Witaj w przedszkolu!

Okładka książki Witaj w przedszkolu! Esther van den Berg
Okładka książki Witaj w przedszkolu!
Esther van den Berg Wydawnictwo: Jedność opowieści dla młodszych dzieci
34 min.
Joanna Olejarczyk
#dladzieci #przedszkole

Okładka książki Pola w lesie Magdalena Kozieł-Nowak, Gabriela Rzepecka-Weiss
Pola w lesie Magdalena Kozieł-No...
Okładka książki Sprzedawca Szczęścia Davide Cali, Marco Somá
Sprzedawca Szc... Davide Cali, Marco ...
Okładka książki Miejsce na skale Jol Temple, Kate Temple
Miejsce na skale Jol Temple, Kate Te...
Okładka książki Rok w lesie. Wiewiórka Emilia Dziubak, Katarzyna Piętka
Rok w lesie. W... Emilia Dziubak, Kat...

Przyjemny tekst, prosty przekaz - dla przyszłego przedszkolaka, a dodatkowo, piękne ilustracje!

🍂 Rudzik rozpoczyna swoją przygodę w przedszkolu- przed nim pierwszy dzień- jest raczej niechętny... itu w sumie mój jedyny "zarzut" do tej książki- dziecko wyraźnie mówi o swojej niechęci, a mama to ignoruje i po prostu prowadzi go pod drzwi przedszkola. Myślę, że mogłoby to zrodzić obawę niektórych dzieci, że tak będzie to wyglądać i przynieść efekt odwrotny do zamierzonego 🤷‍♀️ Na szczęście dalej jest już lepiej:)
🍂 Rudzik z ciekawością odkrywa kolejne czynności i zajęcia, jakie spotykają go w przedszkolu. Są tu scenki z zabaw, posiłku, toalety czy zajęć w kręgu- łatwiej pewnie zwizualizować sobie dzięki temu plan typowego dnia przedszkolaka.
🍂 Na szczególną uwagę zasługują w tej książce ilustracje- można potraktować ją jako przepiękny picturebook. Leśne zwierzęta i samo przedszkole na drzewie u progu jesieni- przepiękne!🤩 Wrażenie robi początkowa i końcowa rozkładówka w odwróconym formacie. Ma zdecydowanie jesienną aurę i kolorystykę.
🍂 Myślę, że to pozycja, która będzie przydatna młodszym dzieciom- nawet, albo szczególnie żłobkowiczom. Jest tu niewiele tekstu, sprawy są mocno uproszczone. Myślę, że warto dodawać tu komentarze od siebie np. w miejscach, gdzie napisane jest, że dzieci robią coś samodzielnie (np. że mogą poprosić o pomoc) lub jedzą posiłek ze swoich pudełek (np. że dostaną na talerzu/od pani kucharki) itp.
🍂 Pięknie wydana, z moim ulubionym (😅),satynowym papierem na okładce i laminowanymi elementami.

Czy pamiętacie swój pierwszy dzień w przedszkolu? Podejrzewam, że nie. Ale każdy z pewnością pamięta pierwszy dzień przedszkola swojego dziecka. A może ten czas dopiero przed wami?
Jedno jest pewne, jest to wielkie przeżycie dla małego człowieka i nie jednokrotnie pełne stresu i płaczu.

Książeczka "Witaj w przedszkolu" od @wydawnictwojednosc może być bardzo pomocna w tym niełatwym czasie. Na przykładzie bohatera tej opowiastki, małego rudzika, który właśnie rozpoczyna edukację przedszkolną, autor przekazuje jak może wyglądać ten dzień i jak sobie z nim poradzić.
Rudzik pomimo obaw postanawia sprawdzić jak jest w przedszkolu i co się okazuje? Że jest to bardzo ciekawe miejsce, pełne zabawek jak i towarzystwa, z którym można się fantastycznie bawić. A na koniec dnia, aż nie chce się stamtąd wracać do domu.

Przepięknie wydana, zabawna książeczka, której już sama okładka zachęca do tego by po nią sięgnąć. Cudowne ilustracje zachwycą małego czytelnika a przedszkolne przygody sympatycznego rudzika trafią wprost do dziecięcego serca.
Ja jestem nią zauroczona !!! Uważam, że powinna znaleźć się się każdej dziecięcej biblioteczce.

Adaptacja przedszkolna trwa w najlepsze. To właśnie teraz jesteśmy w najlepszym czasie aby zapoznać nasze dzieci z ich wielką przygodą.

Wiadomo, że najbardziej boimy się nieznanego, dlatego tak bardzo cenię książki, które w prosty sposób przedstawiają maluchom to co je czeka. Nie inaczej jest z pozycją "Witaj w przedszkolu!", która przedstawi nam małego Rudzika, który właśnie po raz pierwszy przestąpi progi leśnego przedszkola.

To co mi się spodobało to początkowa niechęć Rudzika- zazwyczaj książki adaptacyjne pokazują po prostu jak jest w przedszkolu, ale nie mierzą się z problemem negatywnie nastawionego dziecka. Właśnie pokazanie, że nie wszystkie dzieci muszą pragnąc tego kroku uważam za bardzo cenne, bo mamy szansę, że nasz niechętny maluch utożsami się z Rudzikiem i tak jak on zmieni swoje zdanie.

Mały bohater z początku pragnie by mama wróciła jak najszybciej jednak w trakcie tych kilku godzin okazuje się, że jest znacznie przyjemniej niż sobie to wyobrażał.

W przedszkolu są inne dzieci, można wesoło się pobawić, pobiegać na podwórku, zjeść coś pysznego czy przygotować prace plastyczną lub poćwiczyć. To też okazja żeby sprawdzić swoją samodzielność w łazience czy w trakcie posiłków. W końcu który 3-latek nie lubi się czuć dorośle?

Ostatecznie Rudzikowi czas minął tak przyjemnie, że maluch zapragnął przyjść tam znowu i szczerze wierzę w to, że jego dalsza adaptacja również była bardzo udana.

Przed Waszym maluchem pierwszy dzień w przedszkolu? Szukacie książki, która zmniejszy jego niepokój i podpowie, czego może się tam spodziewać? A może Wasze dziecko potrzebuje dodatkowego wzmocnienia pewności siebie przed tym ważnym dniem? Jeśli tak, to mam dla Was bardzo fajny tytuł z niezawodnego Wydawnictwa Jedność!

Książka opowiada o małym ptaszku Rudziku, który właśnie został przedszkolakiem. Początkowo, towarzyszy mu lęk, ale gdy mama wychodzi, maluch włącza się w życie grupy. I tak, strona po stronie widzimy, jak Rudzik uczestniczy w typowej, przedszkolnej rutynie. Jest czas na rozmowy w kółku i na samodzielną zabawę, na wyjście na dwór, prace plastyczne, posiłki i toaletę. Za każdym razem, Rudzik podpytuje panią, „co będziemy robić teraz?”, wprowadzając tym samym, dodatkowy element pewności, spokoju i porządku.

Bardzo podoba mi się znaczący akcent, jaki autorka położyła na dobre maniery i kulturę osobistą. Dzieci sprzątają po sobie zabawki, myją ręce po wizycie w toalecie, czy wyrzucają do kosza odpadki. To ważna i potrzebna lekcja.

Mocną stroną książki są ilustracje. Pełne kolorów, szczegółów i pozytywnych emocji. Podoba mi się też, że do przedszkola chodzą tu różne zwierzaki (np. biedronka, jeż, myszka, czy borsuk). Daje to dzieciom fajny przekaz, że w przedszkolu wszyscy są mile widziani, bez względu na wygląd, czy ewentualną odmienność. Zresztą, autorka wzmocniła to wrażenie, chociażby ilustracją posiłku, na której każdy zwierzak je coś swojego. Dla nas osobiście to bardzo ważna ilustracja, bo z uwagi na ekstremalną alergię pokarmową, mój synek nigdy nie je tego samego, co reszta grupy w przedszkolu. A w tej książce dostał potwierdzenie, że nie musi czuć się przez to gorszy, czy pokrzywdzony.

W księgarniach dostaniecie wiele pozycji, wspomagających adaptację, ale ta jest wśród moich ulubionych. Polecam ciepło!

Książka opowiada o małym ptaszku Rudziku, który...

Przepięknie wydana książka wspierająca dzieci i rodziców w trudnym momencie życia często całej rodziny, jakim jest rozpoczęcie przygody z przedszkolem.

"Witaj w przedszkolu!" to cudnie zilustrowana książka w większym formacie i twardej oprawie, która opowiada o pierwszym dniu w przedszkolu małego Rudzika. Ptaszek niechętnie zbliża się z mamą do przedszkola znajdującego się w wielkim drzewie. Nie jest zachwycony perspektywą rozstania z mamą, ale ostatecznie, bez większych oporów, żegna się z nią, choć zapewnia, że będzie tu tylko przez chwilę.

Okazało się, że w przedszkolu panuje bardzo przyjazna atmosfera, a dzieci, pod nadzorem pani lisicy, świetnie się razem bawią. Rudzik za każdym razem nie może doczekać się kolejnej aktywności zaplanowanej przez panią.

Rozkład dnia jest podobny do tego w rzeczywistym przedszkolu. Dzieci biorą udział w zajęciach inicjowanych przez nauczycielkę, mają czas na zabawę swobodną, wychodzą na świeże powietrze, jedzą posiłki, wyrażają się twórczo podczas zajęć plastycznych, a także zaspokajają potrzebę ruchu podczas gimnastyki.

Bardzo podoba mi się również poruszenie obszaru dbania o higienę w kontekście korzystania z toalety. A ilustracja toalety dla Biedronki rozczula nie tylko małych czytelników.

Oczywiście Rudzik tak świetnie się bawi w przedszkolu, że wcale nie chce wracać do domu. Całe szczęście, następnego dnia także może przyjść do przedszkola.

Powtórzę się, ale zachwycają mnie ilustracje. Podoba mi się rozwiązanie z odwracaniem książki kiedy pojawia się ilustracja wysokiego drzewa zajmującego dwie strony.

Tekstu nie ma zbyt dużo, a powtarzająca się kwestia Rudzika, zaznaczona grubszą czcionką, zachęci czytelnika do aktywnego czytania i wypowiadania za Rudzika jego pytania.

🧒🏼Przygodę z przedszkolem zaczeliśmy dość dawno. Wydawałoby się, że temat przerobiony i obaw przed pójściem do tej instytucji już nigdy nie będzie.🙈 Pojawiają się jednak choroby🤒, wyjazdy🚗 i inne przerwy od obowiązku przedszkolaka. Często ten czas sieje niechęć i strach przed powrotem ...

☺️Dla zachęty, a zarazem otuchy rozmawiamy i wracamy do takich książeczek jak ta! "Witaj w przedszkolu!" napisała przyjaznym, prostym dla dziecka jezykiem i wybitnie zilustrowała Esther van den Berg puikeprent_illustration .
Ilustacje oraz wydanie dopieszczone w najdrobniejszych szczegółach (okładka 🥰) przyciągają wzrok. Oddając się lekturze z dzieckiem nie rozczarujemy się.

🐦Rudzik początkowo nie chce iść do przedszkola, jednak zostaje w nim, żeby przekonać się co tam ciekawego się robi.🙈 Ptaszek dzięki wielu aktywnościom nie ma czasu zatęsknić za mamą.🙊 Nawet czas tak szybko mija, że nie chce wracać do domu.🙉

📗Autorka poprzez prostotę wypowiedzi i odzwierciedlenie dnia przedszkolaka w realny sposób przekonuje, że to całkiem fajna sprawa !!

⌛️Po krótkiej przerwie Tymcio bierze swoją ulubioną myszkę i książkę do placówki.

Mały Rudzik niechętnie idzie pierwszy raz do przedszkola. Na szczęście okazuje się, że czeka go tam świetna zabawa. W przedszkolu nie ma czasu na nudę. Rudzikowi tak szybko minął czas, że nie chce wracać do domu.

Bardzo spodobała nam się ta historia. Do tego muszę wspomnieć o pięknych ilustracjach. Zdecydowanie 10/10

Książka będzie idealna dla dzieci, które mają rozpocząć przygodę z przedszkolem.

Książka będzie idealna dla dzieci, które mają rozpocząć...

Rudzik dzisiaj pierwszy raz wybiera się do przedszkola. Pomimo wielu aktywności, jakie zapewnia im pani, Rudzik cały czas zastanawia się, co będziemy robić teraz❓

Według mnie książka jest idealnym rozwiązaniem dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Pokazuję, że wcale nie ma czego się bać. Ciekawym elementem książki na pewno są ułożenia pierwszej i ostatniej strony, ponieważ przez duże ilustracje są one poziomo.
Przejrzysty i łatwy do zrozumienia tekst również na duży plus.

I nastał wrzesień.
Przez jednych wyczekiwany, przez innych znienawidzony.
A jak jest z Tobą?

W tym roku po raz pierwszy rozpoczynamy przedszkolną przygodę, więc chciałabym rozpocząć ten miesiąc tematycznie.

"Witaj w przedszkolu" to urocza opowieść o małym rudziku i jego przedszkolnym planie dnia. Autorka z lekkością poprowadziła narratora przez dzień głównego bohatera. Ester van der Berg postawiła na jego drodze wyjątkowych leśnych mieszkańców, którzy razem z nim spędzają czas na twórczej zabawie. Wydana przez @wydawnictwojednosc książka po raz kolejny zaskakuje genialnym dopasowaniem do preferencji najmłodszych.

Historia rozpoczyna się od wspólnej drogi z mamą do przedszkola w pniu drzewa. Od samego początku wysuwa się optymistyczne nastawienie i barwny świat który ich otacza. Z radością wkraczają w nowy, nieznany świat, który daje nieograniczone pokłady możliwości.

Mimo początkowej niechęci nasz rudzik raźno tupta do sali aby sprawdzić co na niego czeka.
Na kartach historii obserwujemy jak ciekawość życia przedszkolnego bierze górę nad każdym tam obecnym maluchem. To troszkę jak w życiu, początki bywają trudne a z biegiem czasu wszystko się zmienia.
Dzień upływa im na rozmowach i poznawaniu siebie wzajemnie. Odkrywamy dobre strony i talenty każdego z nich. Poznajemy rutynę, która zakorzeniona jest w leśnym świecie i obserwujemy promowanie dobrych nawyków, jak jedzenie owoców i budowanie chęci do samodzielności.
Barwy, kolory, uprzejmości.
To wszystko sprawia, że mały widz obserwuje chetniej i dostrzega swoje miejsce jako coś bliskiego, wypełnionego czułością i szacunkiem.
W takiej atmosferze każdy mały przedszkolak ma szansę zbudować poczucie własnej wartości, które tak bardzo jest potrzebne do szczęśliwego życia w dorosłości.

Historia przyciaga swoją prostotą.
Skupia uwagę na zajęciach i twórczym wykorzystaniu potencjału przedszkolnej rzeczywistości.
Kształtuje w dziecku odwagę i chęć do poznania nieznanego.

Aż w końcu... maluch nie chce opuścić przedszkola.
Tego dzisiaj Wam życzę.

I nastał wrzesień.
Przez jednych wyczekiwany, przez innych znienawidzony.
A jak jest z Tobą?

• Samodzielne
  • Dla szkrabów
  • Czytane Dziewczynkom
  • Dziecko
  • Ignaś
  • Chcę przeczytać Cz.

Dodaj cytat z książki Witaj w przedszkolu!