Ściegi szydełkowe

Wydawnictwo: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
83-203-0237-4
szydełko, szydełkowanie
rękodzieło

Zawiera szereg opisów wykonania odzieży szydełkiem.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl/product_info.php?products_id=6442

Nie przeczytałam tej książki "od deski do deski". Jak to bywa w przypadku poradników, po prostu czytałam te fragmenty, które były mi w danym momencie potrzebne, na pewno też jeszcze nie raz wrócę do tej książki. Zawiera ona wszystkie ściegi szydełkowe jakie poznałam i kilka takich o których dopiero tutaj się dowiedziałam. Plusem opisu każdego ściegu są dokładne rysunki, pokazujące, jak prowadzić włóczkę. Są również zdjęcia z próbkami dzianiny zrobionej różnymi ściegami, jednak jako że jest to książka z lat 80-tych XX wieku, fotografie są ciemne i niezbyt wyrazne. Jednak w porównaniu z przewodnikami po "rękodziele" szydełkowym wydanymi współcześnie, jakie miałam okazję oglądać, ta książka wyróżnia się swoją rzetelnością i wyczerpującym omówieniem tematu, jakim jest szydełkowanie, od jakiegoś czasu znów popularne.

krystyna kalinowska | 2012-03-23

Zawiera dużo różnych rodzajów ściegów szydełkowania

catrine | 2018-04-01
Ania | 2018-02-01