bohaterowie i dość banalna historia. Główna bohaterka dość małostkowa. Niestety zrezygnowałam z dalszej lektury.

DNF. Dawno tak dziecinnego romansu nie czytałam. Dobrnęłam do połowy i nie dam rady więcej. Zachowania głównych bohaterów jak z podstawówki. Historia sama w sobie nie ciekawa.

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

✧ Cytat: “Dobre rzeczy to miłe wspomnienia, a złe są nauczką na przyszłość.”

✧ Fabuła: Ten tydzień spędziłam w Miami. Historia w moim odczuciu, jest napisana bardzo fajnie i przyjemnie. Tuż przy końcu miałam wrażenie, że to, co działo się pomiędzy bohaterami, wydarzyło się kiedyś autentycznie. Poznajemy cała tę historię z punktu widzenia Harper, Ezry, Gunnera i Cameron. Będziemy światkami wielu intryg i skomplikowanych sytuacji. Pozwolę sobie dodać, że dwójka z czwórki bohaterów, są bardzo uparci, a to dodaje smaku całej historii.

✔ Na co zwróciłam uwagę: Podczas czytania napotkałam znaczącą ilość błędów i braków w tekście. Były takie momenty, w których musiałam dokładać sobie brakujące słowa, żeby zdania miały sens. Jest to jedyny mankament, który zwrócił moją uwagę.

✧ Cytat: “Lepiej jest powiedzieć komuś, co ci leży na sercu, niż łudzić się, że ten ktoś się domyśli.”

✧ Bohaterowie: Książka jest debiutem, a także rozwinięciem opowiadania z antologii “Sportowe Love”

✔ Harper Deham: Jest oczkiem w głowie swojego ojca i ich relację są bardzo dobre. Snują nawet wspólne plany związane z kierunkiem studiów dziewczyny i zawodem wykonywanym przez jej ojca. Dziewczyna od czasu wakacji w Tajlandii nie może wyrzucić z głowy i serca przypadkowo poznanego mężczyzny, z którym spędziła upojne chwilę, licząc na coś więcej.

✧ Cytat: “Człowiek uczy się na błędach, więc może czas nie popełniać w kółko tych samych?”

✔ Ezra Collette: Tajski bokser z wieloma sukcesami na koncie. Korzenie hiszpańskie spowodowały, iż wielu kobietom błyszczą oczy, gdy tylko mężczyzna pojawia się w pobliżu. Aczkolwiek związek z nim, to pasmo wielu wyrzeczeń i ogromnego pokładu cierpliwości. Gdy na swojej drodze spotyka dziewczynę, która spędza wakacje w Tajlandii coś się zmienia. Mężczyzna uświadamia sobie coś bardzo ważnego. Ale czy podejmie właściwą decyzję, czy może wakacyjna przygoda wywróci życie młodego sportowca do góry nogami?

✧ Cytat: “Powinnaś zdać sobie sprawę, że życie składa się także z beznadziejnych chwil, one też nas czegoś uczą.”

✧ Podsumowanie: Bardzo lubię książki z motywem sportowym. Według mnie, są ciekawe i możemy się z nich wiele dowiedzieć. “Król Ringu” chodził mi po głowię od dłuższego czasu. Mówiąc szczerze bardzo się cieszę, iż w końcu udało mi się poznać tę książkę. Sama ta opowieść liczy sobie 270 stron i dla czytelników z umiejętnością szybkiego czytania, będzie to książka na jeden wieczór. Po przeczytaniu tej historii, czuję się naładowana wszelkimi emocjami w pozytywnym znaczeniu tego słowa i myślę, że częściej zacznę sięgać po książki o tematyce sportowej. Polecam wam z całego serca przeczytać tę opowieść, bo moim zdaniem warto.

✧ Cytat: “W życiu człowiek musi stawić czoła przeciwnością losu, zasklepić swoje złamane serce i odnaleźć wewnętrzną siłę.”

✧ Autorka: Nie mam pojęcia cóż mogłabym wam napisać o @dakota_arizonaa Wiem tylko tyle ile udało mi się wyczytać z portali na których publikuje swoje recenzję i mówiąc krótko, autorka imponuje swoimi osiągnieciami.

✧ Książka bierze udział w wyzwaniu #książkowescrabble Nie jest moją własnością i nie pochodzi ze współpracy.

✧ Ocena: 8/10

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

✧ Cytat: “Dobre rzeczy to miłe wspomnienia, a złe są nauczką na przyszłość.”

"Król Ringu" Dakota Arizona Wydawnictwo Plectrum to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z wątkiem sportowym. Książkę czyta się szybko i przyjemnie dzięki emocjom ukazanym przez autorkę. Towarzyszymy bohaterom odczuwając je tak mocno i czekając na decyzje, które zostaną przez nich podjęte.

"W życiu człowiek musi stawić czoła przeciwnościom losu, zasklepić swoje złamane serce i odnaleźć wewnętrzną siłę".

Harper Deham po powrocie z wakacji w Tajlandii, próbuje pogodzić się z sytuacją. Nawiązany wakacyjny romans zakończył się tak szybko, jak się zaczął. Dziewczyna myślała, że Ezra Collette poczuł coś więcej tak jak ona. Niestety chłopak zerwał z nią całkowicie kontakt. Harper, aby zapomnieć rzuca się w wir nauki. Za namową przyjaciółki uczestniczy w imprezie i właśnie tam poznaje Gunnara. Znajomość się rozwija, choć nie tak szybko jak było z Ezrą. Harper nie chce zostać skrzywdzona. Niestety przed dziewczyną trudne decyzje i rozmowy, ponieważ na horyzoncie pojawia się Ezra. Do tego ma być przeciwnikiem Gunnara w ringu. Emocje aż buzują. Mężczyźni zaczynają rywalizować o dziewczynę. Kto zdobędzie jej serce? Czy tajemnice i kłamstwa wyjdą na jaw? I jaką rolę w tym wszystkim odegra niejaka Nancy? Kto ucierpi najbardziej w tej walce?

"... życie składa się także z beznadziejnych chwil, one też nas czegoś uczą..."

Autorka zaserwowała nam ciekawą fabułę. Wykreowani bohaterowie i akcja prowadziła do zakończenia, którego się nie spodziewałam. Czytając książkę czułam się, jakbym to ja miała pomóc bohaterom podjąć decyzje. Ból, smutek i inne emocje przeżywa się z bohaterami bardzo mocno. Takiej lektury było mi trzeba. Jeśli chcecie się przekonać jak potoczą się losy bohaterów koniecznie sięgnijcie po książkę. Gwarantuję Wam niesamowitą lekturę.

"W życiu człowiek musi stawić czoła przeciwnościom losu, zasklepić swoje...

„Miłość każe nam podejmować decyzje, nie do końca zgodne z naszą naturą. Musisz wiedzieć, czy dasz radę tkwić w tym przez resztę życia”.

Król Ringu to powieść pokazująca historię dziewczyny, która po wakacyjnej przygodzie została, że złamanym sercem, a na zranione serduszko, najlepsza jest nowa miłość, która pojawia się niespodziewanie. Jednak, kiedy ona układa sobie życie na horyzoncie pojawia się dawny kochanek, który na domiar złego ma walczyć razem z jej obecnym partnerem w zawodach kick-boxingu. Dwóch facetów i ona jedna, który z nich zdobędzie jej miłość?

Autorka pokazuje w tej powieści, że każdy z nas popełnia błędy, ale zawsze trzeba się starać żeby je naprawić. Każdy z nas podejmuje decyzje, które są niekiedy bardzo trudne i musi się potem mierzyć z konsekwencjami danej decyzji. Jednak szanse, które dostajemy od życia trzeba dobrze wykorzystać, bo za wiele ich możemy nie dostać.

Co mnie zadziwiło w tej książce, to jak bohaterowie siebie okłamywali, tam było tyle zawiłości i oszukiwania, że to niewiarygodne, że udało się zbudować jakieś relacje... ale na ile są one prawdziwe?

Ja jestem wielką fanką książek z motywem sportowym jak już zapewne wiecie, tym razem miałam okazję przenieś się do świata kick-boxingu, czyli mieszanych sztuk walki. Pisarka bardzo szczegółowo opisała tę dziedzinę sportu, co bardzo mi się podobało.

Historia pełna tajemnic, kłamstw, smutku, żalu, tęsknoty, podejmowaniu trudnych decyzji, łamaniu swoich zasad, pasji, marzeniach, przyjaźni, namiętności, beztroski, walki oraz dawaniu szans.

Polecam wam sięgnąć po tę historie, której zakończenie powali nas na łopatki i będziemy czekać z niecierpliwością na kolejny tom, bo ja z pewnością czekam. Wspomnę jeszcze, że książka jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, a sama autorka trenowała tę sztukę walk.

Całość opinii znajdziecie na blogu Świat książkowy Mali ☺️

Prosta historia która w moim mniemaniu jest trochę za bardzo przekombinowana. Na prawdziwych wydarzeniach? Może. Nie wiem. Jeśli chodzi o moje odczucia o książce to czyta się ją szybko, nie jest skomplikowana ale bardzo nie lubię głównych bohaterek które same nie wiedzą czego chcą od życia.

!!!Recenzja Patronacka!!!

Kłamstwo ma krótkie nogi – jest to wiedza stara, jak świat i na ogół pociąga za sobą szereg konsekwencji bolesnych zarówno dla sprawcy, jak i jej ofiary. Czasem ta druga osoba cierpi jeszcze bardziej, bo ból, jaki sprawiają dane fałszywe czyny potrafi ranić bardziej, niż fizyczne ciosy. Tylko szczere i prawdziwe postępowanie może w przyszłości stworzyć podwaliny na zbudowanie dobrej i trwałej relacji między ludźmi.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Harper, która po powrocie z Tajlandii przez dłuższy czas nie otrzymała żadnych wiadomości od poznanego tam chłopaka Ezry. Dziewczyna podczas imprezy poznaje i nawiązuje relację ze znanym kickbokserem Gunnarem. Natomiast Ezra zerwał kontakt, gdyż w czasie romansu z Harper był w stałym związku z Nancy. Dopiero, gdy z nią zerwał poczuł chęć odnowienia kontaktu z Harper, oczywiście bez wtajemniczania jej w to, co było prawdziwym powodem zerwania kontaktu. Spotkanie z Harper ułatwił mu przylot do Miami spowodowany nadchodzącą walką w ringu z Gunnarem. Jakiego wyboru dokona Harper? Jaka tragedia będzie miała miejsce w życiu dziewczyny? Co się jeszcze wydarzy? O tym w książce „Król ringu” autorstwa Dakoty Arizony.

Kłamstwo

Ezra cały czas zachowywał się, jak typowy egoista stosując różne kłamstwa tylko po to, by żyło mu się dobrze. Pod tym względem przyjaciółka Harper, która okłamała swojego chłopaka w bardzo ważnej sprawie wcale lepiej się od Ezry nie zachowała. Tacy ludzie, jak ci bohaterowie książki nie myślą o tym, że prawda wyjdzie kiedyś na jaw i pociągnie za sobą szereg konsekwencji w tym ból u osób krzywdzonych przez ten czas. Niestety Ezra po danych wpadkach nie wyciągał odpowiednich wniosków, tylko dalej działał z nadzieją na to, że osiągnie upragniony cel, jakim było serce Harper, co oczywiście znowu pociągnęło za sobą lawinę tragicznych wydarzeń. Każde działanie powinno być na chłodno przemyślane, a nie podejmowane pod wpływem emocji.

Gatunek i treść

Znając autorkę zaskoczony byłem jej wyborem, co do gatunku tej książki, wszak sięgnęła po romans klasyczny, który niestety w obecnym czasie jest bardzo rzadko spotykany. Moim zdaniem do tej historii idealnie pasuje, chociażby dlatego, że wedle wzmianki na okładce książki jest ona inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, a to daje sygnał, że opowieść jest oparta na emocjach i zbrodnią byłoby przekształcenie tego w powieść ociekającą z każdej strony erotyką. Pojawiają się również sceny miłosne, ale zaprezentowane dość delikatnie, jak to ma miejsce w tymże gatunku. Dodatkowym atutem książki jest to, że akcja rozgrywa się wokół dyscyplin związanych z boksem, co daje efekt świeżości na tle innych oklepanych miejsc, czy motywów.

Podsumowanie

Na początek chciałem zachęcić do przeczytania opowiadania tej autorki o tym samym tytule w książce „Sportowe Love”, gdyż są tam opisane losy Harper i Ezry podczas pobytu w Tajlandii. Niemniej pozycję jako kontynuację tamtych wydarzeń można czytać osobno. Książkę czytało mi się płynnie i przyjemnie, a pojawiające się emocje podnosiły jej jakość. Czytelnik cały czas jest nakręcany niepewnością dotyczącą tego, jak postąpi Harper, co również jest na plus. Autorka mająca doświadczenie, jako była zawodniczka mieszanych sportów walki, wszystko dotyczące tej dyscypliny opisała w sposób profesjonalny i to jest przykład tego, że twórcy powinni sięgać po znane im dziedziny życia lub robić doskonały research. Obecnie pozostaje mi tylko czekać na zapowiedzianą kontynuację losów tychże bohaterów. Okładka dzięki swej kolorystyce przykuwa wzrok czytelnika. Gorąco polecam pozycję wszystkim fanom gatunku, jak i osobom pragnącym zagłębić się w emocjonującą i dającą wskazówki (dotyczące tego, jak należy postępować w życiu) historię młodych ludzi.

Za egzemplarz do recenzji patronackiej dziękuję autorce Dakocie Arizonie oraz Wydawnictwu Plectrum.

!!!Recenzja Patronacka!!!

Haper, to młoda dwudziestestopięcio letnia dziewczyna, która spędza wakacje w Tajlandii. Poznaje tam przystojnego Ezarę, z którym spędza niezapomniane chwile. Niestety wraz z końcem wakacji ich kontakt się urwa. Dziewczynie trudno o nim zapomnieć. Jednak Haper próbuje poskładać swoje serce i ponownie zaufać jakiemuś mężczyźnie. Na jednej z imprez poznaje Gunnara. Gdy dziewczyna osiąga względny spokój w swoim życiu, to niestety los ma plany wobec niej i na jej drodze znów pojawia się Ezara. Ona jedna, dwóch mężczyzn i szalejący testosteron, a do tego ring i ciągła rywalizacja. Co z tego wyniknie???
Gunnar i Ezara nie tylko razem będą rywalizować o serce Haper, ale też mają się zmierzyć na ringu.
Kto z nich wygra??? Kogo wybierze Haper??? Czy walka wogole się odbędzie???
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce Dakoty Arizony pt. " Król ringu", a dzieje się tu dzieje. Mamy tu trudne wybory i ich konsekwencje. Historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach o popełnonych błędach o wybaczaniu i dawaniu drugiej szansy. Główna bohaterka przechodzi ogromną przemianę i z szarej zwykłej dziewczyny staje się pewną siebie kobietą, która wie czego chce.
Bohaterowie zostali świetnie wykreowani, a
autorka stworzyła barwne, pełne pasji postaci, które wzbudzają w czytelniku wiele emocji, ponieważ każdy z nich jest inny, ale mają coś co je łączy. Zakończenie wbija w fotel i poprostu nie mogę doczekać się kontynuacji.
Jedno co mi się nie spodobało, to scena gdy główna bohaterka doznaje wstrząśnienia mózgu, a potem jest ostry sex na masce samochodu. Czyżby cudowne ozdrowienie???

Jeśli, tak jak ja lubie książki z wątkiem sportowym, to ta pozycja zdecydowanie jes dla Was. Ja spędziłam z tą książką miłe chwile i gwarantuje, że wam też się spodoba.
Polecam!!!

Dziecinada..... nawet nie chce wiedziec jak to sie skonczy. Zakladam, ze dobrze 🤣

Polecam!

Polecam!